Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
6. říj 2008

lu77, Mirka maso neměla nikdy, rybu asi dvakrát, to jí chutnalo. denně dá deci až dvě jogurtu nebo kefíru a více živočišného nemá, už se kojit nechtěla, sama se odstavila, a UM jí teda dávat nehodlám. pediatrička mi to schvaluje, sama je vegetariánka 😀

listicka77
6. říj 2008

hmmmm, tak nevím, jestli zůstane u jedničky, nějak si zatím neumím předsravit, že bych cokoli jedla - byť kašovité konzistence. ☹

s.arik
6. říj 2008

lišti, vydržžžž...přeju klidnou noc!

jinak jsem dočetla Morseho a mohu jen doporučit dál. hlavně pasáže s recepty si přečtu ještě jednou. bylo tam i něco o banánové zmrzlině 😵 😀 (promiň, lištičko)

dgm, k tvému dotazu - pití destilky. přemýšlím nad tím intenzivně a vychází mi, že 100% (no dobře, i 90%) vitarián by měl raději pít destilovanou vodu. v syrových rostlinách je dostatek minerálů, tam v destilce nevnímám "deficit"....a hlavně, dneska je v té vodě plno anorganického vápníku, co akorát dělá v cévách povlak vodního kamene ("přední odborníci doporučují, pijte Calgon!"), dále různé toxiny, těžké kovy....jo, hygiena dělá rozbory, ale jen toho, co pouští do sítě, ne toho, co nám teče z kohoutku. navíc jsou ty rozbory zaměřené jen na několik málo druhů toxinů a hlavně jsou tam limity....a já prostě nechci pít třeba olovo, ani když je v "normě" 😝
jo, myslím už, že pití destilky (deci až tři denně k ovozelu) je moc fajn, občas třeba cucnout i minerálky pro klid duše, ale těch minerálů mají rostliny fakt dost a to co teče z kohoutku určitě není lepší, než mix /deci destilky a deci jablečné šťávy/ 🙂

listicka77
6. říj 2008

hehe, už teď mám takovej hlad, že teda asi fakt budu muset zejtra začít jíst. ale dneska jsem teda ve stavu, že stěží pootevřu hubu, abych si pod jazyk nasypala homeo... 😝

mumumu
6. říj 2008

Ahoj, Sariku, díky za tip na jídelníček! Budu se k tomu vracet. Jinak se budu hlavně snažit o nenásilí, takže aspoň to doppoledne v ovozelu a večer to taky nepřehnat. Zatím a uvidím dál. Dnes jsem odpo měla skoro už jen ovoce, ale večer ještě nějaké pečivo...Tak dobrou🙂, snad proboha mám ještě citrón na zítra!!!

s.arik
6. říj 2008

no, tesco místní má inventuru, tož tam dnes bylo jak vyrabováno...jsem bez citronů a zítra ráno bude muset stačit pomeranč 😀

dgm
autor
6. říj 2008

Listi, nezavidim...a co treba nejakou stavu a pit to opatrne bokem z druhe strany slamkou?

Mumumu, drzim pesti, at jsi spokojena a brzo uvidis rozdil 🙂

Sari, na tu destilku se ted divam uplne jinak nez driv, bezne jsem ji nikdy nepila...

s.arik
7. říj 2008

super, poslali mi mail z e-shopu, že už balík předali poště 🙂 za pár dní budu mít kakaový sen!

včera jsem si koupila bio čokoládu, dobrá, tak snad bude ta raw taky jedlá.

no a jelikož kobyla kulhá, přesunula jsem se na vitariána.cz 😀 ale neopouštím ani vás.

macik
7. říj 2008

šarik-mě kakaovej sen napoprvé překvapil, nicméně ještě ten den sklenička padla 😀 ...zajímavý jsou i ty čokoboby, ale dlouho jsem si na ně zvykala-teď už mi dost chutnaj...olivy mi napoprvé nejely a pak už jsem to nezkoušela, ale asi teda zas zkusím 😀 ...dulse je supr trupr-chutná mi i vcelku, nejen vločky

jajinak
7. říj 2008

Mně ještě nic neposlali,ale počítám,že ta sklenička kakaového snu taky za den padne,až to přijde.Olivy zkusim do salátu.

s.arik
7. říj 2008

no, si právě říkám, že sklenička musí vydržet týden! nebo tři dny....? sakrblé, musím si vymyslet nějaká pravidla.
první bude znít, že raději sklenice na den, než "vařené" čokolády 😀

jajinak
7. říj 2008

Jasně,to je rozumné pravidlo 😀 .V tom případě jsme si ale měli objednat těch skleniček o dost víc.

listicka77
7. říj 2008

He, tak jsem fakt v půstu neporkačovala, i když si myslím, že bych další den dokázala zvládnout. Zub je lepší, snad přežiju.

s.arik
7. říj 2008

lišti, však jak jsou chutě a huba dovolí, jez, ještě při kojení...

mumumu
7. říj 2008

Ahojte, ještěže jsem dnes měla tak napilno, jinak by mě ta kobylí nemoc trápila🙂.
Dnes mám krizi. Sice jsem jídelníček zvládla ještě mnohem líp než včera, ale od rána mě trápí bolest hlavy. Večer na józe mi ji cvičitelka pomohla částečně rozmasírovat, ale po příchodu domů mě čekalo nemilé překvapení a bolest se vrátila s takovou silou, že jsem sáhla po chemii 😒 ...teď relaxuju a prociťuju postupnou úlevu, chystám se do postele, jen jsem ještě chtěla nakouknout... Může to být průvodní jev změny jídelníčku? Věřím, že jo.

