Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

aponchie
14. led 2010

shaula to napsala vicemene vseckos tou soli i smetanou .. 😎

evinkaa
14. led 2010

Ahoj holky, minulý týden jsem zkusila uvařit malé poprvé koprovku. Dala jsem tam trošku smetany na zjemnějí, k tomu brambor a žloutek a super. 😉 Malé hrozně moc chutnala.

rimmel
14. led 2010

evinka ja som zase spravila ako keby kuraci perkelt, kuriatko na cibulke, dusit so zemiacikom a podliat smotanou, cervena paprika a juuuj ake dobre aj muzovi chutilo 😀 oh a ja som tam este pridala zelenu fazulku

petrach
14. led 2010

janetty dobré tipy na pomazanku,vydíš to me nenapadlo 😉
rimel já mu kurku nedávám,jo on by ji asi dal..je to žravec 😀

jinak vím že dřív jak v roce se nemají smetanové jogurty,termixy atd..a ani pak mu to nedám..dáváme holandii,nebo activii jen bílé a do toho bud ovoce,sušenky,přesnídavku..

rimmel
14. led 2010

petra a preco nie ak sa mozem spytat? 🙂

petreva
14. led 2010

Holky, oni se nemají dávat smetanové jogurty?? 😕 Jako choceňský ap??? Je tam moc tuku nebo bílkovin či co??

adya01
14. led 2010

Tak to pocujem prvykrat....detom do jedneho roku sa maju davat praveze len prave "tucne" smotanove jogurty...
Termixy, pribinacikovia apod. tie obsahuju tvaroh a preto su pre deti do 1 roku nevhodne - tvaroh obsahuje vela bielkoviin a oblicky by to nestihali spracovat

lenka1smejka
14. led 2010

mamicky potrebujem radu-ked chcete varit hrachovu polievku tak si kupujete zmrazeny hrasok alebo taky v sacku ususeny?A fazulu davate taku zo sacku ako je sosovica?Dakujem

rimmel
14. led 2010

ja hrasok mrazeny a fazulku zelenu, cerstvu. inu som zatial nedala a ak by som dala tak no asi tu susenu 😉

nikollette
14. led 2010

Ja dávam zvolenský a konečne som narazila aj na Hollandiu či spomínaný jogurt Sabi 😉

dm1
14. led 2010

ja som tu holandiu v obchode pozerala ale mali len 200g tusim. to davate tak vela drobcom? alebo je aj mensi?

petrach
14. led 2010

rimel pry tvaroh a smetana zatežují moc ledviny...Já teda vím že u dcery to bylo jinak a to je jen 6 let...to jsme davali pribináky atd..ale určite to není zdravejší,jen tučnejší...já si říkám že zaklad zdraví jim deláme ted,tak to nechci přehánet,mu chutná i ten bylí jogurt..spíš máme problém že kelímek mu nestačí 😀

lenka já fazolku ješte neskoušela,hrašek máme mraženy domací..naštestí máme hodne domací zeleniny od švagrové

shaula
14. led 2010

DM - Hollandia se menší nedělá. Když ti to sní, klidně můžeš dát celý. Když ne, tak to dorazíš ty 😉

rimmel
14. led 2010

petra ja som myslela tu korku 😀 😀 😉

nikollette
14. led 2010

Moj to zjedol v pohode 😉
myslím tu hollandiu

evinkaa
14. led 2010

Mně malá sní celou Holandii a ještě půl přesnídávky k tomu a to spadáme do tématu "malé miminko". Fakt. V 10-ti měsících máme slabých 7 kg. 😉

petrach
14. led 2010

evinkaa 😕 kam to dává?? to je teda porce..kolikrat denne ti jí?
já malemu přidavam bud ovoce,nebo neco k tomu..a když ma holandii tak na 2x a zbytek dojíme my..a myslím že by vydržela i 3dny..jako 48 hodin otevřená...

