Poraďte, jak zavařit omáčku na dovolenou

very
16. srp 2011

Ahoj, prosím, najde se tady nějaká maminka, která má zkušenosti se zavařením guláše nebo omáčky. Chystáme se do Chorvatska, máme zaplacenou polopen., ale syn má nejraději domácí - českou stravu, tak bych mu ráda navařila a zavařila. Nemám to s kým prodiskutovat, poradíte, doporučíte..co sterilovat a co ne? Děkuji.

jijitka
16. srp 2011

@very osobní zkušenost sice nemám, ale před časem bral kamarád na lyže do Itálie ve sklenicích rajskou.. Jedli jsme ji asi 2 - 3. den a byla dobrá. A neuvažovala jsi raději o koupených hotovkách zatavených v plastu?? Některé jsou i poživatelné 😉 , je dost velký výběr, takže bys určitě našla i něco vhodného pro dítě. Měla bys to bez práce, jsou skladnější a bezpečnější na přepravu..

zdeniii
16. srp 2011

@very teda ty jsi blázínek... á bych se na to vyprdnula když máte polopenzi... přijde mi, že si to zbytečně děláš těžký...
Se zavařováním neporadím, ale napsat jsem ti musela...

very
autor
16. srp 2011

Máme se synem velké problémy s jídlem..před rokem v Itálii, to byla docela tragédie a nechci riskovat, že bude 14dní na obědy a večeře jíst opět jen uvařenou kukuřici 😒 .. Nehledě na to, že pak bylo dusno i mezi mnou a manželem, když jsme nevěděli co s ním..a česká restaurace 150km daleko ☹
Ty hotovky zatavené v plastu snad ani neznám..jen klasické konzervy, podívám se po tom..děkuji!!

zdeniii
16. srp 2011

@very aham to jsem netušila... to musí být opravdu náročné...

very
autor
16. srp 2011

Děkuji.., už jsem na to koukla, je tam toho ale málo ☹ ..

babulinkab
16. srp 2011

@very já myslím a my to i děláme, že se takhle dá uvařit spousta jídel - rajská, ptáčci, atd. tohle bylo jen pro inspiraci, já se taky chystám to dělat, ale s tou sterilací přesně nevímjak se to dělá, musím se zeptat mamky,jak dlouho se to steriluje, ale vím, že říkala, že to steriluje 2x

very
autor
16. srp 2011

Mě tam hodně překvapilo, že se to steril.2x a docela dlouho..není to pak rozvařené? Kdybys něco zjistila od maminky, napíšeš, prosím?

babulinkab
16. srp 2011

@very já se jí zkusím zítra zeptat, jestli si to nepamatuje kolik minut při kolika, ale vím, že říkala, že se to fakt radši dělá 2x
rozvařené to není

very
autor
16. srp 2011

Děkuji. Těším se.

amallie
16. srp 2011

@very budete tam mit lednici a mrazak? Jestli budete bydlet v nejakym apartmanu, tak jo. Moje zkusenost je, ze se to da horky do flasek, zavre, ono to vydrzi dva tri dny a co se nesni, tak se hned zmrazi.

very
autor
16. srp 2011

Lednice bude, mrazák nevím.. Taky ale dobrý nápad 🙂 !!

jijitka
16. srp 2011

@very nezdá se mi, že by se hotovky musely sterilizovat 2x. Je to už uvařené jídlo, takže podle mě stačí krátce povařit, aby chytnulo víčko.. Vím, že takhle mamka zavařuje např. uzené maso nebo vepřové - to se sterilizuje déle, pokud se do skleniček dává syrové.
Ty hotovky mají např. v Tescu.

