Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
3. led 2009

androno, achjo, to ti fakt nezávidím. ☹ je to strašně složitý. ale co ten oběd, proč rýže s masem? a taky se nemá kombinovat sladké ovoce (banán) s kyselým (mandarinka). ale nebudu do toho kecat. 🙂

tannawe
3. led 2009

andronko koukala jsem do te knizky Co cekat v radostnem ocekavani /moje bible tehotenstvi 😀 /a tam pisi, ze mira omezeni sacharidu zavisi na tom, ja bude tvoje telo reagovat na jednotlive potraviny. Kdyz ti bude prudce stoupat hladina cukru po ovoci, tak bys mela nasadit vic zeleniny, obilnin a lustenin a taky tam psala, ze aby se ti udrzela normalni hladina krevniho cukru tak je dulezite dostat do sebe dostatecne mnozvstvi sacharidu prave rano. A doporucuje male komplexni svaciny behem dne /o case tam tedy nic neni, ze by po trech hodinach/, jen tam dava radu, ze by se jidla nemela vynechavat a jist proste sest az osm malickych jidel denne, aby ti neklesala hladina krevniho cukru. A co tedy hodne doporucuje je cvicit, protoze to taky reguluje krveni cukr. Rychla chuze,plavani nebo jogging.Mas nejakou sadu na testovani cukru v krvi nebo ti to budou delat jen v poradne? Protoze takhle by se ti lip hodnotilo jake jidlo ti sedne.
Doufam, ze to budes zvladat, abys nemusela na cisar 😒 nebo na vyvolavani. Drzim pesticky 😉

androna
3. led 2009

to bol iba priklad ze ryze mozem maximalne 200g stejne cestovin alebo brambor.maso kolko chcem.s pridavanim zeleniny musim uberat na prilohe.a lepsi banan s mandarinkou nez jogurt s mandarinkou ze?je to docela ocistec.ale zvladnem to.

androna
3. led 2009

tan myslim ze glukomer dostanem v poradne.dufam.potom to bude jednoduchsie.

s.arik
3. led 2009

bléééé, já vůl jsem si pokapala salát panenským slunečnicovým olejem, fuj.
nesnáším dresinky a zálivky a podobně, už to neudělám.
chutnají mi suché a čisté pokrájené suroviny tak nevím co si tam peru nějaké noviny 😝

androno,
mrzí mě že ti nemohu nějak zvlášť poradit. kdybych se ocitla já na tvém místě, okamžitě bych si sehnala glukoměr a jedla asi takto:
jíst kdykoliv mám hlad, klidně i co hodinu.
jíst jako dosud, především raw
nekombinovat nic s ničím, jedno jídlo, jedna potravina.
sladké ovoce si dopřát v předem stanoveném množství (podle tabulek) jenom 3x denně! ráno, v poledne večer
mezi těmito třemi jídly žvýkat jenom zelené saláty, tam je cukrů minimum.
raw špenát, polníček, ledový, hlávkový, papriky...v tom všem není až tak moc cukru. a glykemický index mají tyhle potraviny jako raw nižší než vařené.
třeba tepelně zpracovaná rajčata v leču mají GI daleko vyšší než syrová.

pít pampeliškový čaj (z kořene), výborný pro cukrovkáře.

hodně šťěstí, snad ti nízkosacharidová strava přijde k chuti a tahle nemilá cukrovka se ti do budoucna vyplatí změnou stravy k lepšímu, i po porodu...

s.arik
3. led 2009

no a přirozeně pokud bude glukoměr nadávat, tak přidat zeleniny a ubrat ovoce. ale já myslím, že při převážně syrové stravě a pravidelném jídle co hodinu ten cukr prostě nemůže SKÁKAT, což je nejhorší možnost.
nanejvýš může být celková stabilní hladina zvýšená nad ideální hodnoty a to se pak dá redukovat náhradou dalších ovocných porcí nesladkou zeleninou...

