Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
31. pro 2008

No jo, vlak je drahý. Výlet do prahy na Oleho byl taky pěkná pecka 😖 ale tak za něco člověk ty prachy utrácet musí 😀

K večeři si dám druhé avokádo s česnekem a druhou půlku brokolice 😀

A to původní plán zněl dnes jen ovoce a další dny zelený salát vždy s PŮLKOU avokáda. Já míním a žaludek mění...

jajinak
31. pro 2008

Šáriku,klukům jsem chlorellu zatím nedrtila,bez problémů ji zapíjejí.Péťa ji poslední dobou občas trochu pocucal a pak zapil.Asi by byla rozdrcená na vstřebávání lepší,ale i tak si myslím,že z ní určitě něco mají.Do koktejlu nebo šťáv jim přimíchávám občas odšťavenej špenát,to jim chutná.

Mně po ovoci ani konkrétně po citrusech zuby netrnou,dokonce piju citron nejen ráno,ale ještě tak jednou nebo 2x odpoledne.A mám i pomeranče a mandarinky.Buď k tomu prostě nemám sklony nebo mám dost zelenýho. 😉

V hypernově jsme včera kupovali ananasy za 14,90 a byly pěkně zralé.A v Lidlu měli ještě včera ledovej salát za 30,tak jsem koupila hlávkáč za 18,pěknej velkej,ale to jsem včera už psala.Škoda,dala bych si radši ten ledovej.

s.arik
31. pro 2008

právě si vychutnávám něco jako avokádové raw-fondue😀
v misce utřené avokádo a 4 stroužky česneku, vedle v hlubokém talíři nakrájená rajčata a syrová brokolice - napichuji na vidličku a máčím v česnekové pastě 😵

listicka77
31. pro 2008

sari, závidím. mně udělal maglajz ve střevech už oběd, takže večer jsem to ještě dorazila - polívka, bramborovej salát, cukroví... mám nacpaný břuch. ananas počká na jindy. ☹ (a to jsem to do sebe naládovala poté, co jsem si listovala v morsem 😅)

s.arik
31. pro 2008

jojo, člověk je prase.
tak já si klidně průjmuju, ale jablečno citrusovou dietu zvládám jen do 15h, co si dám pak?

dosud to jsou 2 avokáda, 7 stroužků česneku, celá brokolice, 3 rajčata, 0,5l kontryhelového výluhu, vaječný likér 😅 , no a hrst nebo tak "kuliček"

což nejsou kuličky, nechtělo se mi válet, ale plus mínus "drobenková" směs mixlých vlašáků, mandlí, syrových kak. bobů, rozinek, datlí, kokosu.......je to lahůůůůdka!

s.arik
31. pro 2008

jo a chlap večeřel filetu a rýži, takže kousek ryby jsem si dala, přílohu ne.

prasátko jak vyšité 😀

macik
31. pro 2008

šarik-ale zas u nás je fakt hafo místa 😀 ...tudíž nejlepší místo pro srazík...

dneska jsem konečně udělala vita nákup, sice jsem za večer snědla i pět kousků cukroví (posledních) a takové slané krekry, ale taky hafo zelovoce......děcka-kaufland na silvestra je ráj pro vitouše...ledovej salát za 4.90 (trochu povadlej, ale dobrej, i manža se oblizoval), síťka pomerančů za 13,90, vanička rajčat za 9.90, pórek za tři kačky, brokolka za 9,90, papriky za 24,90, banány kolem dvacky, už přesně nevím, zelí peking 5,20 kg, mrkev kilo za 11,90.....no, fakt paráda...plnej košík za 660,-

a jinak jsem dneska byla na lenivém cvičení..usoudila jsem, že na pravidelné domácí nemám dost energie a vůle, ale manža se nabíd, že mám dělat vše pro zhubnutí a že to zaplatí..on předpokládal podvázání žaludku a odsátí tuků, ale já chci cvičit prvně na strojích a pozdějc v posilovně a chodit na lymfodrenáž a vacupress....vacupress mě teda šíleně bolí, fakt u toho skučím, ale musím to vydržet, asi mám na stehnech zabetonované usazeniny..hodlám rozpoštět i vita stravou samozřejmě...dost bylo stravovacích excesů za účelem hubnutí...vita je srdeční záležitost (málem jsem napsala srdcová, to mi připomnělo, že jsem na kuželkách řekla, že dál nehraju, že jsem zásadovitá místo zásadová 😝 ) a ještě to pomáhá viz Angela Stokes, můj velký vzor....

