Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

iluss
14. dub 2010

jeee, vypadlo mi na začátku slovo Kubík - nápoje typu Kubík 😉

rimmel
14. dub 2010

nejaksa mi nepodarilo najst kedy sa moze niva ☹ ale teda pisali ze babatkam nedavat nepasterizovane syry....ale co to je babatko ze jo? rok dva, tri? 😀

iluss
14. dub 2010

někde jsem četla, že plísňové sýry až od tří let

rimmel
14. dub 2010

pardon toto malo byt do ineho prispevku tusim, nepamatam kde som pisala o nive..no ale dik iluss aspon nejaka info 🙂

noznicky
15. dub 2010

ahojte mamicky , chcem sa opytat co vsetko davate papkat vasim malym ratolestiam , nas pokladik ma 9 mesiacov a skusame pomalicky vsetko ...zeleninku zboznuje vsetku , takze kazdy den zeleninove polievocky , davam mu do nej aj zemiacik , sem tam ryzu ...rad ma aj zemiakovu kasu 🙂) ked jeme my , dam mu kostovku , tak sa tesi , vsetko mu chuti ...uz som skusila aj lyzicku jogurtu , briosku..velmi mu to chuti .....ale pribinacik adt...este nie , len kostovat , niektore mamicky mi hovorili, ze uz mozem kludne aj cely.....aky mavate jedalnicek ?

rimmel
15. dub 2010

noznicky pribinacek obsahuje tvaroh, ktory sa moze az po roku, osobne by som volila neskor iba ciste jogurty, nesladene.

inak mozes davat napr cesoviny s omackami a syrom, ci rizotko maskove ci zeleninove navararit, ci zeleninove karfiolove omelety so zem.kasou..ci pecene kuriatko s ryzou a oblohou 😉

rimmel
15. dub 2010

a cely jogrut jasne ze mozes 😀

shaula
15. dub 2010

Pribináček obsahuje nejen ten tvaroh, ale taky cukr... 😝

katarina822
16. dub 2010

ahojte mozem sa pridat. ja som sa lekarky pytala na pribinacik ze ten az po roku lebo to nieje jogurt alen naslahana tvarohova pochutka .ze najprv obycajny biely jogurt mozem ochutit ovocim a potom kupovat ovocne jogurty.
ja som uz zacala davat mojej 8mes.dcere jogurty lebo nejak uz mliecko nechce.cim viac papa tym menej chce mliecka.a neviem ako co robit aby este pila MM.viete mi poradit?kolko asi piju mliecka vase babetka ?

rimmel
16. dub 2010

shaula 😀

rimmel
16. dub 2010

katka juuj neviem, my nemame ten problem, skus kojit rano a vecer aspon..ozaj neviem , aspon ti to posuniem hore nech to kazdy vidi 😉

iinuska
16. dub 2010

katarina, no neporadim, treba asi stale ponukat. No neviem kolko, ale ak si myslela ako casto, tak ja kojim, cez den 3x, a v noci p.p.

ludmilabb
16. dub 2010

katarina, my sme mali take rozne obdobia kedy dcerka odmietala cez den prsnik ale trvalo to par dni a potom to preslo kojim rano a vecer a cez den podla potreby niekedy aj 3x

katarina822
16. dub 2010

ahojte moja pije MM s flase odsavam jej.a dakujem za odpovede.

ludmilabb
17. dub 2010

katka klobuk dole to je fakt maximalna obetavost 🙂

fanta
17. dub 2010

katka aj našej malej odsávam stále moje mliečko a tiež raz ho chce a raz nie. Pýtala som lekárky koľko mliečka by mala za deň vypiť, tak mi vravela, že cca 500 ml denne, počíta sa do toho aj jogurt. Tak ja jej dávam ráno 220 ml, ale to nevypije vždy, večer tiež 220 ml a keďže mi moc nechce cez deň nič piť, tak niekedy jej aj počas dňa ponúknem mliečko, pri ňom mi toľko neprotestuje ako pri vodičke 😒

katarina822
17. dub 2010

ahojte fanta ked sa pocita cca 500ml za den s jogurtom tak sme v norme to ze moja pije max.na 1davku 100ml.-130ml.a to len v noci a cez den 50-70ml.ale uz papame aj jogurtik a ten jej zatial chuti skoro cely spapa. a vodicku pije len v tedy ked vidi ze aj ja pijem ale cajik do nej nedostam za den ani 10ml.
ludmila ja davam klobuk dole tym zenam co maju viac deti a odsavaju aj 2roky fakt ale najtahsie je to zo zaciatku aj 8krat odsavat za 24hod.

