Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
14. led 2009

johando,
hlavně jak píšeš málo nebezpečné virozy, co stačí jen vyležet.........to zní tak idylicky, ale kde je ta idylka a pohoda, když jsou třeba dvě děti nemocné v podstatě na střídačku 200 dní v roce?! (narážím na tvé holky jen lehce 😀 a přeháním, ale ne moc????)

johanda
14. led 2009

dgm, jasně, já zrovna nejsem nějaký konzument léků a děcka taky léky nijak neláduju, preferuju přirozenější způspby léčby, pokud to tedy lze...hnisavou angínu děcka bych asi půstem neléčila, na to nemám, ale nějaké ty virové teploty nechávám být - ostatně, pokud člověk ochoří, obvykle přirozeně odmítá potravu.

dgm, imunita je zapeklitá a složitá věc a určitě souvisí se stavem organismu v době infekce...ta metoda znovuprožití nemoci se mi docela líbí, ale spíše to vnímám jako psychickou záležitost, uvědomění si, jak mé tělo funguje a ponechání mu "volné ruky" při potírání nemoci, kdy můžu s radostí sledovat, jak jsou ty mé lymfocyty chytré 😀 . Pojem "čisté tělo" mi přijde takový prázdný, nevím, jaké je měřítko té čistoty...

johanda
14. led 2009

sari - já mluvila o autentickém prožitku nemoci, já prožívám své infekce lehce a zdravě 😀 . U holek to je něco jiného, právě proto, že mi chybí ten vhled - hlavně u té mladší, je malá, neumí ještě vše správně vyjádřit, takže hodnocení jejího zdravotního stavu a případně nasazení či nenasazení léčby je má zodpovědnost - a jako matka mívám strach, jestli jsem se rozhodla správně. Až vyrostou, budou si snad schopny své nemoci managovat samy, zatím to leží na mě. Idylka to samozřejmě není - to kolikrát není ani při jejich plném zdraví, že 🙂), ale není nad pocit, když po probděné noci se třemi zábaly vykoukne z peřin zářivé očko a ty víš, že jste společně s děckem zase o kousek dál. 😵

listicka77
14. led 2009

hele dgm neutíkej! my si tu tak akorát vzájemně fňukáme, co jsme zas sežraly neraw (ani se neptejte, kolik toho chleba včera bylo 😀). jen jajinak tady vyčuhuje jako hvězda, co vydrží půsty a ještě dokáže být 100%. 🙂

jajinak
14. led 2009

Lišti,nepřeháněj 😉 S těmi půsty to je sice pravda,ale i když vydržim být 100% vita,tak mě pořád ještě vařeniny i chleba hodně voní a vím,že dřív nebo později podlehnu.Snažím se to držet co nejdýl a až podlehnu,tak doufám,že toho nebude moc.Třeba už nějakou dobu mám pořád chuť na brambory pečené v troubě 😵 Vím,že to není velké zlo a doufám,že těch hříchů nebude moc.

macik
14. led 2009

jajinak-brambůrky pečené...ooo...no i kdybych se nesnažila o vita, tuto pochoutku si nedopřeju, když nemáme tu kuchyň....

jajinak
14. led 2009

Macíku,když nemáte kuchyň,tak je to možná výhoda při vita.Aspoň si nemůžeš vařit.Ale zase chápu,že v době,kdy se dá všechno koupit,je to vlastně fuk.

s.arik
14. led 2009

naopak, hamburger si koupíš na každém rohu, ale hezké ovoce ne všude. a saláty se na koleně krájí blbě 😒

macik
14. led 2009

ano, krájení a mixování mi při přípravě vita způsobuje potíže a odš´tavňovač nevytahuju vůbec, což mě fakt sere-ráda bych si teď týden dva džusů a je to technicky taková otrava, že na to prdím..

jajinak
14. led 2009

Tak odšťavuj v koupelně.Tam se ten binec snadno uklidí.Asi bych dala nějakou desku na vanu a krájela bych tam.Ale je fakt,že jsem to nezažila,jen teoretizuju,takže jsem možná mimo.

