Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

shaula
2. únor 2010

Slniecko - doporučuji začít s chlebem, lépe se rozpouští a nelepí se jako rohlík. Kiri rozhodně nedávej, to je klasický tavený sýr a to je ten největší humus, co existuje. Radši dej lučinu nebo žervé 😉

Ty pomazánky bych taky ocenila 🙂 (nemám na to nápady ☹ ).

slniecko26
2. únor 2010

Rimmel, Shaula veľmi pekne dakujem! Tiež sa mi ten syr Kiri nezdal ☹ tak som sa radšej opýtala skusenejších mamičiek 🙂 Rimmel maslo môžem dať obyčajne či tie Ramy, Veta a pod. A tvrdí syr si aký davala? A ako si robila tú mrkvovú pomazánku? Vymiešala si maslo s mrkvou a hotovo? 🙂

rimmel
2. únor 2010

ano mrva plus maslo 😉 a maslo obycajne ziadne grcne ramy 😀 a tvrdy syr ako napr aidam.

debbie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
2. únor 2010

s tou troubou se to dela bezne 😎 teda kdo hodne zavaruje

slniecko ja bych kiri nedavala ..kdyz uz Lucinu ,ale ja bych nedala ani tu jeste 😀 a nestaci nejaka kase s lepkem pro zacatek?

rimmel
2. únor 2010

je dik za linky apon! 🙂 ja tiez neviem ako zavarovat haha

evikg__2
2. únor 2010

diky aponchie

aponchie
2. únor 2010

rimmel a varis cesky nebo anglicky? 😀 ja zavaruju rada a vsecko mozna to vyfotim a hodim do alba 😀 😀 nejradeji zavarujeme papriky plnene zelim kapii a cukety ala kys.okurky 😎

rimmel
2. únor 2010

apon ani cesky ani anglicky ale slovensky 😀 😀 😀 😀 muzovi nasa kuchyna velice chuti, ved sa neda ani porovnat s anglickou takze som rada ze ju miluje tak ako ja 🙂

aponchie
2. únor 2010

jezisi ja su debil 😀 hele ja jednou tady delala u pani slovenky a delala nejakou polivku zelnou ale divnou nezahustene nic takove zvlastni chutove nemas recept na to?ja delam kyselici po valassku tak sem cumela ale zas spatne to nebylo 😀 ja nemohla v UK udelat knedliky z te mouky vubec 😝

rimmel
2. únor 2010

knedliky ja zase viem..no kupovane mi aj tak viac chutia 😀 aka polievka? zelena?? a co v nej bolo? ja vela polievok teda neviem a ani jedna z nich neni zelena sorry 😀 😀

shaula
2. únor 2010

Rimmel - že zelená 😀 Apon napsala zelná, tj. po slovensky kapustová 😀

rimmel
2. únor 2010

aha 😀 😀 ja ze zabudla e 😀 😀

http://recepty.dct.sk/recepty-kelova-polievka/

toto je kelova polievka..tu skor robievame, nie kapustovu,,, ak robime kapustovu tak z kyslej kapusty ...neviem aku presne si myslela ty apon 😒 😀

iluss
2. únor 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat, od kolika měsíců můžou děti šunku a sýry? u mojí malé je na to ještě brzo, ale chci se dopředu připravit, abych věděla 😉

rimmel
2. únor 2010

nikto nic s natierkami?? 🙂

evikg__2
2. únor 2010

my sme este tak daleko neni ☹ ale pozriem v casakoch a nejake vam opisem 😉

rimmel
2. únor 2010

jee dik evikg 🙂 a netraaap sa stale! vsetko raz pride ved hadam nebude nechlebikovat do dospelosti 😉

rimmel
2. únor 2010

iluss tvoja uz moze sunku ale kvalitnu, taku kde je vlastne iba masko, ziadne ine prisady, vies aku myslim? a syr tiez uz moze..tvrdy..ako eidam. ziadne plesnive ci tavene.

tymothy
2. únor 2010

Rimmel, nějaké pomazánky najdeš tady:
http://www.babyonline.cz/maminka/recepty/deti-d...

Ze soukromé kuchařky ti bohužel nic nenapíšu, protože ať vzpomínám jak vzpomínám, všude je alespoň tvaroh, česnek, cibule, luštěniny nebo nějaké šílené koření...

rimmel
2. únor 2010

tymothy dakujeem! 🙂

tymothy
2. únor 2010

No není zač....tak ať vám to chutná. 😉

iluss
2. únor 2010

rimmel: to už muže i šunku a sýr? Já myslela, že je na to ještě brzo, ona ještě neumí kousat. Ještě jsem jí nezkusila dát ani rohlík. Já jdu na příkrmy docela pomalu. zatím zkusila kuřecí maso, brambor, rýži, brokolici a mrkev - pomixované.

iluss
2. únor 2010

a kdy vlastně to pečivo s tím sýrem a šunkou dáváte? Dopoledne?

My máme v 10 ovoce, v 12:30 oběd (zelenina s masem) a v 17:30 kaši. Jinak kojení. Tak ve kterou denní dobu je to nejlepší dávat?

lenka1smejka
2. únor 2010

No malej som dnes spravila presne taku kapustu ako nam len bez soli

aponchie
2. únor 2010

rimmel bylo tam zeli myslim kysane nejaka klobasa a este neco a nebylo to zahustene prave 😀

evikg__2
2. únor 2010

no, tych pomazanok pre deticky do 1 roka vela nie je. Vedie mrkvova, ale je trosku modifikovana oproti receptu od rimmel:
2 pol. lyzice masla+1/2 uvareneho zltku+ 1/2 nastruhanej surovej alebo uvarenej mrkvicky. Syr davaju k tomu nakrajany na hranolceky.

Cicerova: zmixujte uvareny cicer s kvalitnym olejom, cesnakom, solou a citronovou stavou. Tu keby sa vynechala sol a cesnak, namiesto neho sa dala posekana petrzlenova vnat, tak by sa to celkom dalo.

Fazulovo-mrkvova: uvarenu fazulu zmixovat s mrkvou a olejom. Podobna sa da urobit aj z tej suprovej cervenej sosovice. 😉

shaula
2. únor 2010

Iluss - ona ta šunka a tvrdý sýr se doporučují cca od 9 měsíců, takže do té doby to pečivo snad zvládnete 😉 Já jsem začala tyhle věci dávat o něco později, snad někdy mezi 10 a 11 měsíci, už nevím přesně... Zavedla jsem je jako čtvrtý příkrm - tehdy tuším na snídani, teď dávám k večeři (ale kluci už jsou o něco starší). A dávám je jen občas, zrovna ty uzeniny dětem moc nedají.

mirip
3. únor 2010

ahojte dosť vela receptov je na tejto stránke ohladom prikrmovania 😉

http://recepty.rodinka.sk/ úplne dolu vlavo sú recepty ked si kliknete od 6 do 12mesiacov a potom aj od 1roku od polievok po nátierky dosť vela

moravanka
3. únor 2010

zrovna jsem se divala na ty recepty na rodince.sk, chce to povybirat. jsou tam pomazanky: medova, tvarohova, tofu, testoviny s vajickem a to je pro deti 6-12 mesicu.