Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

macik
30. led 2009

jajinak-chutě se mění, nech ho, ať jí z ovozelu jen to, co mu jede a ono se to časem posune, neboj...vidím to i na manžovi, do vitariána sakra daleko, ale teď už jí s chutí věci, na které poprvé dělal bléééé

jajinak
30. led 2009

Macíku,jasně,vím,že nutit ho by nikam nevedlo,ještě by se to zhoršilo,tak si na to dávám bacha.Ale občas to zkouším mu něco z toho podstrčit,jestli teda už by mu to nechutnalo,ale neoblafnu ho.

bug_tom
30. led 2009

s.arik: ahoj, som to ja... riesim ockovanie, mas pravdu, vela ludi uz vidi ockovanie inak ako pred casom, tí, ktory mi nadavali, ze som nezodpovedny a ze ockovanie sa musi, tak taky dnes chcu podpisovat peticie za zrusenie ockovania.... Zaujimave, ze? Inak ako sa dari? Deti a manzel posluchaju? 😉

s.arik
30. led 2009

dítě poslouchá, ač teda brambory vařené a pečivo stále miluje 😖 ale většinou má ode mne ovoce. a CH jí ráda...
manžel si jí svoje, toho neřeším 🙂

lubii
30. led 2009

Ja klíčim väčšinou šošovicu v sklenenom hrnčeku. Bez sitka. Dám asi do 1/3 šošovicu a zalejem vodou. nechám do rána. Ráno vylejem vodu tak,.že zakryjem vrch hrnčeka rukou a vodu vylejem cez prsty. Takto to prepláchnem asi 3x a nechám v hrnčeku bez vody. Potom preoplachujem ráno a večer, kým nevyklíčia - asi za 2-3 dni. Potom je toho plný hrnček.

s.arik
30. led 2009

právě jsem u mámy a hrdinně jsem odmítla mléčnou čokoládu!
ale fazolovou polévku si dám, a ráda. je to hřích, ale menší než čoko 😀

jajinak
30. led 2009

Dneska jsem měla pomelo,úplně nejlepší ze všech 😵 Nejenom,že bylo veliké,ale bylo celé žluté a krásně zralé.Vnitřní šlupky šly oloupat úplně úžasně a chuťově paráda.

listicka77
30. led 2009

tak jsem se zas dneska stavila ve zdravé výživě a měli dost věcí od lifefoodu zlevněných kvůli končící trvanlivosti. tak mám dvoje placky, dvoje mrkvánky, brouky, rokokule a kekule. 😵

byla jsem s kámoškama v kavárně a měla jsem pro štěpuli kousek řapíku celeru a kámoška - dcera alergoložky byla z toho úplně na větvi, protože celer je přece ŠÍÍÍÍÍLENĚ ALERGIZUJÍCÍÍÍÍ! 😀

taky jsem měla dneska pomelo, mňam!

wanda007
30. led 2009

idem sa sem poradit, som akasi pochorena v poslednu dobu, rozmyslam nad hladovkou. zacnem 24 hod. ako mam prekonat hlad? mate nejake tipy ako nemysliet na jedlo?

listicka77
30. led 2009

a to pomelo měla štěpule se mnou, brrr to jsem špatná matka - citrus! ten je přece taky ŠÍÍÍLENĚ ALERGIZUJÍCÍ! (ještě že to ta kamarádka neviděla)

listicka77
30. led 2009

wando, na to asi žádný univerzální recept není. snad jen abys měla celý den co dělat a taky se vyhnout situacím, kdy by tě to jídlo hodně lákalo. a holky říkaj, že když se ani nepije (tzv. szchý půst), tak je hlad menší. že když leješ do žaludku vodu, tak ho moc dráždíš a chce i jídlo. ale s tím já nemám zkušenost, já vždycky pila.

