Poraďte recept na bramborový salát pro děti

iris
29. lis 2008

Ahojky, nevíte někdo nějaký zdravý receptík na bramborový salát pro roční dítě?

bibula
29. lis 2008

zemiaky natenko,cibulka natenko,dochutit cukrom,korenim,solou,citron,alebo ocot a mas to.....
postup-zemiaky uvarene v supe,natenko nakrajat.....cibulku natenko s korenim,solou uvarit do makka a potom spolu zmiesat-cukor,ocot sa az do hotoveho.
je to vyborne,ja to robievam aj na vianoce vo velkom 😀 a hocikedy pasuje to ku vsetkemu-ryby,masko....mnam

pitruskaskarolinkou
29. lis 2008

já se chystám dělat Káje poprvé letos na vánoce s Pangasiem a udělám ho z uvařených brambor, cibulka na jemno, kyselý okurek na jemno, hrášek, mrkvička vařená, klasická zálivka jemně ochucená octem a nakonec tam zamíchám trochu jogurtu místo majonézy - přisladím, aby to nebylo kyselé 😵

makelka
29. lis 2008

Já dělala pro prcka salát už vloni, aby měl stejný jako my, klasika vařené brambory, uvařená zelenina, osolená, pak už jsem salát nesolila, jen jsem všechno nadrobno pokrájela. Já bych cibuli nedávala, je dost nadýmavá a syrová úplně, i bez cibule to jde 😉 dochutila bych jen troškou třeba petrželky a dala jsem zakysanou smetanu a byl i tak moc dobrej 😉 A dělala jsem i klasickýho kapříka 😉 jen uvařenýho ve vodě s trochou soli a hodně kmínu 😉

lyongirl
29. lis 2008

Tak my tento rok tiež chystáme menu pre drobca. Rybku dáme asi filé, po tom, čo som čítala, čo obsahuje pangasius, tak toho už radšej nekúpim. No a filé udusím s troškou kmínu a soli a maslom. A pre šalát som ešte neni pevne rozhodnutá, ale asi taký akobude robiť pitruskaskarolinkou, alebo zelerovo-zemiakový v sladkokyslom náleve.

Makelka - k tej cibuli, náš malý ju zbožňuje a jedáva ju samotnú, čo nikto nechápe 😀 , má zvláštne chute to neše dítko...., ale zas ja do šalátu cibuľu nedávam 😉

makelka
29. lis 2008

lyongirl - dítka maj různé chutě, já vím, já jen že to asi nebude úplně vhodné na zažívání 🙂

kristi
29. lis 2008

v posledni Marianne je asi 15 receptu na salaty, nektery uplne jinak, odlehceny, s jablkem, bez majolky apod.

aponchie
29. lis 2008

co obsahuje pangasius? 😕

aponchie
29. lis 2008

ty jo no je to mazec teda a co losos ten je taky nejak spatnej?pac toho miluju ja i mala strasne moc jako snazim se brat ale rybu z norska prevazne a obca snakupuju v polsku pac oni maji more nez nekde z asie to nerada beru cokoliv z asie,ted sem matce rikala at nebere proboha ty mrazene kraliky made in china teda produced 😀

zuzu13
30. lis 2008

ja robim klasika salat ako pre dospelych ale miesto majonezy dam malej biely jogurt 😀

iris
autor
30. lis 2008

jé, moc děkuju za tipy, tak já spáchám salát s jogurtem, ale bez hrášku, páč ten malému moc nejede 😵

kristi
30. lis 2008

husty s tim pangasem ale jist ho hodlam dal. Lososa mame dneska k obedu..

lyongirl
30. lis 2008

makelka - 😉

a ja som chcela tiež malému dať na Vianoce lososa, ale manželík ma odhovoril, asi sa bojí, že by mu neodolal a zjedol mu ho 😀 , lososa budeme mať asi na Silvestra.

sirinka
1. pro 2008

k tomu pangasiusovi 😝 zalezi najme na vode, v akej ta ryba zila...takze ked chceme byt dokladny, zistime si, odkial prisla ryba na nas stol, znecistenie vody, v ktorej zila a podla toho zistime aj to, do akej miery je znecistena... a najviac ychto skodlivin v sebe kumuluju drave ryby, ktore pozieraju ine, zive ryby a tym sa toto svinstvo v nich nasobi...
ryby budem jest aj nadalej... 😉
zemiakovy salat pre rocne dieta urobim presne ako pre nas, okrem horcice a namiesto majonezy pojde biely jogurt. a samozrejme vynecham aj cierne korenie a solou iba postrasim.

elise
3. pro 2008

zemiaky, hrášok, kukurička, mrkvička a miesto majolky dať smotanový biely jogurt. 😉 ja robím rôzne tvary zeleninky. 😉