Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
25. zář 2008

jj, lišti, známe. nevadí mi být den dva 100% na syrovém, jen ta čokoláda...... 😀

jajinak
25. zář 2008

Tak to je u mě právě aktuální.Zatím jsem měla jablko a teď jím hrozno,ale nejsem si jistá,jestli na syrovém vydržím do večera.Půst no problém,ale ten den po,když začnu jíst,je to mnohem horší.

s.arik
25. zář 2008

jaji,
raději to zkus vydržet ten dnešek 😕
já teda po 1 dodržuju první den vita a když si dám další den třeba chleba, je mi dost těžko 😒

jajinak
25. zář 2008

Já vím,že bych měla.Budu se snažit. 😉

dgm
autor
25. zář 2008

Ahoj, dneska jsem se driv nedostala. Jajinak, gratuluju, jak se dari v navratovce? Odolavas? 🙂 Rekla bych, ze nejhorsi je porusit zakladni pravidlo a dat si prvni den v navratovce neco osoleneho, to az po dlouhem pustu nekolikaty den, jinak muze clovek pekne napuchnout... Po trojce staci tak 1 - 1.5 dne dodrzet se drzet 😀
Normalne mi ovoce voni na velkou vzdalenost, ale pri pustu jsou ty smysly tak intenzivni, to mam cuch jak stopovaci pes, dokazu urcit podle cuchu, jake ovoce je v mistnosti ... to jsou potom muka, kdyz si nemuzu dat... Mejte se, dobrou noc, pa.

jajinak
26. zář 2008

Dgm díky.Odolávala jsem těžko,navečer už jsem si dala rizoto. 😔 Ale nebylo slané.

Podle toho cos psala,jsem pochopila,že při návratovce se nemusí úplně syrová strava,ale nesmí být slaná.Tak aspoň tak.

Asi budu muset na pár dní zrušit dopoledne jen na ovoci,nechám jen ráno,páč se mi váha nezvedá a štve mě,že mi padají i tepláky.Byla jsem ráda,že jsem něco nabrala a spravila jsem se konečně i na zadku,což se mi nikdy nedařilo(vím,asi jsem jedna z mála) a co jsem začla s půstama,tak je to zas dole.

s.arik
26. zář 2008

tak já od založení téhle diskuze zhubla cca 4kg, dnes jsem náhodou narazila na osobní váhu...
je mi to lhostejné, padají mi kalhoty, ale to pořád, všechno oblečení mám dost volné. mám asi 55kg a 175 (?) cm, vzhled je mi fuk, když se pohybuje v životaschopných hranicích.

dneska hřeším proti vita hrozně 😒 celá čokoláda a pak chleba s medem. totiž měla jsem školu a teď zase jedu doučovat, takže nemám čas nakupovat a doma všechno došlo, kromě jablek, kterých jím asi 10 denně už dva týdny a nechci si z nich zase dělat každé jídlo 😀

večerka pod panelákem má pět povadlých kousků ovozelu za astronomické ceny 😒 musím zítra do tesca, to mě vždycky motivuje, ten výběr i ceny 😀

listicka77
26. zář 2008

No já nikdy nedala víc jak jedničku, ale dát si hned jako druhé jídlo chleba s něčím pro mě prostě není problém. Mně nikdy těžko není. Zlaté moje trávení... 😀

dgm
autor
26. zář 2008

Neco k navratovce:
U kratkych pustu 1 - 3 dennich se nemusi nic extra dodrzovat, po 1 se da jist dost dobre normalni jidlo, ale s tim ze prvni jidlo ovoce, coz je dobre i pro normalni lidi, co nepustuji...
Po 3 uz bych byla vic opatrnejsi, nejdriv stavu nebo vodove ovoce a potom ovoce v celku, dalsi den uz treba normalni...
Plati, ze navratovka by mela trvat stejne tak dlouho jako pust, kvuli zvykani tela, ale hlavne i z duvodu, ze co se v pustu nacalo, nejake cisteni, tak navratovkou to muze pekne pokracovat a dokoncit, pokud se da do tela uz hned normalni jidlo, tak telo musi to nove jidlo zpracovavat a nevyplavene skodliviny z pustu, se snazi rychle ulozit na pozdeji. Je to v kazdem pripade skoda, coz je podle me ten duvod.
Taky je dobre zacinat po mensich davkach a pri dobre stravitelnem jidle i z duvodu hubnuti. To se ale ocividne netyka vas trech tady 😀 😀 . Treba silnejsi clovek, ktery chce pustem i zhubnout by mel vyuzit pekne zmenseneho objemu zaludku a neroztahovat ho hned zkraje zbytecne ...
Ta sul se tyka uz opravdu dlouhych pustu... Byl jeden pripad, ze nekdo neodolal a dal si po dlouhem pustu posolene rajce, nekdo dokonce cesnecku, nestoji potom ty stavy za to ...

s.arik
26. zář 2008

půstařky, trochu vás zanedbávám, dneska jsem pořád někde poletovala.