jinak to cvičení na přístroji taky pěkně bolí, je to teda utrpení horší jak normální cvičení, ale na to teď prostě nemám 😒 ...no mám to zaplacené na dvanáct týdnů,tak uvidíme, co bude pak....http://www.proline-body.cz/main/bailine.html..btw, abych si četla jako slečna na obrázku, to fakt nehrozí 😝

s.arik
31. pro 2008

dobře na to jdeš! 😵
tak ať se v tom roce 2009 konečně dočkáš...energie, pohody, zdraví, finanční pohody i těhotenství!!!

macik
31. pro 2008

no, teď právě gott v telce říkal, jak nemáme hodnotit uplynulej rok špatně, jen se ohlídnout a říct si, že to k něčemu bylo...ale já nemůžu...ledaže by to sloužilo k tomu, abych až budu zajištěná na mateřské s dokončeńou školou, dokázala ocenit dny jen s dítětem, které by mi možná dřív přišly otravné a nudné.....

vikinka27
1. led 2009

baby, tak si predstavte, oklukou som skoncila zase pri postoch a surovej strave.... 😀
romi nam dlhodobo kasle, hladam co je za tym a ako na to... dosla som na toto
http://drbass.com
neviem co tam ma vsetko, ja som hladala nejake kaslajuce choroby...
asi budem musiet byt (nielen) na seba prisnejsia...
tomuto hovorim znamenie.... pekny Novy rok...

s.arik
1. led 2009

no tak u macika by byl sraz asi fakt ideální!!!
dgm by mohla zůstat "anonymní" alespoň co se bydliště týče 😀
Brána od lusinty je kousek.....a hlavně pak ta zdravá výživa její mamky, tam prodávají i lifefood, na termín srazu by mohli objednat co jen budeme chtít. bez poštovného...

jediná nevýhoda - lištička to má z nás nejdál. tak to ji budu muset přilákat na nějaké ty raw čokolády 😀

jajinak
1. led 2009

No tak já se přidávám k Lištičce,mám to taky nejdál.Možná ještě dál.Jsem ze západních Čech,takže zůstanu u toho netu. 🙂

Macíku,super ceny,v kauflandu.My máme smůlu,poslední dobou jedem vždycky nakoupit,když slevy ovozelu nejsou.Akorát v té hypernově měli pěkný zralý anansy za 14,90,právě si na něm pochutnávám a je vynikající. 😵

s.arik
1. led 2009

jajinak, to je škoda, myslela jsem, že horší než Ústí nad Labem už to nebude 😒

snídala jsem celý citron s vodou, v žaludku to dělá opravdu skvěle, jenom zuby jsem si musela vypláchnout vodou, ať tam těch kyselin zůstane co nejméně.

včera kolem půlnoci jsem snědla fakt hodně té "drobenky" (jako raw kuličky, ale málo rozinek a datlí, takže se to nespojilo) a naštěstí je mi moc dobře. i když toho bylo asi tolik, jako těch ořechů předevčírem....a k tomu ta dvě avokáda, celá brokolice, vaječný likér 😀 😀 😀

mňam, ještě tam trochu směsi mám. když jsem poprvé míchala syrové boby do konopného mléka s medem, bylo to hnusné 😝 ale takto na sucho s ořechy jsou boby vynikající, nemůžu se toho dožrat. možná že je to i lepší než samotná raw čokoláda.

lubii
1. led 2009

Dievčatá a chlapec- ten tu ale dlho nebol, prajem Vám krásny nový rok, hlavne veľa zdravia, šťastia a lásky 😵 😵 😵

s.arik
1. led 2009

vikinko, dík za link.

