Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
11. kvě 2009

jajinak, to je zajímavé, si taky matně vzpomínám, jak si psala o těch oparech po půstu...

macik
11. kvě 2009

tak mi přišel balíček z lifefoodu, skoro samé ořechy-hlavně macadamia, ty miluju (a pak taky pinie, pistácie-mňam) a taky ta nová bílá čokoška...ale jsem teď tak plná, že ji prostě nemůžu ochutnat, počkám, až mi slehne a pak podám hlášení, jestli mi chutnala 🙂

s.arik
11. kvě 2009

maciku, raději ani nepiš, já tu mám balík na který nechci ještě týden šahat 😅 😅 😅

s.arik
11. kvě 2009

ty liško podšitá, už tu u nás bouří, opékačka nebo zoo v dešti by nebylo o ničem 😀
tak snad se za týden sejdou všechny příznivé faktory: zdraví účastníci i počasí.

dgm
autor
11. kvě 2009

K tem cokoladam, dostala jsem ke Dni matek od decek bananovnik, krasnej a tresnovou cokoladu LF, uz pulku jsem snedla , je to dobrota.

listicka77
11. kvě 2009

sari, ohledně počasí jsem dobře věděla, o čem píšu, protože u nás v tu chvíli už byl stav "chčije a chčije". 🙂

dgm
autor
11. kvě 2009

Listi, jak se mas?

listicka77
11. kvě 2009

chlap se vrátil z města totálně promočenej jak ze sprchy a bez ovoce, pže ho prý přivezou až dneska. 🙄 (paní má vždycky v eshopu uvedené balíčky ovozelu jen toho, co má fakt skladem, tak tohle jí nějak ulítlo; aspoň ušetřím, zítra už to nechci). tak jsem si dala vymačkané dva pomeranče (byly malé a dost vysušené, tak toho moc nebylo) a vychutnala jsem si je neředěné (ale předtím jsem se napila vody, aby v tom žaludku něco bylo). pak se mi to rozleželo v hlavě, odhodila jsem dítko u stále ještě nemocné mámy a sjela jsem do hypernovy, kde bio citrusy taky mívají. a měli prd. a ani obyčejné pomeranče za moc nestály. no co už...

ještě poznatky k půstu. dva dny kojení bez problémů, od včerejška (stav stále trvá) mám hodně splasklá prsa, takže asi míň mlíka (nebo se mi spotřeboval tuk, co v nich byl?). ničemu to nevadí, protože štěpuli jde stejně víc o to cucání prsa, z kterého něco (i když málo) teče, než o naplnění žaludku. tak se prostě víc nají no (což taky oba dny pozoruju). a úbytek váhy - hehe, celých 5 Kg! mám teď 47. tak doufám, že to zas naberu. 🙂

listicka77
11. kvě 2009

jo a půst trval asi 90 hodin.

dgm, jsem ještě slabá, hnisavé povlaky v krku se stále tvoří, ale řekla bych, že míň.

jajinak, to s tou angínou a potrzením výtěrem si proboha neber osobně. jen jsem tím chtěla říct, že při diskuzi s někým zatvrzelým se nedá argumentovat tím, že "tamten si taky vyléčil angínu bez atb", když to prostě není ověřené (ty příznaky můžou být podobné i u těžkých viróz). a mně samozřejmě doktorka taky nikdy výtěr nedělala.

listicka77
11. kvě 2009

a opar mažu levandulí. 🙂

listicka77
11. kvě 2009

a prosím vás, už dlouho se chci zeptat. co mám dělat s neloupaným sezamem? dá se normálně použít jako loupanej? táta mi ho koupil a já nevím, co s ním. jinak ze sezamu obvykle dělám chalvu.

dgm
autor
11. kvě 2009

Jo, k tomu oparu jsem uz prve chtela neco pripsat... ted, kdyz se vyrazil, je to v podstate uz jenom "kosmeticka" zalezitost a cim ho budes mazat nebo nemazat je uz jenom tvoje vec, neco pomuze vic, neco min, hlavni je ale, ze se cistis zevnitr. Nechci, aby to vypadalo, ze to zlehcuju, mam s opary u deti a sebe uz taky nejake zkusenosti, vetsinou se objevovaly na konci nemoci nebo na konci pustu, pokud bylo jeste neco z toho v tele ...

