Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

tannawe
7. únor 2009

sariku,tak jsem se zacetla do tveho denicku...brzy pridam asi i ja svuj 😀 😉

tannawe
7. únor 2009

Jejej to jsem netusila, ze jsi mladsi nez ja 😲 a to o dost holka 😠

listicka77
7. únor 2009

drcený len v DM jsem viděla. ale tuším, že len se po pomleté velmi rychle znehodnocuje, takže se nedoporučuje takhle uchovávat.

teda tannawe, to je objev! 😀 (sarik je naše mládě mladé. aspoň v téhle diskuzi určitě, kdežto na AP se těch mláďat vyrojilo nějak více).

hehe, tak se přiznávám, že jsem se včera ještě napráskla chlebem s máslem a medem 😀. špatně mi nebylo, byla jsem jen přecpaná. ale co... já zas teď budu několik dní 100%. akorát dneska jsem měla v hospodě vodu s bublinama (va zapadlý vesnický neperlivou nevedou) a pak neraw pomerančovej juice.

sari, to by mě zajímalo, co jsou ty nejhorší věci, co má člověk vynechat a neulítávat.

s.arik
7. únor 2009

lišti, bohužel se tím nejspíše myslí úplně všechno tepelně zpracované 😢 😀

listicka77
7. únor 2009

sari, no tak to si celé odporuje! jednak, že člověk nesmí ulítávat mimo raw vůbec nikdy, pak zas, že fungujou pro zdraví (léčba rakoviny) i jiné směry jako třeba mb, protože stačí vyloučit ty nejhorší věci, dál že léčba pacientů spočívala jen ve vyloučení úplných blbostí... kdo se v tom má vyznat, he?

listicka77
8. únor 2009

dneska to zas bylo náročný. už mi přijde, že máma je nějaká ulítlá. už včera teda byly řeči, že štěpule zhubla (ona si asi nějak neuvědomuje, že děti měněj proporce a že nebude furt faldíčkaté půlroční mimino) 🙄 a že mám řídký mlíko a blablablabla. a dneska zase něco měla... a pak mi říká - "jak jsi mi tu nechala ten časopis s tím rozhovorem s tou ženskou (to jako s terezou z LF), tak ona je docela tlustá..." nevím, jestli už fakt tak špatně vidí nebo co... "a ty jsi tak strašně hubená" a blablabla. pak začala rozvíjet nějaký teorie, co že ta tereza vlastně jí, že to třeba jen říká a přitom jí úplně jinak. no já na ní zůstala koukat, vůbec nechápu, kam na ty nápady chodí. 😀 no nic, to jsem si jen musela postěžovat. jak už těch keců je na mě nějak moc, tak při sebemenším náznaku nějakého antiraw výpadu začínám být verbálně agresivní. 🙄 no dobře jim tak, nemaj si začínat. 😀

kristulatko
8. únor 2009

sari, diky za odkazy, uz jsou stahle.
konecne jsem poridila Zazracnou detoxikaci a zrovna ctu Cestu, mam i Cestu pro deti. Jsem zvedava, co zajimaveho se doctu o detech.
vita musim nejdriv nacist, abych vedela co a jak, pod vlivem okoli a rodiny (babicka s buchtama apod.) snadno podleham, zejmena z duvody "kdyz uz se s tim delala a dovezlami to". navic ta zima neni asi vhodna pro zacatek. varene me nelaka, skoro to nejim, ale pecivo a sladke, to je konec!

sice off tipic, ale musim si postezovat, ze kino se nekonalo, protoze Justyna se vzbudila a nebyla k utiseni, odstrikane mliko ve flasce ji nezajimalo, holt jsem byla spatne pripravena, pac do te doby flasku nemela ☹ chudak mala vystresovana, cele odpoledne poknikavala, jakoby to tusila, ze ji chce mama odlozit. hm.
jinak prikrmy uz uz jsem "vyresila", ze je moc neresim 🙂 papa vsechno, co dostane, vcera slavila uspech susena nesirena merunka. tu ji muzu dat do ruky, ma dva zuby, tak to zuzla a ono se to gumove tahne, nepadaji kousky, takze se nezadusi. teda kdyz uz to rozzuzla hodne, tak ji to "vezmu". vzdycky to nejak zaplacnu, takze nebreci. ale to nadseni ze samostatneho jezeni, kdy svira merunku a SAMA si ji dava to pusy, to se musi videt. predpokadam, ze susene nevadi, ne?
a kdybyste to chtely vedet,t ak uz si stoupa, takze mam po klidu, nikde nevydrzi, furt chce objevovat. ach ty AP deti. (vim, ze to patri do AP, ale tam se nestiham zapojovat... 😉 )

toz tak.

