Poradíte, jak na tento dort?

vendulka
17. únor 2014

Zdravím....
chtěla jsem se zeptat, zda by mi tu někdo poradil ,jak na tento dort s panenkou.Nikdy jsem dort nedělala,tak bych chtěla zkusit,ale vůbec nevím jak začít 😅 a jak udělat marcipán 😔 .Díky za rady.

blahova_andrea
17. únor 2014

mě dělala podobný kdysi maminka. je to v podstatě jen ten kopeček = sukně, do které zapíchneš barbínu a celé to oblečeš. to mi přijde nejtěžší. nepřijde mi to jako ideální dort pro začátečníka 😉 jinak marcipán jsme zkoušeli i domácí i kupovaný a není to tak jednoduché jak to v televizi vypadá ☹

vendulka
autor
17. únor 2014

@blahova_andrea vím, někdo peče nějaký korpus někdo dělá klasickou bábovku,ale nevím, jestli to promazat něčím, jako krém nebo co a jak 😀

blahova_andrea
17. únor 2014

@vendulka no určitě bych to promazala, jinak by to bylo dost suché. a musíš to pomazat stejně i z venku, aby se ten marcipán měl na co nalepit.

vendulka
autor
17. únor 2014
kaculka46
17. únor 2014

https://www.modrykonik.cz/forum/spolocne-nazory...
Tam jsou super baby, určitě ti poradí.

yieseeya
18. únor 2014

příprava je jako na klasický dort. korpus, krémy, ovoce , podle toho jak ho chceš. U prostřed se udělá díra kam se vloží panenka. Pak už jen promazat korpusy, zasadit panenku a pak potahovku.Podle toho co používáš. Já si dělám domácí fondán, s marcipánem se mi dělá hůř. No a stačí mýt jen fantazii na ozdobení a čas 😀