wanda007
30. led 2009

skusim cez tyzden, ked bude stary v robote, aby ma furt nedrazdil so svojimi piknikmi. a chystam sa pit

listicka77
30. led 2009

jo a tuhle jsem ve zdravé výživě očumovala, jaké složení má originál chalva, a zjistila jsem, že mi tam chybí tuk. tož jsem změnila recept na 100g sezamu, 2 lžíce medu, 1 lžíce oleje (tentokrát jsem použila slunečnicový), hrst sekaných libovolných ořechů. mnohem líp se s tím pracuje, drží to pěkně pohromadě. 🙂

udělala jsem si dip z avokáda, rajčete a česneku a už mě pálíííí pusa! ještě chvíli a shořím. 😀

lenkakt
30. led 2009

listi, a to do te sve chalvy jeste pridej raw boby, mas-li. nech pak den odlezet. zrovna to mlsam (bez toho oleje a orechu). mnam!
i kdyby mi tahle diskuse dala jenom: ovocna dopoledne, domaci cokosen, makove kulicky a teseni se na pusty, dala mi toho dost 😀

listicka77
30. led 2009

lenko: 😵 (a ty boby dáváš celé, sekané, mleté?)

macik
30. led 2009

pipky, rozhodla jsem se, že u příležitosti prodeje chalupy si koupím nějakej dražší vytouženej vita přístroj...nemáte někdo naštudovaný, kde zvládne i odšťavnit i umixovat? GS asi jo, ne?

listicka77
30. led 2009

maci, GS a jeho levnější varianty (champion, omega) umí šťavit a homogenizovat, ale to si myslím nezahrnuje takové to mixování nápojů (ale to zas jde i tyčákem). pak jsou takové ty super mixéry jako vitamax, co dokážou i mlít suchý semena, ale ty zas asi neumí šťavit. to jsou ale jen moje dojmy. radši se zeptej někoho na vitariánovi.
jo a v usa stojej zhruba polovinu co tady.

macik
30. led 2009

já to koupím tady, nechci se s tím otravovat, kdy by se to muselo reklamovat...líbí se mi angel juicer-kurevsky drahý, ale když už opláču ztrátu chalupy, tak aspoň udělám něco pro své zdraví, že...akorát neumí mixovat-jako vořechy a tak, tak nevím jestli GS, kterej ale vytěží o dvacet procent míň než angel nebo angel a od stejného výrobce i mixér, kterej prej pomixuje vše...ještě se rozhodnu, uvidíme...

listicka77
30. led 2009

maci: tak to všechno pěkně bedlivě prozkoumej a zveřejni nám tu prosím výsledky své hloubkové rešerše. 😉

ale malinko si rejpnu - na to, abys udělala něco pro svý zdraví, nepotřebuješ žádný nástroje. 😀 (protože přirozená strava se dá zpracovat rukama! 😀)

lenkakt
31. led 2009

boby si trochu nadrtim v hmozdiri a potom je prozenu mlynkem na mak 🙂
dostala jsem k vanocum mlynek na mak, tak na nem melu vsechno... libi se mi, ze je takovy jen mechanicky, bez elektriny. mam takove veci rada.

macik
31. led 2009

no lišti, to je sice pravda, ale já chci zkusit joinout letošní juice feast (90 dní) a na to potřebuju výkonný odšťavňovač....myslím, že mi to udělá fakt dobře, že se trubky vyčístí a tak...a že to bude konečně start mého opravdu vita života 😀

listicka77
31. led 2009

makomlýnek mám po babičce. ale boby bych prohnala elektrickým kávomlýnkem.

