Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
23. kvě 2009

tak nějak, též doufám ve zlepšení svého jídelníčku. těch brambor jsem si samozřejmě dala asi tak dvě kila 😀 😀 😀 😝 šutr v břiše no...

listicka77
23. kvě 2009

no já asi tři krajíce chleba. 😝 vypadám jak v pátém měsíci. 😝

listicka77
23. kvě 2009

tak už mám sama sebe opravdu po krk. nebudu tu radši ani psát proč. ale od zítřka bude všechno jinak! na půst nemám, to by bylo asi pak ještě horší. ale zítra jen citrusové šťávy. mám tu 4 grepy, 2 citrony a asi 7 pomerančů. a to prostě bude stačit. ráno vyšťavím, jedem na celý den pryč, tak budu mít smůlu. jen to pak ustát večer... 😝 jen řeším, jestli šťavit mono a nebo to všechno smíchat. no ono taky záleží, kolik tu máme flašek, zrovna tuhle jsme plasty vynášeli. 😅
"masové" placky, zelňáky a brouci budou až v pondělí (a brouků jsem udělala 4 druhy! 😵)

tělo jasně říká, že ty vařeniny nechce. cestou z ovy mi ve vlaku otekly nohy, včera po několika hodinách sezení u pc taky a dneska zas. to se mi stávalo naposledy v 8. a 9. měsíci těhotenství. 😔 a furt se tláskám těma shitama... snad to zítřejší juicing spraví a od pondělka budu zas normální jako vždy. 😉

s.arik
24. kvě 2009

lišti, držím ti palce a taktéž chci dnes být jenom na syrovém 😀 (pouze šťávy nezvládám)

snídaně v 11h - šťáva ze tří pomerančů
až přijde hlad, sním poslední pomeranč, pak tu mám tak kilo a půl jablek, kedluben, tři rajčátka, hrst máčených mandlí a malinkatou hlávku ledového salátu.

no oproti tvému plánu obžerství 😔 ale je to jediná šance, jak si odepřít čokoládu...snad.

brambory doma nejsou 😀 🙂

s.arik
24. kvě 2009

a tak jsem přemýšlela, jak budu jíst na 5denní geologické exkurzi s mirkou, to bude asi bída.
rozhodně se nebude zastavovat někde v tescu a podobně, takže budu odkázaná jako vždy na malé vesnické potraviny a hospody 😔 😔 nojo, loni mi to nevadilo, jsem se tláskala chlebem s něčím, čokoládami a obden si dopřála hospodský oběd..............ale letos, chci vidět, jak v těch malých krámech nakoupím (a potáhnu) ty cca čtyři kila ovozelu na den. pevně doufám, že zvládnu aspoň ovocná dopoledne 😖

listicka77
24. kvě 2009

sari, co se týká exkurze, tak to máš fakt hodně obtížné. bych se na tvém místě možná na raw vykašlala, pokud to zvládneš fyzicky.

celý den šťávy, navečer zastávka v tescu, kde jsem si koupila a vypila tři ty jejich živé šťávy (mmch mrkev nic moc). no a doma jsem to zazdila pečivem. jdu se tláskat dál, syrovýma dobrůtkama, musím ochutnat ty zelňáky! 😀 (jsem hrozná, nemám žádnou vůli a trpím momentálně ztrátou motivace; občas uvažuju, jestli se na raw teď nevykašlat a nepočkat, jestli to zas nějak uzraje. 😖 no ale ty otékající nohy, to je asi varování, žejo 😕)

s.arik
25. kvě 2009

otoky jsem neměla nikdy, nemám páru...
jak moc jsou ty tvé úlety slané? sůl zadržuje vodu. já hřeším sladce, takže asi proto tohle neznám 😕

na exkurzi budu prostě jíst podle situace...nejméně kilo jablek denně určitě bude možných, a více se uvidí....přiznám se, že se skoro i těším, jak si za tu dobu dám jednou nebo dvakrát pořádny smažený hospodský oběd 🤐 😀 nebude mi po něm nejlíp, ale jednou za čas to hubu mlsnou potěší.

listicka77
25. kvě 2009

hřeším skoro výhradně slaným, sladké mě nebere. ale zas já nesolím nějak extra moc.
dneska jsem strávila půlden u eliade a skoro celou dobu jsem žrala. eliade na mě koukala a říkala "ty máš nějaký břicho, nejsi těhotná?" já: "ne, jen přežraná." 😀

jajinak
26. kvě 2009

Včera jsem poprvé ochutnala tu novou raw čoko bílou s macou a kousky ovoce.Teda byla vynikající 😵 Tím,že v ní není kakao,tak mi moc ani čokoláda nepřipadala a snědla jsem jí půlku naposezení a večer jsem dorazila druhou půlku.Měla jsem jí objednat víc.Ještě tu mám jednu s kešu,tu zatím neochutnám,páč mám dnes šťávový den.Ráno citronová šťáva,teď mám melounovou.To je balada 😵 Včera jsem totiž rozkrojila meloun a nebyl ještě moc zralý,na chuť nic moc,tak jsem dnes půlku odšťavila a ta šťáva je teda o moc lepší.Ještě tady mám pomeranče,mrkev,červ.řepu a na zahrádce špenát,s tím musím pohnout,už vykvétá.Ale na chuti to není poznat,2x denně si ho dávám do salátu a je pořád výborný.Tak ob den si ho ráno šťavím a dnes ho odšťavím pořádnou haldu.

