Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

akejka
4. bře 2009

jjanca: neboj, výsledok sa dostaví neskôr. Uvidíš - keď pôjde Lucinka do škôlky. Mimochodom krásne meno 😉 😉 😉
Moja dr. nemá ten názor čisto len z vlastného prežitého...vidí to aj na ostatných detičkách...
ešte som vo svojom príspevku nespomenula následky, keď niekto 3 roky pchá dieťa len kojeneckou stravou a potom ho dá do škôlky, kde denne bude jesť x nových príkrmov...všetko naraz...a keď dostane dieťa reakciu, nebudú rodičia ani tušiť na čo...na to tie mamičky vôbec nemyslia...alebo obehávajú škôlky až dokým nenájdu takú, kde varia pre kojencov...nemastné a neslané...
☹ fuuuuuj

gimulka
4. bře 2009

ahoj holky, dneska máme 8 měsíců a byli jsme na kontrole. Paní doktorka nám řekla, že může baštit jogurty, chleba s máslem, rohlíky...není to moc brzo?

many
4. bře 2009

ahoj,já taky začala po 8. měsící dávat chlebík s ramou a lučinou 🙂

many
4. bře 2009

jo a jogurt dávám taky od 8 měsíce - bílý - Holandia a dávám mu do něj piškoty,někdy s banánem a někdy tam dám trošku přesnídávky,on by holej nesnědl 😀

martinka79
4. bře 2009

nemí to brzy drž se rad co tu davají holky. a hurá na další papání 😀

andy80
4. bře 2009

akejka: tvoje doktorka je rozumná a mám na věc stejný názor. Já jsem teda polevila i u Jiříka je fakt, že sní všechno. Je jako jedna z mála dětí, které jedí ve školce, ostatní děti prostě nejí. Je fakt, že dítěti do 3 let vařit něco spešl je blbost. Po roce normální strava a hotovo. Míň slané, míň kořeněné.

jjanca: co vyzkoušet takové ty jogurtíky od Nestlé. Stojí sice 60,-- Kč a jsou tam 4, ale jsou dobrou náhražkou za obyč. jogurty. Nebo vyzkoušel sojový desert Alpro Soya. Já ho malé dala a moc jí to šmakovala. Je to něco jako sojový jogrut. Taky to nahradí jogurty. Ještě mě napadá vyzkoušet žervé rozetřené s nějakým ovoce, to má moje malá taky moc ráda. Jinak ono se není čemu divit, že ti to nechce po dobroučkém Lipánku. Vím, jak je dobrý, ale já je prostě nekupuju a kupovat nebudu. Většina ví, proč. Ale ono ani nejde o to, že na ně mám já averzi, ale jde o to, že je to tvarohový krém a děti by do roka tvaroh neměli jíst.

jjaanca
4. bře 2009

Já jí něco kupovala, nějaké dětské desertíky. Vevnitř to vypadá jak pudig. A to taky nejí. Ty jogurtíky od Nestlé jsem nezkoušela kvůli tomu že je to drahé, ale asi to zkusím. Soju bych už mohla taky zkusit, dřív jsem nechtěla protože je to alergen. Ale v soje přece není vápník - nebo jsou tyhle deserty nějak obohacené? Žervé s ovocem? Není žervé slané???? To by mě nenapadlo že to může být dobré.
Ona to nechtěla ani PŘED dobroučkým Lipánkem (Nechtěj mi namluvit že jsem si to udělala sama že nejí.)

