Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

sussanah
30. lis 2010

@zapekanka pokud ti uz ji hezky kousky, tak klidne bych uz dala i lamanku nebo kroupu. Ja ji delam hrozne jednoduse, jsem lina 😉 Tj zaliju varici vodou do hrnce, prikryju, hrnec omotam nejakou hrubsi uterkou, at to hezky drzi teplo a necham to asi 15min odlezet/nabobtnat. No a tot vse 🙂 Pohanku jsem davala asi od 6m, od 9m lamanku a v pohode, malemu moc chutna. Do udelane pohanky muzes jeste rozpustit trosku masla, je pak takove lepsi 😉

muriella
30. lis 2010

Ahoj, můžu se zeptat, jestli budete malým na štědrý den dělat k večeři bramborový salát? samozřejmě pro ně přijatelný...takže brambor, mrkvička, hrášek, bez okurky a místo majonezy třeba bílou aktivii a k tomu nějaké neobalené masíčko..a nebo zůstanete u klasické zeleniny s přílohou a masem?

@zapekanka ahoj, mě také doktorka říkala, že celozrné věci ne 😕

maryanna
30. lis 2010

@muriella ja asi budem robiť jemu špeci, namiesto cibule pór, namiesto majonezy jogurt apodobne

sussanah
30. lis 2010

@muriella sice mam uz starsi ditko, ale v podstate budu delat salat, presne jak pises, my teda davame jeste vajicko 😀 Ja bych do toho urcite sla, vzdyt to jsou same dobre veci a ditko bude mit alespon jednou pocit, ze ji to same co rodice 😉

muriella
30. lis 2010

@sussanah no vidíš..ještě vajíčko na to jsem zapomněla 😅 no u nás je to tak, že i když jím to samé co malý, stejně se mi chce hrabat v talíři a ten svůj nechce 😀 jinak děkuji za odpověď
@maryanna také děkuji za odpověď

zapekanka
30. lis 2010

@sussanah - ake jednoduche 😀 to musim zajtra vyskusat. a maslo ake? cerstve(ta kocka?) alebo tie rastlinne(rama, flora, atd.) chcem urobit trochu zmenu, aby sme nemali dookola len ovone a masovozeleninove papadla.
zacala som davat malemu aj bielu activiu s bananom, alebo uvarenym jablkom, a chuti mu to velmi. je pravda, ze z hrusky nafukuje? to mi vravela svokra.. a my mame hrusku skoro kazdy den, a myslim, ze je v pohode.

@muriella - ja myslim, ze to nieje zly napad. vobec som nad tym nerozmyslala, a ani som si neuvedomila, ze o chviu tu mame vianoce 😕 rozhodne ano. ... len sa este musime naucit sami papat 😀

muriella
30. lis 2010

@zapekanka také dávám banán s aktivií, dělám dvě porce jednu pro malého a druhou pro sebe, protože jsem si to strašně oblíbila 😅
no já si taky říkala, že když tam nedám okurku a majonezu, tak to může a myslím, že to bude mňamka 😉 ale rybí polévku teda asi u malého vynecháme 😀

lily1983
30. lis 2010

ahojte maminy..co si myslite o caro? davate to deťom? neobsahuje to kofein,aspon na krabici nič take nieje..co myslite?
dakujem
a ak sa vam bude chciet napiste čo dnes vaše ratolesti papali..mne dochadza fantázia, a malej chut, idu jej zubky len ťažko do nej niečo dostanem posledne tri dni..dakujem 🙂

sussanah
30. lis 2010

@zapekanka maslo urcite cerstve, to co ma tech cca 82%tuku (proste kostka), zadne ty margariny
@muriella my to mame s polevkou jednodussi, my delame obyc vyvar se zeleninou, takze u nas bude vse pro vsechny 🙂

zapekanka
30. lis 2010

@muriella - my budeme spolu vecerat so svokrovcami a ti su z maleho uplne paf 😀
a domesieme pekne papaciu stolicku a maleho vtesname k nam, a budeme vsetci okolo stola... 😎 to bude sranda, ked sa len rozhodne, ze nas bude obstrelovat papkou 😀

mamicky, co davate este 10 mesacnym detickam papkat

sussanah
30. lis 2010

@lily1983 taky uz nad tim uvazuju pro maleho 😕 Co vim, tak kamaradka delala malemu meltu asi od roka. Ja bych ho uz asi zkusila v tech 17m

halienka
30. lis 2010

@sussanah
@lily1983
meltu alebo caro akože do mlieka ako bielu kávu? 😅 tak pre nás asi ešte skoro, ale vcelku ma to zaujalo, možno by som neskôr skúsila tak ako sussanah píše, v tom roku a pol... 😅

