Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

shaula
29. čer 2009

Dávám jeden 150 g, jestli jí to nestačí, zkus dávat 200 g.

jaannaa
29. čer 2009

taky davam 150 plus trocha mackaneho ovoce ... mala by taktez snedla i vic, ale druhý nedavam

smardik
29. čer 2009

zoeno tak se jedině podívat po větším, nevím jaký dáváš ale některé jsou větší

eliotka
29. čer 2009

Holky, od kdy se může pudink, jak jste psaly, třeba oetker?

berenika39
29. čer 2009

já ho dávám od osmého měsíce,na škrobu není nic špatného, je bramborový 😀 😀 😀 . jen to mléko, dělám s umělým 😀 😀

zoeno.1
29. čer 2009

diky zienky,davam jej zvolensky,ale pred vcerom sme boli na bio farme a tam sme kupili jogurt 1 a pol litra,tak jej budem "capovat" po 200gr 🙂...inak k tej bio farme...je super,predavaju tam kvalitne jogurty a zakvasy na litre a dokonca som tam kupila malej syr bez soli....jaj taka som spokojna 🙂som sa musela pochvalit 😀

pinco
30. čer 2009

no teda, ked vas tu tak citam, tak mam az strach, ze to moje dieta nic neje 😖 Mne ked zbasti 3/4 jogurtu tak slavim uspech. Maso so zeleninou stale tak 60-80 ml... Ovocie tiez. Uz som sa snazila nekojit ju, aby bola hladna, ale nepomaha to, caka na svoje mliecko (teda moje 😀 ). A BEBE keksy mozem davat? Lebo piskoty jej moc nechutia, iba kukuricne chrumky...

janzi
30. čer 2009

Holky daju sa niekde pozriet orientacne tabulky ake davky jedla by mali deticky papat?? Na obed mala zje cca 220g zeleninky s maskom, a na veceru jej davam kasu, dakva ako je v navode. Vcera o 17,00 mala ziedla 3/4 rohliku a o 17,30 som jej skusila dat kasu ze ci si este da, a zjedla plnu davku, to je asi dost, ze?? 😅

jaannaa
30. čer 2009

janzi...to baští malá dost 🙂 naše jí tak po třech hodináchv 8 pulku chleba s žervé, v 10 jeden banán, v poledne masozeleninovy obídek ci jen zeleninovou polívku a v 14,30 jogurt 150 g, v 17,30 tak necelou pulku rohliku a v 20,00 kaše tj. cca 200 g

jaannaa
30. čer 2009

a takto baští od 8mesíce (nekojím, malá odemně už nechce, a jiné mlíčko odmítá)

saska.t
30. čer 2009

pinco - ak neobsahuju cele vajcia tak teoreticky ano aj ked maju urcite dost cukru...

suziad
30. čer 2009

Ahojky holky, aky kupujete drobcom chlebik a ake masielko, obycajne alebo rastlinne?

jaannaa
1. črc 2009

suziad....chlebík obyčejný bílý kmínový, a máslo taktéž obyčejné ale spíže dávám žervé

shaula
1. črc 2009

Pinco, piškoty bych ještě nedávala - je tam cukr a celá vejce. Myslím, že i Bebe sušenky budou to samé (momentálně doma žádné nemám, tak nemůžu mrknout na složení🙂

Suziad, máslo by mělo být pro děti obyčejné, ne rostlinné a už vůbec ne žádné Ramy apod. Chleba dávám obyčejný kmínový, případně nějaký doma pečený. Rozhodně by neměl obsahovat žádná semínka, takže např. vícezrnné chleby nejsou vhodné.

suziad
1. črc 2009

holky dikes, masielko davam tiez obycajne aj chlebik, len ci je lepsi tmavy alebo biely! ja myslim za to je jedno 😅

raady
1. črc 2009

ahoj holky,
přestávám kojit. Malá ode mě mlíko už nechce, už ho mám i málo. Budeme přecházet na UM. Nevím jaké vybrat. Koupila jsem na zkoušku Hami, protože od 10. měs dáváme Hami kaše. Mléčné i nemléčné. Nevíte kolik by měla malá toho mlíka vypít? Dávám 1x denně jogurt asi 150g a k večeři někdy mléčnou kaši.

