Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

janetty
7. led 2010

to som ani nevedela, žeby sa mal stredok vykrajovať 😕
ja malému davam celú varenú mrkvu už od 4 mes., (surovu dávam akurat do masla ako mrkovú nátierku, tiež nastrúham celú aj s tým stredom)

leca
7. led 2010

pridam sa aj ja, ano aj nasmu malemu davam od 5,5 mesiaca celu mrkvu, ani moja doktorka mi nic nevravela o tom, ze by sa mal stred mrkvy dat prec, ani som o tom nepocula

nikollette
7. led 2010

Tiež to počujem prvý krát, a papáme celu mrkvičku vždy.

leca
7. led 2010

mamicky, od kedy davate pecivo detickom a ake?

emanka
7. led 2010

ja dávam tiež celú mrkvu, až asi pred týždňom som čítala, že stred sa nemá dávať...nechápem, prečo to nikde nespomínajú.

nikollette
7. led 2010

Leca kojeným sa moze že vraj podla najnovších výskumov aj skôr, nekojeným cca od 8-10mesiaca 😉

rimmel
7. led 2010

ja som tusim zacala davat v 8m a davam mu hocijake, celozrne, biele, fakt hocicajaky chlebik.

leca
7. led 2010

aha, dobre, dik za info, tak mu skusim dat dake pecivo, bude mat aspon zmenu. A vecer podavat kasicky? Ake? Ja mu davam tie obilno-mliecne kase od Nutrilonu.
Nikollette, mame rozdiel medzi nasimi chlapcami 1 den, nas je narodeny 20.2..

nikollette
7. led 2010

A aké je znamenie... lebo je to prelomoevé.. a v jednom horoskope sme ryby v inom vodnár...
tak ja neviem fakt 😒

Nášmu kase nechutia....

rimmel
7. led 2010

ja davam na veceru zeleninovy prikrm ci cestoviny ci masko ci take daco, kasicku mana ranajky 🙂

suzanka144
7. led 2010

Ja davam na veceru kase od nutrilonu uz sme vyskusali hadam vsetky 😀 a striedame ich s normalnou krupicou so skoricou a malielkom to a velmi rad 🙂 jeden den ma to druhy to aby sa jedneho neprejedol a stale pekne spapa a za tym este mliecko 😉

evinkaa
7. led 2010

Holky, ještě k tomu vykrajování středů. Já to nedělala, ikdyž jsem to ještě před zavedením příkrmů četla. Středy se mají zezačátku vykrajovat proto, že obsahují velké množství dusičnanů.
My dáváme k večeři taky kaše Nutrilon, jsem s nima spokojená. Jsme i na UM Nutrilon. 😉

janetty
7. led 2010

ja na večeru davam nastriedačku: krupicu, zemiakovu kašu s prevareným obyč.mliekom, alebo kašu kde základ je zemiak, plus karfiól - mrkva - drobná cestovina - špenát - brokolica... alebo aj hustejšiu polievku, ryžu v mlieku... 🙂

ojo
7. led 2010

jojo, středy se mají vykrajovat, že obsahují hodně dusičnanů a to i mrkve ze zahrádky...no ale nevím, jestli už bych teda mohla přestat 😅 😕

kaše dávám hodně Sunarku, ale osvědčila se i od Hipp nebo nutrilonu...UM máme Hami...

momin
7. led 2010

teda maly ji mrkev od 4 mesicu a nikdy by nenapadlo vykrajovat stred.... 😀 😀 😀 😀 😀

leca
7. led 2010

nikollette,nas je ryby.Zatial som si to vsimla vo vsetkych horoskopoch.

suzanka144, Ty davas obycajnu krupicovu kasu s mliekom?

momin
7. led 2010

Holky a co nejake vnitrnosti? napr jatra? Taky je jeste cas?

iinuska
7. led 2010

momin, na vnutornosti je este casuuuuu

o tej mrkve, to pocujem 1x. Ja davam Adamkovi celu mrkvu od zaciatku. No je z nasej zahrady, tak aspon to 😅

leca
7. led 2010

momin, na tie mas este cas...to by som este neskusala

rimmel
7. led 2010

momin chces dat malemu spapat mozocek aby ti zmudrel a dobre spinkal? 😀 😀 😀 😉

leca
7. led 2010

a kolko vam piju vasi drobcekovia inych tekutin mimo MM? Ja mam s tym problem, pije cca 20 - 30 ml cistej prevarenej vody denne, aj to ho nutim (skusam bud flaskou, lyzickou, alebo detskym poharikom)

rimmel
7. led 2010

leca ja mu ine ako mm nedavam. resp po pravde vodicku cistu trosku aby si zvykal ale inak kojime a kojime 😀

leca
7. led 2010

vobec ani trosku tekutin mimo MM???

suzanka144
7. led 2010

leca ano robim mu do kravskeho mlieka normalnu krupicu so skoricou a masielkom a velmi mu chuti 🙂 inak kravske mlieko nepije je na Nutrilone len ten ho velmi nezasytil na celu noc tak nam dr povedala nech skusime krupicu od vtedy spi krasne uz ju papa asi mesiac a je v pohode este pridavam kravske mlieko do spenatu a do zemiakovej kasi a je to ok dr schvaluje vsak niektore rocne deti piju uz len kakao ked nechu po MM UM 😉 a k tomu pitiu my pijeme cajik a vypije tak 2x 260ml za den tak myslim ze je to celkom dost on lubi cajik cuckat 😀

janetty
7. led 2010

leca,
mne maly vypije za celý deň tak okolo 150 ml tekutiny (čaj, voda)

Na raňajky ku chlebíku vypije 60 - 70 ml čaju, po obede mu dam troška cucnuť, alebo keď spapá trebars chrumku, detskú sušienku... alebo len tak 🙂 Z fľaše čajik, alebo vodu nechel piť, tak od 7 mes. pijeme z pohárika so sosáčikom 😵

janetty
7. led 2010

ty brďo suzanka, toooľko čaju 😨 ta super 😉

rimmel
7. led 2010

leca nie...ale hovorim tu vodicku si mozno trosku cucne, su dni ked aj viac ale sustredim sa na to kojenie lebo ja si myslim ze to je pre neho najlepsie 😉 ale to ozaj ak sa matka rozhodne pre kojenie , treba kojit caaastoooo 😀

egyptanka
7. led 2010

vykrajovanie stredov?? ... to aka volovina??? ... ved by z tej mrkvy nic neostalo a taka bohata nie som, kupujem BIO mrkvu tak doverujem jej kvalite

tekutiny ... u nas sa to pohybuje tak od cca 30 ml do 90 ml caju, je to individualne a ponukam kedy ma napadne, resp. som dostala tip, ze ked sa napijem ja tak ponuknut aj dietatu.

dm1
7. led 2010

nas nechce vobec vodicku ani caj. stale kojim ale on cez den nejako nevyzaduje kojit sa len na zapitie. ale asi mu staci normalne ked papa a vzdy po prikrme dostane tiez MM na zapitie

a k tej mrkve - tiez je to podla mna blbost - podobne ako som tu na MK nasla ze aj kraje bananov treba odrezat 😨

ojo
8. led 2010

hm...zajímavý, že zde to vykrajování nikdo nedělá 😅 no tak holt taky přestanu, vyčetal jsem to a kojeni.net 🙂

náš malej vypije tak 150-250ml čaje...buď fenyklový nebo ovocný...