Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

alterna
28. únor 2009

Ono hlavne záleží co každej považuje za stravu "jako my".
Proč by měla být lendych prdlá. Každej se přece může stravovat jak chce ne!
My např, vůbec nejíme uzeniny, tak je nebudeme dávat ani prckovi.

Holky vaříte prckům nake jidlo s červenou řepou, mate nakej fajn receptík?
😉

zanetak
28. únor 2009

horallka, tak mi papáme tak isto a okrem toho pred obedom má ešte 150ml UM. tiež si myslím, že do roku jej to stačí a po roku zavediem chlebík s maslom a podobne.

radka.m.
28. únor 2009

horalllka-já jsem taky neradila,aby se do dětí cpalo všechno najednou,samozřejmě,že nové potraviny se musí zavádět pomalu a postupně,ale rozhodně by na roce mělo být dítě zvyklé jíst už ke snídani pečivo a podobně,v roce by už měla převládat normální dětská strava a ne mléčná a tím spíše,že jste na um.nejde přeci o to,jestli dítě prospívá,ale o to,že mezi 6-12měsícem by se právě mělo dítě převést na normální dětskou stravu,proto to už taky nejsou po roce kojenci.a taky se opravdu jejich organismus rychle vyvíjí a k tomu je zapotřebí taky různých prvků,minerálů a jiných věcí,které se v mléčné stravě nenacházejí,jejich nedostatek může vést k nesprávnému vývoji.a to se pak už těžko napravuje.taky hodně dbám na stravu svých dětí ale nadruhou stranu nedostatek různých prvků ve výživě může hodně uškodit.jo,mimochodem,když chceš s výrobkami z km počkat,tak um obsahuje taky km. 🙂

alishia
28. únor 2009

radka: opet s Tebou souhlasim. nevidim duvod proc by se se vsim melo cekat na jednu chvili, chce to zavadet postupne a ne najednou, jak odbije rok do deti rvat vsechno, co bylo zakazano. O to hur to podle me pak ten detsky organismus zvlada. Chce to zacit pomalu a sledovat jakou reakci na danou potravinu dite ma.
Jinak je mi to jedno at klidne nekdo ceka az treba do 10let nez da sunku🙂

akejka
28. únor 2009

radka.m.: mám na to názor ako ty. Chlieb s maslom, alebo syrom a jogurty sa môžu v pohode zavádzať do roka. Radia to aj pediatri, čítala som to vo viacerých odborných článkoch v detských časopisoch...
Ale mám aj susedu, ktorá obe deti do roka výlučne kojila a nedala si do toho od nikoho, ani od doktoriek kecať. Proste synovia jej priberali, prospievali a ona nevidela dôvod, prečo by im mala dávať niečo jesť, kým nemajú niekoľko zubov v ústach. A po roku ich zavalila všetkými jedlami naraz...
Tiež sa snažím dodržiavať postupy na zavádzanie príkrmov, ale nedržím sa ich striktne, lebo sa v nich pediatri úplne nezhodujú a ja si z toho vyberiem a prispôsobím, po dohode s mojou dr. Netreba to zas ale preháňať a napr. ako tu niekto písal do 3 rokov kŕmiť dieťa ako kojenca... 😒

jjaanca
28. únor 2009

radka.m. co je to normální dětská strava?

radka.m.
28. únor 2009

jjaanca-normální dětská strava???je to například strava,jakou jíme my,dospělí,ale nekořeněná a ne moc solená,záleží na každém,jak je zvyklý se stravovat,je logické,pokud je někdo zvyklý třeba na hranolky,hamburgry,steaky,tak to nebudu ládovat do ročního prcka,ale pokud je někdo zvyklý na bohatou a vyváženou stravu,tak se tím může samozřejmě stravovat postupně i roční prcek.já třeba vařím polévky nám normoš z vývaru,přidám dost druhů zeleniny a bud brambory,těstoviny,nudle a tu polévku dávám i malému,my si jí pak dokořeníme přímo na talíři.dneska máme dušená prsíčka na másle,s nivou a hranolkama,malý dostane to samé,akorát místo hranolek brambory. 🙂 🙂 🙂

martinka79
28. únor 2009

tradu jsem zastánce jako ty. dochovala jsme žu jedo dítkoa řelka bych mluvíme z praxe. já vařím prdelíno už teď naše polévky. dnes obyč. zeleninová s vločkami. my si též dochutíme na talíři.
JIank my máme svíčkovou prdelínek NE ten bude mít došené hovězí masíčko s bramborem. 🙂
každý dělá a dáva to co usoudí za dobré. Já tedy prdelínka stavuji pomalua istě normálně jako nás a je mu dobře spí celopu noc a do toho si dvakrát za 24hodin cucne prsa. 😉

zoubek
28. únor 2009

Tak koukám, že jste mléko, sýry,jogurty...rozebraly do podrobna 🙂 Nemůžu si nechat svoji reakci pro sebe. Také souhlasím s radkou, ali a andy ( i když u té nemohu překousnout tu smaženou cibulku 🙂 Na tu mám jiný názor. Myslím, že není nikdo kdo by se držel pravidel, co dítě smí a nesmí. Určitě každá z vás by našla nějaký prohřešek 😵 Já například dnes dala mému prckovi ze zoufalství ☹ půl lžičky medu do čaje, jelikož je moc nemocný, má děsný dávivý kašel, rýmu a teplotu 38 ☹ Volala jsem to tchýni (praktické lékařce) a ta mi ještě dodala korunku, že mu tam mám vymačkat citron, aby měl vitamín c a uzdravil se rychleji 🙂 A to se přeci citrusy nesmí 🙂

Jinak se šunkou také nebudu mít problém. Sice ještě nekoušeme pečivo, ale až budeme určitě mu tu šunku také koupím, dobrý tip od andy, na tom není nic špatného. Mám koupené skleničky (příkrm) a tam je také šunka od 8.měsíce.

