Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

lenkakt
27. únor 2009

ahoj, ptám se i tady - adélce chybí železo, jak doplnit? nějaká vege-eko-euro-bio cesta jiná než tablety?

lišti, nešil, tvá dcera se chová jako normální dítě 🙂 adélka do cca 1,5 roku z ovoce jedla jen přesnídávky a banány. dneska jí i jablka. takový pokrok 😀 zeleninu jen vařenou.

s.arik
27. únor 2009

lenkokt,
Adélce bych kopřivový čaj dávala, a to klidně i denně několik týdnů, slabší odvar i půl litru denně.
kopřiva je jedna z mála bylin, které se můžou pít i dlouhodobě. Dokonce jsem Miri dávala kopřivový čaj v období 7-13 měsíců několikrát týdně aniž bych to dělala kvůli nějakým špatným výsledkům....a naše pediatrička mi to schválila a říkala, že se tak určitě krevní obraz podpoří

pak už jsem přešla na raw a přestala čaje vařit sobě i malé tak nic no............ale tase obě baštíme denně slušné množství semen (mák, slunečnice, ořechy, mandle ... se sušeným ovocem bio) tak tam je vápníku, železa, hořčíku a vůbec všeho přehršle 😎

s.arik
27. únor 2009

"navíc ona mě furt krmí, co mám sakra dělat???"
Já už jsem se naučila odpovídat "Děkuji, ale maminka chleba nejí, dej si sama." Nabízí dále, ale necpe to až vyloženě do mé pusy. Často z legrace po soustu prudce zubami chňapnu ale jenom jakože...nesmím. Miri se zasměje a sní to sama 😀

ostatně, přiznám se, že mi oslintané jídlo vadí i od vlastního děcka, takže i kdyby mi podávala ožužlaný ananas, tak si asi nevezmu 🙂

s.arik
27. únor 2009

lišti, klídek, jsi na dobré cestě, i kdyby ses na raw "vykašlala", tak nějaký rozumný podíl syrového ti snad v jídelníčku zůstane už navždy ne? a maso nejíš, takže prostě oproti běžné populaci ukázková strava 😎
já myslím, že když ne na jaře, tak v létě, to půjde úplně snadno...bude horko, na obědy nebude chuť, plno ovoce, čerstvá zelenina... 🙂

ough
27. únor 2009

sariku, to u známých nosí ožužlané jídlo Filipovi (to je jejich táta 😉 a minule když jsem tam přišla, tak mu Anežka strkala do pusy ožvejkaný kus mandarinky a Filip to snědl a říká: Tos mohla už dojíst, ne? A Aňa: To já ne, to Crea (dobrman).
Takže u nich je to obráceně. Filip dojídá po psovi 😀

jajinak
27. únor 2009

Lenko k tomu krev.obrazu:jednou mi známá říkala,že její syn měl špatný KO,ale už nevím jestli to bylo Fe nebo něco jinýho,každopádně mu vařila čaj z chudobky(sedmikrásky) a na další kontrole bylo vše OK.Myslím,že tím rozhodně nic nezkazíš.Jestli nemáš kvítky nasušené z loňska,tak se dají sehnat v zelených apatykách nebo možná i v lékárně.A klidně můžeš čas osladit medem.Jinak prý je tento čaj dobrý i na kašel.

listicka77
27. únor 2009

lenko, nebo pak extrakt z červené řepy Betavital. furt lepší než tablety, ne? (mně to v těhu pomohlo).

sari, ale já dělám "experiment na vlastním těle", tak ho musím udělat pořááádně!

oslintané jídlo se mi vždycky hnusilo, ale najednou s vlatním dítkem úplně v poho.

po dvou hodinách spánku jsem dokončila něco, co mělo být před týdnem. uf, jdu si vyzvednout dítě.

jajinak
27. únor 2009

Taky bych na to železo odšťavovala červenou řepu.Já ji piju samotnou(ředěnou teda) a klukům ji míchám s jableč.moštem(domácím),to jim chutná.A když není možnost odšťavit,tak nastrouhat asi s jablkem.

johanda
27. únor 2009

lišti, jsem si přečetla ten plk oné chytré dámy ohledně těžkých kovů - to je blbost kardinálních rozměrů. paní vyřiď ať si prostuduje něco o bioakumulaci, rostliny sice primárně těžké kovy (a další rizilové prvky) vychytají, ale jejich koncentrace ve tkáních roste s rostoucím trofickým pořadím v potravním řetězci. tj ve směru rostlina - býložravec - masožravec. Obzvlášť u ryb je to krásně patrné.
Pokud si madam nepětuje zeleninu na haldách a nepreferuje druhy s vysokou remediační schopností, rozhodně se kontaminuje více z masa, než z rostlin.

lenkakt
27. únor 2009

no a dá se odšťavovat nějak doma bez odšťavňovače? já totiž nesnáším přístroje, nejraděj bych měla jen hrnky, talíře a nože 🙂

lišti, můžeš to zkusit odmítat, ale já bych se asi překonala - ona se teď učí být sociální, nabízet, je toho plná, napodobuje to co ty... je škoda jim říkat pokaždé díky, ale já nechci. dělí se s tebou o to, co má ráda, to bych spíš podporovala.