kristulatko
8. únor 2009

listi, soucitim s tebou, dobre to znam. "ty si ale uplne blba..." znelo od babicky docela casto...no nic 😠

s.arik
8. únor 2009

kristulátko, gedren porodila doma holčičku Ladu 😵 tak dočti AP 🙂

s.arik
8. únor 2009

právě dnes lehce po sedmé ráno 😵 😵 😵

s.arik
8. únor 2009

U nás hlásím veliký pokrok, doma první verbální nenápadné prohlášení, že směřuji k raw, obešlo se to bez odezvy. Mlčení souhlas, jupí. Řekla jsem něco v tom smyslu, že od září přecházím k syrové stravě a na pozvolný přechod jsem si vytyčila půlrok - že budu občasně hřešit zákuskem ap. ještě měsíc a půl a pak už vůbec nic takového 🙂 po tom půlroce že už budu jíst jenom zdravě. Obávala jsem se nějakých odmítavých řečí jako tomu bylo před několika lety, ale asi ze mne vycítil jistotu a neoblomnost, takže to proběhlo hladce.

Dnes ráno jsem manželovi přinesla bábovku do postele, doufám že ji sní celou, protože mě děsně láká (a přitom mi nechutná, je ořechová, blé).

listicka77
8. únor 2009

sari, gratulace ke zveřejnění záměru. 🙂

listicka77
8. únor 2009

dneska jsem si poprvé koupila dvě sweetie = sladké grepy (hybrid pomela a grepu). měli je promíchané s normálními grepy za příjemných 23Kč/kg. fakt mňaaam, doporučuju, moc slaďoučké s mírným nádechem hořkosti. žádná kyselost (ta mi vadí na pomerančích, proto je nemám ráda). a země původu izrael - lepší než pomela z číny 😖 (ale 4 kousky tu teď mám 🙂)

tannawe
9. únor 2009

Dobre rano...sari,tak to je fajn...
Ja jsem v Kaufu koupila pekna pomela jedno za 35,- a meli i krasne jahody a melouny galie. Tak jsem nakoupila snad deset kilo ovoce a zeleniny a mela jsem z toho uplnou euforii 🙂

listicko...nerada bych ti brala iluze, ale v Izraeli jsem pracovala v mošavu /to je misto, kde ziji jen farmari a pestuje se tam uplne vsechno.../ a mohu ti uprimne rict, ze pestovani ovoce a zeleniny je v techto podminkach dost nesnadne, takze vsechno se vetsinou osetruje chemicky. Pomela sice rostou na stromech,ale co si pamatuji, tak hned po sklizni /pokud nejsou napadena skudci...to se strikaji uz i na strome.../, se vsechno ovoce a zelenina máčí ve speicalnim roztoku, aby vydrzela casto dlouhy transport...a z vlastni zkusenosti mohu rict, ze kdyz si jeden kluk neznaly poměrů chtel k obedu zakousnout papriku z bedynky pro transport tak se mu v cele puse udelala tzv "žába", tedy velike puchýře a v podstate spaleniny.
Takze kdo ma rada ovoce a zeleninu a nekupuje primo vsechno jen bio, tak doporucuju zakoupit alespon VEGI wash...nebo neco na ten zpusob, ten ty pesticidy co jsou na kure dokaze aspon trochu stahnout
😔

jajinak
9. únor 2009

Šáriku,jak se Ti půstuje?Myslím,žes psala,že dnes dáš půst nebo se pletu?Já jdu od středy na trojku,už se docela těším,akorát v pátek budu muset jet něco vyřídit do města a to už bývám docela vyčerpaná.Ale snad to půjde.

s.arik
9. únor 2009

jajinak, hezká fotka, nějak se tady ty ovocné mísy ujaly 😀

jo, nejím od včerejška od 18h, včera jsem šla spát po půlnoci a bylo mi hodně nepříjemně, mezi 20-24h byla docela hladová krize, ráno bylo překvapivě klidné, pak jsem cosi vyřizovala, obchody, pošta - takže mám za sebou asi hodinovou procházku i se zpocením 🙂 rozhodně chci vydržet nejméně 36 hodin, pokud možno ale celé tři dny.