Mirka byla na návštěvě, dostala piškoty a doma je vyzvracela - poprvé v životě. mám z toho pomalu radost, třeba mi svou "bulimií" pomůže přesvědčit okolí aby do ní neprali šity hned odmala 🙄

jajinak
26. zář 2008

Já taky zanedbávám,nemám nějak čas.
Kdyby šlo při návratovce jen o to,aby nebylo člověku zle,tak s tím bych problém taky neměla,asi jako Lištička.
Že mi padají kalhoty mi teda vadí,cítím se blbě,připadám si pohublá i v obličeji.Při posledním půstu jsem zhubla 4,5 kg.Ovozelem to těžko dostanu zpátky,nezdravými blafy se taky furt ládovat nechci.Asi se budu muset smířit s tím,že když se chci stravovat jakž takž zdravě,budou mi padat kalhoty.

macik
26. zář 2008

jajinak-ovozelem to dostat zpátky můžeš, hodně vitoušů i vyhublejch píše o tom, že třeba při větší konzumaci avokáda a banánů to může jít nahoru....

s.arik
27. zář 2008

jajinak,
když se budeš vykrmovat "vegetariánsky", žádné hrozné blafy jíst nemusíš, takové vařené brambory, pečivo a olejnatými semínky, hrst slunečnice denně, banány atd. ... nebude to všechno vita, ale zase žádné jedy 🙂

Mirka zvracela včera 5x 😒 ohodila křeslo, koberec, postýlku, sebe, mě, pak usla, šly jsme vyvenčit psa, poblila znovu nás obě i ergo. ale v noci už spinkala dobře a ráno dostala jablko. tak už to asi bude dobré. a piškoty má zakázané nejlépe do smrti 😠

dgm
autor
27. zář 2008

Maci, to si pis, ze to jde nahoru 😀 😀 Ja osobne mam vyzkouseno obdobi pohankove, kdyz jsem ji objevila, tak jsem se nemohla dojist, tak taky to lezlo pomalu nahoru ... Ted dodrzuju maximalne tu hrst vsech seminke denne a udrzuju si vahu ...Ani behat uz ani nechodim, neni cas, skoda...Ale treba decka toho naladuji daleko vic, syn treba hodne sportuje, tak ti to maji spalene raz dva...

Sari, Miruska jedna mala, at uz je dobre.

s.arik
27. zář 2008

no, jsem za takové lekce velmi ráda. je mi milejší bolení břicha/zvracení/průjem jako výstraha a důvod ke zdravější stravě, než pak jíst jako já před pár lety (prakticky jen pečivo a sladkosti) a potom mít zdravotní trable chronického rázu 🙂

jajinak
27. zář 2008

Lukáš už zase v noci zvracel a má průjem,s mhd jsme se pěkně pohádali,že prý do něj cpu ráno ovoce,tak z toho prý to má.Ale to by přece začal zvracet přes den a ne v noci.A prý mu to mám dávat po snídani,nevěří mi nebo spíš nechce věřit,že se tělo ráno čistí a na lačno je ovoce nejlepší.Tak mu říkám,že po jídle to v těle akorát začne kvasit a je to nanic,Jenže mi prostě nevěří ani nemá zájem si o tom něco přečíst.Všude prý se doporučuje vydatná snídaně,tak tomu hold věří.To je marný.Jsem z toho otrávená,všechno mě s...e. 😢

Pohanku mám taky ráda,na tu jsem nevzpomněla,budu se cpát kromě jiného ořechama,banánama,medem a zkusím to avokádo.Díky.

s.arik
27. zář 2008

jajinak,
to je pitomé, když má chlap jiný názor a ještě s takovým postojem "nic si o tom nemusím číst, stejně je to blbost" ☹

myslím, že z toho ovoce bude mít Lukáš užitek, i když bude čistě ovocné jiné jídlo přes den...svačina, dopolední i odpolední...?
a snídani a večeři můžeš zavést postaru, zbytek jídel tvůj chlap nevidí ne?

a co včera přesně Lukášek jedl, že mu bylo zase špatně?

s.arik
27. zář 2008

ha, je sobota vlastně...takže dostal slíbenou páteční zeleninovou večeři?

jajinak
27. zář 2008

Chlap přinesl koláčky,tak jsme samozřejmě neodolali nikdo,ale L. jsem krotila,ale asi málo.Bylo to asi ve 3,pak měl ještě namazanou corn bagetu lučinou, 2 kolečka a k večeři cizrnovou polívku s čerstvou nastrouhanou mrkví a toust.To samý jsme měli i my(já teda jen ten toust a ledový salát s rajčaty),ale malej to měl taky a nic.Nejí nic novýho,co by dřív nejedl.A dneska už byl zase několikrát na wc.Prostě se to pořád táhne,k obědu jsem mu dala suchý těstoviny,ale dal by si toho víc,při chuti je.Jenže když mu budu popřád dávat jíst dietní ,suché,tak se mi za chvíli ztratí před očima.Potřeboval by spíš přibrat.