andy80
4. bře 2009

jjanca, žervé není slané, musíš koupit obyč. v alobalu bez příchutě. A nechci ti namluvit, že si to udělala sama, jen jsem konstatovala, že po sladkém Lipánku by do mě bílý jogurt nikdo nedostal. Rozhodně to nebyl útok na tebe, snažím se pomoct. Já vím, že ty Nestlé jsou drahé, jeden vychází na 15,-- Kč, ale za to koupíš i kvalitní jogurt např. Hollandii, takže ono je to ve finále jedno. A jj ty pudinky z té soji jsou obohacené vápníkem. A papáte už sýry na chlebíku? Některé děti na jogurty vůbec nejsou a neuděláš s tím nic. Já jsem taky Jiříkovi dávala Lipánky asi od 8. měsíce až do doby, než jsme skončili v nemocnici s tou salmonelou. Občas jí ho tedy dej, ale dej pozor, aby byl co nejčerstvější a prohlídni ho proti světlu. Pokud se ti bude zdát, že na povrchu je nějaký povlak (do šeda, modra nebo zelena - ale fakt jen takový nádech), tak ho vyhoď. To mi radili v nemocnici. Já to teda radši nekupuju a Jiřík má stejně nejradši Kostíky a malá Activii více ovoce méně cukru.

alishia
5. bře 2009

jjaanca: a zkousela si ovocne jogurty? malej miluje od floriana treba jahodovej🙂 ale bud rada ze ji aspon neco🙂

jjaanca
5. bře 2009

alishia: jasně, zkoušela jsem i ovocný (různý značky) - tak jednou za tejden sní tak polovinu a pak už nechce.
andy80: aha, tak vy jste zkončili v nemocnici, tak to je pak jasný že jsi tak zaujatá. S tím žervé to zkusím, ale vidím to černě, Lucka totiž nejí ovoce (jen přesnídávky) ona není moc na sladké. Ze sladkého jí právě jen ty Bobíky a přesnídávky jinak nic. Chleba se se sýrem jíme (Lučinu, Eidam). To od Nestlé zkusím, ale myslím že to jíst taky nebude.

alishia
5. bře 2009

jjanca: tak ji zamichej pul jogurtu do presnidavky...a dalsi den dalsi pulku. Ja bych teda zadne dezertiky nedavala, to mi prijde horsi nez vsechny bobici na svete. jo mozna domaci puding jo, ale tyhle kupovany dezerty, prijde mi to nabite cukrem a takovy proste umely. ale tak zalezi na kazde z nas.

alishia
5. bře 2009

myslim teda ovocnyho, treba toho jahodovyho floriana, ten je moc dobrej.

alishia
5. bře 2009

jinak se tim moc netrap, me mama rikala ze sem do roka nezrala nic, porad sem chtela jen mliko (teda sunar). takze ikdyz z toho byla nervni tak co ji zbyvalo ze🙂 a sem celkem normalni🙂 a jestli ti pije mlicko, tak ty jogurty nejsou az tak dulezite...a mudr ti rekla ze mas davat lipanky? jestli ti to rekla mudr tak asi vi proc to rika a nikdy by tve holcicce nechtela ublizit.

jjaanca
5. bře 2009

jogurt do přesnídávky? to musí bejt pěknej hnus ne? Neboj, ona ty dezertíky taky nejí. Koupila jsem je jednou, snědla tak 2 a zbytek jsme si pochutnali s tátou. Na 10 měsíční prohlídce ještě papkala jogurty, tak jsem to neřešila, ale teď na roční se na to doktorky zeptám. Jinak pořád kojím, zkoušela jsem dávat i UM (jako navíc) a to neveme vůbec do pusy (se tváří jako bych jí chtěla otrávit)

andy80:Teď jsem si vzpomněla, že ty jogurty od Nestlé jsem viděla v krámě a nebyli v chlaďáku, tak jsem si řekla že to bude nějakej šmejd a ne jogurt když to nemusí do lednice. 😅

alishia
5. bře 2009

jjaanca: ja to malemu obcas delam, kdyz nechci aby mel porad dokola to same, a me to chutna🙂 a malemu taky.)

kijonkova.k
5. bře 2009

My jsme ty jogurty měly od Hami,přišel nám vzorek,nebylo to špatné,ale raději koupím normální jogurt 😉