úlety mívám taky,slané i sladké a nic mi po nich bohužel není.

kili
26. kvě 2009

jajinak, a z čoho tá biela čokoláda vlastne je?

jajinak
26. kvě 2009

Kili,koukám na obal a kakaové máslo tam teda trochu je,dále sirup agáve,mletý kokos,mletá lucuma(to nevím co je),maca mletá,sušené borůvky, a jahody.Všechno bio.

dgm
autor
26. kvě 2009

listi, kdyz otekaji nohy, ma to vzdycky souvislost s ledvinama, tusim, ze jsi mela neco s ledvinama uz onehda, ted po te nemoci se to jeste mozna chvilku povlece, nez to z tela vsechno odejde...takze bych ti mohla jedine poradit vynechat slane veci a nepritezovat si zbytecne a zaradit melouny, muze se stat, ze prechodne jeste trochu vic oteces, ceho se nelekej, je to jenom prechodne, ty melouny maji hodne vody a kdyz je zaradis, tak zacnou istit a ledviny, ktere nestihaji, tak nebudou stihat jeste chvilecku, ale mozna to ani nenastane, uvidis, nevystrasila jsem te doufam zbytecne? Meloun hodne cisti a brzo to bude vyresene.

s.arik
26. kvě 2009

melouny už jsou? za kolik?
já dosud viděla jenom ty malé všelijaké žluté a tak, to nejím, a klasické vodní červené jen tak jednou za čas balenou čtvrtku snad za padesát korun...

dgm
autor
26. kvě 2009

Sari, tady u nas kilo za 13, mame jich v sobe uz nekolik... 🙂 nejluxusnejsi snidane...

O vikendu jsme meli doma partu remeslniku, porad neco budujeme , tak jsem jim chystala klasicke jidlo a sama jsem se u toho ladovala melounama...

elitera
26. kvě 2009

praktická otázka - vodní meloun je zelenina, jak to, že to jíte k snídani? 😅

elitera
26. kvě 2009

To jako neryju, jen jsem se těšila, jak si je zas v létě budem dávat místo večeře 🙂

s.arik
26. kvě 2009

elitero, melouny jsou podle morseho úplně extra kategorie, neměly by se kombinovat ani s jinou zeleninou, ani s ovocem!
tráví se extrémně rychle a jak jsou vodnaté, hodí se výborně ke snídani 🙂

s.arik
26. kvě 2009

joo, teorie, to by mi šlo 😠

ale sama jsem letos vodní meloun ještě neměla, zato dnes jídlo: grep, chlorella, fidorka, fidorka, fidorka 😔 já na sobě tu sladkomilnost nesnáším 😔

s.arik
26. kvě 2009

podotýkám, že mi to až tak moc nechutná. není to levnější než ovoce.......ale stejně se bez toho neobejdu 😒

elitera
26. kvě 2009

Díky za vysvětlení 🙂 Takže když si ho dam po celým dni k véče (a nic jinýho) tak to není špatně?

s.arik
26. kvě 2009

elit,
meloun můžeš jíst v kteroukoliv denní dobu, ale ideálně na lačno - ráno nebo přes den několik hodin po jídle....ovoce se tráví necelou hodinku, zelenina tak dvě a nějaký tučný český oběd klidně čtyři pět hodin......

jajinak
26. kvě 2009

U nás jsem kupovala melouny taky za 13 a taky se jima ládujeme k snídani.Lukáš je chce i k svačině do školy,tak mu vždycky nacpu plnou krabičku 😵 A vždycky jsem si myslela a myslím,že meloun je ovoce 😕

Už mám v sobě 1,8 l šťáv a to je teprve poledne.A čůrám jak amina,aspoň se mi propláchnou ty ledviny.

s.arik
26. kvě 2009

no, meloun je něco jako okurka, takže spíše zelenina, ale zase ta sladkost a červená barva asociují ovoce....
no jako rajčata 😉

neřeším, hlavně že chutnají. taky se po nich kouknu.

listicka77
26. kvě 2009

dgm, souvislost s ledvinama mě napadla též, ale své chutě na slané nedokážu ukrotit, ani kdybych se rozkrájela. ☹

meloun jsem včera kupovala za 24, ale určitě se dají sehnat levnější.

listicka77
26. kvě 2009

dgm: jo a neměla jsem problém s ledvinama, ale s močovýma cestama (časté nucení na močení a pálení), ale přešlo to během půl dne.

zdenallicka
26. kvě 2009

Pipky, dari se mi ovocna dopoledne..🙂

s.arik
26. kvě 2009

mám radost, že rajčata už stojí "jenom" 40, dnes jsem koupila fakt lahodné!
tak snad ve mně posunuly/odsunuly ty fidorky (výhodné balení v albertu, no neberte to 😠 )

zdenallicka
26. kvě 2009

Ja zas porad nemuzu sehnat petrzel - ostatne jako kzdy rok touhle dobou... A mrkev je draha jak sfina!! 😠

s.arik
26. kvě 2009

jo, mrkev zdráhla.
petržel ani nepotřebuju......
a strašně se těším na třešně, to je moje láska.

dgm
autor
26. kvě 2009

listi, tak uz vim, kde je chyba, i na vitarian.cz jsem ti psala ohledne ledvin 😒 a pak si to tak blbe pamatuju doted..., no nic, tak jak pokracujes s tema nohama?