Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

jmisa
12. bře 2010

Dáváte někdo na chlebík marmeládu? Mám neslazenou nebo doslazenou jen hroznovou šťávou, která je běžně v příkrmech skleničkách, tak nad tím bádám.

rimmel
12. bře 2010

jmisa, jasne mozes dat ved to je iba ovocie 😉

rioko
12. bře 2010

marmeládu jsem zkoušela na chleba, domácí, ale Vojta nechce chleba s ničím

jmisa
12. bře 2010

No já chleba taky dělám doma a právě má furt lučinu nebo čerstvý sýr, což je v podstatě to samé, aspoň mně to tak chutná, tak jsem si říkala, že bych mu to mázla marmoškou. S jedením nebude problém, náš mladej sní vše.

lenka1smejka
13. bře 2010

Baby ako robite detom hlavkovy salat?Mixnete to alebo ho krajate na mini kusky?

rimmel
13. bře 2010

no mixovat by som nemixovala 😀 ale ja someste nedala! dobry napad , zajtra mu spravim, no ci to bude jest 😝 😅

lenka1smejka
13. bře 2010

rimmel-viem ,ze ty davas kusky jedla a tak mu to pokrajas na male kusky alebo ako?Lebo ono sa to umi prilepit na dasno tak preto sa pytam 😀

rimmel
14. bře 2010

lenka myslis ten salat? neviem, este som nedala 😀 aleasi by som ho nakrajala na vacsie kusky nech si sam chrumka..teda taky ladovy salat...ale neviem ci nato neni este maly..nejak si toneviem prestavit..bez zalevky tiez..fuj ved to ani mne nechuti 😅 daj vediet ako ste dopadli 😉

lenka1smejka
14. bře 2010

ja ho chcem spravit normalne so zalevom ako nam ale nakrajam ho na malicke kusky skusim cez tyzden alebo cez vikend

rimmel
14. bře 2010

no potom daj vediet! ja som dnes skusala samotny salat a vypluval, dokonca som skusila aj tenky platok uhorky z uhor.salatu a tiez vyplul ale inak uhorky miluje..ale neva, nemusi ten ocot a cukor 😝 😀

soanpe
15. bře 2010

česnek můžou děti až od tří let 😉 vůbec bych ho nedávala čerstvý.já ho sice sem tam dám,ale jet do polívky tak 1 stroužek,ale za žádných okolností do pomazánky,má hodně silné silice, které můžou podřáždit trávení

anicka164
15. bře 2010

Ahoj,
mám asi blbý dotaz, ale Mikuláš jí oběd, odpolední svačinu a večeři, jinak ho kojím. Asi je načase zavést i dopolední svačinu. Jak to máte s mlíkem, když kojíte? Neztratí se? Bojím se, abych ho nepřestala kojit, chtěla bych kojit do roka, ale moc nevím, jak na to.
A jak vás tak pročítám, tak bych měla víc přitvrdit, nějak jsem se zasekla na počátečních příkrmech a on by toho asi zvládnul i víc (třeba ty kousky nebo chlebík) 😉

rimmel
15. bře 2010

fiha to som nevedela o cesnaku, uz radsej ani do varenej stravy nedam 😕

anicka o kojenie sa neboj, zase plati ze aky je dopyt tolko sa mliecka vytvori a jeuplne na tebe kedy ponuknes nakolko uz to nieje plnohodnotne jedlo, iba taky drink, napoj ktory mozes ponuknut kedykolvek 😉

dokonca! mozes iba kojit a nemusis davat ine tekutiny ale to je o inom, takze sa naozaj neboj ze stratis, pokial kojis ci 3 ci 8krat denne, mliecko mas

janetty
15. bře 2010

poraďte mi, ako a s čím môžem urobiť pohánku. Nikdy oom to nerobila a dnes som to prvykrát kúpila, keď sa tu o nej toľko písalo 🙂 ...napíšte nejaké recepty 😉

jmisa
16. bře 2010

Já pohanku používám jako přílohu, takže nějakou zeleninu, kousek masa a pohanku, prostě jí nahradím rýži apod.
To pokud máš pohanku jako krupky.

Pak je ještě pohanková lámanka a tu používám na zahuštění "polévky" a nebo z ní udělám kaši.

misulda
16. bře 2010

Ja pouzivam pohanku ako vecernu kasu na sladko. Bud zavarim rozdrvenu pohanku alebo mam instantnu kasu.

