Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

zdenallicka
26. kvě 2009

sari, u nas uz je po tresnich..😀

zdenallicka
26. kvě 2009

Ale bude este jedna varka..🙂 Ja se zas tesim na visne... 😵

dgm
autor
26. kvě 2009

zdeni, tak to jses dobra, docela brzo od umyslu se ti dari 🙂

zdenallicka
26. kvě 2009

Ovocna dopoledne pro me nejsou problem.. Vlastne ja jsem tak ve vetsine pripadech jedla/jidavala... 🙂 Denne snim i tak kilo a pul ovoce a zeleniny... Ale do toho i to pecivo, mlecne vyrobky a vareniny..🙂

s.arik
26. kvě 2009

zdeni, to my si tu ještě počkáme, třešně jsou úplně zelené a malé.

dgm
autor
26. kvě 2009

Dneska jsem od rana na zahrade, trochu delam a hlavne lenosim, jenom kdyz je mi uz hodne horko, tak lezu sem ke compu, ted me napada, ze jsem jedla jenom venku, hura, uz to zacina, prvni den, kdy si letos uvedomuju, ze nepotrebuju chodit nakupovat 🙂 , ale nakoupeneho mame doma dost, tak to nejspis porusim, ale ten pocit, ze clovek hladem nezemre, ze se o neho maticka priroda postara ... 😀

s.arik
26. kvě 2009

nojo, v krizi bych se též najedla kopřiv z haldy, ale dokud jsou prachy i obchody, tak žeru ovoce a čokolády.

s.arik
26. kvě 2009

ale jinak dgm gratuluji, je to fakt pěkné 🙂 tohle samozásobení.
jajinak též 😵

listicka77
26. kvě 2009

dneska v poledne, když jsem si zas koupila v hypernově super banány junior za 15/kg, jsem si říkala, že bych zas mohla taky jednou vydržet den stopro raw. a zas mě zlákal manželův oběd, achjo (rýže a zelenina).

koupila jsem si bílou čokošku! mňam, je delikatesní! padla celá. jeden sloupeček měl chlap, jeden štěpule, zbytek já. 😵

lalitagopi
27. kvě 2009

Ahojte! dá sa male dieťa dokrmovať surovou zeleninou? 😕 alebo od kedy potom...

listicka77
27. kvě 2009

jajinak, jsi mě pobavila s tím, že "kakaové máslo tam teda trochu je". 😀 kakaové máslo je přece základní hmota každé čokolády! bílá a hnědá se liší tím, jestli je tam kakaový prášek. 😀

jsem s.ačka! zas jsem dnes plánovala stopro, byla jsem v pze a měla jsem s sebou tři grepy, skoro kilo banánů a kešu raw čokošku (padlo vše), odpo jsem byla na semináři pro příjemce grantů nadace via, kde bylo prima občerstvení - kromě koláčků a šátečků dvě velké mísy ovoce, tak jsem zdlábla ještě čtyři moc dobré pomeranče. no ale večer jsem se zas neudržela u rodičů a zdlábla červenou čočku se zeleninou. achjo. je to aspoň veganské a "zdravé", ale nejvíc mě štve ten nedostatek vůle - řeknu si, že raw a ono houby! ☹ 🙄

listicka77
27. kvě 2009

lalitagopi: určitě ano. a ovocem taky. začala bych šťávami. pokud nemáte nějaké potravinové alergie v rodině, tak bych zkusila jablečnou, hruškovou, mrkvovou, hroznovou... a později totéž mixované a pak hlodat kousky (podle toho, jak má malá zuby). už jsi nějaký příkrm dala? nebo ještě plně kojíš?

s.arik
27. kvě 2009

souhlas s lišti.

a pokud se dítě nedusí do modra, dávala bych syrové "hranolky" tvrdé zeleniny do ruky hned 🙂 na žužlání.


lišti, já jsem horší než ty, hřeším i podle všeobecného názoru nezdravě. kromě toho, že mi dnes johanda osolila čaj 😀 😀 tak jsem snědla dvě větší třená kolečka 😔 (takové to linecké těsto křehké kakaové)

s.arik
27. kvě 2009

jo a krajíc chleba.

listicka77
27. kvě 2009

lalita: a pozor, hrozno na některé děti působí projímavě! (ale třeba na naši malou nemá v tomto směru vůbec žádný vliv).

sari: ty ale hřeším nezdravě v malém množství. kdežto já se vždycky naperu... (i když dneska toho zas tak extra moc nebylo - ještě se do mě vešly tři lžíce rýže se zeleninou, co nechal chlap, a mísa salátu).

s.arik
27. kvě 2009

lišti, nevím nevím, myslím že tři porce vege polévky jsou lepší než tři fidorky po sobě nebo 200g třeného sladkého těsta.....ale jo, nemá smysl to řešit, prostě svou zálibu v přeslazených chutích neumím ovládnout, tak si z toho aspoň nebudu dělat stresy... 🙂

listicka77
27. kvě 2009

sari, ber to tak, že jíš mnohem mnohem líp než před rokem. a třeba za rok budeš jíst ještě mnohem mnohem líp. 😵 a přede mnou máš náskok 8 let. 😀 mmch co ta chlorella? zatím nepozoruješ žádný efekt?
jo a pak jsem si kousla koláč od chlapa. ale jen kousla. 😅 nebylo to špatné, ale nemusím to nutně mít.

