Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

kili
26. dub 2009

mňa teda zaujal ten Barevný svet ve skle a aj ten ovocný jogurt.

kili
26. dub 2009

aha, takže to nepražené kakao?

a nemáte pocit, že to vitariánstvo lezie moc do peňazí? 😒

listicka77
26. dub 2009

kili, jo docela leze. 😀

kili
26. dub 2009

doprdele

jabber
27. dub 2009

Ahoj holky, nečetla jsem diskuzi celou, takže nevím, jestli jste se tu o tom už bavily, ale zajímalo by mě, jestli jste některá podstoupila hydrokolon terapii, jak to probíhalo a tak vůbec, všechno kolem toho a taky jestli pociťujete nějakou změnu 🙂

s.arik
27. dub 2009

kili, neleze. projím 80-120 korun denně, což je stejně jako dříve, protože více nemám 😀

z lifefoodu nekupuju skoro nic, živím se hlavně ovozelem, semínky. ořechy minimálně, vlastně, už měsíc pouze mandle. z LF mám jenom to kakao, ale další už nekoupím. a chlorellu.

jabber,
já mám zkušenost jenom s klystýry, a výbornou. týden každý den a změna značná.

kili
27. dub 2009

sarik, čo je to lifefood? to je značka? a Chlorellu?

tictac
27. dub 2009

taky si myslim, ze az tak do penez to neleze a naopak to usetri spoustu casu s varenim 😀 A i bez ruznych kravinek se da prezit, driv jsem si nakoupila ruznych seminkovych placicek a nevim co vsechno, podle me to neni potreba vubec, ovozel a nejaka seminka na posypani podle me uplne staci...ale nekomu to treba chutna 😉

kili
27. dub 2009

no ja som si teraz spravila šalát, proste som tam nahádzala šalát, mrkvu, rajčinu, reťkovku a kukuricu a posipala slnečnicovími semiačikmi a teda bol to blivajz 😝 😀 mi tam nesadli tie semiačka, to bola fakt blbosť to tam dávať, ma z toho napínalo a napokon som len povyberala zeleninu, zobať kukuricu sa mi už nechcelo, takže zostali semiačka a kukurica. radšej budem jesť všetko zvlášť, lebo toto mi fakt nesadlo. ale semiačka mám rada.
sarik, si písala, že ty ich namáčaš? lebo mne chutia len tak samotné suché

jabber
27. dub 2009

s.arik - díky 🙂 a ten týden každý den děláš jednou za rok nebo jak?

s.arik
27. dub 2009

jabber, nemám přesný plán, jak se mi chce. myslím, že třeba co půl roku je to nejméně třeba. ještě lepší jsou půsty, ale pokud kojíš, tak nic 😉

kili, lifefood je jediný výrobce raw pochoutek v čr i sr www.lifefood.cz
semínka jsou suchá dobrá, ale nemají takovou hodnotu jako máčená, máčením se spustí klíčení, uvolní enzymy, rozštěpí složité látky............
a jo - rostlinky jez co nejvíce solo, jednoduché porce se lépe tráví než když člověk splácá páté přes deváté.

jabber
27. dub 2009

s.arik - nene, nekojím, už od září, ale to bych asi umřela hlady 😅 😀

vikinka27
27. dub 2009

jabber, tiez nepomozem s hydrokolonom, ale sestra kupila synovcovi (3 r) nejake slizy na vycistenie creva - prijem normalne cez usta. predtym mal stale lica ako po alergii alebo atope, po mesacnej kure alebo tak nejako je uuuplne cisty.
takze ak hydrokolon funguje takto podobne... (tiez uz som nad tym rozmyslala...) tak to moze byt fakt dobra vec.
(ak teda nepostujes a nerobis si klystiry sama 😉 )

jabber
27. dub 2009

vikinka - díky 🙂 klystýr sama určitě ne, to ani nevím, jak bych udělala 😅 Já jsem právě uvažovala o tomhle a taky jsem si říkala, že bych to pořídila našim 😀 to budou mít radost 😀 😀

kili
27. dub 2009

sarik, no neviem, že či by som namáčané semiačka zvládla, či by ma nenapínalo. ja som dosť precitlivelá, na glukózovom teste ma sestričky prosili, nech to nepijem 😅 (a to som to mala s kyselkou, tak to bolo jak citronáda)

jajinak
28. dub 2009

Jabber,já jsem byla asi před 6 lety na hydrocolonu.Není to nic hroznýho,jen jsou při tom občasné křeče v břiše.Trvá to asi 45 min. a jsou třeba 3 kůry.Pocity po tom si už moc nepamatuju,ale určitě dobré,žádné negativní.Chtěla jsem na to jít teď znova,ale už to u nás není,paní,co to dělala se odstěhovala daleko a nikdo jiný to nedělá.