janetty
16. bře 2010

no tak dnes som uvarila pohanku (krupky) ako je na obale, že varte podobne ako ryžu. No nejak mi nezavoňala a ma zvláštnu chuť 😅 ale nakoniec som to zjedla ja... Skusim niekedy aj malému uvariť, asi s mliekom na kašu, tak ako ryžu v mlieku 😉 uvidím, či to zbaští. On zje všetko, tak mu možno zachutí aj pohánka 😀

jmisa
16. bře 2010

Janetty, ona je docela dobrá, ale sobě si ji člověk osolí, ta neosolená, vařená jen ve vodě s trochou oleje není nic moc, ale náš malej to má rád. Mně to voní víc než třeba jáhly. 😝

slniecko26
16. bře 2010

Ahojte baby! Chcela by som vás poprosiť o radu, začali sme 10 mesiac čo môžem nové pridať malej do jedálnička? Papame zeleninku (už aj hrášok, šošovicu sme pridali ako nám radili),ovocie, masko, chlebík-rohlík, syrček Kiri, jogurt ale ten až tak nešmakuje 🙂 no a kašičky nemáme radi, nechutia nám. Budem rada každej rade!!! Dakujem

delfi
16. bře 2010

holky poraďte mi jak udělat malému doma kaši na večer? jak v čem jí mám vařit - ve vodě se mi to nechce dělat, ale na kravský mlíko je asi ještě malej ne? chci udělat třeba rýžovou, nebo pohankovou, event. ovesnou. a čím to dochutit? malej mi nesladký věci moc nejí. nedoslazuju, ale např. v zelenině většinou mám nějakou sladkou (mrkev, cuketa apod.) a ovoce mi moc nechce, bílej jogurt to samý 😝 přemýšlela jsem nad hrozinkami - může je vůbec? nebo sladkou hrušku s tím povařit?
a ještě takovej technickej dotaz k jedení chleba - malej mi běžně žužlá patku chleba i rohlík, ale nedokážu si představit že mu to namažu??? on to vždycky rozpatlá rukama a má to všude...

miskaliska
16. bře 2010

ahoj delfi, ja dcere davam hipp ryzovu nemliecnu kasu, zaraba sa len prevarenou vodou (na krabici je navod) a pridam do nej par lyziciek vyzivy, alebo roztlacim trochu bananu do nej, ak chces mat sladsie... no a mala otvara pusu jak kapor 😉
namazat daco na rozok/chleba... no neviem, snad az od 1 roka, nie? 😕

miskaliska
16. bře 2010

teda od 10 mesiaca sa snad daco (syr) natierat uz da... len fakt asi "len" v prsiplasti 😀

delfi
16. bře 2010

miska: no tuhle kaši jsem dneska vyzkoušela, dokonce jsem tam dala místo půlky vody svoje mlíko (víc jsem neodsála) a po dvou lžičkách zavřel pusu a spustil hysterickej pláč....tak jsem po 10 minutách snažení vyměkla udělala mu kaši od nestlé - ta mu šmakuje, ale je hnusně umělá.
a ten namazanej chleba tu holky dávaj už od 8 měsíců, tak nevím no, ale když už mi ten chleba žužlá normálně tak si říkám proč mu ho nenamazat třeba tím kiri nebo lučinou

jmisa
16. bře 2010

Já dělám z vloček různých - vločky namočím (třeba v poledne) a večer udělám kaši - dám tam trošku vody, pokud je potřeba, zamíchám, když se to "rozblemcne", tak tam přihodím 3 odměrky sušenýho UM a hotovo. Na doslazení jde dát třeba kousek banánu nebo jablka nebo té dětské výživy.

Na chleba mažu lučinu nebo čerstvý sýr. Tavený sýr bych nedala kvůli tavící soli. Namažu celý chlebík rozkrájím na kostičky a dávám je malému do pusy sama. Na konci snídaně mu nechám tak 5 kousků s kůrkou, líp se mu to drží a on se s tím popere, ikdyž je jasný, že je zamatlanej, no tak má bryndák s rukávama a pusu a židličku umyju 😀

mata1976
16. bře 2010

aj my sme vyskusali kasu z ovsenych vlociek, zatial bez ovocia/vyzivy a malej velmi chuti. tiez ich riedim prevarenou vodou a necham postat aby zmakli, nemusim mixovat (vlocky kupujem v kauflande tie jemne).

delfi
16. bře 2010

jmisa: no snad mu bude stačit na doslazení to ovoce, i když pochybuju...samotný ovoce ho moc netankuje 🙄 kiri ale pokud vím není tavenej sýr, ten bych mu samo nedala. kiri je něco jako lučina, ale než bych ho malýmu dala tak bych si přečetla složení.
dík za tipy na kaši 😉

miskaliska
16. bře 2010

super za tipy aj ja, co sa tej ovsenej kase tyka. dnes som dala malej jablkovu ryzovu kasu alnatura z dm a veru ju nechcela a ani mne nechutila. nutrilon mliecna ryzova, aj obilninova jej v pohode chutia

shaula
16. bře 2010

delfi - Kiri má ve složení několik tavicích solí, takže pro mě je to klasický tavený sýr 😝 Nevím, proč se tváří jako Lučina a v reklamách říkají, jak je pro děti skvělý 😀

shaula
16. bře 2010

Jo a nemléčné kaše bych pro děti v tomto věku nedělala jen s vodou - zbytečně se připravují o mléčnou dávku.

beadz
17. bře 2010

ahojte. skusali ste niektora davat detickam klicky ?