První narozeniny mého chlapečka aneb jaký dort?

hankatrdlinka
28. črc 2015

Holky, taky jste tak řešily výběr dortu k prvním narozeninám???? Malému je to jedno, to je jasný, ale pro mě je to moooc důležité a chtěla bych, aby se na to vzpomínalo v tom nejlepší....řeším dort už pár měsíců, jelikož je rodina velká, bude na oslavě cca 25lidí a tím pádem i dort musí být větší....ale jaký? Malý nemá oblíbenou postavičku, ani barvu..prostě nic a já si neumím poradit.....
Holky, ukažte fotečky dortíků, co jste měly.....poraďte 🙂 děkuji moooc

akankeo
28. črc 2015

@hankatrdlinka jestli chcete, aby si to uzil i oslavenec, tak udelejte jeden jenom pro nej, ktery muze klidne zlikvidovat a hlavne si ho uzit a druhy pekny pro navstevy. Dort muze byt treba zviratkovy nemusi na nem nutne byt licencni postavicky, nechala bych udelat takovy, ktery navstevy oceni i chutove, napriklad ja uz s potahovkou nedavam,skoro nikdo to nechce, radsi mame klasicke kremove a dame do nej treba svicku s krtkem plus s detma pecu jeden doma pro jejich zabavu, ktery si ozdobi jak chteji a to klidne potahovkou nebo smartflexem, ale ten neni na foceni pro navstevy 😀

blahova_andrea
28. črc 2015

tak to zatím udělej podle svého vkusu. námořnické, modré, modrozelené, autíčkové...prostě neutrálně klučičí. nevím teda jestli budeš ladit i víc než dort, dneska se hodně ladí i veškerá výzdoba oslavy 😅 já dělala synkovi obyčejný piškotový studený dort, aby si mohl dát taky. klasický hutný krémový s fondánem bych mu v roce ještě nedala. byl zimní. dcera bude mít podobný styl, jen holčičí a víc letní, s ovocem. neboj...teď se bude líbit všechno a u druhých narozenin už to bude jednodušší. vím, že spousta lidí dělá i nějaký dětský patlací dortík přímo pro oslavence, malinkej a pro ostatní hosty udělá nebo objedná nějaký ten pořádný načinčaný. mě tehdy babička donesla malý bagr (synek je dodnes jak guldozer, prostě hrrrr 😀), že to má na dort. tak jsem se přizpůsobila tomu a dál už nic nevymýšlela. je před vánoci, tak jsem rozdrtila perník a posypala to kolem, aby měl ten bagr teda nějakou hlínu a neseděl tam jen tak na domácím pribiňáčku 😅 😀

zanri
28. črc 2015

Tak já vyráběla docela nedávno 3 dorty🙂 Jeden jen pro malého, aby si ho spapal ručičkama dle libosti 🙂 , jeden pro rodinu podle oblíbeného plyšáka a jeden pro návštěvy.

irca86
28. črc 2015

Pro dite jsem dělala z piškotů, pribinacku a ovoce. V tom se mohli rýpat jak chtěli. Pro navstevy zvířátkovy z marcipanu

blahova_andrea
28. črc 2015

@zanri páni, ty jsi ale hospodyňka. moc krásné. já teda oceňuju hlavně ty první dva...dětský a podle hračky. úžasné!

hankatrdlinka
autor
28. črc 2015

@akankeo dva dorty budou určitě, ten jeden, který bude jen tak pro nás doma, chci zkusit sama a až bude velká oslava s rodinou, tak na tu chci nějaký fešný 😀

hankatrdlinka
autor
28. črc 2015

@zanri jééé, to jsou zručné ručičky.....ale já nejsem v kuchyni se sladkým moc zručná, jak si poradit s tím - na jeho řádění - dortem

zanri
28. črc 2015

@blahova_andrea děkuji, původně to měli být 2 koníci, ale když jsem jeden po šesti hodinách (20h - 2h) dodělala, tak už jsem ten druhý tak nějak odflákla🙂

blahova_andrea
28. črc 2015

@zanri není vůbec odfláknutý, aspoň se dobře porcoval, když má tak praktický tvar 😉

lksim
28. črc 2015

Ahoj posílám inspiraci od nás 🙂

hankatrdlinka
autor
28. črc 2015

@lksim krásné.....jméno je moc hezky udělané.....a jaký jste měli korrpus? a krém?