irenee
16. srp 2011

@veryjá mám bezlepkovou dietu, takže na dovolenou zavařujem jídlo vždycky. Ještě horkou omáčku nalívám do sklenice, pak je zaleju v hrnci asi do půlky výšky vodou a vařím cca 30min mírnýho varu 🙂 Je dobrý to pak skladovat v lednici, ale dle mých zkušeností to vydrží dlouho, nejdýl jsem jí otvírala asi 2 týdny po zavaření a v pohodě. Občas mi taky něco skejslo, ale to bylo tim, že mi tam nesedlo dobře víčko. 😝
A taková perla, tuhle jsem někde četla, že prej někdo zavařil do sklenice řízek a po 3 měsících ho otevřel a byl dobrej 😀 😀 😀 No na to bych už asi neměla.... Jestli to najdu, hodim sem odkaz páč to stojí za to 😔

irenee
16. srp 2011

Tak odkaz na řízek tu, je to ke konci stránky i s fotkou a jinak celkově jsou tam některý dobrý tipy, třeba to pomůže 😉
http://forum.ihvar.cz/read.php?8,103976,page=8

very
autor
17. srp 2011

Ahoj irenee, napíšeš mi, jaké omáčky tak zavařuješ?

irenee
17. srp 2011

@very V podstatě všechny, rajskou, roštěnou i třebas ptáčky,guláš, kuře na paprice... normálně i s masem, jediný co jsem nikdy nezkoušela tak jsou takový ty vyloženě smetanový jako koprovka a křenovka, ale asi by to neměl být taky problém, stejným způsobem jdou samozřejmě i polívky. Jestli to povezete autem doporučuju je mít někde nastojato a nepokládat na bok. Loni jsme je tak vezli a nevim jestli to bylo tim, nebo jsem je blbě zavařila ale půlka byla skejslá 😝 Letos jsem je měla na stojáka a vydržely všechny 😀

very
autor
17. srp 2011

I kuře na paprice? Dávám do toho šlehačku, to nevadí? Děláš raději malé skleničky - od majolky, apod. nebo rovnou do velkých, kam se zavařují okurky?

irenee
17. srp 2011

No my se tim na dovče stravujem celá rodina, tak zavařuju do okurkovejch, někdy i do menších, když mi třebas zbyde od oběda trochu polívky, radši to uchovávám zavařený, mam pak nějakou zásobu, když má malá chuť, otevřu ohřeju a hotovo. Do kuřete taky dávám smetanu a nevadilo to, akorát jak jsem psala já nevim jak třeba vaříš koprovku ty, ale já jí dělám čistě jenom ze smetany a mlíka a to jsem teda nezavařovala, ale když je tam jenom podíl smetany tak jo, svíčkovou třeba taky zavařim v pohodě.

katka1181
24. bře 2014

Ahoj či dobrý den,mohla bych Vás poprosit o radu jak správně zavařovat v troubě?
Letos pojedeme na dovolenou a chtěla bych i připravit omáčky ale nemám žádné zkušenosti s zavařováním masa.
Můžete mi poradit nějaké recepty?Dost se obavám abych neudělala nějakou chybu a ještě jsme z toho něco nechytli.
Nemáte taky někdo zkušenosti třeba se svíčkovou nebo křenovou omáčkou?
Moc děkuji Katka

ssanny
23. črc 2015

@irenee Ahoj a když už si takhle vaříš jídlo jak to děláš s přílohou (brambory, rýže, těstovin), budeme tam mít jen mikrovlnku ☹ je to poprvé co bych chtěla takhle navařit a vzít s sebou tak vůbec nevím.

liankahorka
1. zář 2016

Krásný den všem. Zavařuji na dovču pravidelně a celá rodina je spokojená. Není to vůbec náročný. Jeden večer dam na sporák 2 hrnce - guláš a vepřové na houbách, to zapere tak 15 minut nakrajet,ochutit a pak už se to samo vaří. V troubě zároveň peču kuřecí stehna a výpečky. Sedím koukám na flm a občas podleju. Pak na pánvi osmahnu kuřecí kousky na kari a cibulce. To celé zabere 30 minut práce a 1,5 hodiny čekání u vina a filmu než se to udělá.( pravda u guláše to nechám dýl,aby byl boží) Pak to teplý dám do sklenic a zavařím hodinu při 100 stupních. Druhý den to zavarim ještě 45 minut a je to. Žádný stresy a s vínem a filmem je to pohoda a těšíme se na dovcu. Přeji úspěchy a radost z přípravy.Mějte se Liana