ludmilabb
17. dub 2010

katka ja som si mlieko odsavala kvoli nadprodukcii a bolo to tiez kadejake, furt plne prsniky dcerka nevedela dobre tahat mlieko striekalo no co....zaciatky 😝 a predstava ze mam dve deticky a odsavam 2 roky to by bola ina vydrz, ozaj obdivuhodne 😵

xaxa
18. dub 2010

ahojte.Chcem sa este opytat ci davate detickam na obed iba polievocku alebo aj druhy chod?My mame 8 mes.a zatial davam nieco jedno-bud maso zo zeleninkou alebo polievocku(v podstate je to skoro to iste 🙂 ).No neviem kedy treba zacat davat aj polievku aj hlavne jedlo aby nezatazit maly zaludok...

rimmel
18. dub 2010

xaxa ja nedavam dva chody doteraz, nejak v tom nevidim vyznam

xaxa
18. dub 2010

rimmel,dik 🙂 Len som niekde citala ze davaju aj polievocku aj hlavny chod,ba potom este aj ovocie,tak mi to prislo vela... 😀 My zjeme ako tak nieco jedno aj to menej ako 200g.

lydia22
18. dub 2010

Ani ja nedavam 2 chody,som rada ked zje jeden cely.a ked mu davam polievku tak hustu.aj mne sa zdaju vela 2 chody.

zuzanakarolinka
18. dub 2010

baby ja to robím podobne, tak ako hovorí lýdia

po obede zvykne ísť spinkať a potom ju ešte nakojím, lebo také veci mi ište robíme a niekedy zase jej urobím niečo ako druhý chod, ale nemôžem jej to robiť také husté, lebo sa jej to zle je, potom len zapíja, tak jej to urobím nie ako polievku ale také akurát, a polievku má rada, ako ináč hustú ako kašu, všetko do nej aj mäsko

xaxa
18. dub 2010

Baby,dakujem za odpovede.My ledva zvladneme ten jeden chod tiez 🙂 A kolko vam spapaju babatka?My rano jeme ovocie,tak standartne 125g,na obed -niekedy menej niekedy viac,ale asi 150g...No zda sa mi,ze je to malo,ale viac do neho nedostanem na obed.

rimmel
18. dub 2010

xaxa nezda sa mi ze malo, no neviem ako stari ste...ja som jedlo nikdy nevazila..proste podla chuti , kolkospapa tolko spapa, babatka maju rozny apetit a same vedia kolko potrebuju. moj je napriklad papkac a dieta niekoho ineho by to co moj spapa proste nemohlo zjest ani kebyze chce chapes 😉

jasminet
18. dub 2010

xaxa - u nas je to rozne den od dna - jeden den ledva 100g, druhy 220g a este by jedla, nikdy neviem...ovocie tak standardne 100-120g
ja to tiez nemeriam, ale obed jej po rozmixovani davam do via poharika, takze vidim, kolko toho zjedla.

xaxa
18. dub 2010

rimmel,jasminet,dik! 🙂 viem,ze netreba babatko nutit,len ma zaujmalo kolko zjedia ine deicky,ale viem,ze kazde je individualne. 😉

rimmel
18. dub 2010

xaxa aj ja mam niekedy take haluze ci neje privela , ci na veceru nespapal primalo a potom bude v noci hladny a budit sa a podobne...ale nic s tym nenarobime, proste spapaju tolko, kolko spapaju.

dnes som mu dala na veceru rybu, normalne mu to predtym chutilo..no ani za boha, hovorim si boze teraz to nezje a bude hladny 😒 😀 tak som mu dala zvysok obeda, nebolo toho vela, hovorim si hmm co ked este chce? tak som mu zas dala hrozno..a zpapal ho veru dost.. 😅 a bolo. 😀

xaxa
18. dub 2010

rimmel, 😉 No hodne toho ti zjedol,papkacik! Ale podstatne je,ze nie je uz hladny 😀 ...a uz nekojis?

rimmel
18. dub 2010

no on je papkac to jo 😀 ano stale kojim tak co ja viem 8krat denne aj viac vratane noci.