Pokrocilejsi prikrmy pro kojence do 1roku. Máte recepty?

lu777
11. lis 2008

ahoj, vim, ze tu je tema Zaciname s prikrmy, ale nemuzu najit zadne vseobecne tema pro pokrocilce 🙂🙂

kdo mate nejake dobre recepty pro mrnousky do roka, podelte se prosim
receptu je milion, ale bez soli (a radsi i cukru zatim) nebo jen se zakladnim korenim to neni tak jednoduche..

chtela jsem se zeptat od kdy jste davali napr. bulgur? jaky je vubec rozdil mezi bulgurem a psenici? 😕

a co rozinky nebo treba susene merunky, davate nekdo? jak moc je krajite? nejak je namacite, varite nebo? 😕

ja zatim jen varim, ted se chystam na zapekani v troube apod., tak se nam snad rozsiri repertoar
🙂

danteska
9. led 2011

ja uz jogurt davam davno,ten malemu chuti..a kasu na veceru mu davam uz asi 3,5 mesiaca,potom este vypije mlieko kolko mu chuti a prespi celu noc..dnes aj obed pekne spapal,tak to snad tak aj ostane..vsetko mal zmixovane,masko som mu nakrajala a spapal..tak som rada.. 😉

zuzkat1
10. led 2011

@cicimon ja som zacala asi vo veku tvojej malej mozno o nieco skor...cistym bielym a teraz uz davam aj ochutene... davala som zvolensky smotanovy a teraz tiez zvolensky ale uz tie ovocne prichute... a chuti jej to🙂 a na veceru casu dost podla mna🙂

zuzkat1
10. led 2011

@danteska no ja davam kasu na veceru asi 2 tyzdne necele a takisto sa budi 6x🙂 to je od povahy zavisle a nie od kase na veceru🙂

cicimon
10. led 2011

@zuzkat1 no moja posledne 2t strajkuje s obedom, ked zje 3 lyzicky tak uspech... tak rozmyslam, ci nezrusit desiatu resp len MM a ci potom nebude chciet viac obed..

zuzkat1
10. led 2011

@cicimon ja by som urcite nerusila... moja obedy tiez neje... a nemyslim ze je to preto ze ma desiatu (ved ci si da mm alebo nieco ine to je jedno, tak isto sa naje) jednoducho jej maso a zelenina nechuti... ja to beriem tak ze raz ho zje... ja nejak neriesim mnozstva - nikdy som to nerobila... co zje to zje a ostatne ma netrapi... moja inak uz asi tyzden abysolutne neje obed🙂 ani neotvori usta... tak ju necham tak a hotovo.. nenutim ju, ved raz snad zacne... kazdy den jej navarim postavim pred nu a ponuknem .. ona pozrie, preskuma a to je cele...

zuzkat1
10. led 2011

@cicimon inak uz je dost stara na to aby si jej rusila desiatu... mozno jej ponukni obed neskor ak mas pocit ze je prejedena.. ale iste nerus... moj nazor🙂

sussanah
10. led 2011

@cicimon a co davas na svacinu? Pokud davas jogurt, tak ji to mozna moc zasyti. Zkus treba davat ovoce, resp jablko, po tom se pry vytravi (alespon u nas to funguje). Ja daleko od sebe ma snidani-svacinu a obed? Taky bych svacinu radeji nerusila, je lepsi kdyz se mala nauci jist mensi davky casteji nez poradnou porci po 4-5h 😉

cicimon
10. led 2011

@sussanah na desiatu mava ovocie - jablko, banan alebo hrusku resp vyzivu, zje cca 80
co sa tyka obeda, posledne 2 tyzdne strajkovala a zjedla az 2x obed, dnes dala 80, tak snad sa rozje... prestavka medzi desiatou a obedom je cca 2,5hod

cicimon
10. led 2011

@sussanah a jogurt este nedavam
z akeho dovodu sa uz ma davat jogurt?

sussanah
10. led 2011

@cicimon vetsinou se dava jogurt jako dalsi nahrada mlecne davky (misto jednoho mm nebo UM). Ale pokud z nejakeho duvodu nechces, tak nedavej, jen si pohlidej tu mlecnou davku. Ja ho davala od 8m, malemu se krasne po nem upravila stolice (on s tim chudak dost bojuje od narozeni ☹ ) Jinak teda pauza mezi jidly je dost velka, toz to fakt mela asi jen nejake obdobi 🙂

cicimon
10. led 2011

@sussanah ja kojim stale min 6-7x denne, tak este s jogurtom asi chvilu pockam... a ona sa okrem olovrantu aj tak po kazdom jedle chce este nacucat..
s kadenim problem nikdy nemala, niekedy sa az divime odkial to je, ze vykadi viac ako zje 🙂)

sussanah
10. led 2011

@cicimon jj tak to i u nas s tim, ze asi tak od roka si gratuluju, ze je maly na nocniku, protoze proste nechapu, kam by to v te pline dal 😅 Maly ma teda s tim problemy od mala, takze i ted, kdyz jde jednou za den, tak je to vlastne super ( a to davame kazdy den jogurt a ovesne vlocky a ovoce). Nekdy to ale bohuzel jde az na druhy den a to je mi ho fakt lito ☹ Ale porad je to stokrat lepsi, nez kdyz byl jen kojeny nebo mel jen 1-2prikrmy. Ted uz jsem proste schopna mu ty streva nejak upravit stravou, ale predtim zbylo jen doufat 😝

danteska
10. led 2011

@cicimon mne ked maly nejedol tak som desiaty zrusila...a niekedy pomohlo,obed pekne zjedol.akurat 2 tyzdne od Vianoc strajkoval so vsetkym..ale tiez mi poradili aby som to nejak neriesila,ponukala..zda sa mi to uz lepsie,dufam ze to tak aj ostane..

