Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

moda08
14. říj 2009

ahoj, možná trochu hloupý dotaz,ale když mi zbyde např. trochu jablečné kaše (v sušeném stavu), můžu ji smíchat třeba s piškotovou (stejná značka)?

shaula
14. říj 2009

Moda - jasně, já míchám i různé značky 😀

mimi198
15. říj 2009

ahojte holky, neviete mi poradit odkedy by mohlo dieta papat klasicku krupicu? a skorica sa od kedy moze? a ked mali vase deti rok davali ste este dojcensku vodu? alebo uz klasicku z vodovodu neprevarenu?

shaula
15. říj 2009

Krupici já zatím nedávám, prý je příliš těžká na trávení. Skořice mi připadá příliš aromatická a nejsem si jistá, jestli by taky nemohla působit alergenně, ale ve štrůdlu ji už kluci ochutnali 🙂 Vodu jsem do roka dávala kojeneckou (nepřevařovanou), od roka vodovodní nepřevařovanou.

marcelkad
15. říj 2009

a od kdy se může do jídla dávat klasická smetana (šlehačka) - chtěla bych udělat omáčku pro malého, díky za pomoc

shaula
15. říj 2009

Marcelkad - no nejdřív po roce, otázka je, jestli je to nutné. Omáčky se dají udělat i bez smetany 😉 Šlehačku bych asi zatím nedávala vůbec (je to jen takový můj pocit).

nadulici
15. říj 2009

chcem sa spytat od akeho veku sa moze pridavat detickam do varenej papanice mlieko- myslim kravske, az od tych 2-3 rokov, alebo sa to vztahuje len na surove...nechcem ho este zavadzat do stravy, ale celkom ma to zaujima.. 🙂

zoeno.1
15. říj 2009

ahoj berenika,tak som to vcera skusala,ze rano vypila mliecko (o osmej) a potom o pol dvanastej som jej ponukla ovocie....popuceny banan s jablckom...no zjedla jednu lyzicku,potom si zobrala do ruky banan,z neho zjedla trikrat odkusla a potom este si zobrala stvr jablcka,som sa tesila,ze ho spapala a potom som kukla na zem a tam cele rozmrvene (presne ako z hroznom,len odkusla a vyplula) a dnes som jej skusila presnidavku,taku co predtym papavala (hruskovu s jabkom),som ju zacala ja jest,tak hned prisla,ze chce aj ona a ked zbadala,ze je to presnidavka,tak kyvala hlavou,ze nie,ale som sa nevzdala,tak som do nej asi stvrtku dala..no ale to je vsetko....tak ja neviem 😒

nadulici,zevraj sa moze do varenia pridavat po roku a ako napoj az po 2 rokoch 😉

dagina
16. říj 2009

Ahojky, ani nevím, jestli patří můj dotaz právě sem...., ale přesto prosím o radu.
Malé je přes 9 měsíců, nedávno se jí vyklubal první zub a od té doby dost mizerně jí, dá se říct, že je pouze na mléku ☹ . Jen oběd sní celkem dobře, ale ovoce/přesnídávky neeeee. Už jsem kojila cca 4x za den a teď kojím zase až 8x 😒 ... . Se snad znovu naplno rozkojím 😖... . Nevím, co jí mám zkusit dát..., no nechce nic..., občas si veme křupku...., ale to ji moc nezasytí. Měla jste některá také takovou zkušenost s růstem zubů v tomto věku a jak jste to řešily s jídlem??? Moc díky.

fidka79
16. říj 2009

ahojki...hladam radu ohladom jedalnicka mojho skoro 9mes drobca..
nas jedalnicek vyzera takto:
v noci mliecko umele raz
rano okolo 7-8mej UM takisto okolo 10-11 vypije okolo 150-200ml
potom na obed zeleninka masko
poobede UM zasa
okolo 5tej ovocie
potom este dakedy UM
a pred spanim okolo tej 7mej ryzova alebo ovocna kasicka a okolo 9tej ked ide spinkat UM tych 150 az 200ml
mnoo ale som zistila ze uz mu to prestava stacit a mliecko uz ho tak nazasyti
vobec neviem vhodne potraviny v tomto veku ktore mozem zacat pridavat...poradte
a este ako je to skravskyn mlieckom odkedy mozno zacat a co sa tyka peciva sunky syra napriklad kedy mozno zacat,,,,daaakujem

fidka79
16. říj 2009

dagina mnoo to ti neviem poradit nam vysiel prvy zubok ked malpolrocka a prekonali sme 6tu chorobu spolu so zubkom ale apetit ten nas drobcek nikdy nestratil 😀

tynushqa
16. říj 2009

Ahojte,
ja by som sa chcela opytat, kedy uz asi moze babatko pomaly zacat jest s nami samozrejme menej solene a nevyprazane jedla 😉

misutovo
17. říj 2009

Ahojte,

co by som mohla rano malej natriet na chlebik? Davam jej zatial suchy chlebik, docitala som sa ze existuje akesi nesolene gervais ale tazko sa to zhana tak som myslela ze ci by som jej nemohla natriet malinko masla.
Je to blbost? Moze sa to vobec? Co si myslite?
Dakujem za nazor.