tannawe,
o nějakém detergentu na pesticidy jsem uvažovala , ale došla jsem k názoru, že je to úplná zbytečnost! postřiky se z největší části drží na slupce a těsně pod ní...
pomelo, citrusy, banány - loupu.
jablka - už loupu i sobě taky.
kořenová zelenina má chemii asi v celém kořenu, ne jen na povrchu...

co má smysl důkladně umýt, je snad jenom to rajče - neb je neloupu. ale ta jsou tak drahá, že mám sotva dvě rajčátka měsíčně ☹ v létě to bude ale víc, tak ještě zvážím...

tannawe
9. únor 2009

sariku,to je pravda s tim loupanim, ale na druhou stranu prave u jablicek je skoda tu slupku loupat ne?

s.arik
9. únor 2009

tannawe, je to škoda ☹ pokusím si během jara sehnat nějaký zdroj bio ovozelu...
a možná na rajčata a jablka koupím i ten wash.

na co ještě je to dobré?

citrusy ne, žejo 🙂

androna
9. únor 2009

tan to som ani nemala citat. ☹ ma to tak stve ze musim jest kupovane ovocie a zeleninu.ale asi som divna ale uz mam asi 40pytlickov so semienkami na sadenie.tak sa tesim.
sari rajcatka si mozes pestovat doma za oknom. 😎

vikinka27
9. únor 2009

sari, ja ten vegi wash pouzivam na vsetko - aj citrusy...
ked mam 1-2 ks, tak to neumyvam, ale ked mame vacsi nakup, vsetko postupne umyjem a oplachnem.
je to sice drahe (u nas okolo 200) ale uz to mam vyse roka a este stale tam je - neviem kolko, predpokladam, ze som minula polovicu.
urcite funguje - ked minule svokrovci doniesli jahody (bleee 😖 ) tak sme ich umyli vo vegiwahsi a normalne mali nau jahodovu chut ;) teda, trochu... 😵

indy
9. únor 2009

vikinka a kde sa da kupit?

vikinka27
9. únor 2009

indy, ja to kupujem v bioobchode.
pozri
http://www.bio-obchod.sk/bioprodukt.php?product...

s.arik
9. únor 2009

vikinko, není to moc práce navíc? 🙂 já jsem tááák líná....
to prostě po nákupu dáš ovoce do kýble s vodou a washem a po nějaké době umyješ?

s.arik
9. únor 2009

chlap si udělal smažený hermelín a hranolky 😠 odešel pryč a byt bude vonět/smrdět ješt+ě nejméně hodinu 😖

lupka853
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jajinak
9. únor 2009

No,když se každé dopoledne cpeme ovocem,tak mě napadlo,že se s ním taky vyfotíme a P. velice ochotně souhlasil.Zrovna těsně před tím dojedl kiwi ,před ním banán a ráno hrozno🙂

Ten vegiwash by mě taky zajímal,páč si kupuju do salátů i rajčata,papriky,okurky apod. a dětem to dávám taky.Takže pokud se to ředí a vydrží docela dlouho,tak bych ho brala.Dá se i u nás v ČR koupit někde jinde,než na netu?

tannawe
9. únor 2009

Ahojky...byli jsme si pohrat venku tak jsem uz nestihla reagovat.
Tady jsem vam nasla stranku,kde se pouziti vegiwash pekne ukazuje i na fotkach, to je lepsi nez tisic popisu.
Je to fakt dobra vec...
http://www.nastrojezdravi.cz/vegiwash/

Jinak myslim, ze v bioobchodech ho maji i normalne, ne jen na netu. 😉

tannawe
9. únor 2009

Zrovna laduju pomelo 😀

Tady jeste FAQ
http://www.nastrojezdravi.cz/faq-casto-kladene-...

jajinak
9. únor 2009

Tannawe díky.

Šáriku přeju hodně sil při půstu a málo krizí. 🙂

s.arik
9. únor 2009

díky, krize zatím nejsou velké, jenom kručí v břiše a občas příjde hladová křeč, až se ohnu v pase, nicméně se to dá snést. večer nebo zítra ráno "čekám" (=doufám že nedojde, ale zatím byla pokaždé) horší zkoušku mé výdrže, tam se rozhodne, zda dám 1 nebo 3 🙂