Polévky při kojení. Jaké mám jíst?

lukynek
13. srp 2007

Ahoj holky, poraďte mi prosím jaké mám jíst polévky při kojení. Anebo napište některá nějaký recept? Předem díky. 😵

eros
13. srp 2007

lukynek zapraskove.a nie tie co naduvaju az po takom 6mes mozes uz aj fazulove,sosovicove....

lukynek
autor
13. srp 2007

Ahojky eros, myslíš zapražené moukou, že??

viki
13. srp 2007

ja som na zaciatku jedla vyvary - kuraci, hovedzi, zeleninove polievky, paradajkovu a tak. Ale ten vyvar bol najlepsi. Aj mlieko sa mi po nej viac tvorilo. Teraz uz jem vsetko, aj sosovicovu som uz mala a v pohode. Maly si trochu poprdkal a bolo 😀

eva4444
13. srp 2007

ja papam vyvar slepaci- narobim naraz z celej slepice, rozporcujem, zamrazim a vzdy pridam len cerstvu zeleninku - + len troska soli bez vegety. a na mliecko mi vyborne pomaha melon 😝 😝 😝

lukynek
autor
13. srp 2007

Ahoj eros i viki, máte krásné dětičky!! Koukám vždycky na alba. Jinak díky za rady. A viki, zeleninové polévky nenadýmají??

eros
13. srp 2007

nenadymaji,ale nedavaj si tam kel 😅 😀

lukynek
autor
13. srp 2007

aeros a myslíš, že můžu v polévce vajíčko?

eros
13. srp 2007

no to by si mohla kludne.tedamne nic nerobilo 😅 😀

danca81
13. srp 2007

Ahojky holky, vím, že to sem asi moc nepatří, ale chci se jen zeptat, kdy se objeví to co sním v mléce? Myslím tím, jak dlouho po tom, co sním např. vejce, se objeví v mléce? Máme problémy s bříškem a tak se potřebuji více soustředit na to, co malému dělá zle. díky

eros
13. srp 2007

danca aj mna by to zaujmalo,ale hadam skoro oc nie mozno ako s pivom a sadanim k volantu

androna
13. srp 2007

danca tak v rodine bola odpoved od doktorky ze 2-24hod po zjedeni.takze co ako.tiez som sa o tom nikde inde viac nedozvedela.
lukynek mozes kludne papat rozne polievky akurat si nedavaj cockovu a fazulovu.a i to vajicko kludne ale sleduj to trosku.ja jem vsetko i cocku ale je dobre ked pouzivas do vsetkych pokrmov korenie KMIN.

jejke
13. srp 2007

Ahoj, tak mne pomohli syrove, smotanove, bryndzove, hlavne mliecne, aj ked mnohych ludi z toho nafukuje, mne to akosi problem nerobilo a hlavne babo si zvyklo, paradajkovu by som pre uplne male mimco neodporucala, ak tak az po polroku a takisto si myslim ze sosovica(cocka)je fajn a hlavne vyzivna jasne ze s nou treba zacinat opatrne, ja som skusala po dvoch lyzickach a za kazdym viac a viac...no moc som sa vtedy nenajedla ale mliecka bolo dost.
Raz som zjedla papriku ked mal maly asi mesiac a to ho chudatko krutilo uz o hodinu po kojeni(dve po zjedeni) a velmi plakal 😢

eros
13. srp 2007

no sosovica je zevraj dobra na podporu mliecka.skusim za par dni pridat do jedalnicka a pri paradajkovej nam nic nebolo

danca81
15. srp 2007

tak holky díky, zkusím se mrknout ještě na nějaké info na netu. 😀

jitrulka
16. led 2009

holky, chci se zeptat... pokud bych malé dávala povévky nebo čaj v lahvičce, nebude mi pak odmítat pití mléka z prsu?

titkovamiriam
16. led 2009

urcite nedavaj flaskou ale lyzickou alebo poharikom 🙂

sirinka
16. led 2009

jitrulka jedine s lyzickou, pri dojcenom dietatko flasku s cumlikom uplne vynechaj 😉 caj mozes skusit davat uz aj z normalneho poharika, zo zaciatku to bude vsade ale uvidis, ako yrchlo sa nauci, ked mu nebudes davat flasku 😉
a najlepsie je davat dojcenym detom cistu vodu

sirinka
16. led 2009

mimochodom k teme...poliévky pri kojeni jedzte akekolvek v neobmedzenom mnozstve. samozrejme vynechajte cinsku ostrokyslu a potraviny o ktorych viete, ze vasim detickam nerobia dobre...

jitrulka
16. led 2009

já jen přemýšlím, že až začnu za měsíc s příkrmy, tak bych ji chtěla zkusit v noci něčím ošidit a už nedávat mlíčko. A tak nevím z čeho ji dávat v noci pít 😒

jitrulka
16. led 2009

ale jinak se omlouvám že jsem se vytrhla od tématu... 😅

sirinka
16. led 2009

mozes kludne skusit z poharika alebo niektory ten pohar z naustkom. ale to treba najprv naucit cez den, aby to vedela sat, inac sa ti bude v noci velmi hnevat. sice, hnevat sa bude asi aj tak... 😉

kisska
16. led 2009

jitrulka - z vlastnej skusenosti - neosidis 🙄 🙄 🙄 . A mozem ti povedat, ze dat babu v noci prsko, je to najrychlejsie a najjednoduchsie... ked uz musis vstat, zohriat cokolvek, nedajboze este zarobit, posadit dieta, aby sa nicim hustejsim nezadusilo, znamena komplet ho zobudit...

a k teme - akekolvek, ktore mate odskusane (my sme mali v pohode aj kapustnicu, aj sosovicovu). Kedze som pri malom toho vela nestihala, polievka bola super, lebo som jej mohla mat navareny za velky hrniec, pripadne som mrazila. Zasmazene a ine tazke nie su potrebne, pokial to nie je to jedine jedlo, ktore cez den jete.