Malá má jogurt ráda,těsně před rokem jsem ji začala dávat ovocné(na půl s bílým),jinak jedla jen čerstvé bílé.A
jjaanca a co zkusit banán,rozmačkat a do toho třeba jen 2 lžičky bílého jogurtu?

many
5. bře 2009

jééé to už se může i florián 😉 já myslella,že zatím jen bílej 🙂 téééda,tak jsem zase chytřejíš 😀 ale asi lepší bílej jak florián,že ,pokud mu teda jede,ale stejně mu do něho něco dávám,to je fakt,ale ten florian bude asi sladší,že

many
5. bře 2009

no bílej má rád s tím banánkem nebo troškou přesnídávky a nebo s piškotama 😀 teda toho floriana přečtu co obsahuje,.. a zkusila bych ho dát,pokud projde 😉

alishia
5. bře 2009

many: tak to sem zvedava jestli projde.) ja sem to nestudovala. kamaradka ho davala tak ho davam taky.) je dobrej a malymu chutna, hlavne ho nedavam porad.) stejne jako jogurt, nedavam ho kazdy den. vy snad jo?

andy80
5. bře 2009

alishia: ten sojový deser není vůbec sladký

many: kldině můžeš dávat ovocné: Floriana, Activii, Hollandii, Jihočeský ve skle.

jjanca: taky dávám malý smíchanou přesnídávku s bílým jogurtem. Je to dobré

jjaanca
5. bře 2009

kijonkova.k - to by asi jedla, ale poslední dobou nechce moc banán. Sní tak 1/3 a konec, takže to by snědla tak lžíčku jogurtu ... to je jak nic.
andy80: No ale s tou přesnídávkou to zkusím. Pochybuju že to půjde s bílým, ale s ovocným snad. Ale bude to taky bída. Ona jí Lucka celkově hodně málo a když se to bude ještě takhle míchat, tak budu mít v lednici otevřené jogurty a přesnídávky několik dní - taky nic moc.

zoubek
5. bře 2009

dobré ranko 🙂 Tak já o tom dost pochybuji, počkáme na reakci Radky nebo Andy... Já nedávám jogurty každý den. Samotné mi je stejně nejí, takže také kombinuji s přesnídávkou, nebo s čerstvým ovocem. (bavím se o bílém jogurtu) ovocný jsem ještě nedávala. Nevím od kdy se může dávat, ale třeba já si kupuji ovocnou activii a myslím,že by určitě malému neuškodila 😉

zoubek
5. bře 2009

aha,tak pozdě. už mě předběhla 🙂

alishia
5. bře 2009

zoubek: to vis ze ne🙂 akorat by mu vic chutnala.) jdu uspat tu priseru protivnou:/

zoubek
5. bře 2009

takže je v poho ovocný a dokonce florian?

zuzka1.
5. bře 2009

ahpj mamuse,
mohli by ste mi napisat ako vyzera vas jedalnicek celodenny?
nechcem kvoli tomu zakladat temu, ked si to mozme povedat aj tu. Dakujem

kijonkova.k
5. bře 2009

Já bych asi floriana nedala,no,teď už jo,ale v těch 8-9 měsících ne.Je to moc smetanové,podle mě.Ale já ho mám nejraději 🙂 😀

many
5. bře 2009

alishia - já dávám bílý každý den

alishia
5. bře 2009

zuzka1: 4:30 -5:00 mléko 25Oml,
7:00 - chleba s lučinou např. (kousek moc toho nesni)
9:30 - nejaka sladka presnidavka
12:00 - obed sklenicka
15:00 - presnidavka, nebo ovoce, nekdy mleko
18:00 - kase

many
5. bře 2009

zuzka - ráno kolem 7 - kojení
kolelm 9 přesnídávka s piškotama 200g + kojení před spaním
kolem 12 oběd 200 g + kojení před spaním
kolem 15 .00 bílý jogurt s banánem nebo piškotem nebo přesnídávkou tak těch200 g od oka 😀
v 18.00 kašíčka a kolem 20.00 kojení 😀