mami.sk
17. říj 2009

ja davam malej chlebik so zivocisnym maslom asi 2 tyzdne a velmi jej chuti 😉

berenika39
17. říj 2009

misutovo, neřeš to tak moc, nic není zakázaný, chleba s máslem je běžná věc a bude se mu to líp jíst. V deseti měsících už se jídelníček blíží normální stravě, klidně maž 😉 😉 😉

Já používám raději normální máslo než margaríny, ale to je na tobě. Žervé, nastrouhaný eidam, lučinu, to už klidně desetiměsíční děti jedí.

misutovo
17. říj 2009

mami.sk a bereninka,

dakujem za radu a povzbudenie urcite zacnem s tym maslom a na tu lucinu sa pozriem v obchode lebo normalne pre nas ju nekupujem.

terkytka
17. říj 2009

Dagi: Mariánka zuby ještě nemá, ale jíst lžičkou je u nás velkej problém, teprve teď do ní dostanu pár lžiček, ale jinak od půl roku dávám zeleninu do láhve a ředím mlíkem, nejdřív MM odstříkaným a te'd trochou UM nebo vodou. I ovoce naředím přesnídávku do láhve trochou vody a z láhve sní všechno. Musela jsem teda udělat větší dírku do savičky. Asi to teda není správná rada, ale taky bych se zbláznila, kdybych musela jenom kojit. Na noc dávám rýžovou kaši naředěnou vodou taky z láhve.

inac
20. říj 2009

Ahojte, poradte, prosim, co mozem davat Kubkovi na ranajky. Ked vstane, kojim ho a pri nasich ranajkach che papat tiez.
Davam mu pecivo- chlebik, rozok vascinou suche, obcas natriem maslom, lucinou, zerve, skusila som aj kusok tvrdeho syra. Co ine by mohol ranajkovat okrem peciva? Ma 11 mesicov. Dakujem.

nadulici
20. říj 2009

caute baby, minule som v telke videla relaciu kde bolo povedane ze margarin sa od PVC lisi v zlozeni len jednou molekulou 😲 😝 😝
hruza nie???
takze od tej doby nedavam ziadne(zdrave?) rastlinne masla a podobne vytvory malej....myslim ze to klasicke kravske maslo v rozumnej miere je pre deticky najvhodnejsie... 🙂

mami.sk
20. říj 2009

nadulici - presne preto malej nedavam rastlinne masla 😝

inac - davas uz aj jogurty? lebo na ranajky by Kubko kludne mohol aj jogurt, ovocie, detsku vyzivu..

inac
21. říj 2009

mami.sk, dakujem. ovocie/jogurt papame na desiatu/olovrant. skusime aj na ranajky.

mami.sk
21. říj 2009

inac - ja malu "na ranajky" kojim, potom akoze desiata to jej dam ovocie alebo ovocnu vyzivu, na obed masovozeleninovy prikrm, olovrant jogurt alebo chlebik s maslom, na veceru kasu a pred spanim este kojim 😉
obcas to vymenim, dam jej na desiatu jogurt a na olovrant ovocie 😉

inac
21. říj 2009

Mami.sk, my mame takmer rovnaky jedalnicek, ale Kubko chce po kojeni aj ranajkovat. Vidi nas a chce aj on. Na veceru nemame kasu, ale nejaky zvysok z obeda bez maska, alebo len varenu zeleninku na kusky, alebo chlebik. Kubko nechce kasu ani z MM.

jindri
21. říj 2009

Ráda bych Váš názor - ráno, večer dávám UM v láhvi s dudlíkem, mám přeučovat na pítko nebo to nechat koňovi a pokračovat v dudlíku? Díky 😉

dominikuska
21. říj 2009

Moj maly ma nedostatok zeleza, neviete mi poradit co mu mam varit na obed, aby to obsahovalo co najviac zeleza? Maly ma 10 mesiacov a kojim ho

nikollette
21. říj 2009

Baby odkedy sa môže dávať chlebík, s maslom? A s akým?
Vdaka

dominikuska
21. říj 2009

ja som zacala davat chlebik asi ked mal osem mesiacov. A maslo jednoznacne obycajne, ziadne margarinove plasty { rama, perla, veto atd.} Taktiez som skusala mu natriet chlebik lucinou, ale z toho ho napinalo.

cestovatelkaandrea
21. říj 2009

dominikuska: skopirovala som urivok z clanku organizacie UEFIC:
"Železo je životne dôležitý prvok. Najbohatším zdrojom v našej potrave je červené mäso, taktiež je obsiahnutý v mastných rybách, v tmavom mäse kurčiat a moriek, ďalej v niektorých druhoch orechov, semenách, sušenom ovocí, listovej zelenine a obohatených cereálnych raňajkách."
takze v tvojom pripade, cervene maso, kurcata, morka, listova zelenina

nikollette
21. říj 2009

Takže už by som aj pomaličky mohla začať s tým chlebíkom?

cestovatelkaandrea
21. říj 2009

Nikollette od 8 mesiaca chlieb mozes davat. Maslo obycajne - ako pise dominikuska