Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

berenika39
26. čer 2009

jaannaa 😀 16.8?

já to s tím UM takhle dělám - dávám do brkaše, do kaše z ovesných vloček, do krupicové kaše...(ted to vypdá, že péta jí jen kaši 😀 😀 😀 , ale nééé,jen jednou týdně prostě nedávám zeleninu s masem a dám jen samotnou kaši. on je prdíkovací a blinkací, už nevím jestli todo puberty přejde, tak aby si trávení odpočinulo 😀 😀 )

Sušenky bych dávala, ale zas mudra kázala, že kvůli náběhu na exem žádné vajco. ach jo. takže ani piškoty. ale pečivo on rád, tak dávám třeba toustovej chleba s marmeládou, taky tak jednou týdně. nejsem proti příležitostnýmu sladkýmu - ale nepoužívám vůec normální cukr na doslzování. ani pro nás. nějak nejsme zvyklí.

shaula
26. čer 2009

Berenika, ale existují i sušenky bez vajec - např. Hero Baby Prebioticum, ty kupuju já. Je sice fakt, že je tam trošku medu, tak nevím, jak jste na tom s medem... Já je dávám jen příležitostně, tak jednu za týden (teď už neměli asi měsíc, páč jsem na ně zapomněla 🙂

berenika39
26. čer 2009

tak ty zkusím! dík. měla jsem doma sunarky a pak takový příšerně tvrdý zvířátka,nevím od jaké firmy, který by udávily i mě! to nešlo jíst, bud celý narvat do pusinky a čekat půl dne, než se rozmočí, nebo ulomit kousek, zralej akorát na vdchnutí. žužlat to nešlo. už vím, to jsou Hami Safari.Sice bez vajec, ale ne na moje nervy. Možná mu je namočím někdy za odměnu do mlíčka 😀 😀

jaannaa
26. čer 2009

berenika39 .... skoro 😀 19.8.

jaannaa
26. čer 2009

zuzujo..... z maizeny jsme nikdy nic nedelala, tak nevim, tak vyhraje klasicky ze sacku 😎 snad to neva 😀

berenika39
26. čer 2009

😀 pomalu se blíží narozky...utíká to děsně....někdy je mi to i líto. budeme řešit dortík🙂)javascript:addEmoticon('😀','vBody')

jaannaa
26. čer 2009

jo a obyč. krabicový mléko na řadu může už přijít po oslavě prvních narozenin? 😅

berenika39
26. čer 2009

koupila jsem v nějakém záchvatu zodpovědnosti puding BIO někde v nějakém hypersuper, ale to nebyllo k jídlu. taková hmota, amarouny? dělám obyčejný Dr.Oetker 😀 😀 -

jaannaa
26. čer 2009

berenika39...to ja ukuchtim vlastní dortík, piškotky, oboce a zalít jofurtíkem 😀

jaannaa
26. čer 2009

jojo, pudink obyč. klasický, žadný pokusy...na to já nejsem

berenika39
26. čer 2009

jj, obyč mléko, plnotučné až po roce. někdo dává do dvou, tří let UM, ale můj názor je, že pokud není prokázaná alergie na BKM a ostatní strava je vyvážená, po roce je normální mléko v pohodě.
dávám ted někdy místo UM Activii kysaný nápoj, obyč. bílou. Má to rád,když se vyspinká, to má vždycky žízeň, tak ho to uspokojí, osvěží,je to na hlad i žízeň.

jaannaa
26. čer 2009

no to ja na pití do naší slečny dostanu jen čistou vodu! ... 😠 ze začatku jsem ji davala čajík...bylinkovy, pak mi jednou náhle dosel, tak jsme ji dala čichnout vody, a od te doby nic jinyho do ni nedostanu, žadné štávičky čajíky, proste vodu! .... alespon ušetrim 😀

berenika39
26. čer 2009

Však to je to nejllepší, co může mít! Jde o ty tekutiny, ne o barvu,vůni,cukr 😀 😀 . Petas moc pít nechtěl, kromě mlíčka. Nalákala jsem ho na granulovaný broskvový hipp, týden ubírala, ubírala, až to byla skoro jen voda. Ted už pije taky jen vodu. Mamča a i tchyně jsou sice v transu, chudák dítě, pije vodu a jí chleba, ale co....vydržím 😀 😀

zuzujo
26. čer 2009

jaannaa...maizena je kukuricny skrob a na saccich s pudingem je ve slozeni taky kukuricny skrob, akurat je tam to aroma vanilky, ktere se da snadno nahradit napr.van. cukrem. je to jenom obchodni trik na nas spotrebitele 😉

shaula
26. čer 2009

Berenika, jo, na ty Safari jsem to už slyšela, že jsou strašně tvrdé. To ty Hero Baby nejsou, připadají mi jako Bebe sušenky, pěkně se v puse rozpouští (samozřejmě jsem je ochutnávala 😀 ).
Vypadají takhle: http://www.drmax-lekarna.cz/hero-baby-prebiotic...

berenika39
26. čer 2009

hodná, koupím je, zrovna zítra musím doo do lékárny a nejblíž u nás je Dr.Max. Mají tam super personál, kupuju tam všechno, tak snad budou mít i ty sušenky.