macik
14. led 2009

jajinak...vana....další blaho, o které jsem ochuzena skoro po celou dobu vztahu s manžou..i na bytě jsme měli jen sprcháč... 😒

s.arik
14. led 2009

maciku, takže holt chroupej ovoce, když máš na něj chuť, a jinak jez co je dostupné a hlavně se nestresuj a nic si nevyčítej - jako dnes já. depky jak prase, jedna čokoláda ve mě, druhá spláchnutá v záchodě.
ale jinak jsem úplně normální a vyrovnaná osoba 😖

macik
14. led 2009

ty jsi spláchla čokoládu?proč?abys ji nesnědla? 😕 ..já dožrala zbytek chalvy, čtyři mandošky, party dip od lifefoodu s půl balíkem krekrů od lifefoodu a půl lifefood čokošky-pěkně drahej mejdan...a u té chalvy si teda nejsem jistá, jestli jo raw, ale dělám, že nic nevím 😝 ..už je snězená, tak zas bude klid, snad...

s.arik
14. led 2009

dgm, koukej psát!!!! jenom šmírovat, když jsi zkušenější a máš co říct a poradit, to není fér.

tak šup šup, sepiš nám tu třeba, co si jedla poslední dva tři dny, ať se inspirujem 😵 hlavně ty množství udat přesně 😀 na gramy, nebo u tebe spíš na mg 😀

s.arik
14. led 2009

maciku, tak nějak 😉

dgm
autor
14. led 2009

No, Sari, prave ted chci odepsat jestli jsi snad tu cokoladu nevyzvracela a ctu, ze tam skoncila pred a ne po, tak v tomhle smyslu se mi ulevilo...

dgm
autor
14. led 2009

Ohledne meho jidla... no jsem nejvetsi ostuda z vas vsech... v nedeli jsem chtela zacit pustovat, ale rikam si, ze to napisu, az behem odpoledne, az si budu jista, ze jsem zvladla jakz takz prvni den a v tom se divam ze jim mandarinku... no tak je na druhe strane dobre, ze jsem nepsala, ze taky pustuju, protoze bych vas mohla demotivovat, tak to pisu az ted, co mate po pustech ...

dgm
autor
14. led 2009

Ted v posledni dobe jsem si zvykla jist az hodne pozde, snidam tak kolem druhe treti, do te doby je mi fajn a nemam hlad, pak teda citronovou vodu a jeste nejaka posledni jablka domaci... hlavni jidlo jim az vetsinou s rodinou vecer, co maji jako veceri, vetsinou si nabalim jidlo k pc k praci, nakrajene rapikate celery, uz taky dobirame posledni svoje rajcata, tak uz jenom par dni, v salatu to micham pul na pul s kupovanyma, at mame ty domaci co nejdyl... vcera me po dlouhe dobe chytla mlsna, tak jsem si dala sezam s medem, to je dobrota... jinak moc na sladke nejsem, taky zacinam pokukovat po pohance, tak doufam, ze se ovladnu a nespadnu do toho blbeho obdobi, co vloni, jak jsem ji jedla ve velkem... ale uz tusim jaro, jak je pul ledna za nami, tak je na co se tesit... Jeste musim pochvalit nahlas svyh chlapa, je to samostana jednotka, dokaze sam nakoupit ovozel a strefit se do mych planu, ikdyz mu predem nereknu, co ma kupovat... tak toho mame doma zase plnou podlahu, decka jenom chodi a berou si, Predevcirem jsem snedla pul balicku oliv, behem chystani salatu na vecer, tak mam zas na dlouhou dobu utrum ... no ja nevim, co mam jeste napsat, zacinam vzdycky v malem, a s pribyvajicim dnem toho snim docela dost, myslim jako na mnozstvi druhu, ne mnozstvi hmotnostni ...

