Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
13. kvě 2009

posílala jsem dotaz do poradny výrobce těch tinktur, jestli jsem vybrala dobře a jak dlouho to mám užívat. tak prej dobře, ještě poradili vrbu na horečku (tu už nemám) a grep na kloktání (na to mám něco onačejšího) a prý to mám užívat až do vybrání lahviček.

listicka77
13. kvě 2009

dorazil citrusovač. 😵 no ruka od toho bolí taky, ale aspoň se s ní nemusí kroutit. když jsem si odšťavovala ráno po té trojce pomeranče, tak jsem myslela, že chcípnu!

s.arik
13. kvě 2009

lišti, drž se, a fakt nejde se na pár dní vzdát té "sobody" když malá spí.....a spát každou půlhodinu s ní?
najíst se můžeš i s malou přece, akorát s tou prací nevím 😔

s.arik
13. kvě 2009

svobody

jajinak
13. kvě 2009

Hm,tak to tu lichořeřišnici asi budu muset taky dobrat.Už jsem přestala,ale když se to má brát až do vybrání celé lahvičky,tak asi budu muset začít znova.

listicka77
13. kvě 2009

jaji, nevím, jestli je to tak závazné.

v krku bolí, ale zdá se, že se zlepšil objektivní nález!

dnešní strava hlavně hromada citrusů a šťáv z nich, úplně jsem se najednou zamilovala do červených grepů. akorát večer z centru jsem to nezvládla a podlehla špenátkovému štrůdlu se sýrem, snědla jsem 4 kousky! ☹

kili
13. kvě 2009

nie je lepší ten odšťavovač na citrusy, čo je pákový? skúšali ste ho niekto? mne sa vždy páčil a príde mi to také jednoduché

listicka77
13. kvě 2009

vrátili jsme se s centra asi v půl desáté se spící štěpulí, doma se vzbudila, pak se nechala uspávat asi půl hodiny a poté byla za čtvrt hodiny vzhůru. je vzhůru pořád! povečeřela s chlapem tuňáka (ten jí teda fakt šmakuje) a ještě teď láduje pšenično-žitnou bagetu. tak jak mám jít brzo spát?

kili
13. kvě 2009

listi, však ak je chlap doma, čo nemôžeš ísť ty spať? 😕

s.arik
13. kvě 2009

lišti, to je šílené 😕 já bych asi šla spát, ať si Štěpánka, muž a tuňák udělají párty ve třech 😝

listicka77
13. kvě 2009

jojo, vy nekojící jste chytrý jak rádio! 😀

kili
14. kvě 2009

baby, spýtam sa aj tu, ja už som zúfalá, od kedy som prešla na vita, tak mám stále MS, čiže už 2,5t
teda teraz už nie je tak silná, už aj vyzeralo, že je koniec ale dnes to zas zosilnelo. a tiež zo začiatku som mala len špinenie a MS začala až tak na 4 deň. Neviem, či to bolo presne na deň alebo skôr, ako som prešla na vita, to už si prsne nepamätám, ale je mi to už také divné, aj predtým, ako som spravila raz derivačný kúpel, tak som na druhý deň dostala krámy, tak už mám pocit, že to nemôže byť náhoda. hlavne keď je to môj problém, že som MS predtým nemala (myslím pred tehotenstvom)
myslíte, že môže moje telo takto silno a rýchlo reagovať na "čistenie". Už mi fakt šibe, hlavná vec, že ja na také veci neverím 😅 😀 😀 😀

s.arik
14. kvě 2009

kili, nevím, ale pouštění žilou je starodávný lék 😀 MS je mj. čištění těla.

není možné, že by šlo o potrat?
a jak si to myslela, že si před těhu neměla MS?

kili
14. kvě 2009

sarik, že potrat 😀 😀 😀 žeby nepoškvrnené počatie? 😅 😀

ide aj o to, že asi 3t predtým mi začala MS, a trvala tak vyše týždňa, čiže to bolo asi len po 1,5t, čo mi začala zas. Normálne ju teraz po pôrode mám tak možno za dva mesiace.
pred otehotnením som nemala MS, proste som vôbec nemala ovuláciu (vlastne ani netaz ju pravdepodobne nemám, aj keď MS už prichádza) a tak ani MS nebola a museli mi ju vyvolávať, keď som nebrala HA. potom som brala lieky na ovuláciu a z toho sú dvojčata 🙂

kili
14. kvě 2009

a priznám sa, že neplodnosť mi celkom vyhovovala, a brať lieky, len keď chcem otehotnieť, omnoho praktickejšie ako naopak 😀

s.arik
14. kvě 2009

aha 😅 tak to už vůbec neumím poradit, s tak nestandardním (ne)cyklem 😕

zdenallicka
14. kvě 2009

OT - kili, co to mate za psa??? 😵 😵 😵

kili
14. kvě 2009

zdeni, jaj, už to musím vymazať. je to špringer, teda bola, minulý štvrtok umrela, tak to bola taká rozlúčka 😔 len som to tam nechcela písať, aby to nikoho nedeprimovalo a nepísali mi všetci. Nie že by mi vadilo, že si sa ozvala ty, ja o nej rada píšem 🙂

zdenallicka
14. kvě 2009

Aha, tak to je mi lito... Kolik ji bylo? Prisla mi povedoma - ma ji jedna nase znama, ale moc ji nevidam, tak sjem si nemohla vzpomenout, co je to za rasu...
Byla krasna... 😵 😵 😵