lksim
28. črc 2015

@hankatrdlinka u prvního piškotový bílí a tvarohový krém. Pro dospělé jsme pak měli ještě jeden. Letos jsme nechali dělat světlé těsto, krém z mascarpone a šlehačky a promazané marmeládou. Je to lehké a pro teplé dny osvěžující a všem moc chutnal.. Můžu ti poslat fotku průřezu dortu. Měli cca 23-25 cm průměr a váha asi 3,5 kg 🙂 . Já mám raději jemnější barvy ale kamarádce se líbí opak a tak vzniklo toto 🙂

ducik
28. črc 2015

@hankatrdlinka taky jsem delala dva dorty, jeden pro mrnouska, patlaci (do kulate misy potravinovou folii, skladat po stenach ovoce, průbezne zalivat zakysanou smetanou s rozmichanym agarem - to je rasa, ktera zajisti ztuhnuti, podobne jako zelatina - na vrch bud piskoty, pokud ti nevadi cukr, nebo ja upekla nizoucky piskot bez cukru, jen aby to melo na cem stat, stejne se nejedl), z nej mel fakt radost.
pak jeden pro rodinu, jen a pouze s "1" a jménem, taky ještě neměl nic oblíbeného. potahované dorty u nás nikdo nemusí, tak jsem polila čokoládou, jinak byl ořechový korpus a jahodovo-tvarohový krém. Objednávat je u nás nepraktické, protože máme v rodině celiaka, tak musí být dort bezlepkový.

zanri
28. črc 2015

@hankatrdlinka Ten dortík "na řádění"🙂 je nepečený, uvařila jsem pudink s ovocnou přesnídávkou, proložila piškotama, banánem, ozdobila zakysanou smetanou, hroznama, třešněma a mandarinkou. Většina "zdobení" skončila sice na zemi, ale zem i malej se umyli 😀

hankatrdlinka
autor
28. črc 2015

holky, vy jste úžasné.....hlavně vás obdivuju, že jste takové cukrářky....doufám, že najdu nějaký recept někde na netu, protože recepty potřebuju mít vysvětlené jak pro blbce...njn, bohužel....
Ale jakmile jsem vložila příspěvek, tak se mi ozvala dcera od známé - cukrářka a dort je objednaný....akce kulový blesk...jsem štěstím bez sebe....
Obdélník, vanilka+čoko s banány a mandarinkou (ovoce tak decentně), bude mít udělaného usínáčka jakoby na nějaké dece a trávě (obarvený kokos), motýlci, sem tam kytka a beruška....po stranách udělaný čoko plot a jméno se svíčkou.....

zanri
28. črc 2015

@blahova_andrea děkuji🙂, na příští rok si koupím aspoň šablonu na písmenka 😉

blahova_andrea
28. črc 2015

@zanri já to taky každý rok plácám jak se mi povede. péct mě vůbec nebaví, nemám na to klid ani trpělivost. kvůli dětem jsem se na narozky vždy hecla, ale každý rok děsně nadává, že už na to kašlu, že příště někoho poprosím nebo objednám 😅 😀 no jenže můj dort ke 3.narozkám synka měl u něj obrovský úspěch, měl narozky v prosinci a stále o něm mluví a už teď vymýšlí, co mu mám udělat příště. tak já nevím...no asi mě zase ukecá. teď mě ale čeká ten prvonarozeninový holčičí. v našich rodinách ale dorty fakt moc nefrčí, takže je vždy jen jeden a bohatě to stačí. je to jen proto, že dort je zvyk a drží to svíčku 😅 😀

zora_74
28. črc 2015

Nejlépe nepečenej, tvaroh (želatinu), piškoty a nějaké ovoce co má rád. Bude se v něm dobře patlat.

majkoz
28. črc 2015

Ahoj, nečetla jsem ostatní příspěvky, ale já to udělala tak, že jsem spáchala bábovičku pro oslavence-piškotky+zakysanka+ovoce-Mistička vyložená freškou-Pišingry, zakysanka, ovoce, pišingry atd...pak vyklopíš, potřeš smetanou, ozdobíš ovocem a tradáá !!prostě takovej mimi zdravej dort, do kterýho se může zakousnout a podle vůle rozpatlatat🙂a zpíchnout svíčka, a pro ostatní medovník, aby měli co ke kafíčku...Vše nej k narozeninám!!!