Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

zuzkat1
15. led 2011

prosim vas kedy ste zacali davat cesnak a normalnu cibulu? napriklad cesnak do spenatu alebo omacok... zemiakovej alebo hociakej inej...

lalipop
15. led 2011

my sme zacali v 10-tich mesiacoch a chuti nam skoro vsetko-aj spenatova polievka a malej chuti aj puding a krupica. davam do nej cukor ako pre nas.

zuzkat1
15. led 2011

@lalipop no len mojej malej nechuti asi nic🙂 tak uz asi skusim ten cesnak.. a prosim ta davas cely alebo aj lisovany? myslim tym ze len pre chut a potom ho vyberies alebo ho mala aj papa?

lalipop
15. led 2011

ja zvyknem dat do polievky vsetko nazaciatku , aby to malo dobru chut a deti si nato zvykli. nic nevyberam a neni s tym ziadny problem.

zuzkat1
15. led 2011

@lalipop no ja tak myslim ci davas v celku? lebo ja davam do spenatovej polievky prelisovany a teda ho tam aj viac citit a aj sa jej dostane do taniera

sussanah
15. led 2011

@alubinka to me tesi, u nas je v planu na pondeli 🙂

lalipop
15. led 2011

ja ho tiez lisujem a spapala ho na prakvapenie aj s rozkom. mnam 🙂

zuzkat1
15. led 2011

@lalipop dakujem tak skusim... 🙂 do tych omacok a polievok a uvidim casom sa dostane aj do nejakych pomazanok🙂 a k tomu pitiu🙂 (v teme o spanku nechcem odbacat od temy) no neviem ci staci ine nepije len ten pohar mlieka a trochu caju? a cika dost?

lalipop
15. led 2011

cikame asi 7 razy za den. davam ju na nocnik, takze vidim kolko vicika a zda sa mi to ok.

zuzkat1
16. led 2011

@lalipop tak asi jej to staci... aj sa koji? alebo jej fakt staci deci mlieka a trochu caju? ja neviem kolko vypije moja ale ma kazdu plienku mokru a za 24 hodinm sa koji asi 12-14x

lalipop
16. led 2011

@zuzka1 skusali ste uz tu spenatovu polievocku? my sme dnes rana pili caro a malej velmi chutilo.

kasyma
17. led 2011

Ahoj holky chci se zeptat dáváte už do jídla sladkou papriku třeba na dochucení. Já s ní dneska malinko posipala kousky cukety nevadí to? dáváte už někdo myslim,že když je to koření bez nějakejch těch příměsí tak by to snad nemělo vadit ne? Díky za odpověď 🙂

zuzkat1
17. led 2011

@kasyma ja uz davam asi 3 tyzdne a mala v pohode🙂

zuzkat1
17. led 2011

@lalipop este nie, lebo den predtym mala klasicky spenat ale bez cesnaku... a to sa uz moze caro? moja este ani vodu nepije takze na take nieco ako caro si este pocka🙂

kasyma
17. led 2011

Holky poraďte nějaký tipy na dopolední a odpolední svačinky zatím dávám jogurty i s příchutěma,lipánek,přesnídavky a do nich nalámanej piškot,rohlík s máslem,někdy dávám na něj eidam nebo marmeládu a to je zatim u nás asi vše jo ještě samotné piškoty nebo taky namazaný máslem přijde mi to pořád dokola,dala bych malé třeba i kousek ovoce,ale ona ještě nemá zoubky takže si to nemá jak pokousat takže se bojim,aby jí spíš nezaskočilo. Prosím o radu díky 🙂

maryanna
17. led 2011

@kasyma počet zubov nesúvisí so schopnosťou rozhrýzť, deti majú silné Ďasná, rozhrýžu hocičo....máte skoro rok, my sme mali prvý zub v 8mom mesiaci a od 7meho papá banán do rúčky a hrýže, jablko detto.......treba deťom dať nech skúsia, objavujú, naučia sa......zuby s tým nemajú nič......a ročné dieťa sa nezadusi neboj, deti si to pomliaždia jazyko, Ďasnami, podnebím kadečím, vedia potravu spracovať....
skús pomazánky termizované, syry termizované roztierateľné, alebo napr pomazánky domáce : nastrúhať mrkvu do masla zmiešať, pridať žltko, alebo len tak, to isté s uhorkou(už môžeš surovú), super sú vločky do jogurty, ovocia....