suziad, údájně je tmavé pečivo lépe dávat až od 2 let. Snad pro větší podíl vlákniny. Malé děti ji neumějí ještě dobře zpracovat. Ale názory odborníků se liší, jako ve všem 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat, jaký kupujete pro prcky bílý jogurt? Zvolenský u nás nemají 😉

saska.t
1. črc 2009

raady dieta medzi 9-12 mes. by malo vypit 500-600 ml mlieka denne vcetne ml. vyrobkov , este som pocula sabi jogurty, coop jednota biele jogurty ale nemam skusenosti nezijem na SK,CR ale zaklad je biely okolo 10% tuku, zive kultury moze byt smotanovy 😉
suziad odporuca sa biele lebo je viac stravitelne pre detsky zaludok ale uz som videla aj odporucanie odb. na vyzivu ze je dobre tmave aby si na to zvykol hned a stravoval sa zdravsie aj vo vyssom veku kedze biele je "nezdrave"

raady
1. črc 2009

saska, díky. 🙂 Před chvílí jsem Bramborce zkusila dát Hami mléko z hrnečku a pila ho. Tak jsem ráda 😉

shaula
1. črc 2009

Raady - většinou kupuju Choceňský smetanový, Olma Bio nebo Olma Klasik, a taky Selský Hollandia.
Já zas četla, že tmavý chleba ještě neznamená zdravý, protože často jsou prý přibarvované! To mě celkem šoklo.

zoeno.1
1. črc 2009

aj ja som pocula,ze tmavy chlieb je prifarbovany,je to napisane aj v zlozeni ....a je prifarbovany kavou 😒
my kupujeme vacsinou chlieb razny a masielko obycajne s obsahom tuku 82%.

chcela som sa spytat,sa mi zda ze mala kaka nejako poredsie,teraz neviem ci je to tymi mliecnymi vyrobkami,alebo cim....papa denne okolo 150ml jogurtu a okolo 150ml kysleho mlieka a kojim ju uz len skoro rano a vecer pred spanim....je to tymi mliecnymi vyrobkami?je to normalne? 😕

zoeno.1
1. črc 2009

som zabudla dopisat,ze dnes kakala 4x 😕

levik82
2. črc 2009

zoeno podla mna to je urcite tymi mliecnymi vyrobkami 😉 my ked dame jogurt tak mam istotu ze sa pokaka az za usami pomaly. ale je pravda ze nie je edno aky jogurt. napr. zvolensky ok, ale ked dam greckeho typu tak to ideeeeeeeeee. skus zmenit znacku prip. 😉

a ozaj, od kedy sa moze acidko??? 😕

saska.t
2. črc 2009

lea tak ako jogurt ale iba ciste bez prichuti 😉

zoeno.1
2. črc 2009

levik dik,skusim zmenit znacku a uvidim,ja jej acidko davam kazdy den asi tyzden,ale uz aj predtym sem tam kostla od nas 🙂

saska ak davas acidko,tak sa chcem spytat,ze kedy? neviem ci sa to berie ako napoj,alebo ako jedlo...zatim som jej ho davala povacsinou tak pol hodku az hodku po olovrante....ma napadlo,ci by som jej ho namala davat napr. ku chlebiku na ranajky....

shaula
2. črc 2009

Pokud "acidko" znamená acidofilní mléko, tak bych řekla, že se může dávat asi od 9 měsíců jako ostatní kysané mléčné výrobky.

zoeno.1
2. črc 2009

ano je to acidofilne mlieko a ake este kysane vyrobky sa mozu davat?

shaula
2. črc 2009

Tak to ti přesně neporadím, já totiž nedávám žádné 😀 Logicky kysané mléko, zakysaná smetana, různé druhy zákysů, možná i podmáslí?

zoeno.1
2. črc 2009

keby ja vedela co je to podmasli 😅 smiem sa spytat preco nedavas ziadne take vyrobky?

garfie
2. črc 2009

podmáslí je tuším cmar?

shaula
2. črc 2009

Zoeno - prostě jsem ještě neměla důvod... A mně osobně nechutnají 😝