Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

latvia
9. čer 2010

zuzi, ja viem ze vsetky potraviny su "nezdrave", ale ak mas moznost si vybrat lepsiu variantu oleja, tak nevidim dovod preco ho nekupit 😉

latvia
9. čer 2010

a emulgatory neschvalujem, jasna vec, ale emulgator nieje ta "vec" ktora sa nalepi na cievy a upcha ich 🙂

zuzanakarolinka
9. čer 2010

tak treba kupovať niečo podobné z tohoto tvrdenia spomínaného doktora vyššie:
Práve nerafinované oleje zo semena lisovaného za studena sú kľúčové pre všetky metabolické či imunologické procesy v ľudskom organizme. Za najlepší prameň takýchto kyselín je ľan, slnečnica ale aj sója, no všetko za podmienky lisovania za studena.
V ľane sa nachádza najväčší pomer linolnej a linolenovej kyseliny t. j. omega 6 a omega 3.
Pre kvalitnú činnosť každej ľudskej bunky je dobrá kombinácia esenciálnych mastných kyselín a esenciálnych aminokyselín.
Vrcholom neznalosti je tvrdenie, že ich vraj dostatočne môžeme získať z margarínu, ktorý je získavaný práve pridávaním emulgátorov potrebných pre ich konzistenciu.

latvia
9. čer 2010

lanovy olej sa ale nema pouzivat tepelne upraveny, takze do studenej kuchyne ano, na varenie nie....
slnecnicovy sa mi pozdava, olivovy je naj...

latvia
9. čer 2010

a ten pan doktor je veterinar alebo si sa len sekla v pismenku v titule? 😕

zuzanakarolinka
9. čer 2010

teraz mi prišla na um tá reklama na nemenovaný rastlinný margarín s omega 3 MK, tá len dokazuje to, že reklama sa skladá z dvoch slov re a klama
zákonom je dané, koľko minimálne musí obsahovať potravina mg, niekedy až mikrogramov na jednotku objemu, aby výrobca mohol deklarovať nejaký jej benefit, takže omegáče pridávané do niečoho majú taký účinok ako keď sa natrieš indulonou a ideš sa slniť, veď si sa natrela ale aj tak si zhorela

latvia
9. čer 2010

vsetko s mierou...

zuzanakarolinka
9. čer 2010

o tom je celý život a nielen potraviny...

latvia
9. čer 2010

tak tak 🙂

zuzujan
14. čer 2010

ahojte, prosim vedel by mi niekto poradit ohladom zavarania?
chcem na dovolenku zavarit take hustejsie polievocky - to ma mala najradsej a neviem presne ako aby sa mi to nepokazilo......kupovane mi nic nechce

dakujem moc

veja5511
14. čer 2010

uz neviem co mam varit 8 mes. dietatu

veja5511
14. čer 2010

@veja5511 tak asi mi nik nepomoze

jasminet
14. čer 2010

@veja5511 tazko povedat ked nevieme co si varila doteraz, resp. co varievas bezne.

susisus
14. čer 2010

Na madaroch chodi relacia o babatkach a mamka mi prekladala. No a tam bola pediatricka, ktora vravela, ze proste su take deticky, ktore domacu stravu jednoducho odmietaju a zjedia len flasticky. Ale ze si mamicky nemaju robit vycitky a dokonca ani nutit dieta jest domacu, pripadne len davat ochutnavat ci si to nerozmysli, ze to vobec nieje zle ak jedia len tie flasticky, ze je to uplne v poriadku a babatko dostava vsetko co ma. Tak som kludnejsia 🙂

lily1983
14. čer 2010

AHojte, tak ja som vyskúšala už všeličo za posledne dni. normalne varim masko o zeleninkou, uz len pretlačim a masko nakrajam, malá má už 7 zubkov, tak sa uči hryzkať.použijem všelijaku zeleninu a kurčacie a morčacie. skušala som podla receptov, a nič nechce, len to čo jej bežne varim. ale včera som jej urobila taku sviečkovu s hovädzim, taku s jogurtom namiesto smotany, a knedla, tak to jej chutilo. prve normalne jedlo u nas sviečková 😉
a mám nejaké recepty, tak ak má niekto záujem, môžem preposlať na mail.napiste mail na IP.pekny vecer 🙂

latvia
15. čer 2010

my sme vcera bastili segedin 😉 tiez velmi chutil 🙂

zuzanakarolinka
15. čer 2010

@latvia no hezky, dobrý ste a čo si mu to trošku posekala, tú kapustu s mäskom?

