Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
6. led 2009

Jajinak:

Hubnuti, tloustnuti http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=17...

Ale neni to jenom v teto diskuzi, celkem casto se to prolina celym forem ...

skolara
6. led 2009

ahojte 😉
sorry ze Vam tu leziem ale chcela by som sa opytat ktoru knihu o vita mi odporucate? 😎
Citim ze potrebujem urobit nieco pre svoje telo 😉
Momentalne som v USA a tu je velky vyber knih o raw
Boutenko alebo Morse? alebo obe?
ktore knihy pomohli Vam ziskat potrebne info ? 🙂
Este tu na 100 % pridem velmi sa mi raw stravovanie pozdava 🙂

skolara
6. led 2009

este som chcela dodat ze ja rozmyslam o prechode na raw lebo som proste unavena z lekarov ktory tvrdia ze to a to je zdrave a to a to je alergen a pritom civilizacne choroby pribudaju a pribudaju. To ma len uistuje v tom ze asi ich tvrdenia nie su vobec spravne. 😝

s.arik
6. led 2009

Morse i Bountenko je určitě dobrý start, však zjistíš, že i v rámci raw je mnoho směrů, je třeba hledat, ale ne v knihách, hlavně tak jíst a ověřovat teorii v praxi 🙂

skolara
6. led 2009

dnes si nestihnem tie knihy kupit lebo som na malu sama ale uz sa neviem dockat 😀
a ako to je s chorobou ked uz je niekto chori napr. normalna chripka. Predpokladam ze na raw clovek neberie lieky. AKo sa to lieci potom. Len stravou? 😕 ja som strasne zvedava 😀

s.arik
6. led 2009

tu se dozvíš věcí 🙂
forum.vitarian.cz

dgm
autor
6. led 2009

Ahoj skolara 🙂
ja jsem zacinala bez knizek, jenom proto, ze jsem zacala na www.pust.cz, tak jsem mela pouze knizku...pust.cz, to me po case nasmerovalo na vitarianstvi a hlavne jsem zacala praktikovat. Ke knizkam jsem dosla az daleko pozdeji, Zazracnou detoxikaci od Morseho jsem precetla teprve nedavno, ale je to podle me to nejlepsi, co se da ma trhu tady sehnat. V USA budes mit asi vetsi vyber, ale stejne bych ti nejradsi prave tuhle knizku doporucila.
Leky brat musis, po case se davky snizuji, pokud k tomu zacnes i pustovat, je velka sance, ze budes bez leku brzo uplne. S cim se lecis?

skolara
6. led 2009

dgm a sarik dakujem
Ja neberiem ziadne lieky len som tak rozmyslala ze co ak by som ja alebo mala ochorela ako by to bolo potom 😕 a myslela som tie bezne choroby ako nadcha, angina a chripka.
Proste mne sa raw pozdava prave preto lebo citim ze ludstvo potrebuje navrat k prirode. 😔
Ja s muzom by sme najradsej byvali niekde na samote na ostrove 😎

dgm
autor
6. led 2009

Az pochopis podstatu nemoci, tak ti prijde logicke, ze leky nic nevylecis ... proto ani chripka ani angina nebo ryma se leky vylecit neda. Jde vzdycky o zanesene telo, ktere nam timto demonstruje, ze by se neceho rado zbavilo a leky ho zaneses jeste vic , jenom se prekryji priznaky, ale podstata zustane... Hlavni je nenechat nemoc prijit, pokud uz prijde, tak na rymu a dalsi lehci obtize jsou pusty, staci 1 - 2 dny, pokud prijdou slozitejsi nemoci, tak delsi pusty. Nejsou nelecitelne nemoci. Pokud jsi treba v detstvi prosla nejakou nemoci, ale treba i nedavno, ktera byla prelecena leky, tak je jistota, ze si v pustech projdes tim samym, ale tentokrat bez leku, dojde k uplnemu odchodu nemoci z tela. Proto je skoda, kdyz se nekdo na vita nebo pustech zacne cistit a prijdou prvni detoxikacni problemy, tj. horecky, stare nemoci atd., tak vetsinou clovek nevydrzi a sahne po leku, coz je skoda. Je tam, kde byl. Prozit si znovu nevylecenou nemoc je jenom obohacujici a jednou provzdy se ji clovek zbavi ....

