Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
5. dub 2009

maci, jenže on jí samý věci, co jsou pro štěpuli nevhodný. teda když mluvím o večeřích. to je vždycky pečivo+uzenina. pokud teda není večeře teplá. tak to jí pak může nabízet aspoň třeba brambory.

smoothie si dávám od jisté doby pravidelně k snídani. je to pro mě způsob, jak snadno jíst zelené. moje nejobvyklejší kombinace je šťáva ze tří pomerančů, necelé dva banány (část totiž sežere štěpule), 1 zlaté kiwi a hooodně špenátu/polníčku. dneska teda i s natrhanými bylinami, bylo tam docela cítit, jak jsou ty pampelišky hořké, ale zas nijak brutálně, chutnalo i štěpuli. dneska jsem si zas přinesla hrst - pampelišky+jitrocel+jetel+řebříček+květy sedmikrásek.

macik
5. dub 2009

já to samozřejmě myslela jako navýšení kalorek pro ty, co se trápí, že ujíždí na jiném jídle (což prej je častější, když je to složení stravy špatné i na vita tj. moc tuku, málo energie z ovoce) nebo že moc hubnou a tak....já dělám smoothies i bez zeleného, špenát nechci přehánět kvůli té štítce a nic jiného teď tak moc není.....

s těma večeřema je to těžký, můj manža si dá svoje oblíbené hranolky a jiné hnusy v práci na obědě a kdybychom už měli saranče, tak by prostě nevhodné potraviny před dítětem nejed a napráskal by se, když by byl sám.....ale jestli tvůj nechce toto změnit/upravit, tak s tím asi nehneš....můj manža je línej udělat si jídlo sám-radši nejí vůbec- a tak když před něj dám salát, tak sní salát a docpe se ořechama....maximálně trochu brble, ale na to mu vždy můžu říct, že si má jídlo nachystat sám 🙂

jajinak
6. dub 2009

Jj,Macíku,říkala jsem si,že to určitě myslíš kvůli těm kaloriím,takže by to zrovna pro mě bylo možná řešení,ale já si dám stejně radši 4 banány samostatně nebo kilo hrozna 😵 Ta spotřeba ovoce je dost velká.

jajinak
6. dub 2009

Dneska jsem si odšťavila haldu pampeliškových listů a kopřiv dohromady,ale moc mi to nechutnalo 😝 Ani když jsem to zředila vodou a přidala půlku citronu.a to jsem si myslela,že MJ není nic moc.Tohle je teda horší,aspoň pro mě.Takže co se týče kopřivy,radši zůstanu u čaje a pampelišky zkusim příště odšťavit samotné nebo chroupat.To mi jede víc,než tenhle míchaný brčál.Ale zase je to zadarmo,že 😀

A přibrala jsem 2 kg,hurá!Že by to sladké hrozno,co jím denně ve velkém?Je sice hodně vodové,ale zato obsahuje hodně cukru i když ovocného.

vjitka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
s.arik
6. dub 2009

jajinak, gratuluju k přibírání...
bylinky bych zkusila místo čaje raději syrové mixnout s banánem a hroznem do takového smoothie...bude to hořkosladké, ale myslím že vcelku chutné 😕

listicka77
6. dub 2009

no o smoothie se zeleným jsem tu psala, že... (dneska v něm bylo vše možné, pampelišky, jitrocel, řebříček a kupovaný polníček) ovšem to ranní smothie bylo poslední pozitivum tohoto dne,. radši se nerozepíšu...

s.arik
6. dub 2009

lišti, jj, ty s tím máš zkušenosti, já vím. proto jsem to psala. já smoothie ještě neměla a ani mít nemusím.

dnes (mimo jiné) 4 úžasné grepy 😵 😵 😵 😵 ááách.

mumumu
6. dub 2009

Caute, hoďte mi někdo prosím do IP link, kde se dá koupit raw čokoláda, sním o ní 🙂 DÍK 🙂

listicka77
6. dub 2009

mum posláno

jajinak
7. dub 2009

Dneska jsem zkusila pampelišky mixnout tyčákem s trochou vody,ale taky hnus.Takže u mě připadá v úvahu buď do smoothie nebo nakrájet do salátu.Samotný pampelišky mi nevadí chroupat,když jich není moc,ale větší množství radši s něčím smíchat.