s.arik
11. kvě 2009

lišti a co teda jíš? 🙂 kromě šťávy ze dvou pomerančů...

jsem ráda, že už nemáš teplotu ani bolest, zbytek už je fakt snad jenom čištění a dobíhání nemoci. každopádně se šetři a dopřávej si kvalitní jídlo a spánek (!!! tím myslím více než sedm hodin denně)
aby ses z toho fakt dostala a nevracelo se to 🙂

listicka77
11. kvě 2009

štěpule spala odpoledne dlouho, tak mám obavu, že to zas zalomí nejdřív v deset. ☹ tak s tím spánekm nejím.

kromě šťávy z pomerančů taky šťávu z grepů 😀, jíst budu až zítra.

a chtěla jsem zrušit tu objednávku bioovoce, ale paní mi napsala, že vždy v pondělí objednává konkrétné množství dle objednávek a že toho bude mít moc a nebude to moct udat a bude s tím mít problémy. tak jsem jí teda napsala, že to vezmu. to budu mít teda citrusové obžerství. 😀

listicka77
11. kvě 2009

mělo být "spánkem nevím". 😀

zdenallicka
11. kvě 2009

Sari, mam dotaz...

Vita=raw?

s.arik
11. kvě 2009

zdeni??

zdenallicka
11. kvě 2009

Sari? 😀

zdenallicka
11. kvě 2009

Jako muj dotaz spociva v tom, ze kdybych treab tri dny chtela jist jen vita stravu, musi to byt syrove???

s.arik
11. kvě 2009

no vita se myslí syrové 😀

to je jako dotaz "když chci být tři dny vegetarián, nemůžu jíst řízek??" 😀

ptej se rychle, dítě volá a jdu spát 🙂

zdenallicka
11. kvě 2009

No nic, dobry.. Vim vse... Pro zacatek... Chci to jen zkusit, jestli vydrzim... Jist muzu neomezene, ze???? 😕

s.arik
11. kvě 2009

zdeni, daleko rozumnější je si dát předsevzetí např. "měsíc ovocné dopoledne" nebo "nejméně 5x týdně budu večeřet pouze čistě zeleninový raw salát"

3 dny 100% raw určitě vydržíš, ale nebudeš tak spokojená si myslím. budeš mít hlad a chutě na vařené....

zdenallicka
11. kvě 2009

A fakt se tak da zhubnout? Nechybi telu ziviny?

kili
11. kvě 2009

zdeni, ja som tiež taký začiatočník 🙂 ale nejem 100% vita, na raňajky mám celozrnnú bagetu a večer stehienko na pare 😅 a takto mi to vyhovuje. takže kľudne skús podľa seba, ako to cítiš 🙂

s.arik
11. kvě 2009

fakt ti více dá dlouhodobé navýšení množství ovoce a zeleniny než krátká dieta 100%raw 🙂

zdenallicka
11. kvě 2009

Sari, ja snim denne vice jak kilo syrove zeleniny nebo ovoce...

zdenallicka
11. kvě 2009

kili a zhubla jsi neco?

zdenallicka
11. kvě 2009

Sari, ja to ted ty tri dny (to byl jen priklad) chci spis je zkusit... Jestli to pujde.. A potrebuju vedet, co vsechno muzu jist.. A kolik... 😅

s.arik
11. kvě 2009

zdeni, na 100% raw hubne každý, minimálně první rok je detox a tělo se zbavuje špíny, i když přijímáš 3násobek denní dávky kalorií.....fakt.

ale pokud neplánuješ být na raw dlouhodobě, tak za tři ovocné dny možná akorát přibereš, přeci jen je to dost cukru a tělo nespustí očistu za pár dní.....

a četla sis tady?

www.vitarian.cz
www.pust.cz

dobrou noc.