Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

latvia
20. črc 2010

aha co som nasla 😅
http://www.miminka2008.estranky.cz/clanky/zacin...

je tam aj saturejka,takze mozes 😉

sussanah
20. črc 2010

@latvia diiiiiky 😵 Saturejka je mocdobra na zeleninu, ja ji pouzivam hodne pronas, moc dobre to zvyrazni tu chut zeleniny 😉

sussanah
20. črc 2010

jo a jeste jeden dotaz, kdy u vas zacaly mimca zkouset sami lzickou? U nas ted vedou kousky, ktere ji rukama, to je to nejlepsi co muze byt, lzicku mi spis odstrkuje 😅

latvia
20. črc 2010

u nas vobec, a co som len tak zbezne tu zahliadla (je tu aj taka tema tusim) tak do 2 rokov ani velmi neries 😉

luckakol
20. črc 2010

@sussanah
ahoj, medunku bych dala, kdyz ji ma Sunarek v rozpustnem caji od 4m 🙂
Bazalku a oregano jsem pouzivala taky od malicka (6m). Vse ale v malem mnozstvi. Pak si myslim, ze to urcite ublizit nemuze. L

merkur_cz
21. črc 2010

@sunea Děkuji za odpovědi. Budu zkoušet. Jen mne stále trápí, že sama nedá nic do pusinky, nezkouší. Třeba později.. Jinak bych měla dále dotaz. Jak jsem psala, Sára má 10 měsíců. Jogurty kupujeme Hami a Hipp. Nevím však, jaký jogurt, bílý i ochucený mohu koupit malé v obchodě?! Když se snažím něco přečíst na netu, píší tam různé, rozlišné věci a ptám-li se, každý mi řekne něco jiné. Jen okolí by ji cpali už vším a to já nechci. Nebo aspoň nechci nic uspěchat a nerada bych ji nějakým jídlem uškodila.

merkur_cz
21. črc 2010

@sunea me mrzi, ze kdyz ji dam rozmackany banan, jablicko s piskotem a pod., neji to. Zacne se sklebit a davit se, prestoze je to rozmixovane. Nutit ji nechci ani nemohu, ale jak ji presvedcit, ze je to dobre.. prece nemuze byt stale na presnidavkach hipp a hami.. nevim, ze by mel nekdo podobny problem..

sunea
21. črc 2010

Ahoj @merkur_cz, ja malemu davam bielu Activiu (nesladenu), do toho nastruham trochu jablka, alebo rozmackam banan, niekdy dam detsku susenku ci piskoty. Ale jedol mi aj ine biele jogurty, napr. Klasik (ten mam moc rada), bio z Alberta...niekedy mu davam (na odpo svacinu) aj Dobru mamu (vanilkovu) s pecivom (ale ten som davala az od roka). Dobre su jogurty, ktore nie su odtucnene. Niekto vychvaloval aj Hollandiu.
Skus jej dat to ovocie, ako si pisala, zmiesane s presnidavkou Hipp alebo Hami napr. v pomere 1:1. Mozno si casom na to zvykne. Nepamatam si, ci kojis, alebo ste na UM. Mozno by jej smakovalo, keby si jej ten banan zmiesala s UM...

sunea
21. črc 2010

@merkur_cz No kazdopadne ma este dost casu, aby sa rozpapala 😉

pia22
21. črc 2010

Kocky davate aj cviklu? Lebo ja som ju nikde v detskych receptaroch nevidela.

latvia
21. črc 2010

cvikla je cervena repa, ze?davame 🙂

pia22
21. črc 2010

Ano, cervena repa😉 Tak skusime aj my. Chcela by som uz skusit aj strukoviny, len neviem, ci sa budu dat dobre rozmixovat, maleho z kuskov natahuje.

latvia
21. črc 2010

@pia22 prepasiruj cez sitko, a supky ty ostanu v nom 😉

gabika7706
21. črc 2010

@pia22 skus najprv cervenu sosovicu, ta je uplne jemnucka a bez supky 😉

sussanah
21. črc 2010

S tim pasirovanim pres sitko, ja doted pasirovala zeleny hrasek, myslite ze jeste porad musim nebo bych uz mohla zkusit i se slupkou? Jakoze s kousky nema problem, jen se bojim aby ho zbytecne nenadymal 😕

latvia
21. črc 2010

@sussanah ja som skusala uz od cca 8m aj supky, a nenaduvalo, ale dost mu tie supky drhli v hrdle, tak kaslal...

merkur_cz
21. črc 2010

@sunea bílý jogurt by mne nejdedla, musím míchat s ovocným pyré.. jsme na UM, ale asi měsíc, víc ne, mne už přestala pít i mléko.. Nutrilon.. proto jsem byla tak zoufalá, když mne nic moc nechtěla jíst.. teď se trochu rozjedla..