tictac
28. dub 2009

jajinak, co ta angina, bylas u dr?

jabber
28. dub 2009

jajinak - dík 🙂

jajinak
28. dub 2009

Tictac,k dr. jsem nešla,už je to lepší.V krku mám ještě zarudlo,ale už to bolí míň.Od včerejška užívám tu lichořeřišnici,snad se to bude pomalu ale jistě lepšit.Ale bylo to teda krutý 😝

s.arik
28. dub 2009

hurá, za pár dní budeš fit 🙂

tictac
28. dub 2009

tak jsi to zvladla 😉

jajinak
29. dub 2009

No,tak jsem to asi zakřikla,dnes mě bolí v krku o dost víc a celkově mi je zase hůř.Možná je to tím,že jsem se včera přecenila a hodinu jsem se rochnila v zahrádce.Musím pomalu.

s.arik
29. dub 2009

a léčbu bylinkami si už vysadila?
jinak na krk je dobré si zvážit i nějaké psychické příčiny, nejčastěji že člověk neřekl co chtěl 😀 takže se doma pěkně od plic vyjádřit 😀 snad už bude lépe.

jajinak
29. dub 2009

Na ty psychické příčiny jsem taky myslela,ale myslím,že se doma vyjadřuju až dost a nevím,že by bylo něco,co bych chtěla říct a neřekla.

A tu lichořeřišnici plánuju brát aspoň týden,klidně i déle,pokud bude potřeba.Začala jsem s ní včera,takže rozhodně pokračuju dál.Musím to prostě vydržet.

macik
30. dub 2009

já jsem právě včera po přečtení myslela na to, že to nemusí být jen o problémech doma, že může být i někdo jiný, komu se člověk bojí říct něco od plic-rodiče, kolegové...kdokoliv...

tictac
30. dub 2009

mne se ta angina taky vraci, ale zatim to neni tak strasne 😖

milwa
30. dub 2009

Ahoj holky, diskusi nectu, ale jdu na radu. Mam zrejme ted v tehu uplne rozhozenou imunitu a uz me to stve natolik, ze dumam co s tim udelat tak nejak systemove. Porad dokola se mi vraci kvasinky, docela casto me boli v krku, celkove proste mam pocit, ze nejsem ok.
Pocitam ze potravinovy doplnky nejite? Ja jsem si rikala ze poridml nejaky laktobacily, ale divila bych se kdyby to stacilo... Takze poradite mi neco, co bych mohla zvladnout a nebude to trvat pul roku, nez mi bude lip?

jajinak
30. dub 2009

Milwo,určitě bys zvládla zařadit mnohem víc ovozelu,ráno a dopoledne jen ovoce a klidně hodně,jestli si myslíš,že bys mohla mít hlad.Oběd klidně normální se zelenin. salátem,odpoledne cokoliv a večer zase velkej salát.Já jsem taky tak začínala a myslela jsem si,že dál nepůjdu.Na kvasinky se obecně nedoporučuje sladkosti a taky cukr ve spojení s tukem.Cukr v ovoci nevadí,to je fruktosa.Jo a hodně omezit mléčné výrobky a místo nic můžeš dávat namočený mák nebo mandle,mandlové nebo jiné ořechové mléko.

milwa
30. dub 2009

takze cukr v ovoci nevadi? to je supr, ja ted mam stejne porad chut na jablka a tak...
a mliko ani jogurty? mne teda moc nechutnaji, ale ze se normalne na tu mikrofloru tak doporucujou... 😲
jinak seminka nakoupim...

s.arik
30. dub 2009

souhlas s jajinak.
ovoce co nejvíce, k teplým jídlům bohatou zeleninovou přílohu.
vyhnout se rafinovanému cukru, soli, mléku a ml.výrobků, bílé mouce (vánočky, rohlíky, bílé chleby, bábovky...)

tohle všechno ti dodá dost vitamínů, minerálů a enzymů navíc, je to přínosné i pro tebe, i pro dítě.

ale nevím nevím, nakolik to napraví těhotenstvím rozhozenou imunitu.....ale nic tím pokazit nemůžeš, naopak.

jablka jím pořád 🙂 tvoří snad 70% mé stravy 😀