Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

kisska
17. únor 2009

gabikar - davame 😉 , hned ako sa rozhodnes davat lepok, tak mozes prejst aj na vlocky, detickam vacsinou chutia a upravuju stolicu.
Aj vodicku malemu kludne davaj. Mozno zozaciatku nebude nadseny, ale kludne staci aj voda, alebo slaby detsky caj, treba len stale ponukat, ponukat az nakoniec ho presvedcis, ze aj voda je mnam 😉 .
Ak chces, mozes skusit prehodit ovocie na poobedie, predpokladam, ze rano mas najviac mliecka, tak ti mozno "vyda" aj na desiatu. Alebo mozes pridat este jedno jedlo - olovrant, ak nie ste alergicky na mliecnu bielkovinu a laktozu, tak mozes skusit jogurt. Alebo ak zacnes s tym lepkom, tak chlebik, pecivko...

kisska
17. únor 2009

gabikar - jaaaj este som zabudla k tym vlockam - staci ich sparit horucou vodou a oni zmeknu 😉

gabikar
17. únor 2009

Kisska dakujem, ja ma pocit, ze je cim dalej tym viac hladny a moje mliecko ma uz len na zapitie a pritom za mesiac pribral iba 25g, tak neviem kde sa to straca. Davas Adamkovi (jej ake pekne meno si vybrala pre neho 😀 , podakuju nam ty nasi chlapi na vianoce ) aj tie kukuricne sulce? Ak ano, tak kedy? To sa povazuje za jedlo?

kisska
17. únor 2009

Gabi, ze? mame krasne mena 😉
Davam mu tie nesolene, ale za jedlo ich nepovazujem, vacsinou mu to pichnem do ruky ked nestiham dovarit a maly mi uz ziape za usami, tak ho to na chvilu zabavi 😉 😀
Ten prirastok je podla mna ok, ak kojis, urcite sa viac hybe, tak to "vybeha", dolezite je, ze nechudne 😉

martina1206
18. únor 2009

Ahojte, chcem sa spytat, je vhodne davat detom kuskus? Mne to velice chuti, ale neviem ci to mozem dat aj malemu, ma 8 mesiacov. Nenasla som totiz zlozenie kuskusu. Dakujem. A tie vlocky, davate len samotne, alebo do jogurtu?

radka.m.
18. únor 2009

martina-kuskus můžeš dávat naprosto v pohodě,je vhodný od šestého měsíce 🙂

akejka
18. únor 2009

martina: kuskus je lepok, keď máte 8 mesiacov, už môžte dávať...aj my ideme skúsiť. Malá mi už papá chlebík so syrom, maslom, cestoviny bezvaječné...

petka80
18. únor 2009

kuskus je vlastně pšeničná mouka nějak dál upravovaná, takže přesně jak píšou holky... 😉

pavlina05
18. únor 2009

ahoj holky!!!
My už máme také 8 m.
Chci se optat, doma vařím...pořád zeleninku, nějaké to maso - hovězé, kuřecí. Jinak ze skleniček.
Dávala jsem zatím jen brambory a rýži. Už moho teda přejít na těstoviny, kuskus...a pozvolna zkoušet nebo prostě uvařit celý obídek?? Chci mu to jídlo už zase více obohatit.
Díky moc za rady 😵
Jak krmíte vy?? Co dáváte??

garronne
18. únor 2009

ahoj. maly ide mat o 2 dni 8m a tiez mu davam zeleninku a masko. ale uz som mu dala aj cestovinu (bezvajecne), lebo on mi zas tie kupovane prikrmy vobec nechce. a z jeho mliecka som mu robila uz aj omacky, napr. nieco ako svieckovu, prosto zeleninku s mlieckom a cestovinou, alebo paprikas s kuracim maskom a chutilo mu

akejka
18. únor 2009

presne pavlina, už môžete prejsť na cestoviny, kuskus...a ostatné lepkové potraviny. Našej malej veľmi chutia písmenká. Dávam jej ich masku so zeleninkou, k detskej sviečkovej (tu v téme je recept) a dnes sa chystám jej urobiť rajskú polievku s cestovinou...
Dávate už aj chlebík s maslom, alebo syrom ? Aj to by ste už mohli. my tak už mesiac raňajkujeme.