iinuska
21. črc 2010

@pia22 ja som dnes malemu varila 1x tu cervenu sosovicu a bola rychlo uvarena, a malemu chutila

merkur_cz
21. črc 2010

@sunea já to říkám taky, ale je na mne dán velký tlak okolím, partnerova rodina a pod.. bydlím u nich.. to cu tu čtu, souhlasím s tím a vím, cítím co malá potřebuje, ale zdejší okolí mne tak dusí, že už mne to leze na mozek a začínám o všem pochybovat, přestože je to blbost.. i to že jsem nekojila jsem měla od jednoho člena partnerovi rodiny na talíři, nevíhoda, když člověk nebydlí sám.. ale to odbíhám.. takže zhrnu-li to, bílé neodtučněné jogurty..

latvia
21. črc 2010

@merkur_cz nedaj sa 😉 je to tvoje dieta a nie ich.ty vies co je pre neho naj!ja som sa uz parkrat pohadala s mudrymi tetami, poslala som ich.....viete kam, ked boli take dotierave 😝

sunea
21. črc 2010

@merkur_cz Chapem, je to tazke, to vies, starsia generacia sa s nejakymi tabulkami netrapila, pomarancova stava frcala od dvoch mesiacov spolu so Sunarom, do toho polievocky...moja mama, ked potrebovala vykrmit brata (bol malicky a mal obojstranny pruh-kylu a musel mat aspon 5 kg, aby ho mohli operovat), donho ladovala pomixovanu pecienku/jatra so spenatom, a aky je borec, haha... Ty svoje dieta poznas najlepsie. Ked sa ostatni budu vypytovat, tak povedz, ano, papa to aj to, aj to, vsetko a rob si po svojom 🙂 Kojenie-nekojenie, na to slovo uz som alergicka, co koho do toho, je to podla mna taka intimna vec, takmer ako sexualny zivot 🙂
Vies, malicka ma asi teraz take obdobie, mozno zuby, to je pakaren, mozno "nema cas" na jedlo, ved su zaujimavejsie cinnosti...kazdopadne nema zmysel nutit a trapit sa, ked mas spokojne dieta, to je to najlepsie, co moze byt a ty budes spokojna mama. A casom budes rada, ked ti nezje veceru (ja nemozem pred synom uz jest nic, lebo by mi vzal jedlo aj z ust :-/ 😀

merkur_cz
21. črc 2010

@latvia dekuju, vím, že tomu tak je a právě protože si nenechám mnoho věcí líbit, nějaký rozbroje tu již byly a tak jsem tu spíše jako ta divná.. je to náročný, prát za své se umím, ale je to tu někdy náročný.. rozumím tomu, že každý člověk je jiný a vyhovuje každému něco jiné, ale ať mne nechají být.. přítel si mne nevzal, nevím jestli s etak někdy stane, bydlíme s malou u něj a jeho rodiči, někdy podpora z jeho strany by pomohla.. Aspoň že mám to své zlatíčko, proto chci pro ni to nej a neudělat někde chybu.. Není přece špatné kupovat dítěti bio a zdravé věci, ne? Místo toho, aby byli rádi, že chci pro ni to nej, spíše si za zády ťukají na čelo. To je obrácená logika a nikdy takovému myšlení neporozumím. Jakmile se člověk odlišuje, je divnej a pod.. Díky za reakci.

merkur_cz
21. črc 2010

@merkur_cz DĚKUJI HOLKY! 🙂

latvia
21. črc 2010

@merkur_cz neboj, divne sme tu vsetky 😀 😉

merkur_cz
21. črc 2010

😀 tak uz zase nekam patrim.. 🙂

sunea
21. črc 2010

@merkur_cz Ja som tiez divna, lebo som synovi nedala z narodeninovej torty (ani jednej) - ani z orechovej, ani zo slahackovej, ani z tiramissu. 😉 No stress.

gabika7706
21. črc 2010

tak ja sa pridavam k vam "divnym" 😀 , aj ked z niektorych diskusii mam pocit, ze som este divnejsia, nez divna 😕 ale zdravotna situacia v rodine je pre mna vykricnikom, co detom dat a odkedy....

latvia
21. črc 2010

@sunea 😀 ty si teda "mater" 😀 nedoprajes decku taku pochutku??? 😉 sak isto sa v nej najdu vitaminky 😝 (ako v pive)

@gabika7706 ludia na nas kukaju jak na upirov, ze? 😀

gabika7706
21. črc 2010

@latvia jo jo 😀

ceja
25. črc 2010

idem sa k vam poradit ohladom maska... davate deturencom pecienku? ak ano tak aku a kolko?

moja mala ma 9 mesiacov a ked sme zacali s maskom (kura, morka a neskor hovadzie a jahnacie), davala som jej denne jednu polievkovu lyzicu - plochu. nemam vsak taku presnu vahu, tak som si len tipla, myslela som, ze mam davat tak 20g. teraz ked som bola u svagriny mi povedala, ze to je malo, ze mala som jej davat 50g. Asi by som jej mala uz zvysit davku. Kolko maska davate vy a tie, co mate digi vahu - kolko to vychadza v polievkovych lyziciach?