Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

jaja5
20. srp 2009

Ahojte, viete mi niekto poradit? Maly ma teraz 8 mesiacov. Kolko krat denne by sme mali papat normalnu stravu? Teraz mu davam 2x denne, na obed a pred spanim. Zatial len ovocie, zeleninu a biele masko obcas (asi 1x tyzdenne kasu ked nie som doma namiesto mliecka) inak ho stale kojim. Nemala by som uz pridat dalsie jedlo? Maly je dost maco uz ma 10 kg.

mikulka
20. srp 2009

modo, to že si dá mlíčko i po jídle je jedině dobře. nemusíš řešit, zda má dost tekutin a mléčných výrobků.

Já takhle kojila do min,. týdne. Někdy i 7x denně. Většinou tak 5x. I když se najedl a napil, stejně si mlíčko dal. Takže s příkrmama se kojení neodbouralo.

Změna nastala min. týden, tedy po 10. měs. Nejednou zjistil, že jídlem se zasytí a pitím napije, takže nepotřebuje pak mlíčko. Skoro ze dne na den tedy najednou kojím jen 2x denně a to během dopo. Večer mám prsa nalitá dost. Ale teď se to lepší. Myslela jsem, že budu odsávat, ale vykašlu se na to. Doufám, že mi teda laktace moc neklesne.

Holky, stačí, když kojím 2x denně? K tomu kaše a jinak mléčné věci zatím moc nedávám, jen ráno rýr, po jogurtu blindí.

soanpe
20. srp 2009

mikulka
prý by dítě mělo mít 500-550ml mlíka + 1mléčný výrobek 😉

moda08
20. srp 2009

mikulka - já se právě bojím těch nalitých prsou, abych ještě neskončila se zánětem a odsávat se mi taky nechce-je to hrozná makačka. A jak poznal že už se nají a napije? Že už pak od tebe nechtěl?
Holky a od kdy jste začaly dávat broskev (broskvovou přesnídávku)? Četla jsem, že by se do roka neměla,ale nevím proč. Meruňky třeba jíme a to mi přijde podobný.

jananinka
20. srp 2009

moda08 - my papame broskyne uz dost dlho, to si kde citala, ze sa nemozu? to pocujem prvy krat 😒 to by aj mna zaujimalo, ako zistim ci uz sa naje a napije dostatocne, lebo ja ked dam malej prikrm a dam jej potom aj prso, tak si cucne a ked jej nedam, tak sa nic nedeje. ona si da aj ked je najedena, asi jej to proste chuti a vzdy sa to ma kde zmestit 🙂

berenika39
20. srp 2009

no broskev mi mudra zatrhla, když se petovi objevil náznak atop. exemu, že je to možná reakce na broskev, měl ji v devátém měsíci, tak nevím, že prý až od roka. přesně jak píšeš - merunky jsou ok, nechápu to taky moc, ale je to tak. nicméně broskve ted už jí a nic....

moda08
20. srp 2009

jananinka - četla jsem to na www.kojeni.net v těch tabulkách o příkrmech a právě nechápu, proč se broskev nemůže a meruňky třeba jo
to máme to samý, i když toho sní hodně např. k obědu, tak když mu nabídnu prso,tak si stejně dá

mikulka
20. srp 2009

Broskve se nemůžou kvůli alergiím. My dáváme a dobrý. 😉
moda: dříve pil hodně i přesto, že byl najedený a napitý.
Já myslím, že najednou prostě vyzrál. 🙂
Kdyby se ti prsa nalívala tak, že by to bolelo, měla bys odsávat. Stačí trošku, jen do úlevy.

soape, ale jak poznám, kolik vypil, když kojím, že jo. 😉 Těch 500 ml jsem myslela, že je i s jogurtem či mléčným výrobkem, ten se má ještě k tomu? 😕 Víš to jistě?

moda08
20. srp 2009

mikulka - tak třeba na to taky časem přijde, že už k tomu nepotřebuje mlíčko. Teď jsem to začala dělat tak, že hned po obídku mu nedám a dám mu napít mlíčka až třeba po hodině. A po odpolední svačině už mu dávám pít jen čajík, takže jedno kojení už máme odpadlý,
já nevím, ale myslím si, že se mléčné výrobky do toho započítávají

jananinka
20. srp 2009

presne moda, ja som sa na zaciatku vzdy strachovala, aby nebola hladna, ked sme isli von, tak som ju stale kojila, a potom som vyskusala jej nedat a ona v pohode vydrzala 3-4 hodiny. asi im to proste chuti, ale ja jej hlavne davam preto, lebo mam pocit, ze malo vody pije, tak ju radsej nakojim, to si da vzdy a ja mam lepsi pocit, ze neuschne 😀
ty broskyne ma prekvapili, ale prave som pozerala taku tabulku mam, kde je pisane, co sa kedy moze jest a mas pravdu, je to tam az od roka. a my broskynky papame len taky supot a nic jej neni, tak neviem 😉

moda08
20. srp 2009

jananinka - no já asi taky přesně do roka čekat nebudu, zkusím mu to dát dřív a uvidím, je to přece taková dobrota 😉

tinka19
21. srp 2009

ahojky..my sme mali včera 9 mes.... na obed dávame stále len tie masovo zel.kašičky a tak dookola
čo dávate vašim ratolestiamvy?...a dávate aj polievočku a čotaké by sme ešte mohli dať? dík za každý nápad a radu 😉 🙂

eliotka
23. srp 2009

Holky, od kdy mohu dát omáčku? Myslím bez koření, ale zahuštěnou moukou.
Nebo se nějaké koření může od roka? Kmín apod.? Nevíte, jaká koření?

