Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

eriska
2. únor 2011

@sussanah díky moc, to bychom mohli vyzkoušet..a špenát klasický listový? my rajčata ani nemůžeme, kvůli našim alergiím..ještě mám doma pórek, tak jsem si říkala,na maslíčku osmahnout šunku, pórek a zakysanku..ono naše dítko teď kapku bojkotuje zeleninku, tak ho musím oblafnout..těstoviny má moc rád.

hori
2. únor 2011

babenky, chcem sa spytat... da sa normalne v masiarstvach zohnat telacie maso alebo je treba ist priamo na nejaku farmu?
a este druha otazocka... poradte mi pre malu nejaky dobry recept s avokadom... 🙂

lienka2
2. únor 2011

@hori ja kupujem v carrefoure, tam maju pravidelne.. inde som nenasla.. ale su aj niektore male masiarstva kde maju.. treba si pozistovat v tvojom meste.. popytaj sa znamych ci nevedia..

hori
2. únor 2011

@lienka2 diky za tip, v carrefoure som este nikdy nebola, priznam sa, ale v ramci nejakeho vyletu sa teraz urcite pojdem pozriet... 🙂

sussanah
2. únor 2011

@eriska jj kupuju listovy mrazeny a pak mixuju na omacku. Jeste delam cuketu, ale ta ted v zime neni uplne idealni 😖
@hori ja nemohla nikde sehnat, takze jsem kupovala hovezi byka, vybrane kureci a pak doplnovala sklenickama kralika a teleci.

hori
2. únor 2011

@sussanah a ze sa tak hlupo spytam... to v masiarstve rovno povies, ze chces hovadzie z byka? lebo mne by mohli dat hocico, ja to nepoznam... 😒

xkacatkox
2. únor 2011

@hori telecí maso seženeš v globusu, a pěkné libové, kupuji tam Matýskovi, ještě jsme měli teleci z farmy, to už nám došlo, a další bude až v létě ☹

sussanah
2. únor 2011

@hori ja to taky nepoznam, sama maso nejim 😀 A jo, proste se zeptam, jeslti maji byka, beru vetsinou zadni.

hori
2. únor 2011

@xkacatkox globus... lenze na SK taky obchod asi neni...

xkacatkox
2. únor 2011

@hori tak to sorry, já si říkali že by mohl 🙂

dana3262
2. únor 2011

@zuzkat1 ještě ne..nějak se mi do toho nechce 😅 ani maso, zatím.

raci
2. únor 2011

@hori já dělám malému Bramboro-avokádovou kašičku (mám ji z jedné knihy) na 1 porci: 1 brambora (100g), 50g avokáda, 100ml rajčatové šťávy. Bramboru na kostičky uvaříme ve 100ml vody do měka, oloupané avokádo s rajčatovou šťávou přidáme k horkým bramborům a rozmačkáme nebo rozmixujeme. Varianta: místo rajč. šťávy použijeme mrkvovou šťávu nebo jen vodu a kaši pak rozmixujeme se šťávou z půlky pomeranče. Malému to právě chutná s tím pomerančem... 😀 Ps: já dělám k obědu dvojitou dávku, jedna porce mu nestačí... 😲

hori
3. únor 2011

@raci diky, vyzera to dobre... 🙂 takze bud rajcinova stava alebo mrkvova s pomarancom? dobre som pochopila?
a to avokado sa k tomu pridava surove, to sa nevari?

janka108
3. únor 2011

detom este chuti roztlaceny banan s 1/2 avokada . a to avokado sa nevari, ma to taku maslovo orechovu chut. vacsinou ich maju v obchode este tvrde, ale tak za 3-4dni zmaknu

raci
3. únor 2011

@hori buď 100ml rajčatová, nebo 100ml mrkvová, nebo 100ml vody a poměrančová. Avokádo se dává syrové, ale já ho vždy minutku povařím s těmi brambory aby bylo měkčí....

xkacatkox
3. únor 2011

holky, menší dotaz, momentálně jsou rajčata nic mic, můžu prckovi dát protlak nebo pyré do jídla, máme 14mm

maryanna
3. únor 2011

@xkacatkox jasnéé

tygrous
3. únor 2011

@xkacatkox A normalni rajcata jsi mu uz zkusila dat? jestli nema alergii? Ja pouzivam plechovku loupana rajcata Valfruta, kde jsou jen rajcata, rajcatova stava a voda.