macik
7. dub 2009

já bych je určitě samotný nejedla, jsou hořký....takže pro mě taky jen ovocný smoothie a salát, ale vyhla jsem se tomu testování, dík 😀

listicka77
7. dub 2009

achjo, mám nějakej problém na patře - se mi tam nějak poškodila sliznice (teď už snad v podstatě sloupla), bolí to při každém jídle, achjo. a samozřejmě ostrý dráždivý/tvrdý věci nejsou možný vůbec. achjo. vůbec nevím, od čeho to mám. už to mám asi dva dny. a k tomu od rána opar na rtu, to jsem neměla už sakra dlouho. fňuk.

s.arik
7. dub 2009

lišti, možná je ten opar i na patře, není to možné? nemám z tím zkušenosti....

pampelišky a jetel a řebříček a jitrocel jsem loni na podzim přidávala do zeleného salátu, ale bylinky tvořily max. pětinu zeleného základu (ledový, hlávkový salát nebo brokolice) a k tomu ještě rajčata nebo paprika a jiné věci..........výsledek je moc dobrý a hořké to není.

listicka77
7. dub 2009

opar na patře? to asi ne... ale nevím, co to je. občas mívám z některého jídla silně podrážděný jazyk (typicky ananas, někdy mango), ale tohle, to je fakt soda.

s.arik
7. dub 2009

Mirka dostala od známých "adventní" kalendář velikonoční 🙄 🙄 🙄 co myslíte, jak to dopadlo, sedím tu a žeru, okénko po okénku, u 21 největší se zarazím a říkám si, tak to bych mohla nechat mhd, nabídnu mu na to velikonoční pondělí....hm. to ale abych koupila nový kalendář, už není 😔

stran mého zdraví jsem ráda, že to ale dohromady mělo jen 50g a je to docela kvalitní čokoláda z německa, žádná humusácká polská blátivá hmota.

listicka77
7. dub 2009

objevila jsem možná příčinu svých ústních problémů - datle! nechápu, jím je už dlouho a nikdy (asi?) nic. no a teď jsem se s nima zas natláskala a zas mám nějakej odřenej jazyk!

s.arik
7. dub 2009

brrr, já už bych datli nestrčila do pusy....

dnešní jídlo:
2 kila jablek
1 kiwi
půl malého ananasu
300g hrozna
2 banány
80g mandlí
50g mléčné čokolády

listicka77
7. dub 2009

sari, žádné pečivo! gratuluju! to já dojížděla kornspitz po štěpuli...

mumumu
7. dub 2009

Lišti, zítra poreferuju o prvním chuťovém zážitku z raw čokolády!!! Expedice na najadě je fakt blesková! Taky jsem objednala řasy, asi budu občas nakukovat a testovat novinky🙂

listicka77
7. dub 2009

mum, najada je super. sídlí u nás (kamennej obchod), tak u ní nakupuju furt. 🙂

babalala
7. dub 2009

Ahojte tady! Když je řeč o raw čokoládě - když jsem byla malá, dostávala jsem v ý b o r n o u čokoládu od příbuzných z Ruska. Nedávno jsem zakoupila raw kakao - a pochopila jsem, proč měla ta ruská kdysi tak vyjímečnou, plnou chuť.. 😉

s.arik
8. dub 2009

dnes kilo mrkve, dvě řepy, pastiňák - šťáva - mňam!
taky 2kg jablek a krajíc suchého chleba a mandle a hrozno. a šílená chuť na sladkéééééééééééé 😔 hrozno nepomáhá. není sladké tím správným způsobem, i když je přeslazené 😕

listicka77
8. dub 2009

jestli se nepletu, tak já dnes 100%. to už se dlouho nestalo! (ale bylo to drahééé, navštívila jsem stánek lifefoodu na floře 😨 )

s.arik
8. dub 2009

detaily 🙂
co sis dala?

listicka77
8. dub 2009

raw pizzu, plněné žampiony (ty mi vůbec nesedly, ta sluněnka v nich byla nějaká moc mastná nebo co) a pak ještě veggie sendvič a všechny 4 druhy energy tyčinek (ty jsou dosud v batohu). útrata za tři kila. 🙄

s.arik
8. dub 2009

tak pak můžeš dohodit recept nebo přibližné složení.....hlavně ten sendvič by mne zajímal 😔 😀

listicka77
8. dub 2009

sendvič je prostě lifefood placka a mezi tím trochu sluněnky a zelenina.

s.arik
8. dub 2009

aha, takže s tím se drbat nebudu 😀
já už jsem líná i máčet oříšky, hrůza se mnou. nejlepší je ovoce 🙂

listicka77
8. dub 2009

jo já taky hodně ovoce. jak mám tu rozbitou hubu, tak ani ořechy nejedu. a vzhledem k tomu, že okurka (okurek? 😀) a rajče jsou taky ovoce 😀, tak vlastně jím jen ovoce a zelené. 🙂