spathiger
14. kvě 2009

Ahojte. No ja som len začala čítať a už som schudla a dostala chuť na rezeň. Hľadám niečo o prečistení organizmu a zrazu toto. Nemám nič proti pôstom, ani očistným kúram, ale krátkym a osvedčeným, vyskúšaným v našej spoločnosti a nie dakym jogínom, čo dlhé roky nič nerobí, len sedí na skale, vytŕča sa občas slnku a jediná jeho strava je dažďová voda, či rosa, čo naňho sadá, prípadne mravec, čo mu vlezie do nosa. Kýva sa vo vánku, až mu z toho po čase začne hrabať a telo samo nevie, či je živočíšne, či rastlinné, tak začne levitovať a srdce mu prestane biť aj na minútu a tak pod. Je to samozrejme zveličené, čo som teraz napísala, no aby som ja, človek denno denne vystavovaný stresom, zničenému životnému prostrediu, voľným radikálom a čojaviem akému svinstvu ešte, žila iba zo slnečnej energie a z destilky? Čo som ja dáka rastlinka? Napokon aj tá potrebuje k svojmu životu živiny, sotva by sa tou destilkou 'prečistila', toho by sa nedožila. Tak si myslím, že tieto drasťáky nech si skúšajú jogíni, ja by som sa...

spathiger
14. kvě 2009

...konca tejto kúry v zdraví nedožila, ak by som sa vôbec dožila. Ja len hľadám niečo normálne, ľudské, niečo čo pomôže prekyslenému organizmu k ozdraveniu a nie k umretiu. Kojím, mám 3 deti, tie ma ešte chvíľu budú potrebubovať zdravú a silnú, tak to asi sotva dosiahnem pitím destilovanej vody, prípadne chrúmaním surovej nadúvajúcej zeleniny plnej dusičnanov. Nechcem ani schudnúť, to skôr by som prijala v istých partiách pribrať, chcem len troška odkysliť, prečistiť, uľahčiť telu, ale to som asi v zlej téme, či?? Len ma prosím, neukameňujte, ja to nemyslím zle, som za ozdravenie spoločnosti, návrat k tradíciám, k dobrému a prirodzenému, čo človeku neškodí ale prospieva, za zdravý životný štýl a zdravé životné prostredie, no to chce ešte veľa, preveľa času, kým to celé ľudstvo pochopí, kým sa ozdraví, ak vôbec.. Ale je nám prirodzené nič nejesť a nepiť??? Kde potom len ten pračlovek tú vodu destiloval?

dgm
autor
14. kvě 2009

Ahoj, podle toho co pises, tak jsi asi nekde na prvnich stranach teto diskuze... tam se taky pise o slunecnim muzickovi a slunecni terapii, ale je to opravdu jenom okrajove tema, ikdyz hodne na strankach vitarian.cz propagovane...

To, zes nasla i tuto diskuzi znamena, ze hledas. Pokud mas cas, tak bych ti doporucila cista dal, dalsi stranky, je tam dopodrobna hodne veci vysvetlenych, pokud bys necemu nerozumela, tak se ptej tady a jeste bych ti moc doporucila dve dulezite knizky. K. Tepperwein Pryc s kyselosti, tento autor sice neni vitarian, ale vitarianske praktiky hodne podporuje a druha knizka, ktera ti da na hodne veci odpoved je Zazracna detoxikace od R. S. Morseho.

Jinak mame hodne spolecneho 🙂 taky mam tri deti, sice odrostlejsi, tudiz nekojim 🙂 a druha nase spolecna vec je, ze jsem presne takhle nechapala a odsuzovala, rodina si myslela, ze umru, ja vlastne taky, kdyz zkusim 3denni pust ... 🙂

Ahoj a hodne trpelivosti pri studovani 🙂

Jeste jsem se chtela zeptat, jestli te sem privedly nejake zdravotni potize nebo spis snaha se sebou neco delat ?
Hodne lidi k tomuto privede snaha pomoci nekomu v rodine, kdyz nejblizsim doktori nepomuzou ...

listicka77
14. kvě 2009

spathiger: vítej. moc nechápu tvůj argument o chroupání syrové zeleniny plné dusičnanů. když ta zelenina bude vařená, tak už je to ok? dle mého soudu furt lepší dusičnany v zelenině než antibiotika, stresové hormony a kdovícoještě v mase. 😝

listicka77
14. kvě 2009

ještě dodávám, že vitariánská strava je z největší části založená na ovoci. a pokud chceš nějak ozdravit svůj jídelníček, tak zkus ovocná dopoledne, pak k obědu nějaké vařené "zdravé jídlo" (nebo prostě cokoliv, na co jsi zvyklá) a k večeři zeleninový salát (klidně s pečivem). už to je docela dobré. a nebo takové ty doplňky stravy jako je chlorela, mladý ječmen a tak, tam žádné dusičnany nejsou.

lucxy
14. kvě 2009

ahojte,,,zacala som si vas obcas citat,,,zaujala ma tema 🙂

zdenallicka
14. kvě 2009

PIpky, chtela jsem vam napsat, ze Bara Nesvadbova (spisovatekla - Bestiar) je asi VITARIANKa... 🙂

Pac v rozhovoru rekla: Jak jsem porad jenom na ty mrkvi a jabkach a mandlich.... 😵 🙂

dgm
autor
14. kvě 2009

Zdeni, nejaky rozhovor s ni jsem kdysi cetla, ale uz neky vloni, predloni nebo driv a taky tam psala, ze si hodne spravila postavu, prece driv byla docela plnostihla, jestli si vzpominas, jak chodila s Brezinou, tak ze ji prave pomohla strava, hlavne ovoce. A mam pocit, ze uz o tom nekdo na vitarian.cz psal, nic novejsiho jsem od ni ale ted necetla ...

dgm
autor
14. kvě 2009

Listi, jak je? Uz ses konecne vyspala ?

lucxy
14. kvě 2009

baby a jedavate ovocie aj poobede ci len doobeda?

dgm
autor
14. kvě 2009

Lucxy, ahoj 🙂