První Vánoce - co k jídlu cca ročnímu šmudlovi?

jigsaw
16. srp 2012

Je ještě brzo ale raději se přeptám dřív ... budou to první Vánoce ve třech a všechny babičky ( máme jich 8 i s pra a praprababičkami) se těší na malého a už chtějí vědět co mu můžou připravit. A já jako správná matka nemám vůbec páru. Tak potřebuji Vás 😵 Co jste vařili a hlavně pekli pro své miláčky na první Vánoce ( roční prcci) ?? A jak zvládali dárečky a tolik dobrot na návštěvách a tak. 🙂 Povídejte, raďte - jsem kniha nepopsaná 🙂
Moc Vám děkuji už dopředu. A omlouvám se jestli vám při pomyšlení na Vánoce v srpnu vstávají hrůzou vlasy. 😉

cuma
16. srp 2012

Malá měla na vánoce rok, takže jsme na tom byli stejně, z cukroví jedla linecké,ale kousla určitě i do jiných druhů,ale nic jí moc nejelo. Na Štědrý večer měla trošičku polévky a filé s bramborem. Dárky jsme rozbalovali asi od 17:30 do 19:00 )je nás víc u stromku),dávalo se co nejvíc malé,stejně vše nestihla a šla spinkat a jak přijela druhý den ségra s rodinou dorozbalovala si zbytek, mělo to výhodu,že nekoukala na neteř a rozbalovaly obě 🙂
Z dárků měla radost,hlavně hračky a knížky,oblečky ji moc nebraly 😀
Vůbec bych se toho nebála, pečení jsme dělaly spolu (dělám 20druhů) sice nebylo výstavní,ale všem chutnalo.Těším se na letošek,to už bude víc pomáhat 🙂

moruse
16. srp 2012

Synovi byl tou dobou rok a 3 měsíce. Z cukroví se mu líbilo linecké. Měl hrachovou polévku. Jako hlavní chod jsem mu dělala bramborový salát s jogurtem (brambory, mrkev, hrášek, vaječný bílek), jedl ho opravdu s nadšením. A chtěl ochutnat i kapra, takže měl kousek taky.

hofka1
16. srp 2012

Na vánoce měla necelých 13 měsíců, k jídlu měla kapra na páře a dětskou verzi salátu, prostě zelenina, brambory, kousek šunky, smícháno s jogurtem, ochuceno bylinkama. Cukroví si ukradla vždycky nějaký linecký s marmeládou.
Dárečky nijak extra zájem, nečekej zas nějakej jásot, možná z šustění papírů. Dobroty nebyly předkládány, takže se žádný přejídání nezdravé nekonalo, ono roční prcek ještě nevnímá tenhle mumraj.

jigsaw
autor
16. srp 2012

@hofka1 No já se spíš bojím že z toho všeho bude moc vyjukanej a plačtivej - jestli tedy bude po mě 🙂 A s jídlem - on je malý žroutík - zblajzne zatím vše co dostane - ta se spíš bojím že jak někde něco uvidí tak po tom půjde a bude přecpaný - nedělám si naděje že mu nikdo z příbuzných nedá žádnou dobrotu aby to mamka neviděla 😉 uvidíme 🙂
@moruse
@cuma
@hofka1
Moc děkuji 🙂