Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
29. pro 2008

díky 🙂 doufám.
skoro denně hřeším...ale malinko.

dnes třeba jsem si vůbec nedala polévku, chlap vařil a už tak nějak sám od sebe, ani mi neřekl, nečekal že budu jíst s ním 🙂 to jsem byla ráda. jak mi ta mrkev voněla pod nosem, měla jsem cukání si dát, ale říkala jsem si, musím odolat už kvůli chlapovi, je třeba mu denodenně ukazovat, že já jsem jablkožrout a nemá se mnou k teplému počítat 😀

včera mi hrozně zavoněl chleba - už jsem ho měla v puse, ale nedokousla jsem 😵

dnešní jediný hřích:
vytírala jsem chodbu s Mirkou, v tom otevřela dveře sousedka a nabízela nám oběma vanilkové rohlíčky. je to milá starší nedoslýchavá paní, bylo mi trapné jí něco vysvětlovat a odmítnout....takže jsme obě snědly po dvou rohlíčcích (obě: já a Mirka). no co, pochválila jsem jí je a beru to jako investici do sousedských vztahů.

andulkaavetrelec
29. pro 2008

S.arik:Koukám, že jsi poctivá a informovaná, já bych ty syrové boby taky zkusila, jen nevím, jak se to vyrovná normální čokoládě...

Brambory s mrkví k obědu bych si ale fakt nevyčítala, spíš, že jsem si k tomu nedala kousek šťavnatého, dozlatova vypečeného, voňavého masíčka...

A co říkáte na dětské seriály, včelí medvídci lízající zmrzlinu, medvědi v "Pojďte pane, budeme si hrát" se pořád ládují bonbóny...

s.arik
29. pro 2008

😀 na tv nekoukáme zásadně a před DVD taky dítě odkládat nechci....ale máš pravdu, jednou před tu bednu zasedne, no co, je mi fuk co bude jíst za 4 roky, hlavně že DNES jí nejlépe jak dovedu (ehm, viz rohlíčky výše 😔 😝 ale jenom dva! za celé svátky!)

syrové boby asi nekupuj, to ti asi moc chutnat nebude, lepší je možná práškové kakao, bez práce - nemusíš nic mlít.

raději vyzkoušej nejdříve tu čokoládu. ta je chuťově srovnatelná s běžnými vysoko%....třeba si kup v tescu 80-90% čokoládu a tak nějak zhruba chutná i ta raw, jenže je 100x zdravější.

sylvar
29. pro 2008

sari, syrové kakaové boby seženu kde? a jak to chutná, jako hořká čoketka?

já teda obědvala hermelín, celé kolečko, to byla lahoda a cornspitz k tomu, takovej malinkej byl

jajinak
29. pro 2008

Kakaové boby se chutí čokoládě fakt nevyrovnají.Raw čokošku mám moc ráda,zatim jsem měla jen tu 80% čistou a ani mě jiné nelákají.Mám poslední 2 plátky,tak si je šetřim,ale vůbec už na sladký chutě nemám.Kdo by to byl řekl,když jsem se po tom mohla ještě před 4 měsíci utlouct 😕 .Ale boby mi moc nechutnají,jím je když už fakt nevim,co do pusy strčit a hrozí,že se zakydnu neraw ucpávadlem.

s.arik
29. pro 2008

sylvar, sakra, jak chutná jablko?! já nevím, kup a zkus sama.
dá se objednat na linku výše - lifefood, na biosféře cz nebo někde mají i v normálních krámech se zdravým.
seznam prodejen je na lifefood.cz

s.arik
29. pro 2008

jajinak, samotné jsou hnusné, ale s banánem je to lahoda.....a pomleté s ořechy též 😵 😵 😵

jajinak
29. pro 2008

Sylvar,boby jsou hořké a absolutně nesladké.Já je objednala přímo v Lifefoodu,ale určitě je mají i jinde.Možná dobrý krámek nebo vitamína.

sylvar
29. pro 2008

jé, to mrknu,ale to mi asi nebudou chutnat 😒 milka je milka 😉

s.arik
29. pro 2008

syrové boby chutnají jako obyčejné kakao na pečení, je to prostě hořké....ale ty syrové mají navíc ještě jinou chuť, takovou pikantní, neumím blíže popsat.
i ta čokoláda má tuhle syrovou pachuť, což myslím v dobrém.

jajinak
29. pro 2008

Šári,když já tomu kombinování ovoce s čímkoliv moc nehovim 🙂 A banám si tím kazit nebudu 😀 Sory,neber to osobně,to jsem jen vyjádřila své chutě.Když Ti to chutná,proč ne?Mně zas chutná máčená pohanka s zelenin.salátem.

sylvar
29. pro 2008

holky, můžu si dát k véči toust se sýrem a salátem?

s.arik
29. pro 2008

ne 😀
jo.

jajinak
29. pro 2008

Já tam zase tu syrovou chuť necítím,právě mě to překvapilo,když jsem jí ochutnala prvně.Je to fakt pochoutka.A co jí mám,tak mi docela přestal chutnat kakaový sen.Ale možná na něj ještě taky dojde,musí,mám ještě jednu skleničku.Když nic jinýho nebude,ještě za něj budu ráda.