ale s masem je to u nás doma právě tak - s klidem řeknu děkuju, já maso nejím. těším se na otázku proč 😵

listicka77
27. únor 2009

johando, dík. 😵
lenko, tuhle když večeřela chleba a rajčata, tak jsem chleba odmítala a rajčata jedla. taky to šlo. 😎

jajinak
27. únor 2009

Lenko,řepu asi bez odšťavňovače neodšťavíš.Ale kdyby moje dítě mělo špatný KO,tak bych určitě dělala ten čaj z chudobky.Tím se taky nic nezkazí 🙂

lenkakt
27. únor 2009

jojo, čaj z chudobky a kopřiv koupíme při odpoledním výletu do víru velkoměsta, z pokojíku slyším nějaké zvuky probouzející se adélky, takže až uslyším i juru, vyrazíme 🙂

s.arik
27. únor 2009

lenko, řepu nastrouhej na jemném struhadle, nejlépe pokud máš tohle http://www.eshop-rychle.cz/fotky52/fotos/_vyrn_... tak na té zadní straně, co je na dotek nepříjemná😀

vyber plínu na vyhození, polož ji na malý čistý hrnec, na plínu do hrnce přelij nastrouhanou řepu, vezmi cípy pleny a pořádně to vymačkej. lehcepracné, ale šťávy je z toho fakt dost 😵

s.arik
27. únor 2009

nebo tu řepu jenom nastrouhej s jablíčkem a a Adélce řekni, že každý den dostane misku takového červeného salátu, protože paní doktorka říkala, že má málo červenou krev 😉 snad jí to bude chutnat.

macik
27. únor 2009

čau pipky, příští sobotu mi začíná ten džusový půst...přístroj objednán a v rámci přípravy budu ARAP (schválně, jestli to rozluštíte, ale vy jste hlavičky chytré)...jo, a mám v tématu prudičku ☹

s.arik
27. únor 2009

maciku, máš přes drát veškerou mou podporu 😎 ať ti feast chutná!

macik
27. únor 2009

šari, ty seš takovej neohroženej bojovník za blaho všech 😀 ...děkuji za zastání 🙂

listicka77
27. únor 2009

maci, díky ti za nakopnutí ke smoothies, dělám každé ráno. dokonce jsem díky tomu znovuobjevila pomeranče. jsem je vůbec nekupovala, protože mi nějak nechutnaly, ta sladkokyselá chuť mi nějak neseděla. ale teď jsem zjistila, že vyšťavené jsou mňaaaam a už mám skoro závislost. jak jsem zas dneska v noci makala, tak jsem dostala neodolatelnou chuť a vyšťavila jsem si jich postupně 6! 😵

macik
27. únor 2009

lišti, já včera objednala v nějaké kavárně fresh orange juice a bylo to tak strašně sladké, že si fakt nemyslím, že to mohli dostat z normálního pomeranče.....to by mě fakt zajímalo, z čeho to udělali...ale jinak se už taky těším, dneska bude u mě smoothie na véču 😀

jajinak
27. únor 2009

Šáriku vtaky mě to s tím nastrouháním řepy a vymyčkání přes plenu napadlo,ale myslela jsem,že z toho nic nepoteče.Ty to máš takhle vyzkoušený?To je z toho fakt tolik šťávy?

s.arik
27. únor 2009

jajinak, jo, jednou jsem to dělala. víckrát ne, protože, je to na mě moc pracné, ale čím jemněji nastrouhané, tím více vody 😵

zkoušela jsem i mrkev, ale ta dopadla hůř 😒 skoro nic nekapalo ☹

macik
27. únor 2009

hele, vyluštily jste to moje ARAP? jako je mi jasné, že asi jo, ale ráda bych to tady viděla napsané 😀

s.arik
27. únor 2009

já ne 😢
napověz!

s.arik
27. únor 2009

nevím ty áčka, r=raw a p=půst?

macik
27. únor 2009

napovím, chci papat syrové, ale nevím, jestli to dám stopro...a samozřejmě je tam to anglický postižení 😀

s.arik
27. únor 2009

no tak to jsem mimo soutěž, leda že bys zkratku přeložila do NJ 😉

listicka77
27. únor 2009

as raw as possible! 😵

s.arik
27. únor 2009

a jooo, tomu asi i rozumím a též se pod to můžu podepsat 😀

macik
27. únor 2009

bingo 😀 mě to zas teď dlouho nešlo, tak musím následující dny napnout síly, at pak není detoxikace při juicingu moc šílená...jsem našla stránky juicefasting...tam doporučují zeleninové šťávy tak dlouho dokud má člověk pachuť v ústech či páchnoucí pot (projevy detoxikace) a přestat teprve dva dny poté, co člověk tyto symptomy ztratí..jsem zvědavá, jestli vydržím tak dlouho a jestli pak zrůžoví jazyk jako při dlouhém půstu....musím manžu přinutit, aby mě nafotil...škoda, že nemáme lepší foťák, který by zaznamenal změny na mých žlutých zubech 😒