dgm
autor
3. led 2009

Ahoj, nasla jsem v Zazracne detoxikaci tyhle stranky ohledne cukrovky,
str. 70, 114,115,156,157,158,159,160,184,185,194 a je to zabaleny :

http://uloz.to/1117914/Nová složka.rar

listicka77
3. led 2009

poslala jsem chlapa do billy pro biobanány, čínské zelí a mražený hrášek. jen 3 věci! přinesl obyč. banány (bio prý byly hnědé), ledový salát a snad ten hrášek. a do krve by se hádal, že jsem chtěla ledovej salát. 😀 to zrovna, jeden mám v lednici a v bille stojí nějakých nehorázných 35 Kč. no já ho sním, no problem, ale chtěla jsem vyzkoušet ten baby recept na čínské zelí s ředkví. ☹

dgm
autor
3. led 2009

funguje to nekomu?

dgm
autor
3. led 2009

Uz mi to konecne funguje, ale pmluvte tu upravu, neco je vzhuru nohama, postupne opravim 😝 ted musim neco dovyrizovat jinde, tak porom se ozvu...

s.arik
3. led 2009

dgm, klídek, kdo potřebuje, ten si to otočí, už tak pro nás děláš hodně 🙂

androna
3. led 2009

diky za vsechny rady a hned jak budem mat v ruke glukomer,tak budem informovat. 😎

babalala
3. led 2009

Hehe Lišti - jak dlouho seš vdaná, že posíláš chlapa koupit TŘI věci bez seznamu? 😀

listicka77
3. led 2009

babo, pět a půl roku. nojono, člověk je nepoučitelnej. 😀 ale zas jsem dneska zjistila, že mám úplně vykojenej mozek. jsem chtěla dát klíčit řeřichu na vatičku a začala jsem přemýšlet, kde máme vatu. a jelikož jsem na to nepřišla, tak jsem si říkala, že si asi budu muset půjčit od mámy. až odpoledne mi došlo, že je v takové plátěné tašce na záchodě, kam jsem si dávala hyg. potřeby. nojono, už jsem do té tašky nesáhla od začátku těhu. ale byla tam vždycky, tak bych si to snad mohla pamatovat, ne? 😀

babalala
3. led 2009

Řeřichu dávám klíčit na hajzlpapír, ten najdu stoprocentně.. 😉

listicka77
3. led 2009

jak jíte ananas? dala jsem si dneska. rozkrájela na čtvrtiny, čtvrtiny pak na třetiny. První tři kousky jsem poctivě vykostila. pak mě to nebavilo, tak jsem to normálně vykousávala ze šlupky. a po dalších třech kouskách jsem začala krvácet ze rtů. no ale stejně jsem ještě další tři kousky stejným způsobem snědla. poslední čtvrtka šla do lednice, kdyby se náhodou chlap rozmyslel, že má taky chuť (tak abych nebyla zlá žena, co mu všechno sežere 😀) podotýkám, že byl krásně zralej.

androna
3. led 2009

listicko ananas odkrojim spodek i vrsek,postavim nozom odkrojim tu koru dokola.rozkrojim na stvrtky,kazdu stvrtku polozim a odrezem ten tvrdy prostredek a hotovo.

listicka77
3. led 2009

heh a na tu podrážděnou hubu mě nenapadlo dát si nic lepšího než rajčatovou raw polívku s pěkně huuustým česnekem. 😀

androna
3. led 2009

listi dobra kombinace. 😀 ja prave sondujem ci mozem cesnak a ci obsahuje sacharidy a tiez si idem urobit cesnakovu zalivku na ledovy salat.ja ho zatial samotny zjest nedokazem

listicka77
3. led 2009

andron, v poho, huba mi neupadla. 😀

jajinak
3. led 2009

Jak jste řešily to skladování ovozelu,tak s tím mám taky delší dobu problém.Něco mám ve třech proutěných ošatkách zavěšených nad sebou a zbytek ovoce do zásoby a veškerá zelenina je nacpaná v lednici,aby to co nejdýl vydrželo.Ale stejně se to sní docela rychle,takže je to možná zbytečný.Dokud nemrzlo,tak jsem něco měla na balkoně,ale teď to všechno rvu do tý ledničky.Taky by se šikla větší,ale máme ji 5 let a funguje bez problémů,takže nic nebude.