rimel 😀 😀 já to blbe pochopila..já ti nevím,ale kurku jsem začla i u dcery pozdejc..je to težší na trávení..ale to je muj dojem 😉

dm1
14. led 2010

evinka tak to sme podobna vahova kategoria my mame 6600g a 8,5m. Ja som si ale tu holandiu na skusku kupila a este k tomu ochutenu ze skusim pre seba ked je to take dobre pre mimi a vooobec mi nechutila som mala problem to dojest...

rimmel
14. led 2010

coooo ved moj ma cca 10kg a vobec neni tucnucky alebo co 😀

evinkaa
15. led 2010

petrach: Malá má asi takovýto jídelníček:

7-8 hod mlíčko (stěží do ní dostanu 120ml)
8-9 hod pečivo s něčím
11 hod ovoce
13-14 hod masozelenina + příloha
16-17 hod jogurt s ovocem, přesnídávkou nebo vločky s přesnídávkou a tak
18:30 hod kaše
19:30 hod mlíčko (max 100 ml)

mezi jednotlivými jídly se snažím do malé ještě dostat tak 2x mlíčko, aspoň těch 60 ml, ale nemám moc úspěch. Ona na mlíčko moc není. Proto jí dávám co nejčastěji jogurt a ještě do raději doplňuji mléčnou kaší, ať do ní nějaké mlíko dostanu.

dm1: Však jsme se už kolikrát potkaly v "malém miminku". 😉 😀
Mně Holandia celkem chutná, třeba prcek nebude po Tobě a bude mu chutnat taky. 😉 😅

rimmel
15. led 2010

evinka my sme natom podobne az na tu kasu na veceru vtedy mame zase zeleninku s maskom alebo bez maska, cestoviny atd. 🙂

vikula
19. led 2010

Ahojky holky,
¨
malému bude už rok cca za14dní a chtěla sem se zeptat jaký by měl být jídelníček.Od roka mohou už vše (bez soli a cukru)??

Jinak já ještě vůbec nedala luštěniny.Nevím ja to připravit ☹ Můžete mi prosím napsat nějaký receptíky.Děkuji moc

nikollette
19. led 2010

Ani my sme este strukoviny nejedli. Raz som malému skusala dat šošovicu, no napínalo ho z toho 😒

Kamoška bola na pradni, jej malá má dnes rok a dokina jej povedala že môže jesť úplne vsetko, ze dokonca aj ochutiť už moze troska. Ale sa mi to nezdá, že vsetko... to pochybujem,,....

rimmel
19. led 2010

my davame zelenu fazulku a cervenu sosovicu

cestovatelkaandrea
19. led 2010

vikula po roku by dieta nemalo jest: orechy, med, mak, moc koreniste, slane a aj sladke jedla.
nas maly zo strukovin je takmer vsetko len normalnu fazulu zatial nejedol.
co sa tyka solenia a korenenia treba to robit opatrne aby jedlo nemalo moc vyraznu chut po koreninach.
ak chces nejake receptiky na jedla po roku napis IP mukky ona je expert co sa tyka receptov 😀

cestovatelkaandrea
19. led 2010

vikula v batolatach je tato tema o stravovani pre deti od jedneho roka:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lenka1smejka
19. led 2010

nikol-daj malemu strukoviny-potrebuje to strukoviny obsahuju zelezo

aponchie
19. led 2010

strukoviny jsou lusteniny? 😀 nadyma vam to deti ,ze treba se budi v noci nebo tlaci na prdiky?ja mam strach dat i kvetak prvni lzicku 😝

lenka1smejka
19. led 2010

moja mala dostala sosovicu na vianoce pomixovala som jej to a chutilo.Tiez som sa bala prdikov ale nakonie c iba cely den prdela ale noc sme mali kludnu

aponchie
19. led 2010

teda to se mate ja si ani sama nedam moc pac ona je jak prutokac a co snim je v ni hnedka s krutym tlacenim 😀 ale urcite je to zdrave a pokud to decku navdi davala bych hodne..co ta cervena cucka takova ta malicka ta je prej uplne super 😎