Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

many
26. bře 2009

jéééééééééééé a vy jste měli rok,kdy pak 😉 😉

many
26. bře 2009

jééé já skleroza,my jsme myslím přáli,že a měla si nějaký dobrý dortík,že 😀 😀 😀

kijonkova.k
26. bře 2009

Karolínka vydržela být zdravá celý rok,ale pár dní před 1.narozkama ji to zkolilo-teploty,kašel,rýma,nakonec musela brát i ATB ☹ Ale snad to bylo na dlouho poslední onemocnění 😉

many
26. bře 2009

vidíš to taky i tak vydržela dlouho zdravá,to co tady znám u nás v okolí holky co nekojí,tak mají děti každou chvíli na hromádce ☹ ale jsou i případy,že mamka kojí a mimčo i tak onemocní a hlavně,když má staršího sourozence,to už pak lehce chytá

many
26. bře 2009

no moje sestra má taky chlapečka a kojí ,ale měla smůlu ,že k ní na návštěvu přišla mladší sestřička,něco na ní lezlo a malej to taky chytl,no měl myslím ale jen rýmečku,bych kecala,ale říkala,že to musel chytnout od ní

many
26. bře 2009

a jaký máte míry 😉

many
26. bře 2009

mizím,nikdo nikde 🙂 tak dobrou noc a děti ať spí celou noc 😀 😀 😀

alishia
27. bře 2009

many: tak pokud to vydrzis tak super🙂 My byli ve stredu na prohlidce a mame 78cm a 10,9kg🙂 takze pocitam ze na rok bude mit tech 80cm a 12kg, to je ideal si myslim🙂 Jen mam problem ho unest🙂 uz sem jak rambo svalnata, je to pekne hnusny🙂

many
27. bře 2009

ahoj alishia 🙂 jééé tak to rostete jako my 😉 🙂 🙂 🙂

alishia
27. bře 2009

many🙂 jojo🙂 mame obriky.)doktorka mi vzdycky rika ze vypada o pul roku starsi nez mu je🙂 premyslim co bych udelala mrnousovi k obidku.

many
27. bře 2009

tak nad tím já zatím přemýšlet nemusím 😀 😀 😀 vyberu mu jednu dobrůtku ze skleniček 😀 😀 😀

many
27. bře 2009

včera měl francouzské brambory,týý jo,ale nic moc,ale mu jeli,to je hlavní 😀

alishia
27. bře 2009

taky dam sklenicku sem dneska nejaka lina. achjo chudacek co to ma za matku.) sklenickarka jsem🙂 ale aspon polivku udelam manzelovi tak si da i vojta. strasne vojtikovi chutnala zapražená polívka🙂 rozmixovala sem mu tam i knedlicky.)

alsou
27. bře 2009

many děluji už jsem přečetla všechno to tak nějak znám. Toníčkovi prso nechybí. S tím hubnutím to u mě prostě neplatí.

Toníčkovi dělám polívku dnes jen zeleninovou s kuřecím masem. Mi sleničky nejí 🙄 mrňous jeden 🙂 My dospělí máme dneská po roce hrachovou polévku se na ní hrozně těším (při kojení jsem jí nechtěla jíst protože mě dost vždycky nadýmala) ňam, ňam. 😀 😀

many a ali to máte teda kluky jako buky mi jsme měli v 10 měsících 9,4kg a 76cm, ale povídala doktorka, že ty kojený děti jsou prostě pěkný. A teď jdeme až v roce, tak nevím kolik máme teď zítra nám bude 11m. 😎

akejka
27. bře 2009

macaeliska - presne to si myslím aj ja. Keby bola moja malá závisláčik od kojenia a chýbalo by jej to, tak sa tak rýchlo neodstaví a dožadovala by sa svojho prska. Ona už nežiadala prsko ani v noci, odkedy bola na príkrmoch...ale mala som výčitky nemysli si...ale aj dr. mi hovorila, že najdôležitejšie obdobie - prvých 6 mesiacov som si odkojila a ona na mojom mieste by neváhala a odstavila by tiež hneď...

many
28. bře 2009

ahoj holky 🙂
alsou není zač 😉

berenika39
28. bře 2009

dobré ráno, nevím kde se zeptat, ale téma se mi zakládat nechce, vy tu máte takový normální názory..potřebuju se poradit. malej tak deset dní hrozně trpí na bříško, prdí, krká, ublinkne sem tam, hlavně se často rozkřičí jak blázen a kroutí se napíná. za chvilku si prdne a dobrý. k tomu tak dva dny se jak ho dám do židličky rozbulí a nechce jídlo - ani ochutnat. dělá to tak u jednoho, dvou jídel denně. nevezme si. za hodinu to sní i s talířkem. jinak je žrout, kdykoliv cokoliv a hodně. může to být od zoubků? nemáme žádný, ale startujou, má je trochu vidět, ale neprořízly se ještě. nevím, jestli k doktorce? nemáte zkušenost s tím odmítáním jídla?