sylvar
29. pro 2008

šári, tak jak 😀 😀 😀 asi se to nemá, co,ale jedno teplé jídlo bysem mohla, co?vždyť jsem začátečník 😀

jajinak
29. pro 2008

Jo,Sylvar,můžeš 😉

sylvar
29. pro 2008

děkuji!!!

hrozně mě dnes bolí hlava, to jsem od půl desáté seděla do půl čtvrté v kanclu a makala a zítra zase

jajinak
29. pro 2008

Detox to asi ještě nebude,ale možná přepracování nebo málo tekutin.

jajinak
29. pro 2008

Sylvo,zkus vypít najednou půl litru vody.Někdy mi to pomohlo.Teď už mě skoro hlava nebolí jako dřív.

sylvar
29. pro 2008

jaji, zkusím

a please o recept na něco z avokáda, znám jen avokádo česnek sůl

s.arik
29. pro 2008

sůl raději vynechat, i z ní bolí hlava.
avokádo mám nejraději v zeleném salátu:
pokrájet nadrobno avokádo, česnek, libovolné lupení (salát, polníček, zelí) alespoň 3x větší objem než je avokáda, paprika.

pokud už máš slané ráda, zvaž koupení mořských řas dulse, jsou raw, obsahují mnoho minerálů a dost jídlo osolí. taktéž od lifefoodu.

sylvar
29. pro 2008

jako mám ráda chipsy 😀 ale bez soli se obejdu, jsem se přesvědčila, jak vařím malé polívečky, to je chuť nechuť

s.arik
29. pro 2008

tak to já taky chipy miluju, ale vařím klidně bez soli už léta - těstoviny, rýži, brambory, luštěniny, uvařím jen ve vodě a chutná mi.

ovšem ty chipsy mají něco do sebe 😔 achjo, však se říká o "nechutném" jídle, že to je neslané nemastné....no a chipsy jsou obojí 😀

jajinak
29. pro 2008

Já mám z Lifefoodu řasy Sea Lettuce Bio,taky jsou raw a dávám je do salátu.Zezačátku mi nechutnaly a teď mi chutnají moc.To samý jako s raw olivama.

listicka77
29. pro 2008

tak jsem si po dlouhé době doma dobrovolně uvařila. ty brambory mě včera nalákaly. a navíc chlap si zas začal stěžovat na bolesti žaludku - není divu, sedí celý den u pc a jen pije kafe (2-3) a kolu (2 litry). a večer se pak nacpe nějakým hnusným salátem nebo párkama nebo tak něco. a do toho to párdenní obžerství u příbuzných. dneska řek, že chce špagety, ale pak si koupil rybí prsty a že si je dá s rohlíkama. tak jsem radši udělala ty brambory. on s rybíma prstama, cherry rajčátkama a kolečkama okurky (a teda s majonézou), já s okurkovým salátem s olivama (raw olivy mám ráda, ale musím je krájet hodně na drobno, jak jsou výrazné).

sylvar, já začínala tak, že jsem měla k snídani jablka, k večeři salát s namazaným chlebem a mezi tím nějaké normální jídlo. pak jsem začala k obědu preferovat kombinaci vařeného se syrovým (třeba rizoto - rýže, pokrájená rajčata, mladá cibulka, raw olivy) a večer postupně začala vypouštět chleba. a pak jsem zjistila, že se dá ovoce i obědvat. 😵
dneska 2,5 jabka k snídani, k obědu namočená pohanka s rozinkama a medem, asi za 2 hodiny celé pomelo (to mi teda nacpalo žaludek až do večeře) a teď ty brambory s okurkovým salátem.

agatka77
29. pro 2008

tak já chipsy jedla ve velkym,když jsem byla na konci těhotenství,taky jsem byla jak velryba,ale strašně moc jsem po nich toužila,te´d vůbec

jinak čokolády miluju a naštěstí mi chutnají hořké,nebo ty vysokoprocentní,Milka mi nechutná,je na mě příliš sladká.Když jí ale doma budu mít,tak jí samozřejmě sežeru a celou 😀

tyjo lišti, Míra si zadělává na žal.vředy,ne? s tím kafem a kolou.chudák.se nedivim,že mu není dobře.
jak dlouho máčíš tu pohanku? mám jí doma,že bych jí zítra zkusila

s.arik
29. pro 2008

ad kola: chlap si koupil na vánoce 3x6 dvoulitrovek kofoly, a už to má v sobě. k tomu to maso v každém jídle, ten člověk snad musí mít pH 3 😕 😕 😕

agatka77
29. pro 2008

ty bláááho tak to je kabrňák 😀 😀 😀 😀 ,by mě zajímalo co taková kola dělá se žaludkem a vůbec. 😅 .Moje ségra jí taky miluje

s.arik
29. pro 2008

colu nepije, kofolu ano.
on běžně za den vypije tak nejméně 3 litry, někdy klidně pět, obvykle čaje nebo melty.
(není divu že má takovou žízeň, když 99% stravy je vařené, strašně to vodu odebírá)

a kofolu si dáváme jen párkrát do roka na horách v hospě třeba....ale teď měl pocit že jsou svátky či co a fakt pije denně dvě láhve asi? já mu to nepočítám...jenom vím, že už je asi 15 lahví prázdných 😀 za týden a něco 😝

s.arik
29. pro 2008

no ještě tu má pár lahví, takže "že to má v sobě" jsem byla nepřesná