mousunek
23. srp 2009

eliotka - klidně už teď nám doktorka omáčky dovolila v 8 měsících rajskou koprovku atd

tinka19 - klidne muzes dat dusenou zeleninku, spenat, klidne rybu, ale pozor na kosti testoviny ryzi, polevky domaci klidne taky. Muzes dat i tu rajskou

eliotka
23. srp 2009

monuslinku, fakt? A rajskou normálně z rajského protlaku? A co koření?
Já ji dělám: jíška, bobk. list, nové koření, špetka skořice, pak procedím a dám protlak a trochu kečupu. A cukr samozřejmě.

A koprovku z jakého mléka? Z UM? 😕

mousunek
23. srp 2009

UM mleko se nesmi varit rajskou i koprovku normalne preci jen kdyz je to mleko v jidle uvarene a neji to po litrech tak je to neco jineho nez kdyz by to decko pilo klido zkus rajskou s testovinama a masem mixnout a uvidis jak bude mlaskat. Rajskou jsem delala normalne co mame mi nove koreni pepr bobkovej list skorici a cukr a bastil to neni nikterak agresicni

shaula
23. srp 2009

No rajskou bych v 8 měsících radši ještě nedávala, rajčata jsou alergen, radši bych počkala. Skořice taky - a propos, vy dáváte do rajské skořici? To jsem ještě neslyšela... Mléko v pokrmech by taky mělo být až od roka... Není problém vmíchat UM a už nevařit, ne? Jsem možná až moc opatrná, ale zase trocha opatrnosti neškodí, ne? 🙂 🤐

mousunek
23. srp 2009

jj do rajske se dava skorice pro lepsi chut mrkni na netu urco najdes recept a rajskou nam doktorka normalne v 8mesicic povolila, takze v tom nevidim problem proslo ji pod rukama stovky deti, tak asi vi co a proc radi

jankapiknova
23. srp 2009

mozno uvarena rajska je v pohode ale cerstve rajciny je horsie a o skoricy som tiez ocula ze sa dava ale my sme nikdy nedavali tak ani neviem jak to chuti. 😉

mousunek
23. srp 2009

urcite se skorici rajskou zkuste je to fakt mnamka a moc hezky voni 🙂

jankapiknova
23. srp 2009

no to urcite , skorica krasne vonia vo vsetkom 🙂

shaula
23. srp 2009

já dávám tymián, po něm to taky krásně voní 🙂

mousunek
23. srp 2009

do rajske? to neznam kolik ho davas?

tinka19
23. srp 2009

hmmm...tak ta paradajkova omacka ma fakt zaujala. mám ju robiť normálne z parad.pretlaku?

jankapiknova
23. srp 2009

tinka ja tiez nad nou rozmyslam ze ju malemu spravim ale neviem tiez ci s pretlaku. maly ma najradsej polievku z kuracieho masa a zeleniny dam tam trosku aj petrzlenovej vnatky a to mam zarucene ze zje plnu misku,robim ju trosku hustejsiu aby ho lepsie zasitila.

mikulka
23. srp 2009

Takže holky, protlak mlhu dát, ale rajčata radši ne? Že bych zkusila?

jankapiknova
23. srp 2009

a ako dochucujete tu rajcinovu polievku malym detom,tam ide aj cukor a ja malemu este nesolim a nesladim a bez cukru to musi byt riadne... 😒

moda08
23. srp 2009

Ahoj,
máte někdo zkušenosti se zpracováváním dýně? Dostala jsem jednu menší dýni a nevím jak s ní naložit. Asi vydlabu střed, povařím....a to je vše? Můžu ji potom zamrazit?

jajdaelda
23. srp 2009

jankapiknova: my dáváme kaši Hami na dobrou noc cca od 6.měsíce,ale ne do flašky,ale lžičkou,je dost hustá...malýho zasytila,ale jen do 3.hod.do rána...tak asi před 1,5měsícem jsem mu začala dávat v 18:00 kaši na dobrou noc a kolem 20:00 Hajaju od Hami a od té doby spí celou noc (až na pár vyjímek,kdy se budil horkem a stačila mu voda)

moda 08,my ji zavařovali jako kompot,ale pro děti to tedy netuším co s ní,ale vzhledem k tomu,že je v některých příkrmech a ty se dají zamrazit,tak proč vlastně ne?

mousunek
23. srp 2009

moda08 - dyni jsem teda pro prcka nemela, ale patizon a cuketu mu podusim a treba s mrkvi a jak basti