jajinak
14. led 2009

Taky jsem si říkala,že Dgm nějak málo píše své zkušennosti.Jako zakladatelka diskuse bys měla jít všem příkladem 🙂

Moje návratovka zatím v pohodě,samé ovoce ,kousek čerstvého kokosu a večer dám salát.Po tomhle půstu mám zase 3 kg dole(sotva 50 kg váženo oblečená),tak se budu muset činit s jídlem(samozřejmě raw).

s.arik
14. led 2009

Dnešní jídlo:
voda, pomeranč, CH
další dva pomeranče
jablko
100g čokolády
rozbalena druhá tabulka, ale následně hozena do WC
3 banány a 2 kiwi
2 jablka
v 17h salát (půl ledového, 3 rajčata, česnek, řasy)
už dnes nic nic nic, ale musím se do noci učit na zítřejší zkoušku, tak si možná uvařím jitrocelový čaj, půl litru....ale až jenom pokud přijde žízeň nebo velký hlad.

Zkusím zítra žádnou čoko nekoupit, mám z toho nějak rozhozenou psychiku, ať už ji jím nebo nejím, tzn. ji zkusím nejíst a utěšovat se tím, že mám náladu v pr... tak jak tak a ještě dělám něco pro své zdraví.

Dneska jsem dvakrát běhala, sice jen deset minut se psem, ale i tak mi to trochu pomohlo zaplašit blbé myšlenky.

ough
14. led 2009

Holky jdu na radu,
když namočím sušený švestky (domácí výroby) teda loňský, tak se kolem nic po čase dělá pěna, znamená to, že jsou špatný, nebo je to normální?
Nanáčím je s pohankou. Proto jsou namočený dýl, třeba celý dopoledne.

listicka77
14. led 2009

sari, já mám taky blbej den. trochu jinak. včera jsem spráskala víc než půlku malýho chleba. docela mi chutnal, i když dřív to bývalo lepší. bylo mi trochu těžko, ale z takového množství by mi bylo i dřív. ještě jsem zapomněla namazaný krajíc na lince, tak jsem ho strčila do lednice a snědla dneska. mám nějakou krizi, mám pocit, že vše směřuje ke kroku zpět. jak jsem plánovala, že v zimě hodně ovozelu a nějaké ty vařeniny a na jaře se na to vrhnu pořádně... jenže jsem měla pocit, že se to samo vyvíjí rychleji a že teda vlítnu do skorostopro už teď... tak teď zas nějak pochybuju. do toho jsem si zas vyslechla přednášku od mámy, vyhrožovala mi zhroucením (což se prej zhroutit nesmím, protože už nemám zodpovědnost jen sama za sebe atd. atd. - jako proč bych se měla sakra hroutit???), pak tím, že budu neplodná (argument jak noha, když zatím máme plný kecky jednoho dítěte) a tak vůbec... jo a taky "a to NESMÍŠ ani tu rýži???" nechala jsem jí tam bio&natur, kde je ten rozhovor s terezou. když jsem vyzvedávala Š, tak říkala, že už ho půlku přečetla a že jako dobrý, ale že ji tam teda nejvíc nadzvedlo, jak tam tereza říká, že to, co se nedá sníst syrové, nepovažuje za jídlo pro člověka. a přitom půlka světa žije z rýže a druhá půlka z brambor. no nic, prostě sama mám krizi a tohle mi teda nepřidá.

krom toho už jsem fakt totál hotová. spím teď sotva 5 hodin denně. tak nevím, kdybych jedla normální blafy, tak jak bych vypadala. to už by bylo asi dávno po mně. 😀

aby ten den měl i světlá místa, tak se mi podařil prima objev ve vietnamské sámošce. vidím v regále povědomé žlutozelené citrusy a u nich nápis "grep, sleva, 8,90". na těch "grepech" ale byly nálepky "red pomelo, israel". byly teda takový povadlý, ale dvě jsem vzala a čekala, co to teda bude. no a fakt červený pomela! za těch devět kaček byly teda nejen povadlý, ale taky malinký, cca 600g a z toho ještě spousta odpadu. ale stejně mě potěšily. sežrala jsem k svačině obě dvě. extáze to teda není, mohly by bejt sladší, ale daj se. pomelo je pro mě citrus Nr. 1. zítra tam naběhnu znova, mají ještě o něco větší a lepší za 13. 😵