zoubek
28. bře 2009

Berenika, já jsem se s tím jídlem natrápila až dost. Mně opravdu jídlo dost odmítal, když mu lezly zoubky - než se prořízly, pak je klid. Opravdu mu to nenuť. Zkus dávat spíše po tu dobu UM - pokud už tedy nekojíš. To je pro ty dětičky lahoda, že nemusí nic přežmoulávat v puse. Něco přeci sní a zbytek nenutit. Já se bála, že mu to odmítání jídla zůstane i když bude mít zoubky, ale máme již 2 a baští krásně jako předtím. Dokonce už i maličko začíná kousat 🙂 Jinak je tu téma první zoubky - to když si pročteš, tak uvidíš, že to bývá normální.

kijonkova.k
28. bře 2009

many,já jsem Ti tenkrát ani neodpověděla 😉 Nějak už jsem se sem nedostala...Karolínka měla rok 28.2.(narozená 29.2.08 😀 ),na roční měla 10 kg a 79 cm 😉 A myslím,že dortík jste chválily... 😀 😀 😀

berenika39
28. bře 2009

děkuju, máš dobrej aktuální nick 😀 😀 . nekojím, jsme od poloviny 4.měsíce na UM. Včera nechtěl večeři, dala jsem ho spinkat, byl utahanej, za dvě hodiny jsem ho opatrně vyndala, dala mu láhev mléka a máš pravdu, že ji vychrupnul a spinkal dál. Mě zaráží to bolení bříška, bojím se, abych něco nezanedbala, ale říkám si, že když je úplně v pohodě a sem tam se to objeví, že to není žádný akutní prblém. dám na tebe, nutit mu to nebudu, váží celkem dost, tak 8,20, není drobek, tak se nic nestane. mě to jen zaskočilo, nebyla jsem zvyklá kolem jídla něco řešit. asi to chce trpělivost.

zoubek
28. bře 2009

Jo to je pravda 😉 říká mi tak manža. Teda teď už jsem já zub a malej zoubek. 😉 Přesně to samé se mi také stalo. Byl večer tedy kolem půl sedmé tak unavenej, že nám usínal v obyváku, také jsem ho dala spinkat, bez koupání, bez večeře, pak až se vzbudil, tak jsem mu dala UM. Koupání jsme dohnali druhý den. Nechtěla jsem ho trápit. Když jsem mu to jídlo trochu nutila, tak to dopadlo tak, že mi to stejně vyblindil, vím, že to nemá smysl nutit. To bříško může být od těch zoubků, ale spíše by měl mít stoličku řidší, je to tak? Třeba jsi mu dala jen něco, co nedokázal vstřebat a nadýmalo ho to hodně. Ale ono to také třeba nemusí být bříško, ony ho takhle můžou bolet ty zoubky. Mě se takhle svíjel bolestí a hledal zvláštní polohy spánku v noci. Jinak to prďení jsme také měli prďěl pořád. Už jsme se mu smáli. Pořád dokola jsme celý den neříkali nic jiného než prd prd prd. Teď když si prdne a řekneme mu prd prd prd, tak se strašně řechtá 😀 To zase přejde a bude to jako dřív. Také sleduj teplotu, jestli se mu nějak zvedne, nebo už zvedla? (nemusí to být pravidlem)

berenika39
28. bře 2009

nene,nesměj se, ale já ho včer měřila podruhé od příchodu z porodnice. napadlo mě to, ale neměl teplotu. (snad to nezakřiknu, zatím ani jedna rýma, nic, k doktorovi jdem jen do poradny 😉 ). dneska kníká jak když tahají kočku za ocas. tak si tu s ním hrajem, aby se zabavil, jde to. prdy mi všichni říkali, to přejde ve třech měsících,pak v šesti, no a péta střílí ještě ted s brekem....dávám mu Bbycalm, ale nepoznám jestli to pomáhá. Jinak jídlo jiné, než které jí víc než měsíc, ted nedostal. Nespěchám, jíme jednoduše, ale tak nějak všechno. Zeleninu,brambor,rýži, ovoce, jogurty,samozřejmě UM.
Já bych už tak moc chtěla vidět první zoubek...(to je jasný že kvůli noveejm šatům 😀 😀 ).
Možná dneska dám fakt jen mlíčko. Nic se nestane a aspon si zažívání odpočine.
Tak at máte veselejší dětičky.....