listicka77
6. led 2009

angínu jsem neměla ani nepamatuju, na chřipku neberu už léta vůbec nic, jen ležím v posteli a maximálně piju nějaký bylinkový čaj.

dneska špatnej den. byla jsem skoro celý den na návštěvě u Eliade, vzala jsem si s sebou k obědu pomelo, to jsem sežrala, pak ale skoro celou tabulku neraw čokolády a 2 belgický praliny. pak dvě jabka. pak mi bylo nějak blbě, těžko popsat jak a nevím, jestli z té čokošky (že jí na mě bylo moc) nebo z málo jídla nebo co. vážně jsem uvažovala, že si dám nějakou pořádnou vařáckou večeři nebo aspoň polívku. nakonec jsem si koupila předražené avokádo a dala si gazpacho. k tomu ale krajíc chleba a teď se chystám na krajíc chleba s máslem a medem. no prostě člověk není dokonalý. chleba jsem neměla několik týdnů. 😕 (ale jiné pečivo ano - o vánocích prárkrát cukroví a občas podlehnu máminým sladkým věcem).

dostala jsem kakaové boby! tak jsem na ně moooc zvědavá. 😵

dgm
autor
6. led 2009

Je. listi, tak to mas dobry start. s tou absenci nemoci, to nezbyva nez zavidet a prat 🙂
a s podlehnutim cokolade a chlebu si hlavu nedelej, vsak to ze sebe zase zitra dostanes 😉

s.arik
6. led 2009

lišti, pak poreferuj, jak ti pečivo chutnalo.
mě občas, tak každý desátý den 😀 hrozně láká, ale nakonec mi vůbec nechutná a ještě mám výčitky, že ten zas.aný lepek ve mě zůstane až do smrti 😀
ALE zase mám motivaci k půstům 😵

mám ho v plánu toho 11. a úplně se děsíííím 😔

předevčírem jsem si řekla, že pomalu začnu s minimalistickým jídlem - poprvé jsem jedla 3 pomeranče až v 11h (obvykle snídám v 8). pohoda.

včera zato jsem se vzbudila a měla tákový hnusný hlad hned po ránu, že jsem skoro zaplakala při představě dalšího problitého půstu 🤐

takže zase nic 😒

totiž Hugo z Hor je tak trochu můj idol s jedním jídlem denně 😎 ne že bych taky chtěla jedno, ale tak 2-3x by bylo ok ne? jak sakra můžu správně trávit, když žeru co 20 minut půldne, lepší část dne jenom co hodinu?! 😠

s.arik
6. led 2009

jinak číst Hugův deníček je fakt velká inspirace, snad mu nebude vadit, že sem kousek zkopíruji:

"V podstatě můžu říct, že pro syrovou stravu jsem se rozhodl ihned po přečtení pár řádků na těchto stránkách, ovšem vitariánský způsob života se snažím dodržovat bez dvou měsíců rok (v kalendáři mám napsané - "Poslední bramborák" - mimochodem bramboráky byly mým NEJoblíbenějším jídlem).
Dnes můžu říct, že jsem ze všech mých zásadních nemocí vyléčen (hypertenze není - léčba ukončena lékařem - léky neberu, u alergologa jsem letos nebyl - absence důvodu tam chodit, léky jsem nepotřeboval, žádná rýma, žádné dýchací problémy, zkrátka nic ... Jedině co mě zůstalo je ten pan Gilbert ...)"

ta hypertenze je důležitá i pro macika že? nebo hypotenze? jenom vím, že štítka, ale ne zda moc nebo málo 😕

listicka77
6. led 2009

sari, dle mého soudu je blbost nutit se jen do jednoho nebo 2-3 jídel denně. pokud k tomu někdo sám dospěje, tak proč ne, ale já to za žádný ideál nepovažuju. když člověk jí skoro jen ovoce, tak mi přijde mnohem logičtější jíst často. vždyť se to tráví velmi snadno. a kvůli stabilní hladině cukru v krvi mi fakt přijde logické jíst méně a často.