dadous
17. led 2011

ahoj holky, poradte mi prosím jak naučit dceru jíst kousky, zatím ji všechno mixuju, pže jak ma v jídle kousky, tak ji to vždycky nadavuje, minule jsem ji zkusila dat ukousnout bananu, ukousla kousek fakt malej a hned ji natahlo a poblila se 😠 udělala jsem ji polívku a do toho těstoviny a jen tak lehlce jsem to mixla, že tam byly kousky o něco menší než je čočka a opět ji nadavovalo a prostě to nesnědla, nevím jak ji to naučit 😨

kasyma
17. led 2011

@maryanna děkuju si mě uklidnila zítra něco z toho zkusíme já jí to fakt nedávala,protože jsem si myslela,že to neukousne 😉

danteska
18. led 2011

@dadous ja mixujem stale obedy.... 😒 a dufam ze to casom prejde a nauci sa..skus piskotku dat,ta sa v puse rozpusti..ja som davala Sunarku na dobru noc,take mesiacikove piskotky a su velmi krehke.tiez sme mali tento problem.teraz uz maly pozuva vsetko,ale nechce 😀

dadous
18. led 2011

@danteska piškot když ji dam na kousky tak ten cumla, ale jakmile je to něco klouzavějšího, tak mi připadne, že než to stačí rozkousat, tak ji to sklouzne do krku a ona se začne davit 😨

kasyma
18. led 2011

@dadous u nás to bylo tak,že malá když jsem jí začala mixovat jídlo ne úplně do kašovita,ale už s drobnějšími kousky tak nejdřív taky nechtěla ne,že by se dávila,ale byl to pro ní nezvyk a spíš mi přišlo,že to všechno polyká i stěmi kousky tak jsem normálně jak "trubka" 😀 začala pohybovat pusou,ale fakt hodně a dělala jsem,že koušu a u toho mňam mňam mňam a ona mě začala napodobovat a od tý doby taky dělá,že kouše 🙂

dadous
18. led 2011

@kasyma 😀 zejtra zkusím 😀

danteska
18. led 2011

@kasyma ja to tiez tak robim-drzim medzi prstami kusok chleba alebo rohlika a mnam mnam 😀 obcas zabera,obcas pusu neotvori..

nice202
18. led 2011

@dadous ahoj kup jej kukuricne chrumky nesolene. daj jej to do rucky. moja sa naucila tak

dadous
18. led 2011

@nice202 ty ona taky baští, to jsou všechno věci, ktery slinama rozmočí, takže tam ani moc kousat nemusí, mě jdem spíš o to že třeba mrkev, pokud je to malinka hrudka tak to jí nadavuje, jako třeba když si odkousla kousek jablíčka, tak taky jí to snad hned zajede do krku a nestačí to ani pohonit po pusině 😅

kasyma
19. led 2011

@dadous tak pak dej vědět jak jste dopadli člověk na to občas musí jít trochu psychologicky 😀

miska1981
20. led 2011

baby chcem sa spytat od kedy davate jogurt a chlieb? nechcem nic unahlit, mala je kojena, tak odkedy je optimalne zacat?
a aky je najlepsi jogurt?

ja davam zatial obed a ovovrant ovocie a na veceru kasu. vzdy dokojim, len teraz uz nechce po obede mlieko, lebo zje vela zeleninky s masom. ako viem ci ma dostatok mlieka? lebo v noci nekojim, len rano, doobeda a vecer, tak neviem ci to ma dost.

a este s cim mam davat ovocie? robite aj nejake pyre napr. hrusku s kasou, ak ano s akou a ako to robite?

zatial mame tri chody denne okrem mlieka, kedy mam zacat so stvrtym /desiata?/
dik 🙂

maryanna
20. led 2011

@miska1981 ahoj no jogurt môžeš, ale keďže je malá kojená stačí až po roku, ak chceš jogurt tak biely plnotučný, čo najtučnejší, obyčajný smotanový.......napríklad zvolenský, sabi, hollandia, tesco, coop, tami, grécky..je to dobré s ovocím, vločkami a podobne......no štvrtý príkrm sa dáva až po roku....keď nestačia tri...takže máte času ešte ....

maryanna
20. led 2011

@miska1981 ono večšinou sa to robí tak že tri chody od 8meho mesiaca a to desiata olovrant a obed...a večera sa dáva až po roku....ale už keď máte tak tak je to oka.....
ovocie s čím no napr vločky(ovené, pohánkové, pšeničné, ražné, atď-.....s jogurtom....

nnell25
24. led 2011

Caute baby, neviem do ktorej temy som mala napisat ale nikde som nenasla to co hladam. Moj maly je chudokrvny brali sme zelezo ktore sme dobrali pocas toho zacal krasne papat ale ako sme ho dobrali tak sa zasa vraciame spat s papanim a odmietanim. Zda sa mi ze mu zasa zmizlo za ten cas co ho neberieme. Lenze ako mam donho dostat maso ked mi vobec nezje obed? NIekde som citala ze na zelezo su super cucoriedky. Len neviem ako mu ich mam pripravit. Bud cerstve alebo aj mrazene. Neviete mi prosim poradit?