luckahr
28. bře 2009

holky, rozhodly jste se přestat kojit a je to ok, je to jen a jen vaše rozhodnutí a vůbec bych se tim netrápila a mimochodem 10 měsíců kojení je krásná doba (i 7 samozřejmě). Nám je 13 měsíců, kojíme, ale co mám okolo sebe kamarádky s mladšíma dětma, tak ty všechny už nekojí. Já bych to zase tak nedramatizovala, malej byl už x krát nemocnej (rýmy, kašle, dokonce zánět středního ucha) a to je kojenej. Je to na každý mamince, jak se rozhodne a asi každá ví, že je to pro dítě to nejlepší. Nemyslim to nijak zle, ale tohle je přesně ten typ řečí, co rozhodí maminky, který třeba vůbec kojit nemohly nebo kojily pár týdnů a najednou z toho musí mít pocit, že to bylo celý špatně☹ jo a chodíme s malym cvičit a mě teda fascinuje, když vidim ostatní maminky (minule z 9 zúčastněných 7 kojilo během 45 minut cvičení), jak musí dát dítěti (všechny jsou starší než my, jedný holčičce bylo snad 20 měsíců) dvakrát prso během cvičení 😕 Jako u miminka to je jasný, ale u takhle velkých dětí už mi to přijde přehnaný, všeho s mírou. Ale to je můj názor, samozřejmě ať si každá maminka kojí, jak jí to vyhovuje 😉

kamanka
28. bře 2009

Holky, já taky pořád kojím, ale už nějaký čas uvažuju o tom, že přestanu. Od porodu jsem se ještě nevyspala, malej se budí teď už teda 2-4x za noc, bývalo to po dvou hodinách! Myslím, že už mu to moje mlíčko nestačí, že ho tak nezasytí. Každý má na to jiný názor. Mně taky bylo řečeno, že první půlrok je to nejlepší, pak už je to jedno! Jdeme za pár dní do poradny, tak to proberu s dr. Mně by to ani tak nevadilo, k němu večer vstávat, ale nemáme jen problémy s tím vstáváním. Špatně kaká, teď byl nemocný, když rostou zuby, je to síla a pořád něco a já už jsem z toho kolikrát tak na nervy, že bych...Jsem nervózní, a pak je z toho možná nervózní i on.

kamanka
28. bře 2009

Jinak co se těch nemocí týče, tak mi už jsme podruhé nemocní, teď máme poprvé antibiotika! Cvičíme Vojtovku a teď mi rehab.sestra řekla, že na každé nemoci je něco pozitivního, že si to dítě líp vytvoří imunitu, takže to nebudu dramatizovat. Prostě je nemocnej, i když kojím, no tak co! Prostě na tom asi nezáleží, jestli někdo kojí a nebo ne.

radka.m.
28. bře 2009

luckahr-úplně s tebou souhlasím!!!já malýho kojila rok a byli jsme dost nemocný,takže určitě není pravidlo,že kojené děti jsou zdravější,než děti na um,jinak jasně,že je to každého věc,jestli kojí,nebo ne.jak jsi napsala o tom cvičení,tak to taky vůbec nechápu,ani pochopit nechci,všeho moc škodí,chápu maminy,které kojí novorozence,ale když maminy ročních dětí musí kojit kdekoliv,tak to mi teda hlava nebere,v té době už jsou dávno příkrmy a na pití nějaký čaj,nebo voda!to je teda fakt potom už přehnané a pak se jich spousta z nich diví,že to veřejnost odsuzuje,,většinou totiž je k vidění právě máma většího dítěte,než máma,která kojí novorozence.taky jsem toho názoru,že nejdůležitější je prvních půl roku,max.do roka,,pak už se dítě bez mléka v pohodě obejde,mléčná dávka se dá v pohodě nahradit jinými výrobky,ten článek,co tady dala myslím many mně teda nadzvedl ze židle hned první větou-už jenom pouhý trošek um může být pro dítě škodlivé,může vyvolat alergii-nebo tak nějak to bylo psané,to můžou napsat jenom fanatici,jak to pak mají zkousnout maminy,co nemohli kojit vůbec,to pak vypadá,že dětem dávají jed!a výživa dítěte přeci není první nejdůležitější věc u dětí,no někteří to tak prostě berou a takových lidí je mi upřímně líto ☹

andy80
29. bře 2009

No tak ten článek mě taky dostal. Jiřík je od narození na UM a krom rýmy a kašle neměl zatím žádnou vážnou nemoc. U malé je to zatím to samé. Tan článek psal nějaký fanatik nebo co. To jako mámy které nemají mléko nebo nemůžou děti kojit tak mají dítě zabít? No to je fakt síla. Je mi jasné, že MM je pro děti nejlepší, ale některá máma kojit nemůže, jiná nechce a nikdo je za o nemůže soudit.

many
30. bře 2009

dobré ráno holky 🙂
Luckahr -tak to je síla s tím cvičením 🙂 a je fakt,že ta mamča s tou větší holčičkou by určo vydržely dom,ale na druhou stranu,když kojily skoro všechny,tak co by jí taky nedala cucnout,že 😀 na žížu 😀 😀 😀

many
30. bře 2009

ale taky ty mamky mohly nakojit před cvičením a pak se mohlo v klidu 45 minut cvičit 😀 😀 😀 teda u nás by to problém nebyl 😀 😀 😀

muminek
30. bře 2009

Ahoj holky potřebuji radu od kdy dávat králičí játra Martínkovi je deset měsíců a tchýně mu je chce už dát. Dík za radu. 🙂