Ještě jsem se chtěla zeptat, koupila jsem červené bio fazole. Mohu je připravit malému? Zelené vím, že se smí,ale tyto??? Máte někdo zkušenost?

andy80
28. únor 2009

zoubku: na smažené cibulce na olivovém oleji nevidím nic špatného. Jen jí nechám trošku orestovat ne připálit. Cibule je zdravá a malé se po ní dobře prdí 😀 . Jinak dneska taky malá baštila naše jídlo. Dělala jsem svíčkovou z kuřete. Nesolila jsem to, a malé jsem dala jen kousek masíčka s omáčkou (jen rozmixovaná zelenina). Když jsem jí to odebrala, tak jsem omáčku dodělala (přidala smetanu, sůl a citronovou šťávu). Taky jsem k tomu malé udělala rýži namísto našeho knedlíku. Tak nevím, co je na takovém jídle špatného? A s těmi fazolemi bych asi počkala. Jestli chceš dávat luštěniny, zkus červenou bio čočku. Je výborná. Malá jí miluje. Ty fazole by mohli malého zle nafouknout.

martinka79
28. únor 2009

fazole také nevím, čočku dávám jako andy. 🙂

ssaara
1. bře 2009

Ahoj!

K tomu pudinku...já už ho malýmu taky jednou dělala - koupila jsem od Oetkera pudink,kterej se nevaří. Udělala jsem Sunar,do toho přidala ten prášek a bylo hotovo. Malýmu moc chutnal 🙂

many
1. bře 2009

no ve skleničkách hami už jsou i fazolky 😉 Ladík už je papkal 😉 nevzpomenu si s čím vším to bylo 😀 a bylo to od 8.měsíce

andyalukasek2008
1. bře 2009

Ahoj holky, puding uvareny s UM bych take uz dala, pockame asi tak mesic a prubneme to 🙂...

andy80
1. bře 2009

Holky, nevíte někdo, Radko asi dotaz na tebe, můžou mimča sojový desert (je to jako puding, ale sojový). Jmenuje se to alpro soya, dělají vanilkový a kakaový. Já si to kupuju, mám to moc ráda a tak mě napadlo, že ten vanilkový bych mohla dát malé, ale nejsem si jistá, jestli je to vhodné.

many
1. bře 2009

ahoj,ahoj 🙂 teda takovou dobrotu vůbec neznám 😉 a co to obsahuje 😉

junovka
1. bře 2009

andy, si myslim, ze skor vanilka sposobi mensie zlo ako soja, co je silny alergen 😉

andy80
1. bře 2009

junovka, já jsem právě myslela, když se dětem dává sojové mléko, že by to vadit nemuselo.

many: je v tom voda, sojové boby, cukr, škrob, zahušťovadla, vanilkové aroma a sůl. Cukru tam je ale maličkato a soli taky. Je to moc dobrý. Je to jako hodně málo sladký puding.

junovka
1. bře 2009

andy, a musis podavat?Mate nejake zdrav.problemy,? 😕

a podla toho zlozenia, co tu pises, tak malej by som to urcite nedala 😉

andy80
1. bře 2009

junovka: ne, ne, nemusím. Sojové mlíčko jsem dávala jen při průjmu. Dr mi poradila místo mléka sojové mléko. A proč bys podle složení nedala, kvůli cukru nebo soli? To bývá i v jogurtech,. Škrob nebo zahušťovadlo? To bývá v pudingu. Já na tom složení nevidím zas tak nic hrozného, nemá to E apod. Jen nevím, jak je to s tou sojou.

junovka
1. bře 2009

ano, prave preto by som nedala, a pudingy my sme papali az na 1.rok.Je to na kazdom co a kedy da, nie?😉

radka.m.
1. bře 2009

andy-ten sojový dezert můžeš klidně dát,soja se řadí mezi luštěniny,takže akorát může trošku nadýmat,trochu soli je ve skleničkách normální,takže ho klidně dej 🙂 😎

andy80
1. bře 2009

radko, díky moc, já jsem si to mysela. Právě, že trocha té soli je skoro všude a cukr taky. Jen jsem si nebyla jistá tou sojou. Tak zítra dám. Myslím, že to bude malé chutnat stejně jako mě.

romi.r
1. bře 2009

Raduš díky, občas mrknu i sem

radka.m.
1. bře 2009

není zač 🙂 🙂 🙂

knobloska
1. bře 2009

Holky, od kdy mohou děti jíst masové vývary? Já jsem jí doteď vařila maso zvlášť a přidávala jsem ho do zeleninového vývaru. A když je to třeba kuřecí vývar, musí být jen z libových prsíček, nebo třeba i z křidýlek?(je tam tamkůže 😖 ú

andy80
1. bře 2009

knobloska, já malé vařím polévku z hovězího masa a když z kuřecího, tak dám stehení řízek a tu kůži z toho před vařením jednoduše stáhnu.

knobloska
1. bře 2009

OK, díky.

many
2. bře 2009

no já co mám od doktorky tu hami knížečku,tak tam se soja doporučuje až od 1 roku 😉 jsem si to tam dnes přečetla,hlavně,že to mám furt na ledničce 😀

kijonkova.k
2. bře 2009

Holky,tak já dneska malé udělala poprvé puding,z kr.mlíka a ta teda jela.Na dno misky jsem dala piškotky,na to trošku přesnídávky a pak puding.Ani jsem ho nesladila a miska vylízaná 😉 Příští týden chci zkusit tvaroh,třeba s jogurtem.