Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zesa
15. lis 2011

@laola Jelikož jsem člověk racionální, mám k půstům velikou důvěru, vycházím ostatně z vlastních zkušeností. 🙂

blandik
23. bře 2014

Ráda bych obnovila tuhle diskuzi, je tady někdo, koho tohle zajímá a žije tak?

hlavinka
26. črc 2014

@blandik Ahoj, ja jsem se k tomu taky dostala. Pokud by Te zajimal prubeh meho pustu najdes ho zde: http://promena.eblog.cz/pust

Jinak pokud by ses rada na neco zeptala, klidne se ptej, co budu vedet, zodpovim. Ale jak rika Pavel z pust.cz , muzu poucovat jen ty, co nepustuovali pripadne meli jen kratke pusty. Ja dnes dokoncuji den sedmy 🙂

hlavinka
26. črc 2014

Jinak doporucena cetba je Gennadij Malachov totalni detoxikace organizmu. Nebo na http://www.breatharian.eu jsou diskuze o pustu, jak drzet, jaka je navratovka atd. drzim palce!

trinittka
25. bře 2015

Ahoj holky, milovnice RAW stravy, chtěla jsem se zeptat, co všechno klíčíte? Já jsem zvládla akorát pohanku, cizrnu, čočku, mungo, chystám se na chia semínka, ale dál mě už inspirace došla 🙂 PS: A jak na chia? V té knížce, co mám, mají akurát nato šíleně drahou keramickou nádobu, tak to asi zkusím zase ve sklenici 😎

punky
25. bře 2015

@trinittka jak prosim naklicit cizrnu a pohanku?dekuju

trinittka
25. bře 2015

@punky - Já trošku nasypu do zavařovací sklenice - přes noc je nechám namočené ve vodě a ráno propláchnu pod vodou přes síto a vrátím zpět do sklenice.. a takto se to proplachuje pak třeba ještě v poledne a večer.. pohanka se prý klíčí na tácu, ale tam mi to nešlo, tak to dělám v té zavařovačce.. jinak radí, udělat do víčka dírky a pak tu zavařovačku jakby šikmo postavit dnem nahoru, aby přebytečná voda odtékala.. také je dobré odebírat tmavší zrna.. mrkla jsem v rychlosti na google a našlo mi to třebas tuto stránku: http://www.proklicky.cz/klicky-a-vyhonky/lusten... - Jinak naklíčená pohanka se dá posypat mletým mákem a rozmíchat třebas s rýžovým sirupem - to je pak velká mňamka 🙂

punky
26. bře 2015

@trinittka dekuju za rady urcite to zkusim 😉

marketuska
6. dub 2015

Holky, žije to to aspoň trochu, je tu někdo, kdo by mi poradil jak vůbec zčít? Chtěla bych zkusit RAW jídelníček - aspoň vyzkoušet jako detox, ale neznám nikoho, kdo by tak jedl a tak vůbec nevím jak začít, co k tomu potřebuji, jak se vlastně stravuje, je na to nějaký návod? beru cokoliv 🙂