Průjem. Jak připravit rýži nebo rýžový odvar?

janesm
16. dub 2008

Ahoj maminky,malá má už delší dobu průjem bere druhý den Enterol,průjem je stále.Dávám dost čajíčku chtěla bych dát jako příkrm k obědu rýžu s banánem nebo rýžový odvar prosím poradtě jak na to.Děkuji 😉

zuzka99
16. dub 2008

ahoj, ja mám od doktorky tento recept, ked mal malý hnačku

Ryžový al. krupový odvar

polievkovu lyžicu ryže al. krup (25 g) hodinu varte v 1 litry vody. potom vývar scedte a ryžu doň prelisujte. doplnte prevarenou vodou na 1/2 litra. nechajte vychladnut a uschovajte na chladnom mieste. odvar je hlienovitá, biela tekutina. Dobru chuť 🙂

lenkamt
16. dub 2008

ja som varila dve lyžice umytej ryže v 1l vody do mäkka, potom doliala prevarenou vodou aby bol liter , zmixovala precedila a do toho robila sunar 😉

zapeká aj mrkva a banán.

na obed Karolínke môžeš uvariť ryžu s mrkvou ako príkrm a na desiatu/olovrant banánik. a dobrý je tiež čierny čaj 😉

prajeme skoré uzdravenie 🙂

janesm
autor
16. dub 2008

Hoky moc díky!!!
Lenkamt černý čaj mě malá vůbec nechce tak dávám od hami pro celkovou pohodu,dost pije naštěstí už neblinká ale ten průjem je hrozný neudrží ho ani plinečka.....tak pořád pereme.
Chtěla jsem uvařit rýži s vodou rozmixovat a přidat kousek banánu.Voda se mě asi vyvaří když budu mít měkou rýži tak kolik dílů převařené kojenecké vody přidám na 1 díl rýže než rozmixuji.Jinak rýži s mrkví ji krmím už třetí den od Hami.Jinak myslíš že mám dávat mlíčko jsme na Nutrilonu??
Díky

gabca1
16. dub 2008

A co zkusit rýžovou kašičku? Nám Dr. doporučila kašičku od Nestlé Zdravé zažívání, kaše proti průjmu, rýžová s mrkví.

denousek
16. dub 2008

souhlas s gabcou...oni delaji takovou kasi...bud proti zacpe 🙂 nebo proti prujmu 😉

bramburka
16. dub 2008

nam pomohla kaše od nestle zdrave zažívání - mrkvovo rýžová kaše!

frog
16. dub 2008

Ahojky,já tohle dělala minulý týden,taky kvůli průjmům..1pol. lž. rýže na 1litr vody a vyvařit na půlitr,pak rozmixovat,případně osladit cukrem,pro lepší chuť.Malá to i tak nechtěla,tak jsem to po domluvě s dr. míchala půl odvaru+půl dávky Beby a dobrý,jen jsem musela zvětšit otvor u savičky,páč ten odvar to zahustil..

frog
16. dub 2008

Jinak tu kaši jsme měly taky,ale neúspěch ☹

gabca1
16. dub 2008

hm, škoda.

frog
16. dub 2008

Tím neůspěchem jsem myslela naší malou,ona totiž odmítá kašičky ☹

gabca1
16. dub 2008

a tak 🙂 Co přdat lžíci rýžové kašičky do mlíčka, třeba to nepozná 😝

kiwuska
16. dub 2008

ja si myslim, ze pri hnacke a vracani sa mlieko vobec nema davat. To je zasadna chyba proti diete. Zas tu budem pisat o ORS 200 od Hipp co je ryzovo mrkvovy odvar s vitaminami, mineralmi elektrolytmi proti dehydratacii. je to kusok drahsie ale pomaha.

frog
16. dub 2008

No nemá,ale když dítě nic jinýho nechce,tak jí přeci nenechám týden o hladu ☹ ..ona fakt nechtěla nic.Dávala jsem jí tu kašicku i ocukrovanou,ale snědla max. 80 dvakrát po sobě a pak už to prostě nechtěla a jen řvala.vařila jsem jí černý čaj- ☹ ..jediný co snedsla byla naředěná přesnídávka a to mlíko s odvarem..jo a ještě jsme braly probiotika

janesm
autor
16. dub 2008

Holky půjdu na ten odvar doktorka mě doporučila 500ml převařené vody a 2pol.lžíce rýžové nemléčné kaše.Dát půl Nutrilonu a půl odvaru....Jen nevím můžu odvar schovávat když dejme tomu ho udělám z 250ml....

diddi
16. dub 2008

my davame 3 velke lyzice ryza do 500ml. prevarim, vodu scedim a zalejem nutrilon

existuje aj kasa proti hnacke

nedavaj banan...max. raz za tyzden

mozes zaliat mliecko odvarom a dat ho do chladnicky, ale len na 24hod.