Ananas krájim na kolečka,odříznu šlupku a vykrojim prostředek.Nikdy mi z něj pusa nepálí.

s.arik
3. led 2009

dnes mám v sobě už celý hlávkový salát a ještě bych něco zeleného zobla 😵 ale bez oleje 😝

jo, v tescu mají fakt dobré postsváteční slevy, skvěle šťavnaté pomeranče za 13, hlávkáč za 8, banány za 20, špenát - poprvé jsem ho viděla volně na váhu za 110/kg, což je 2-4x levnější než ty balené pytlíky............

a odhodlala jsem se ke kokosům, ovšem asi naposled 🙄
mléko zkažené, plíseň jsem nenašla, ale dužnina má hnusnou chuť.
že by to nechali přejít mrazem???! 😕

snad budou zbylé dva k jídlu.......už je nekoupím 😠

s.arik
3. led 2009

ananas krájím taky na kolečka,
kolca pak rozkrojím napůl, vykrojím dřevnatý střed (ale někdy ho i jím, když není moc tvrdý).
a takto ty půlplátky držím za slupku v ruce a vykusuju, je to lepší než slupku okrajovat....méně práce i odpadu myslím 🙂

jajinak
3. led 2009

Jednou jsem měla ananas,co ještě nebyl úplně dozrálej,ale na jedné straně už vypadal,že se začne kazit,tak jsem ho odšťavila a šťáva super.Jinak mi přijde věčná škoda ananas odšťavovat.A když je koupím nezralé,tak vždycky doma dozrály.Mám na okně ještě 2,tak jeden přijde na řadu hned zítra.

babalala
3. led 2009

Sari - v Kauflandu kupuju špenát za 24 - je ho v pytli asi čtvrt kila..? Vůbec mi tam nabídka připadá bohatší, než v Tesku - akorát nevedou bio. 😖

Jajinak - kdysi jsme mívali starou nefunkční lednici na balkóně na jablka a brambory - dávali jsme to tam, právě když mrzlo. Přes ní starý koberec.. moc krásné to nebylo, to je fakt, ale izolovalo to dobře.

s.arik
3. led 2009

kaufland mám daleko, tesko je za domem (a taky u mámy, když tam jedu šoupnout Mirku 🙂 )

jinak vím, že tam mají dobré ceny, ale když musím cvakat lístky, nevyplatí se to.

špenát kupuji vždy v albertu, 200g za 29Kč, poprvé jsem ho viděla v tom tescu na váhu, super...

jajinak
3. led 2009

Babo,dobrej nápad 🙂 .Máme starej nefunkční mrazák na vyhození,mohla bych to zkusit,díky.
Ještě jsem zapomněla napsat,že sice máme sklep,takže prostor by byl,ale ten sklep je docela teplej,takže tam nic moc nevydrží.Dávám tam akorát jablka,co si vozim od našich vždycky na týden.A stejně jsou brzo scvrklý.Ale pořád by to bylo lepší,než to skladovat přímo v bytě.

Špenát jsem u nás v kauflandu nikdy neviděla,jenom v hypernově a tam ho kupuju 300g za 40,-Nic moc cena.A byli jsme tam včera a ceny ovozelu teda docela dost vysoký,tak jsem to nakoupila v lidlu,tam to bylo lepší.

androna
3. led 2009

ja mam najradsej na ovocie a zeleninu lidl alebo kaufland.

s.arik
3. led 2009

no jo, jako bych poslouchala důchodce v autobuse:
"tam mají rohlíky za korunu, ale pro mlíko jezdím vždycky do ...prdelkovic..., mají o dvě koruny levnější než tady. a maso, no to vždycky beru ještě jinde..." 😀 😀 😀 😎

androna
3. led 2009

sari ja prave nakupujem vecsinou dopoledne s tou vecsinou dochodcov a minule mi pani v lidlu doporucovala co vsetko maju v akci v kaufu. 😀