čtu tohle http://naturalhygienesociety.org/articles/drbas...
a nestačím se divit, jak spletité je hledání té optimální stravy....škoda že tomu více nerozumím.

mimo jiné se tam píše, že na ovoci je třeba více spánku!! autor na ovoci spává 12h, pokud jí jenom saláty a semínka, žádné ovoce, stačí mu 5h spánku 😲 i dlouhodobě, opakovaně to střídal a pozoroval 😕

škoda že tomu pořádně nerozumím...

maciku, pls nemáš nějaký slušnější textový překladač? měla jsem kdysi něco na pc, šlo z překladu pochopit smysl, ale už to nemám. nechala jsem si to přeložit googlem, ale je to chabé, to je skoro lepší ta anglická verze ☹

ten článek by mne VELMI zajímal.

s.arik
1. led 2009

to o spaní na mě platí!!!
po vita jsem spokojená a činorodá a cítím se skvěle, ale spím tak 10h denně, což dříve nebývalo.

s.arik
1. led 2009

ukázka z překladu článku výše:
"Dr. Richard Bernstein, vysoce doporučeno do Drs. Eades, was a type 1 diabetic, who was deteriorating rapidly in vision, legs were losing sensation, along with other very serious problems. Eades, byl diabetik typu 1, který byl v rychle se zhoršující se zrak, nohy byly ztrácí pocit, spolu s dalšími velmi vážné problémy. He began to experiment on his diet in an attempt to create a stable blood sugar which remained in a normal range at all times, even after meals. Začal experimentovat na svou dietu ve snaze vytvořit stabilní hladinu cukru v krvi, která zůstala v normálním rozsahu za všech okolností, dokonce i po jídle. After years he succeeded only after eliminating all fruit from his diet (appr. 25 years ago). Po letech se mu to podařilo až po odstranění všech druhů ovoce ze své stravy (appr. 25 lety). And by limiting his consumption of vegetables (which contain only 1 gram of carbs per ounce) to 1 cup of tossed salad at the beginning of 3 meals a day, which included oil and a little vinegar or lemon. A tím, že omezí jeho spotřebu zeleniny (které obsahují pouze 1 gram carbs za unci) na 1 šálek odhozený salát na začátku 3 jídla denně, mezi které patřili olej a trochu octa nebo citronu. Known as perhaps the world's greatest authority on diabetes, he restricted his carbohydrates to a total of 14 grams a day of salad (or cooked starchless vegetables), stabilized his blood sugar at all times and became a super-athlete in his 60's, an anaerobic athlete comparable to the world's great athletes. Známá jako snad největších světových orgánu o cukrovku, je omezeno jeho sacharidů na celkem 14 g na den salátu (nebo vařené zeleniny starchless), stabilizovaná jeho hladiny cukru v krvi po celou dobu a stal se super-atleta v jeho 60 letech, anaerobního sportovec srovnatelné se světovými skvělé sportovce."

macik
1. led 2009

šari-já překladač nemám žádnej, překlad moc nedělám, tak to nevyužiju...přeložila bych ti to, ale povinnosti do školy volají 😒 ..tak leda, že bys tak měsíc vydržela nebo se našel jinej dobrovolník 🙂

macik
1. led 2009

s tím spaním by mě zajímalo, co by na to říkal buc z vitariána...on jí převážně ovoce a myslím, že toho moc nenaspí....jestli si vzpomenu, tak se příležitostně pozeptám....

s.arik
1. led 2009

další střípek pro Mirka, že jenom ovoce nebude ideální? 😕

(aby bylo jasno, ovoce miluji více než jiná jídla a potěšilo by mne, kdyby člověku stačilo JENOM to ovoce, ale zatím všude čtu, že bez zeleného a semen to nejde, a zdraví si nechci zničit, tak se zajímám. jinak cesta raw je pro mne jasná volba. diskutuju jen o složení)

s.arik
1. led 2009

maciku,
nepřekládej to, to je ztráta času, dost se dá pochopit i z googlového překladu. jen jsem doufala, že vlastníš lepší SW a chtěla bych po tobě jen Ctrl+C a Ctrl+V 🙂

jinak ten překlad se ukazuje pouze česky, nechápu, proč se sem nakopírovala směs anglické a české verze 😠 je to strašně nepřehledné

s.arik
1. led 2009

maciku, prosím můžeš si ve volné chvíli ten článek jenom přečíst a ve dvou větách nám napsat, co vlastně ten autor DOPORUČUJE???
já jsem jenom pochopila, že je zcela proti čistému frutariánství....viz jeho závěr o tom, jak chcípaly ty myšky na raw ovoci (mmch, to je nějaký nesmysl ne?! já chovala myšky několik let a krmila jsem je ovozelem....když mi došlo zrní, tak třeba byly jenom na jablíčcích i týden..............no, možná k tomu měly i větvičky zvenku nebo suchý chleba, takže vlastně zaručit jejich frutariánství nemohu ☹ )

kdyby tak člověk věděl 😒 nechci si zničit zdraví...