Mě to štve, všude kam přijdem dávají Pétovi už do ruky nějakou sladkost - kinder mléčný řez a paradise a brumík a takový ty blééé blééé a já se pořád trapně omlouvám, že to ještě nejí....nic moc. Ty pohledy vraždí ☹ ☹ Bydlím ted krátce na vesnici, tady se chodí s dětma "před hospodu", prostě na zahrádku, tam se klábosí, a děti, aby daly pokoj, dostanou cokoliv. Mám tu kámošku, její syn je na den stejně starý s Pétou, ona je fajn, ale prostě jídlo neřeší. Prcek jí nanuky,chipsy,křupky, lízátka, bonbony, dorrty,hranolky, prostě všechno.
Tak se raději spolu scházíme na zahradě, nechci jí do toho zasahovat a ani sama slevovat ze svého.

shaula
26. čer 2009

No někdy si říkám, jestli zase tu stravu neřeším až moc🙂 Ale pak si řeknu, že dospěláckou bude jíst celý život, tak teď není kam spěchat... Od sestry jsem taky už v půlroce slyšela, proč nedávám piškoty, teď zase, proč jim do toho bléé bílého jogurtu nedám marmeládu 😠 Ale je mi jasné, že na vesnici se to bere jinak a asi tam budeš za exota 😒 Tak pevné nervy 😉

jaannaa
26. čer 2009

no teda.....tak koukam ze jsme na tom stejne, ja taky takovyhle veci nedavam, a dlouho davat nebudu! jen tu susenku davam tak jednou tydne 🙂 a krupky davam jen natural kukuričné, bez soli!

jaannaa
26. čer 2009

ja jsme z vesnice 😀

jaannaa
26. čer 2009

a pokecat chodime na detské hřiště 😀

jaannaa
26. čer 2009

dám sušenky Sunarka ...takové čtverečky to jsou ... a jsou fakt chutné, ač dost sladké .... ale to by asi jinak nebyla sušenka 😅

jaannaa
26. čer 2009

no zitre testnu ten jogurt, uvidime jak se zadaří, baření není zrovna má silná stránka 😠

jaannaa
26. čer 2009

teda --- pudink 😀

berenika39
26. čer 2009

Jaannaa, Svitavy znám, moje babička tam měla sourozence 😀 😀 . Mostní ulice č.4 😀 😀 . Kdž jsem byla malá, musela jsem krasopisně psát pohlednice k Vánocům, proto si t pamatuju. Jsem mimo téma, pardon.

Taky pudink zítra udělám, tak to pak porovnáme 😀 😀

jaannaa
28. čer 2009

berenika39 ... Svitavy jsou od nas tak 30 km 🙂 ale chodila jsme tam do školy ....kdysi 😀 .... a vůbec to tam jinak neznam 😅 Nějak jsme si to naše okresni mesto neoblibila...páč tam "nic" moc neni

Jo jinak pudink slečne nechutnal...šklebila se na to co jsem ji to jako dala...no tak jsme do toho namačkala jeste banán, a to snedla ... sic s odporem, ale snedla 🙄 tak ho zkusim udelat znova v tydnu...at si slečna zvyká 😀

jaannaa
28. čer 2009

...jo a šoupnu ji tam ty sušenky, jsme na ne v sobotu zapomněla 😀

zoeno.1
28. čer 2009

ahojte,kolko vam drobci spapkaju jogurtu za den? nasa ho ma straaaasne rada,davam jej zvolensky bieli a bez ovocia,lebo lubi iba cisto bieli,len neviem ci jej mozem dat aj dva,lebo ked dopapa a odlozim kelimok,no to ju pekne nastvem,tak este utekam pre banan,tak z toho zje este polovicu 😅

zoeno.1
29. čer 2009

nikdo nic?

smardik
29. čer 2009

zeono mi sní jeden a vypadá že by si ještě dal ale už nedávám, spíš mu do jogurtu dám sušenky nebo nějaké ovoce

zoeno.1
29. čer 2009

dik smardik ,no ja by som jej dala nejake ovocie do toho,ale ona mi zje len cisty jogurt...