listicka77
14. led 2009

ough, o švestkách a pěně vím prd, tak bych na tvém místě důvěřovala svým smyslům. 😉

listicka77
14. led 2009

maci: klidně dělej jako že nic, ale chalva raw není. ten sezam je pražený. 😅 by si člověk musel vyrobit vlastní.

s.arik
14. led 2009

lišti, a to jsem tu ještě nepsala, že jsem snědla dnes k té čokoládě i 90g eidamu 😠 😠 😠 😠 mhd ho sám chtěl koupit a pak ho nechal v lednici projít 😝 tak jsem ho snědla, protože mi tu přes dvě hodiny voněl s klobásami a lečem, takže jsem šmejdila po kuchyni, co bych zobla 😒

ale tak co, nemá valný efekt se bičovat za každé neraw sousto, nejlépe by bylo na % zapomenout a jenom se o raw snažit, bez negativního hodnocení těch hříchů

ale to se lehce píše a hůř cítí, já jsem na seve kupříkladu dnes nasraná fest, za (ne)půst, za čokoládu, za eidam (hlavně že byl po 17h), že se Mirka snad 3x počurala a já na ni vyjela, ať nezlobí 😔 i když upřímně, v tomhle si fakt myslím, že to dělá schválně 😅

ough
14. led 2009

Sari, děti se počůrávají, když třeba jsou trochu nachlazený.
Prokop se občas počůrá, tuhle se i pokakal, když mu nebylo úplně dobře. Vůbec se na něj kvůli tomu nezlobím, sice už mu bude 5 😕
Před zkouškou mi sýr dělal hrozně dobře na výdrž při učení, tak třeba ho tvoje tělo potřebovalo 😀

listicka77
14. led 2009

sari, jojo, už jsem si to přečetla u tebe v deníčku. no co, život jde dál. 🙂 já se taky netrápím tím chlebem, co jsem včera sežrala. ale trápím se tím, že mám tak nějak s každým hříchem čím dál tím blíž k těm vařeninám a pak naskakují ty pochybnosti PROČ to všechno vůbec dělat. pro mě to je první jídelní "askeze" v životě. jak probíhal můj přechod na vege, to už si nepamatuju, ale jinak jsem se nemusela nikdy omezovat v množsvtí ani skladbě (teda měla jsem jeden čas jaterní dietu, ale poměrně mírnou, takže v poho).

macik
14. led 2009

lišti, já právě ty sjezdy k vařeninám právě zažívám furt, ale právě si pak vždy utvrdím, že mi to nesvědčí a jsem v tom nespokojená...a nechci strašit, ale moje mamka byla celej život zdravá a silná (myslím fyzicky) a jak rychle to nabralo konec..bylo jí 51...to je hoodně brzo, když si vezmu kolik mi je teď....

macik
14. led 2009

právě, právě, to je věta 🙂

listicka77
14. led 2009

nojo, naše rodinka taky není zrovna výkvět zdraví... 😠

právě večeřím salát. mám za sebou ujídání tvarohu, syrového těsta,... máme totiž zítra s naším o.s. slavnostní křest takové drobné publikace a já jsem se uvolila připravit občerstvení, tož peču koláč a perník a zítra ještě budeme s chlapem dělat jednohubky. takže zítra bude hříchů ažaž. bude potřeba okrájet nepovedené okraje koláče a tak... no a co s nimi jiného než do mého žaludku, že. snad se udržím aspoň u rohlíků a kupovaných pomazánek. 😅 jestli to stihnu, tak si aspoň skočím (s trakařem?) pro ta levná červená pomela. 😵