jajinak
27. zář 2008

Na zeleninovou večeři jsem si ještě netroufla,kromě té syrové mrkve v polívce,když se to s ním pořád táhne.

jajinak
27. zář 2008

Ještě jsem chtěla napsat,že donedávna toho mohl sníst kolik chtěl a kdy chtěl a nic.

s.arik
27. zář 2008

jajinak, to je zvláštní. vůbec se mi nechce věřit tomu, že kvůli každodennímu! ovocnému dopoledni má Lukášek občasné! noční potíže.
jsem přesvědčena o tom, že i kdybys ho krmila pořád stejně jako před měsícem dvěma, prošel by si těmihle průjmy stejně. to snad je nějaká viroza...

jajinak
27. zář 2008

Já jsem o tom přesvědčená taky,že by to měl i kdybych mu dopoledne ovoce nedávala.Podle mě to s tím nemá nic společného.
Bohužel to nejsou jen občasné noční potíže,ale táhne se to i přes den,pak třeba 2 dny nic a pak zase.Dnes mi v zelené apatyce prodali Zeměžlučovou směs,to mu prý určitě pomůže,no doufám,bylo to drahý jako prase,a když ne,tak už půjdeme k dr.

s.arik
27. zář 2008

navíc když ovoce jedl i předtím, jenomže asi v kombinaci s pečivem, takže novinka je vlastně jen to, že jsou některé porce čistě ovocné...
držím palce aby to rychle přešlo, a dr. můžeš klidně zavolat už teď, jestli máte nějakou soudnou...jakou by ti doporučila dietu, případně ti možná řekne, že je to teď nějaké častější 😕

dgm
autor
27. zář 2008

Jajinak, nedalo mi to a zeptala jsem se na vitarian.cz na ty vase potize... Awa mi pred chvili odpovedela toto:

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?f=3&t=11...

s.arik
27. zář 2008

reaguji na obrat Awy "že by přechod neměl být příliš prudký" nebo podobná formulace...

to mě překvapuje, pokud tuhle diskuzi četla, tak ví, že Lukášek začal dostávat jen dvě porce denně ovoce, od oběda už ostatní strava na kterou byl zvyklý. to je příliš prudký přechod? 😕

já jsem vpodstatě náhle přešla ze sotva jedné na asi 5 denních porcí syrového a nijakou velikou změnu jsem nepocítila....ale každý je jiný...

v případě Lukáška tak nějak nemám pocit, že to přímo souvisí s ovocem poránu, ale jedná se o nějakou virozu, posilněnou nesnášenlivostí některé zeleniny z těch večerních salátu (rajče, paprika?)

ale samozřejmě neshazuju nápady Awy, ona skutečná příčina té "virozy" je samozřejmě nějaký dlouhodobý problém ve střevě...

s.arik
27. zář 2008

dotaz laika:
dá se nesnášenlivost mléka nebo lepku zjistit i jinak než dlouhodobým vysazením daných potravin a případného výrazného zlepšení zdraví?

s.arik
27. zář 2008

dneska jsem byla "hodná", jediný hřích - čokoláda 😎 jinak vita.

mám neskutečný problém to odbourat...snažím se cucat kostičky čokolády, fakt si to vychutnat a uspokojit se třeba jen pár kostičkami, ale nejde to, hltám a sním celou 100gramovku ani nemrknu.
cucat čokoládu je pro mne asi tak těžké, jako kdybyste si řekli: půjdu do obchodu, ale vždycky udělám jen jeden krok, pak napočítám do deseti, udělám další krok a napočítám do deseti....no tohle by vás brzo přestalo bavit 😝

s.arik
27. zář 2008

dneska jsem taky poprvé v životě koupila avokádo, jsem zvědavá. chtěla jsem ho povečeřet, ale mhd rozbil kokos, tak avokádo až zítra...máte tip?

prozatím mě láká varianta nakrájet na proužky, posolit a popepřit - hrůza co, sůl a koření 😀 😀 😀 tak jak jinak?

dgm
autor
27. zář 2008

Sari, kdyz ja s timto nemam zadne zkusenosti, ani v rodine, tak jsem se zeptala...popravde receno, uz bych se , byt to moje dite, nejspis plasila... Jenze ono zadne blazneni nepomuze, chce to rozum do hrsti a vyrazovaci metodou zjistit, co a jak... Ten detox bych privitala, jenze mate me tam to zvraceni ... Nevim, jak to Awa myslela s tim pozvolna, asi myslela obecne pozvolna... Ono je nakonec jedno, jestli je to zanet nebo viroza nebo alergie, spolecne je tam u kazdeho cloveka problem ve streve... Jajinak, drzim malemu pesti, aby to bylo jenom neco nezavazneho, pokud mozno nic z toho, co tu bylo jmenovane... Ted si vzpominam, nemela taky tu celiakii Blanulak? Ta by mohla vedet i jine metody zjistovani ...