maryanna
3. únor 2011

@xkacatkox pretlak , ale pozri zloženie aby tam neboli somariny zbytočné, taktiež paradajky v konzerve, sú lacné a sú kvalitnejšie ao tieto umelé momentálne, plus pasírované paradajky a hocijaé taé výrobky, do omáčok alebo kde....v pohode...my papáme od roka také v jedle, cestovinách a podobne

sussanah
3. únor 2011

@xkacatkox radeji nez klasicky protlak zkus rajcata v plechovce, ty nebyvaji chucene, v protlaku byva casto sul a dalsi nesmysly. Ja davam ty rajcata z konzervy celku, bud rozkrajim nebo pomixuju a chutna. Ono to dokonce i docela jako rajcata chutna 🙂

tygrous
3. únor 2011

ja se pro zmenu zeptam, jak casto davate prckum mrkev? Byli jsme u Dr. a krome toho, ze se ji zdalo, ze je bledy, tak ji prislo, ze ma zluty nos - mne priprada normalni😅 a pry to ma urcite z mrkve (dostava ji tak ob den, bud v polivce nebo jako zeleninovou smes v omacce, s bramborami apod,nebo s nastrouhanym jablkem...) - pry ji mam davat jeste mene😅

sussanah
3. únor 2011

@tygrous no ja davam tak 3x to tydne, ale ne moc. Moje sestrenka to prave s mrkvi prehnala a mela oranzove ditko, tkaze jsem byla varovana zavcasu. A vylozene se obcas mrkvi vyhybam, kdyz vim, ze ji mival hodne.

tygrous
3. únor 2011

@sussanah No ja si myslim, ze to prave neprehanim, samotnou mrkev nema nikdy, vzdy v kombinaci s necim, takze te mrkve je tam fakt malo... No tak to zkusim omezit jeste vic a uvidime, jestli mu nos taky zbledne dle Dr.😉

jasekd
3. únor 2011

@sussanah
Ja mam taky sestrenici, co mela oranzove dite 😀 Nas malej je takovej tmavsi, ty jeji deti jsou hrozny bledule, takze na nich to bylo strasne videt. Ja jak kdy, nekdy ji ma denne, nekdy treba 3-4 dny ne. Nejak to moc nehlidam.

sussanah
3. únor 2011

@tygrous no jakoze obden, pokud je to jen tak doplneni, tak to podle me taky neni moc, ale jak pise jasekd, pokud mas doma arijsky typ, tak na nich jde vsehcno hned videt 😉 My teda mame super blondaka, ale zatim nam neoranzovel 😀 Ale co, nic zdravotne zavazneho to neni, proste kdyz tak vysadis mrkev a je to 😉

tygrous
3. únor 2011

@sussanah No mame bledulku, to jo, ma zelezo porad na dolni hranici, i kdyz maso dlabe 6x tydne, zas musime na krev☹ Ja bych spis rekla, ze jak mel rymu a asi odreny nosik, tak se to Dr.zdalo jako zluty nos😀 To by musel byt oranzovy cely, ne? A ne jen na jednom miste😅 Mrkev jsem uz vysadila - jsme nemocni, tatka na sluzebce a mrkev dosla a do obchodu se nechystam😀

jasekd
3. únor 2011

@sussanah
@tygrous To my mame "cikanka". Vsak mrknete na fotky. Teda vlasky celkem svetle, ocicka tmave hnedy a snedou plet, zadna moje kamoska nema takove dite, vsichni maji modrooky blondaky, i ty, co maji jednoho rodice tmaveho. My nejsme extra tmavej ani jeden, oba hnedy oci, ja celkem tmavy vlasy, ale zadny jizani 😅 Ovsem to moje dite vypada proti ostatnim miminum, ze se denne vali na plazi. Pritom na slunce ani nesmi kvuli lekum. Dokonce mi jedna cizi baba na chodbe v nemocnici domlouvala, ze tak male dite nesmim opalovat 😠 Jo a mam pocit, ze ta sestrenky holka taky mela nekde ty fleky vyraznejsi, a u nich to tou mrkvi bylo, i sestrenka to uznala, vysadili ji a dite zbledlo.

sussanah
3. únor 2011

@jasekd tak to my mame arijsky typ, ale teda super blondak, od narozeni modroocko a vlasy uplne zlute, ani jeden neni ani lehce tmavsi nebo aspon stredne blond. Ale my to mame v rodine (i ode me i od manzela), sestrenka ma tak blondate vlasy, ze ji nikdo neveril, ze to nema odbarvovane 😀

xkacatkox
3. únor 2011

@tygrous jo rajčata normálně jí, nic mu to nedělá, já chci právě nahradit ty hnusná co jsou v zimě, dávám mu to do jídla k masu, a už jsme si řekla, že dlouho neměl rajčata, dlaší baření mě čeká další týden, tak se pokusím sehnat tu valfrutu

xkacatkox
3. únor 2011

@sussanah jaký druh kupuješ?