Prosím o recept na pečené kuře pro dítě 15 měsíců

vercik283
13. pro 2013

Maminky, prosím, nějaký recept na pečené kuře, které by s námi mohla jíst i malá a pustilo to nějakou šťávičku? Moc, moc děkuji! 🙂

sarka1985
13. pro 2013

@vercik283 já si myslím, že v tomto věku už může pečené kuře skoro na všechny způsoby, když se to nepřežene s kořením...

laurital
13. pro 2013

Nedávala bych žádné kořenící směsky a jinak nevidím problém, pokud se to nepřežene se solí.

laurital
13. pro 2013

Trochu červené papriky, lehounce osolit a kousek másla na zjemnění šťávy nebo přidat jakékoliv čerstvé bylinky-rozmarýn, oregano...

blondynka400
13. pro 2013

@vercik283 cibule, nějako neostré koření, vědu bych z toho nedělala. Hlavní je ale způsob pečení, pečeni i v troubě na vysokou teplotu je srovnatelné (na hodně vysoké tpeloty) dokonce horší než smažení a není moc dobré ani pro dospělé. Ideální je 120-130 stupňů, max pro takto malé dítě bych viděla 150 stupňů. Navíc kuře je takto mnohem chutnější a šťavnatější, než ty "rychlokvašky" na standartní teploty. Jenom to dlouho trvá.....

vercik283
autor
14. pro 2013

@blondynka400 A jak dlouho se kuře peče třeba při těch 130-150 stupních?
Nakonec jsem to vyřešila trošku jinak. Nám jsem je ochutila, jak jsme zvyklí a pro dcerku nakrájela do alobalu bramboru, přidala prsní řízek a jen okmínovala a posypala bazalkou, trošičku másla, zabalila a dala péct do pekáčku k našemu kuřeti....

dana3262
14. pro 2013

@vercik283 ja dělám přes noc na 80'C v létě jsme dělali domácí kuřata, byly fakt dobry. Vůbec jsem je nesolia, dala na to ghi (prepustene Maslo) a trochu bylinek. Ted mi ty kuřata zas smrdej.. i kdyz jsou cerstvy od řezníka. Nevím, čím to je. Mozna v tom jsou nejaky hormony nebo antibiotika. Dobry jsou taky takový ty malickaty kukuricny, ale to je tak na porci půlka nebo celý a stojí stovku..

bumbum
14. pro 2013

@dana3262 smrdí. jediný, který nesmrdí, jsou ty extra drahý bio, taky je to jedinej druh masa v biokvalitě, který kupuju. cca 1-2x do měsíce ten luxus za 300,- koupim a spotřebuju úplně do mrtě, ale prostě polívka z klasickýho babišáckýho smrdí a z tohohle ne, podle mě to je načichlý tou krmnou směsí s kdovíčím. ono už jen to, že ty chudáci mutanti nafouklý vyrostou tak rychle, moc nesvědčí o jejich košer kvalitě pro lidský zdraví, o chuti nemluvě.

kocicinka
14. pro 2013

@blondynka400 Ted jsem viděla v nějakém pořadu o vaření( Jo! Hospoda u druhé šance) jak tam ten šefkuchař doporučoval péct kuře na 170stupnu 40 minut! Bez jakéhokoliv podlévání. Udivilo mě, že se mu to nespálilo. Já jsem to nezkoušela.
Jinak já jsem si oblíbila kuře na tymiánu a šalvěji( nacpu dovnitř) a na pomerančích.

jarkalada
14. pro 2013

@blondynka400 to čtu prvně, že pečení je horší jak smažení. Já maso peču na cca 200C. Je na to někde nějaký odkaz, kde by to zmiňovali?

dana3262
14. pro 2013

@bumbum no a nejen, ze smrdí, ale taky me z toho bolí břicho. Taky jsem zkoušela bio, ale bolelo me z toho stejne, aké je fakt, ze asi tak nesmrdelo. U nas vozej myslim vždycky ve středu cerstvy (baleny) a to další utery (vždycky den před novým zbožím) daj 40% slevu, takže se dá koupit kuře třeba za 170-180.-

vercik283
autor
14. pro 2013

Já na bio nevěřím. Dcerka měla v první roce obrovskou bouli v prsíčku - zduřelou prsní žlázu, která se zmenšila, až po tom, co jsem vysadila veškeré kuřecí maso z jejího jídelníčku. Podotýkám, že jediné maso, které v první roce jedla, bylo právě BIO!!! Takže asi tak..
K tomu pečení při míň stupních, tedy pomaleji - ano, takové maso je šťavňatější a samozřejmě nedochází k přepalování tuku a na kuřeti nevznikne "kůrčička", kterou na něm většina z nás miluje a která by se asi teda správně jíst neměla.... 🙂 Každopádně lidí, kteří pečou maso pod 150 stupňů, bychom asi moc nenašli....

bumbum
14. pro 2013

@vercik283 já to bio kuře kupuju jen velmi občas (při tý ceně to ani jinak nejde), ale hlavně kvůli tomu odéru. jinak je asi celkově v kuřecím mase víc hormonů, koukám, ono asi vůbec je lepší to s jakýmkoli masem nepřehánět.
@dana3262 koukám, že jsi z Prahy, tam je ten trh přece jenom lepší než u nás ve stotisícový vesnici na jihu, tady holt je biokuře luxus 😒

laurital
14. pro 2013

Holky, ale hormony se dnes do krmení nepřidávají.To, že kvalita je mizerná, je druhá problém.

blondynka400
14. pro 2013

@vercik283 já ho nikdy nepeču celé... Ale většinou tak kolem 3 hodin.
Jenom k té kurčiče, ona vznikne, možná i lepší, to není o teplotě 😉
@bumbum já kupuji od farmáře, to taky nesmrdí.... Podle mne hlavní problém kuřecího masa není to, čím je krmí a že jsou geneticky vyšlechtěné, aby se rychle nasvalily, ale spíš způsob skladování, to že to maso není nikdy úplně čerstvé, Občas koupím bio v globusu, smrdí mi stejně jako "normální" 😒
@kocicinka já občas dělám na soli, to je taky bez podlévání.... Na tom je zajímavé to, že to není slané 😅 to co píšeš nevím, na 170 kuře nepeču 😅
@jarkalada takhle, asi jsem se blbě vyjádřila. Pečení versus smažení na stejnou teplotu je zhruba stejně škodlivé, protože se škodlivé látky vytvářejí stejně. V podstatě je jedno, co je to za úpravu, jde hlavně o tu teplotu. Ale při pečení i při stejné teplotě třeba smažení teplotě s víc rozkládají škroby, proto tedy třeba pečené brambory mají vyšší glykemický index, než hranolky. Na netu toho najdeš docela dost,tady máš nějaké "hrubé" odkazy....
http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/jedn...
http://www.viscojis.cz/index.php?option=com_con...
@laurital souhlas, že v českých kuřatech hormony opravdu nejsou, je to dost hlídané. Bohužel to se nedá říct o polských kuřatech, a ČR není schopno vlastní potřebu kuřecho masa pokrýt, proto se dováží a dál ho přeprodávají české i zavedené firmy a občas člověk musí být detektiv, aby poznal, že to není české kuře. Byly i případy, kdy dodavatelé lžou a na polské maso dávají cedulky,že původ je ČR....