maci, tak to držím palec! 😉 (a rejpání ode mě si neber, já bych se zatím bez nástrojů neobešla)

tak jsem dneska zkusila svou hráškovou polívku z naklíčeného zeleného hrachu a je to dobré (ale z mraženého lepší! 😀)

jajinak
31. led 2009

Šáriku,přečetla jsem si s dovolením na vavitarian.ve Tvém deníčku,jak sis pročišťovala nos a hned jsem to vyzkoušela.Už jsem to dělala 3x během týdne,poprvé s EO levandulovým,pak s EO tea treee a nakonec s vincentkou.Tyčinky jsem měla zastrčené až skoro po tu koncovou vatičku(teda poprvý jen 1/2-3/4),ale pak jsem se osmělila a zašoupla je tam víc.Šlo to dobře a nechala jsem je tam 15-20 min.Nejvíc se hleny spouštěly při aplikaci tea tree,to jsem tyčinky musela vyndat už po 10 min,páč mi teklo z nosu šíleně.Nevěřila jsem,že toho tam tolik je,když nemám rýmu.Budu to dělat pravidelně.Díky za typ.A chtěla jsem to zkusit L.protože měl rýmu,ale nenechal si to udělat ani za nic,ani když to viděl u mě.Takže možná,že to zvládnou i menší děti,ale záleží na tom,jak moc z toho mají strach.

jajinak
31. led 2009

Dá se na tom makomlýnku umlýt lněné semínko?Jelikož si mhd koupil přeskáče na lyže,tak oželím elektr.kafemlýnek a koupim jen tyčák.Objednali mi ho v elektře,ten,co tu dávala odkaz Androna.Díky 🙂

s.arik
31. led 2009

ahojte, jajinak, to mě těší, na AP si ze mě samozřejmě dělala gedren srandu, že takovou kravinu můžu zkoušet jenom já....ale zkusilo to i několik ostatních pipek s růůůznými výsledky 😀 😀 😀 hele 20 minut - jsi dobrá!!! jsi necita 😀 já vydržela jenom asunout a vysunout 😉 ale i tak to hleny spustilo hezky. jj, teatra je drsárna největší, levandule je mírnější a vincentka je vlastně skoro jenom fyziolog.roztok ne?

doma net pořád nejede, v pondělí přijede technik, pak snad budu psát více.

s.arik
31. led 2009

pomelo 🙄 lištička mě má na svědimí!!!
za poslední týden jsem jich snědla asi pět, přestože stojí 40Kč 🤐 (V Tescu 34, ale zase malinké) 😀

s.arik
31. led 2009

jajinak, len zkus, mně se umele na elektrickém kafemlýnku dobře.

maciku, mašinku si pěkně užij...když má člověk ten šťávový režim, spotřebuje výrazně více ovoce než na kousacím raw že? ☹ já si dodnes neudělala ani jeden juice třebas jenom z blbých pomerančů, nějak mám dojem, že je to (finanční) plýtvání. jako že 4 pomeranče mne zasytí, ale šťáva z 5 ani omylem... 😔

jajinak
31. led 2009

Šariku,když už se tam ty tyčinky zasunou,tak se to v pohodě vydrží ,samo to nevypadne.Tak je tam příště zkus nechat dýl.Když jsem je tam měla,tak jsem je v podstatě ani necítila,trochu to šimralo,takže jsem kýchala,ale nebolelo to.Kdyby tak neteklo z nosu,tak bych to vydržela dýl.A máš pravdu s tou vincentkou,nic moc se nedělo,akorát jsem kýchala a pak se asi 2x vysmrkala,ty EO jsou na to lepší,to jsem smrkala ještě dlouho.Už to budu dělat jedině s tea tree,ten toho vyplaví nejvíc.

jajinak
31. led 2009

Jo a dneska jsem koupila další 2 pomela,chutnají mi čím dál víc,pěkně se tu rozmáhá pomelománie 😀

Taky 2 kokosy,tak jsem na ně zvědavá,už se mi párkrát stalo,že se mi krásně vylouply ze skořápky úplně celé jako vajíčko.

elitera
31. led 2009

jajina, já to zkoušela s eukalyptovým olejem a taky celkem dobrý 🙂 Manžel mi pak pořád očuchával nos 😀