chleba mi nechutnal už k té polívce. doufala jsem, že to máslo a med to potlačí. nešlo o to, že by mi chleba nechutnal tolik, co dřív (to asi taky), ale hlavně byl mizernej, prostě těžkej podprůměr (zrovna když mám potřebu hřešit, musí chlap koupit tak hnusnej chleba, abych si to ani neužila 😝). chleby s máslem a medem byly nakonec tři - nějak jsem měla pocit, že to dneska prostě potřebuju (teda ne že by tělo potřebovalo ten chleba a máslo, ale že si potřebuju splnit své chutě na hnusy). ale je mi po tom těžko - po tom másle (hehe hlavně že bylo v bio kvalitě!). fuj! zítra se zas polepším. snad. 😅

dnešní telefonát s tátou:
- ahoj, jsem v hypernově, nechceš něco koupit? třeba kozí sýry?
- ne tati, díky.
- a nemám koupit štěpánce krutony? (krutony říká táta rýžovým křupkám)
- ne tati, díky.
- mám starost, jak jí pořád jen tu zeleninu (ve skutečnosti především ovoce). že by měla taky jíst nějaké uhlohydráty...
uf! 😝 já věděla, že si dřív nebo později někdo všimne, jak ji krmím! 😔 😀

s.arik
6. led 2009

nějaké jeho jídlo loni:

Dnešní jídlo:
9:00 šťáva z pomeranče a 2 granátových jablek
11:00 2 jabka
13:00 kilo banánů, 4 bobulky hroznového vína, 1 nektarinka
18:00 3 okry

no a ale už nějakou dobu jí jenom jednou denně, asi hodinu nebo dvě (ne v kuse 😀 )

víc už tu nebudu kopírovat, však si to tam přečtěte sami, jeho deník má pět stran.
http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=9&t=1141

listicka77
6. led 2009

sari, hypertenze je vysoký tlak. 😅

s.arik
6. led 2009

faaakt? 😀
a jak je to s tou štítkou, to je podobné slovo ne?

se stydím 🤐

s.arik
6. led 2009

nějaká tyréza..............?

s.arik
6. led 2009

no jo, tak to dopadá, když tu mudruje zdravý člověk, co kromě té krátkozrakosti nikdy nic neměl 😠

listicka77
6. led 2009

hypotyreóza.

skolara
6. led 2009

Sari ja si tiez myslim ze je dobre ze jes castejsie a pomenej 😉
Ja som dnes na pomarancoch, jablkach, bananoch. A hladna sa necitim. Ale tiez planujem na to ist pomaly ako Listicka alebo Jajinak. Mozno si este necham obed taky lahsi no este uvidim ako mi to pojde. 😀

listicka77
6. led 2009

skolara, koukám, že nás šmíruješ už dýl, když víš, jak na tom kdo je... 😀

skolara
6. led 2009

listi 😀

skolara
6. led 2009

no si ma odhalila 😀 ale nie citala som si vas skoro pravidelne 😉 ste moja inspiracia so sebou konecne nieco urobit 🙄

listicka77
6. led 2009

skolara 😉

skolara
6. led 2009

ja som pocas tehu pribrala 25 hrooooznych kil a to urcite mojmu telu nepomohlo tak mu chcem trosku pomoct 😀
Este mam na sebe 5 ale nerobim to pre vahu ale skor pre celkovu ocistu 😎
ale ako som uz pisala pojdem na to pekne pomalicky 😉

s.arik
6. led 2009

mě to úplně fascinuje 😲
"10:40 - šťáva ze dvou granátových jablek a dvou pomerančů, 20 bobulek hroznového vína, banánový chléb
11:15 - 2 blumy plněné homemade čokosnem, 2 jablka
12:30 - 3 banáni, 3 okry, 1 lněná placka s bramorákovou příchutí
večer opět bude nějaký čajík"

s.arik
6. led 2009

s takovou spotřebou by se dalo i hodně ušetřit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dgm
autor
6. led 2009

Sari, co rikas na Awu? Cca: rano dve merunky, odpoledne pet listu pampelisky ...??? A ona je ke vsemu dost sportovne zalozena, beha, posiluje, ma vypracovanou svalnatou postavu ...