sussanah
30. lis 2010

@halienka no ja bych to udelala s vodou a do toho nase oblibene ovesne nebo ryzove mliko 😉

lily1983
30. lis 2010

ja som to dala malej raz, rozrobila som trochu melty z vriacou vodou, a zaliala uvareným mliekom..celé to zbodla 😅 zachutilo jej to, takže dakujem, potešíli ste ma 😉 😉 🙂

miracle
2. pro 2010

CAro a podobne obilninove zmesi mal drobec rad, tesil sa, ze pije kavu spolu so mnou

caterine
3. pro 2010

Ahojte baby idem si k vam po radu, hadam mi budete vediet pomoct... moja mala ma 13 mesiacov, može už jest konzervu z tuniaka vo vlastnej štave, na nete som našla taky recept, že to zmiesat spolu s ryžou, pripadne kukuricou,len neviem či take už možme 😉

sussanah
3. pro 2010

@caterine ja osobne bych s nim jeste pockala. Ani ne tak s tim tunakem, jako spis s tou konzervou, ale to je ciste muj osobni nazor.

pampalini
3. pro 2010

Nevím to jistě, ale někde jsem četla, že ryby až od dvou let 😒

muriella
3. pro 2010

Ahoj holky, mám 11ti měsíčního prcka, udělala jsem polévku vývar z hovězího zadního -maso s kostí, ale bylo na něm trochu toho tlustého masa, takže polévka je o něco mastnější než když bych jí udělala jen z libového...je v ní zeleninka a zatím neni solená ani nijak kořeněná, protože jsem měla v plánu dát ji i malému..chci se vás zeptat, jestli vaříte pro malé jen z libového a je tedy nutné polévku radši zředit vodou aby neměl nějaké střevní potíže a nebo se toho nemusím bát? díky 😉

sussanah
3. pro 2010

@muriella ja teda pouzivam je husty silny vyvar a delam z nej omacky. Kdyz delam polivku, tak trochu naredim vodou, aby ten vyvar spis jen ochutil (redim tak 1:1). jednou jsem dala silnejsi mel z toho trochu prujem 😅 Ale co, vyzkousej a uvidis. A myslim, ze trocha vyvareneho tlusteho malemu neublizi, i tuk potrebuje 😉

muriella
3. pro 2010

@sussanah děkuji za odpověd 😉 ještě se tě zeptám, jestli dáváš do polévky i pór? já někde četla, že můžu. jinde zas že nemám.. 🙂

erinka83
3. pro 2010

@muriella já dávám pórek určitě už od 10 měsíců, byl tehdy domácí, tak jsem ho vyzkoušela a OK... Od roka dávám i cibuli 🙂

sussanah
3. pro 2010

@muriella 11m prckovi porek uz urcite muzes dat, ja od 12m davam normos cibuli a vyvar delam i s korenim (sice mene nez nam, ale trochu uz jo). Ja sice patrim spis mezi ty opatrne, co se zavadeni prikrmu tyce, ale zas po tom roce je potreba pomalicku vsechno zacit zkouset.

muriella
3. pro 2010

díky holky...porek už je v polévce 😅

danielaviki
3. pro 2010

ahojte maminy, ako mam naucit mojho skoro 10 mesacneho syna naucit papat varene jedla - zeleninu a aj napr. nastruhane jablcko. Vsetko okrem kupovanych vyziv mi odmieta. Ak sa tu o tom niekde pise, nasmerujte ma. Dakujem.

danielaviki
6. pro 2010

Môžu papať deti ovocie z konzervy?Mam na mysli napr. Jahodovy kompot ?

exupery
6. pro 2010

@danielaviki ja si myslim,ze este asi nie,kompoty obsahuju cukor...a jahodovy urcite nie,je to alergen.

exupery
6. pro 2010

@danielaviki k tym doma varenym jedlam...skus zmiesat kupovane s varenym,a postupne zmensovat davku kupovaneho a nahradzat domacim.Alebo este,ze je dobre davat lyzicku jablkovej stavy do jedla-ale neviem,ci to pomoze,len som pocula.
No a ak nepomoze,treba len trpezlivost.Nasa tiez doteraz papala ako vrabec,podla nalady a teraz ?Tak sa rozjedla...aajajaja!

danielaviki
6. pro 2010

a co mrazene ovocie alebo zelenina? ale taka kupovana?je to vhodne davat detom?

bury
6. pro 2010

@danielaviki - určitě radši mražené ovoce, než kompoty 😉 jahody jsou sice alergen, ale v přesnídávkách jsou už od 4 měsíců.... já jsem to malému zkusila dát a v pohodě. Asi bych měla strach dát čerstvé jahody - větší množství. 😉
a mraženou zeleninu taky dávám.... snažím se teda kupovat čerstvou, ale mám i zamraženou domácí - hlavně květák.