Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
27. led 2009

androno, já nakupuju v naší zdravé výživě. mají eshop, ceny jsou nižší než má sám lifefood a při platbě předem se platí poštovné jen 50 Kč (nad tisíc zdarma). http://www.najadashop.cz/obchodni-podminky.html
paj ještě www.vitamina.cz tam stojí poštovné 58 Kč (při platbě předem) a ceny taktéž nižší než u lifefoodu. od 800 zdarma
ale myslím, že když se člověk snaží, tak není zas takový problém dát do kupy tu velkou objednávku.

dgm
autor
27. led 2009

Ahoj
dneska jsem jenom na ovoci, mandarinky a pomerance, rano jeste citronova stava... ani jsem to nijak neplanovala, proste kdyz mam na neco chut, tak si to jdu vzit a zatim jsem mela chut jenom prave na to ovoce ... ted vecer se to zlomilo, tak jsem si otevrela sacek s rasama dulse a uz jsem si jich par utrhla... no jneom na chut, zadna extra velka porce...

Stepance vsechno nejlepsi 🙂

s.arik
27. led 2009

jé lišti díky za připomenutí najada-shop, minule neměli to co jsem chtěla, ale v únoru zkusím objednat u nich, biosféra má poštovné drahé...

listicka77
27. led 2009

holky, myslíte, že je hooodně velký rozdíl mezi tímto: http://www.najadashop.cz/zdrava-vyziva-biopotra... a tímto: http://www.najadashop.cz/zdrava-vyziva-biopotra... ?

s.arik
27. led 2009

ten tuk je tuhý a určen na vaření/smažení, olej je panenský, tekutý, na vlasy pokožku i raw jídla.
Veri mi radila koupit olej.

listicka77
27. led 2009

sari, no jo, jenže u toho tuku píšou, že "Získává se mechanickým lisováním přímo na plantáži". a tuk a ne olej je to proto, že má tak vysokou teplotu tání, že za normálních podmínek je tuhý. není to zcela zřejmé, ale já myslím, že je též raw. nevím no. chtěla jsem dneska koupit ten kokosový olej, ale paní přede mnou koupila poslední (divná náhoda). 😖

listicka77
27. led 2009

možná jediný rozdíl, že není panenský? asi ho zkusím. 😵

dgm
autor
27. led 2009

Ten prvni mam doma, primo se nabizi pro raw, ten druhy je asi nejak upraveny, kdyz zvladne vysoke teploty, na tom prvnim kokosaku se asi smazit vubec neda ...

Zkuste banany smazene na oleji 😀 no to je des, driv bych si toho vubec nevsimala, ted to beru jako velky hrich

listicka77
27. led 2009

dgm a proč by se na tom panenském kokosáku nedalo smažit? jako je to nesmysl, ale nepochybuju o tom, že to jde, nevidím žádnou technickou překážku.

s.arik
27. led 2009

no já třeba dříve docela běžně smažila na olivovém panenském oleji. smažím veeeelice zřídka a i olej používám málo, takže mi nebylo zatěžko si koupit "drahý" olej za 200, stejně mi vydržel vždycky přes rok - no a když mě přepadla chuť, normálně jsem na něm smažila, proč by to nemělo jít?

dgm
autor
27. led 2009

Z obchodu jsem si ho primesla jako tuhy, tak jsme to hned s holkama ochutnavaly a natiraly se tim, ale jednou jsem to nechala nechtene na polici v mistnosti, kde salala kamna , na chvilku , a hned se to rozpustilo, bylo to jako voda, po preneseni do studene mistnosti to zase pekne ztuhlo na puvodni tuhost, staci jenom ve chvilce urcitou teplotu prekrocit, snad tech 28 stupnu, a rozpousti se to hned.

s.arik
27. led 2009

jinak:
dgm, takže i ten tuhý tuk je podle tebe raw a vhodný k jídlu, třeba v receptu od Veri na čokopuding???

listicka77
27. led 2009

taky jsem smažila na panenském olivovém, prostě mi to chutnalo.

dgm
autor
27. led 2009

No, mozna da, jako technicky a prakticky vzato, ale ze neni na to primo urceny, tak je to za prvni skoda a za druhe, jestli nevznika nejak vic tech skodlivin, no nevim

dgm
autor
27. led 2009

Mam zkusenost jenom s tim na prvnim odkazu a ten je tuhy, pri prekroceni urcite teploty se rozpousti, nemeni se tim ale jeho kvalita, staci, kdyz ho zapomenete treba bliz radiatoru, je raw, je moc dobry, kdyz jsem ho mela kratce nove, tak jsem chodila ujidat...nevim ale, co davala Veri.