janesm
autor
16. dub 2008

diddi moc díky hned vyzkouším.... 😉

zanetka82
16. dub 2008

Určitě mlíko nedavej. Kup v lekarně Nutrilon ale bez mlečny je o něco drahší ale je skvěly je to menší množství a koupíš i nemlečne kaše. Taky je mužeš dat do flašky udělej jí řídší. A uvidíš za dva dny bude dobře. 😉

jitka83
18. dub 2008

Ahoj, tak my máme teď taky průjem. Dr. nám řekla, že musí držet dietu. Mlíko úplně vynechat, dávat jen jablko, jabl. přesnídávku, piškoty a rýži s mrkví. A jinak nám předepsala Lacidofil. Ale ještě sem mu ho nedala, tak nevím, jak je to účiný. Nebo sem dávala Smectu. Je to takový prášek, který se dává do čaje a docela to pomáhá. 😉

pappo
18. dub 2008

ja som uvarila 1L vody dve lyzice ryze rzmixovat a doliat do 1 L vodou, pomaha mala uz tolko nekaka

pappo
18. dub 2008

kolko skladujete ten odvar v chladnicke?

gabca1
19. dub 2008

pappo - a ten odvar dáváš samotný? Mě to malá neche. Tak jsem jí ho rozmíchala s Nutrilonem, ale nevim... Zkusím asi koupit ten nemléčný NUtrilon, máte s ním nědo zkušenost? Díky.

frog
19. dub 2008

Gabčo mě to taky samotný nechtěla,míchala jsem to napůl s bebou a to už si mlaskala 😉 ..i dr. mi to takhle schválila.

mobina
19. dub 2008

My jsme na průjem koupili v lékárně vývar mrkve a rýže od Hipp 😉

gabca1
19. dub 2008

já vývar z mrkve udělala. Tak uvidíme.

gabca1
22. dub 2008

holky - jak dlouho Vám trval ten průjem? Já, když dám mrkev, tak je to OK. Banán taky. Ale jak dám mlíko a to dávám Nutrilon Low lactose tak zase kadíme a pláčeme. Bolí jí bříško. V noci krmím jen mlíčkem, protože jinak neusne. Ale pak jí bolí bříško a nemůže stejně usnout... a vrtí se a pláče třeba 2 hodiny Tak já nevim. 😔
Díky.

frog
22. dub 2008

Nám trval přesně týden a mlíčko dostávala taky,jinak by byla bez jídla,když mi odmítala tu kaši od nestle proti průjmům,ale jak jsem jí to začala míchal napůl s tím rejžovým odvarem,tak to během 3 dnů ustalo.A jeste jsme měli ty probiotika v sirupu,ale už nevím jak se jmenujou,ale po naředění byla oranžová a voněli jak tutti frutti,takže hnus 😝

filipa
22. dub 2008

podobna tema uz na konikovi bola, neviem si presne spomenut kde a nechce sa mi hladat... ale pridam svoju skusenost... my sme mali 2x salmonelu (4-mesacny a 1,5 rocny). kto to zazil, vie, ako vyzera v tejto situacii hnacka. maly kakal v priemere 8x denne (na zaciatku aj viac), ked uz bola stolica len 4-5 krat denne, povazovala som to za znormalizovanie situacie... ale nebolo to lahke, na ryzovom odvare sme boli mesiac, t.j. denne varit podla vyssie uvedeneho receptu ryzu, takmer vylucne len odvar s malym mnozstvom Low Lactose nutrilonu. postupne som zvysovalal podiel LL nutrilonu v odvare, az sme postupne presli (podla lekarkou navrhnutej schemy) na LL nutrilon podla navodu na krabici. okrem toho maly pil v malych mnozstvach cierny pigi caj - odporucanie z Kramarov, kde sme boli tyzden hospitalizovani (malo to vsak aj negativne dosledky v podobe nespania)... bola to hroza, ale treba sa na to pripravit a obrnit proti neuspechom. nakoniec, po 4,5 mesiacoch bol vyter negativny... myslela som, ze sa od radosti postavim na hlavu... samozrejme, pocas diety som postupne skusala zavadzat varene zemiaky, kuracie masko na vode, postupne aj inu zeleninku, probioticke jogurty. a probiotika som davala takmer od zaciatku, na obnovu crevnej flory, nakolko smecta, hylak ani kulisek roztok sa u nas neujali... tak drzim vsetkym, ktori sa boria s tymto problemom palce 😉

gabca1
28. dub 2008

Holky, tak nám ten průjem trval 5 dní, po odvaru je OK. Ale pořád jí ředím mlíčko teď už normální Nutrilon2 s rýžovým odvarem. Napůl. Jinak, když dám jen mlíko a vodu má tu stoličku zase řidčí. Tak nevim jak to mám dlouho praktikovat... Má asi to bříško po tom průjmu dost citlivé a ten Nutráč je tučnej. Na Nutrilonu Low lactose píšou, že se má dávat dokonce 14 dní po průjmu tak nevim. Nemáte nějaká podobnou zkušenost? Děkuji moc.

maminka10
31. kvě 2012

ahojte chcem aby ste mi poradili ako mam pripravit ryzovy odvar pre dvojmesacneho synceka a kolko mu mozem dat do flasky dakujeeeem 🙂