zatím jsem si jistá 3 fakty:

1) dokud nedosáhnu nějakého vyššího duchovního levelu, na stravě ZÁLEŽÍ. nemohu žít jen ze vzduchu, nebo vody. možná - že to ani jen z ovoce nepůjde až tak skvěle.

2) raw je dobré, tepelně zpracované je pro zdraví škodlivé.

3) dlouhodobá až celoživotní monodieta není dobrá, např. jíst jenom ořechy nebo jenom rajčata je blbost. možná nestačí ani jíst jenom ovoce, i když by těch druhů bylo 20.

co tedy nevím, je jaká kombinace je optimální.
zatím předpokládám, že podobný poměr ovoce a zeleniny (hl. chlorofylové) a k tomu malinko ořechů a semen, občas malinko živočišných tkání. třeba biftek nebo syrové mléko nebo syrové dary moře...?

o tohle usiluji, zatím 🙂

s.arik
1. led 2009

jinak k těm myším dr. Basse bych dodala, že myši jsou prostě známí všežravci, v přírodě žerou bezobratlé, v chovech se dokrmují moučnými červy, kanibalismus u nich není vzácný, zvláště při malém prostoru a hojné populaci, tzv. populačním stresu.......takže tě 8 mrtvolek nedokazuje nic o tom, jestli ČLOVĚKU ovoce stačí nebo ne.

kdyby ty myšky byly chovány separátně a umřely by na ovoci nějakou nemocí, pak by to bylo vypovídající, ale takto ne.

macik
1. led 2009

šarik-stručne-je pro půsty, ale proti ovoci a to v podstatě skoro úplně...tak trochu nechápu, co vůbec myši můžou dokazovat o lidské výživě teda.....když už ovoce, tak jedině opravdu zralé...dlouho léčil opice ze špatné kondice a ty prej vždy odhazovaly šlupky a nedostatečně zralé části...

s.arik
1. led 2009

maciku,
jo, proti ovoci skoro úplně, ale nějak zapomněl napsat, CO má člověk vlastně jíst.
zeleninu a semena a ořechy, vše syrové, to je jeho recept?

díky za výcuc.

macik
1. led 2009

no,prej zeleninu....semena a ořechy vlastně taky až tak moc nezmiňuje...asi si to holt každej musí vyzkoušet sám, co mu sedí...věřím, že i v rámci vita člověk může potřebovat různé přístupy...

s.arik
1. led 2009

jo, díky.

možná na tom něco bude. já i Bountenko můžeme říct, že na ovoci má člověk citlivé zuby a neustále šílené chutě (asi jak kolísá hladina cukru) a neví roupama coby.

a jenom Bountenko zatím může říst, že s dostatkem zeleného to pomine a člověk bude vyrovnaný.

vyzkouším a doufám že potvrdím 😎 😀

včera celá brokolice, dnes celý ledový salát, a stále ta chlorella.

s.arik
1. led 2009

dneska jsem dosud snědla:
ráno citron a vodu, pak 3-4 jablka, pak asi 150g "raw-drobenky", pak zase 3 jablka a teď výborný salát, takový jsem neměla už měsíc (půl ledového, půl zelené papriky, půl avokáda, celé rajče, mořské řasy, celkem za asi 30Kč, zítra bude z těch "půlek" totéž 😵 )
do noci daleko, ještě toho stláskám.......a neb tu nic moc nemám, asi to bude 10 jablek nebo vařené brambory.

s.arik
1. led 2009

já chci chlapa vitariána ☹
mám v sobě tlustý krajíc suchého domácího chleba, poprvé snad po dvou měsících!!!
a na večeři bude rýže ☹

macik
1. led 2009

šarik-my zas byli u tchánovců na čočkajdě a pak jsme dostali jednohubky, kterým jsem neodolala 😒