s.arik
27. led 2009

já dneska koupila chlapovi obalený smažák 🤐 mám na to velkou chuť, ale naštěstí ty dvě porce o 120g jsou tak akorát na jeho jedno jídlo,takže jsem z toho venku 😀

listicka77
27. led 2009

sari, já to prostě vyzkouším. (možná se obětuju a koupím oba a porovnám) 😀

škodliviny vznikají při smažení kdečeho, asi vlastně u všech tuků, jen u některých míň (řepkový, palmový). ten kokosový asi bude taky patřit mezi ty lepší z tohodle hlediska.

listicka77
27. led 2009

dgm, veri dávala recept na "puding" - avokádo, kokosový olej, kakao (teď nevím, čím se to sladí - že by medem?) a doporučovala samozřejmě ten panenský olej.

dgm
autor
27. led 2009

No, tak az teprve ted jsem to docetla, ze se rozpousti nad 24 stupnu 😀

listicka77
27. led 2009

hele mrkněte to vitakuchařky, beruška zjevně pravidelně sjíždí naši diskuzi. 😵 (zdravíme 😉)

dgm
autor
27. led 2009

Aha, tak toho receptu jsem si nevsimla, tak mrknu, listi, a tobe slo vlastne o co? 😎 Jestli muzes ten druhy tuk pouzit do toho pudingu?

s.arik
27. led 2009

no fakt, Beruška je skvělá!!!
koukám že třeba i k tomu salátu z bílé ředkve dohledala několik variant...paráda.

dgm
autor
27. led 2009

Takze naposled, 😀 navazuju na sarika 23.36, mam doma ten prvni olej, z prvniho odkazu, je to podle nazvu olej, ale do urcite teploty, pisou ze 24 stupnu, je to tuhe, musi se odskrabovat nehtem nebo lzickou, pri vyssi teplote se v mziku meni na "vodu", po preneseni do chladnejsi casti bytu opet tuhne. Je raw, je moc dobry, do pusy i na kuzi, nekdy se tim nase holky natiraji cele po koupani.

dgm
autor
27. led 2009

Je, ta je dobra

vy uz tam mate taky dost receptu nebo spoluucasti 🙂

listicka77
27. led 2009

dgm, jojo šlo mi o to, jestli se ten tuk dá použít do pudingového receptu a jestli je raw a tak. protože cenový rozdíl je dost velký.

s.arik
27. led 2009

na AP lobuji za zásadotvornou stravu...řeší tam exémy, ale na raw nemají....chuť?... 😀

dgm
autor
27. led 2009

Sari, ty jses neunavna 🙂 taky mam jednou za cas cukani zachranovat, dneska jaksi zrovna ne 😀 vidim nejakou souvislost s mesicem, jednou za mesic urcite 😀

No, tak prazackam by se vyplatila koupit Zazracna detocikace a Pryc s kyselosti, jenom podotykam, ze Tepperwein neni vitarian. Tyto knizky by mohly krasne kolovat, urcite to nikomu neublizi, doufam naopak, ze nekomu by mohlo ledacos docvaknout. Odmena je sladka 🙂

Jeste tam Sari pises, ze batole pusty ne, tak sem dam odkaz z pust.cz:

http://pust.cz/phpBB2/viewforum.php?f=2&sid=f6c...

a specialne toto tema:

http://pust.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=6

listicka77
27. led 2009

no jak znám prcka od babalaly (teda jen z vyprávění), tak při jeho paličatosti a silné osobnosti přechod na raw fakt asi neee. 😀

s.arik
28. led 2009

já vím že půstovat mohou i malé děti.
ale dospělý, který sám na půsty moc nevěří, je už vůbec nenaordinujebatoleti, navíc relativně "zdravému" a čilému, které by jíst chtělo...

ačkoliv zrovna babalala má s půsty bohaté zkušenosti, těch 14 dní, to je machr 🙂

s.arik
28. led 2009

lišti, já u nich byla na návštěvě a Bambu jedl jablka a pomeranč 😵 pak se ovšem vytáhlo cukroví... 😀