a včera jsem se ještě večer nacpala pečivem s vege pomazánkami. ☹ a ještě tu dvě mám. asi je půjdu sežrat. ☹bych potřebovala žít izolovaně od světa, nechodit k rodičům, nevařit chlapovi... hned by to bylo snadnější)

s.arik
27. kvě 2009

izolace by mi též prospěla, ale nejen od mhd, hlavně od obchodů, které tu mám na každém rohu 😖

CH jím, zatím teda nic, spíš je to horší a horší, ale máš pravdu, jím lépe než před rokem a snad za dva tři roky budu zase jinde (dávat si naděje v horizontu týdnů je nad mé psychické síly ☹ 😉 )

macik
27. kvě 2009

vy jste dvojka...se furt trumfujete...kdo je hubenější, kdo víc žere a jak blbě.... 😀

listicka77
27. kvě 2009

heh, sežrala jsem pečivo a pomazánku. 😀 obchody mi nevaděj, já pro sebe hříchy nekupuju, nástrahy ke mně choděj jinak. ☹

dgm
autor
28. kvě 2009

Holky 😲 😲 😝 😀 😀 😀 😎

Jinak vcera jsem se konecne dostala k castecnemu prozkoumani pro me nove stranky freshness.cz, uz je tam mezi cleny i hodne lidi co znam z vitarian.cz, planuje se spolecny sraz atd... je to trochu jiny styl, nez vitarian.cz, tak free, smrncovnejsi, je videt, ze je to plne elanu a mladi, taky je tam holka, co jsem kdysi objevila jeji stranku www.stavnatyzivot.com a beru si z jejiho ziti hodne inspirace ...
Taky je tam kluk, no muz, Honza Brodsky, http://freshness.cz/profile/HonzaBrodsky vyhrabal se tusim z roztrousene sklerozy a ted dela prednasky na tema vita...
Az budete mit cas, mrknete.

lalitagopi
28. kvě 2009

Listicka, vdaka,
zatial len plne kojím, sice skúšali sme kadečo, ale nejak jej rozvarená zelenina nechuti, vlastne myslím, že jej takmer nič nechuti...heh, a to by sme už podla doktorky, ju mali učiť! na masko....btw sme vegetariani 🙂

listicka77
28. kvě 2009

lalita, v klidu, já začala s příkrmem asi v 7 a půl a žádné nadšebí se nekonalo a trvalo to docela dlouho, než něco začala dlabat. doteď ochutnala maso asi 3x mrňavý kousek (manžel vege není) a jediné, co jí chutnalo, byl tuňák. toho teda malý kousek nebyl. z vařeného jí chutnaly batáty a květák a brokolice - do měkka uvařené růžičky, aby je mohla jíst sama, žádná rozhňácaná hmota. jo a rýžová kaše (ničím neochucená) - z vody.

lalitagopi
28. kvě 2009

aa, super, tá alternatíva s celým kusom zeleniny sa mi páči, ked to máš preskúšané tak sa zdá, že nehrozí žiadne nebezpečenstvo 😝
čo sú "batáty" ..asi preklep, ale nejak mi nedochádza...
a pohánková kaša by tiež mala byť ok, však? a môže sa mletý sezam, mak...atd...?
iníč sorry, možno že som asi v zlej téme 😝 , ale makrobiotika je už rok mrtva a neviem či by som v bežných dokrmovacích témach dostala uspokojujúcu odpved, no a od doktorky sa pýtať nič nebudem radšej 😝

jajinak
28. kvě 2009

Lišti,díky za upozornění,až teď,když jsem si přečetla tvůj příspěvek 22.17 mi docvaklo,že jsem měla samozřejmě na mysli kakaový prášek,máslo přece není hnědé,jinak bych si na to už nevzpomněla,tak se omlouvám,vypadám jak debil 😔

zdenallicka
28. kvě 2009

batáty jsou sladké brambory...🙂

http://www.ireceptar.cz/detail-clanku/bataty-sl...

lalitagopi
28. kvě 2009

heh, vdaka zdeni, poznám , hoci som ešte neskúšala...

zdenallicka
28. kvě 2009

Neni zac..🙂

kili
28. kvě 2009

tak dnes som zežrala makové šúlance, doniesla ich mama pre S., ale jasné, že on toľko toho nezje, tak čo s nimi?
no teraz mi je zle 😝 , tak poučenie do budúcna.... nestretávať sa s mamou 🙄 😝

s.arik
28. kvě 2009

uááááááááá, Albert mě (ne)má rád ☹ ☹ ☹
mají všechny milky zlevněné na 12 korun!!!! a přitom exp až za rok, to mi dělají schválně? 😀