cicimon
10. led 2011

@danteska no zjavne vianoce a navsteva svokry - teda babky ju pokazili... snad sa to pomaly opravi..

danteska
10. led 2011

@cicimon ved to,maly by tiez papal medovnicky a podobne blbosti a potom odmietal zeleninu s masom aj banan a vsetko co pred tym papal..jemu by celkovo stacili jogurty a kase,toho sa neobjedol a hlavne nemusi prezuvat.. 😒 akekolvek kusky v zelenine nezje..

danteska
10. led 2011

@zuzkat1 ja viem ze to nie je od kase,len sa mi zda viac zasyteny ako iba z mlieka..dnes v noci bol hore od 3:15-4:45,tak som sla urobit mlieko,lebo asi by nezaspal..inak mu staci caj v noci.. kazdy den varis malej obed?

cicimon
10. led 2011

@danteska no nechcela som tym povedat, ze jedla sladke a pod... len svokra by ju krmila vyzivami a pod kazdu hodinu...

danteska
10. led 2011

@cicimon poznam..ked bol Sebastian maly tak by mu moja svokra kazde zaplakanie davala flasu s mliekom..a nemohla som jej vysvetlit ze ma UM tak tam musi byt troska casovy odstup,nie ako pri kojeni,inak ho bude boliet brusko.. 😒

zuzkat1
11. led 2011

@danteska hej varim kazdy den a kazdy den vylievam 🙄 ... inak moja sladkosti vobec neje, ani medovniky nic... vrchol sladkeho bol ten puding kde na pol litra mlieka bol jeden vanilkovy cukor🙂
ja davam veceru o 5tej a spat ide o 7mej... ja jej davam preto tak skoro aby nemala potom tazky zaludok...
inak moja este nepije vodu ani caj, nechce, davam len par lyziciek za den aj to nie kazdy den... takych 10-15 lyziciek vypije viac moc nie...ma niekedy take dni ked vypije viac a inokedy ani tolko nie

zuzkat1
11. led 2011

@sussanah ja davam jogurt nech ma zmenu a nie vzdy len ovocie,ktore aj tak moc nemusi... ale kojenia nejak neubudlo ... nevadi?

zuzkat1
11. led 2011

prosim vas kedy mozem dat uz vajicko, myslim bielok? chcela by som dnes robit vacovu polievku, mozem dat uz aj malej?

sussanah
11. led 2011

@zuzkat1 klidne dej normos cele vajicko, myslim, ze to bude ok. A s tim jogurtem jsem nejak nepochopila otazku? 😕 Jakoze jogurt na dopo svacinku? No u nas prave kdyz dam jogurt dopoledne, tak potom nechce moc obed, protoze se zaplaca jogurtem, ale zas on toho jogurtu sni vetsinou 200-2250g, takze to jsou jine miry 😉 Ale precejen je to urcite sytejsi nez treba jen jablko

alubinka
11. led 2011

@sussanah dakujem za link na tuto temu 🙂 ja som tiez dost zeleninova, preto rozmyslam zacat varit malej jedlo spolocne somnou (samozrejme bez korenia a soli)
a pomaly asi zacnem vsetko pridavat, aby po roku nebol moc velky skok pre nu..

citala som o cervenej sosovici (moja zatial strukoviny nejedla) nemate nejaky recept na jedlo z nej?
dakujem

zuzkat1
11. led 2011

@sussanah no ja som sa pytala ze ci nevadi ak papa jogurt a napriklad aj puding ked sa koji ako predtym aj 8x denne...kedze puding a jogurt by mal byt nahrada za mliecnu davku...no u nas to nie je nahrada ale este plus dalsia davka mlieka... nema teda toho mlieka vela?
inak dala som vajce a zatial nic...tak uvidim..

danteska
11. led 2011

@zuzkat1 obdivujem ta za trpezlivost..kazdy den varit drobcovi a nespapa nic moc.. 😒

danteska
11. led 2011

@sussanah ja tiez doobeda jogurt nedavam..ja som skor mala pocit ze ked ochutna fogurt ktory fakt zboznuje tak zelenina uz ee..tak neviem ci bol napapany alebo mu to len fakt nechutilo..

zuzkat1
11. led 2011

@danteska no vsak ale nieco jej ponuknut musim🙂

danteska
11. led 2011

@zuzkat1 ja vieeeem 🙂 ale ja by som uz bola nervozna keby kazdy den vyhadzujem,ty sa mi zdas taka uuuuplne v pohode mamina 😉 musim sa pochvalit inak ze ten strajk s papanim sa u nas zlepsil..dnes spapal pekne zeleninu a pyre zemiakove.ale doobeda nic skoro,iba 2 kusky chleba sucheho 😀

zuzkat1
11. led 2011

@danteska dakujem🙂 moja mama zvykne hovorit ze mala ma stastie ze som taka trpezliva, lebo ze ona by na jej povahu nemala uz nervy😀 vidis bolo to len prechodne obdobie, netreba hned panikarit🙂

danteska
11. led 2011

@zuzkat1 ja panikarim,to si trafila presne..a nielen pri malom,vacsinou stale..a stresujem 😀 cakaju za zaludocne vredy 😀