latvia
15. čer 2010

nie, knedlik som namocila do omacky

lily1983
15. čer 2010

super latvia, to vyskusam 😉

zuzanakarolinka
15. čer 2010

aha, tak si mäso a kapustu nedala? a malého nejako extra nedulo?

latvia
15. čer 2010

maso som nedala, lebo bolo bravcove...ale na ten knedlik sa obcas nalepila mala kapusticka, ale problem nebol ziadny...ziadne bolenie bruska...a kapusta bola dost kysla...

zuzanakarolinka
15. čer 2010

no OK, dobre vedieť, tak niekedy aj my vyskúšame, keď budeme variť 😉

ceja
16. čer 2010

u nas zatial ide masko so zeleninou na obed, potom nieco na olovrant a na veceru kasa. to nieco malo byt povodne ovocie, ale jak ho teraz odmieta... skusam jej robit take blivajze ze zemiak, mrkva a jablko, tak to zje, ale akonahle citi viac ovocia, pripadne pridane ovocie z flasticky, koniec, nedostanem do nej lyzicku. ani sladke ovocne kase nezje (to ma netrapi), chuti jej babylove kasa - proso a trojzrnna.

nemate nejaku radu ako na to ovocie a na prikrmy z flasticky? ak ideme na cely den mimo domu, tak je zvycajne len na mlieku a dve flasticky letia do kosa.. inak jej nechcem davat flaskovu papu, ale ked ideme prec?.. ja uz neviem, co na nu skusat

latvia
16. čer 2010

ceja, nezje ti ani postruhane jablko?

anicka164
16. čer 2010

ceja: a zkoušela jsi mu dát kus jablka do ruky? U nás to má úspěch, jak může jíst sám, připadá si jako dospělej a to ho baví 🙂

ceja
16. čer 2010

@latvia kedy ako.. doma urobene niekedy zje, niekedy nie.. raz mi tak sprasila jablko hrusku, ze som zirala.. a potom ani trochu... tak neviem, skusam sa hrat s tym, ze davat redsie, lebo celkovo redsie jedlo ma radsej, niekedy mi to vypije z poharika, ale tolko okolo toho vymysla... s obedom tolko nemusim cvicit..mne sa zda,ze mi jablko a hrusku pekne papala, kym som jej nedala cervene jablko, odvtedy, takee strajky.. ja uz neviem

@anicka zatial som jej neskusala dat.. a nedusi sa, ze si odhryzne velky kus? asi skusim

latvia
16. čer 2010

@ceja ach taaak, no, moj poslednu dobu tiez strajkuje, nezje skoro nic 😒 pokial ti papa vsetko ostatne tak neries...obcas ponukni, ak nechce tak mu nedaj, vyskusaj inokedy.nic mu nebude chybat 😉

ceja
16. čer 2010

@latvia skusila som jej dat dnes jablko mrkvu tak spapala pekne asi 100ml, to je nadherne.. + som jej odobrala take na mesiaciky uvarene jablcka pred tym, nez som to mixla, a ked uz nechcela pyre, tak som myslela, ze jej dam ten mesiacik do ruky, nech si s nim "komunikuje", ale zle sa jej to drzalo, lebo sa smykalo, ale stipkala som jej z neho, tak pekne papala, ziadne ksichty... a teraz vecer som jedla banan, tak som jej z neho tiez stipla, tak netvarila sa, ze je to bohovsky dobre, ale otvarala pusu... takze zajtra skusame dalej... len sa trochu obavam, lebo nejako mame na striedacku dobry a zly den a dnes bol dobry 😝 .. no co uz uvidime. dakujem za rady

lily1983
16. čer 2010

ahojte, baby, co davate na večeru drobcom?? ja som davala doteraz kašičky, od milupy, tiez z tej istej značky, čo máme aj mliečko..ale chcem vyskusat nieco ine..dakujem vam pekne 😉