garronne
18. únor 2009

ano, aj chlebik je super vecicka, s masielkom. aky syr davas?

julyb
18. únor 2009

ja som malému robila cestoviny s paradajkovou omáčkou a tváril sa strašne zhnusene a nechcel jesť, inak je to poriadny jedák 😒
skúsim tie písmenká sniečim iným 😉

akejka
18. únor 2009

dávam lučina syr. Skúsime aj iné - typu žervé...aj tvrdý syr nastrúhaný by sme mohli vyskúšať. Nejaká kočka tu spomínala syrovú omáčku na zeleninu, ktorá mimi moc nechutí...vyskúšame aj to...

garronne
18. únor 2009

no, to musim skusit. aj tu omacku

pavlina05
18. únor 2009

Holky, díky moc 😵

many
18. únor 2009

holky vy dáváte i máslo nebo ne 😉 já teda zatím malýmu nedávám ani chleba ani rohlík 😉 tak abych věděla až začnu 😉 díky

many
18. únor 2009

jinak nevíte,jestli se můžou dávat takový ty chlebíky - kukuřičný,grahamový,... na křoupání 😀 😉

garronne
18. únor 2009

ja davam normalne rastlinne maslo

kijonkova.k
18. únor 2009

many,máslo jo.Obyčejné pravé máslo.A rohlík už můžeš,třeba jen tak do ruky na žužlání,ať si zvyká.Já dávám i rýžové chlebíčky natural-bez soli(polystyren),ale malá to nechce,to raději křupky.

Já jsem minule dělala omáčku z brokolice a sýru cottage,bylo to dobré,přelila jsem tím brambory a masíčko.
Dneska měla kuskus,původně to měla být hovězí polívka s kuskusem,ale moc jsem to zahustila,tak to byl spíš nákyp,ale snědla všechno...asi 230g.Což je zázrak,jinak jíme tak 150 😉

many
18. únor 2009

no my kupujeme jen ramu 🙂 ta může taky nebo ne 😉

garronne
18. únor 2009

hmm, tak to mohlo byt naozaj dobre s tym cottage syrom. dakujem za typ.

many
18. únor 2009

kojonkova a jaký křupky dáváš,normální nebo ty veliký 😉 díky

many
18. únor 2009

že bych někde v obchodě po něčem mrkla,akorát ještě nemáme ani jeden zub 😀 😀 😀

many
18. únor 2009

jinak co tak dáváte do bílého jogurtu 😉 já někdy trošku přesnídávky,někdy banán a někdy piškoty 😉 nic víc mě nenapadá,co by tak mohl 😉

many
18. únor 2009

ještě jedna otázka 🙂 můžou se ostružiny 😉 máme jich na mražáku dost,že bych mu dala do jogurtu 😀 😀 😀

garronne
18. únor 2009

obycajne vlocky, nesolene, to je tiez fajn. alebo nastuhat jablko

kijonkova.k
18. únor 2009

many,já bych dala raději klasické máslo.křupky dávám kukuřičné,ze zdravé výživy,jsou bez soli a taku,je to 100% kukuřice,jsou i rýžové nebo pohankové.My měly zub taky až nějak po 8.m
Bílý jogurt jsem dávala čistý donedávna,občas banán,přesnídávku nebo domácí marmeládu,ale jen tak malou lžičku 🙂

junovka
18. únor 2009

No, pkial ja viem, tak do 1.roka by sa nemali davat ziadne syry, nakolko obsahuje soli, ktore dost zatazuju oblicky

S

kijonkova.k
18. únor 2009

ostružiny musíš vyzkoušet,když nevyzkoušíš,nebudeš vědět 😉 pokud nemáte ekzém,tak snad v poho 😉