jajinak
7. říj 2008

Mumu,možná jo,ale já to neměla.Naopak,dřív mě často bolela hlava a poslední dobou skoro vůbec.Spíš si myslim,že to se stravou nic společného nemá.Ale každý to má jinak.

macik
7. říj 2008

no já bych zas řekla, že bolest hlavy bývá jedním z nejčastěji uváděných příznaků detoxikace....

listicka77
7. říj 2008

Sari, chutě jsou, s hubou je to slabší. musela jsem jíst čajovou lžičkou, větší se mi nevešla do pusy. až večer jsem srkala polívku z takové střední (dětské). trochu to povoluje.

mumumu
7. říj 2008

No, hlavně, aby se to časem zlepšilo! Hodlám vytrvat🙂

listicka77
7. říj 2008

Sari tu házela dotaz na odšťavovač. Poradil někdo? Já dneska došla k mámě a na multifunkčním robotu jsem si odšťavila mrkev. Ten odpad byl ještě dost mokrý, vyždímala jsem ho pak rukou. celkem to dalo asi 1,6 dl z půl kila mrkve. Jaké zkušenosti máte vy?

s.arik
7. říj 2008

já nulové ☹ ale šťávy mě lákají, určitě by mi chutnaly! hlavně bych tak pojedla více zeleniny, která mi vcelku moc nejede.
zatím si tak akorát mixuju banán s pomerančem a vodou (dííííky maciku, ovšem zatím bez špenátu 😀 )

mumumu
7. říj 2008

Lišti, zkusím to změřit, ale dnes jsem tam zkusmo (místo jablek) hodila švestky a to byla fakt škoda, skoro nic, no moje blbost. Ale i u těch jablek mi to kolikrát přijde málo.

dgm
autor
7. říj 2008

Ahoj, jak se mate dneska? Listi, at uz to mas dobre. Mumumu, vydrz, drzim pesti. To mi pripomnelo moji maminku, kdyz mela prvni pust, tak ji taky bolela hlava a dala si na to Ibalgin.... Rika se, ze leky maji v pustu trojnasobnou silu. Maciku, to je fajn, ze jsi zase na vitarian.cz, uz jsi tam dlouho nebyla. Jeste Jajinak, tak at vam to objednane vsechno chutna. A Sari, tak uz jste se s Fionou nasly? Ona je blazen do plavani v ledovem mori. Bydli ve Svedsku, minule vydrzela mesic bez jidla, jenom se chodila koupat do more...

jajinak
7. říj 2008

Já vím,že bolest hlavy je nejčastější příznak detoxikace,ale Mumu psala,že na to trpí častěji,tak nevím.Mně se právě ty bolesti s větším příjmem syrového ovozelu hodně zlepšily.Nebo se nedetoxikuju? 😕

Ad odšťavňovače-už jsem tu psala,že mám 12 let starý Moulimex,stál kolem 1000,- jsem spokojená,pořád slouží.Každý den neodšťavňuju,jablka jsme lisovaly v domácím lisu na mošt,takže občas si navíc k tomu odšťavím mrkev nebo řepu.Na to mi bohatě stačí.Nevím,jestli se ještě vyrábí,možná jo.

s.arik
7. říj 2008

mmm, z toho co píšeš míváš migrény častěji, takže to může být náhoda, že rzovna dnes...měla si stejně moc práce ne?
ale samozřejmě syrové detoxikuje a to dočasně člověka zahltí uvolněnými toxiny.

já i Mirka jsme chytly rýmu, ale po 4 dnech je to ok (neléčily jsme nijak).
no a poslední dva dny mě bolí játra, asi z čaje z pampelišky. nevysadím, pokračuju, vnímám to pozitivně.

ovoce a byliny odstraňují toxiny z těla, což ta játra krátkodobě přetěžuje, ale pevně věřím, že za měsíc dva budu o pár kilo marasu lehčí 😵

s.arik
7. říj 2008

dgm,
nožky by se brodily i v ledu, ale na plavání jsem srab 😀

mumumu
7. říj 2008

Jo, migrény mám relativně často, určitě častěji než průměrný člověk... 😒
To je jeden z hlavních důvodů pro detox...štve mě, že jsem zase skončila u prášků. Ale ta bolest je strašná. Celý den jsem se snažila to vydržet, večer mě to dostalo. Možná, kdybych měla na starost jen sebe, tak to nějak zkusím bez nich.

macik
7. říj 2008

děcka, dneska jsem si jen tak pro radost koupila housle-že se jako zkusím aspoň trošku naučit jim porozumět, když mi to v dětství nešlo (chodila jsem a nechala jsem toho, neumím ani ovčáci čtveráci) a teď jak jsem četla zprávu od dgm, tak jsem říkala manžovi, že už hrozný léta toužím po tom, abych se naučila otužovat a plavat v ledové vodě jako ta dívčina ve Švédsku (já to ale chtěla snad už ve 14, viděla jsem o tom dokument, proto taky strašně toužím po jezírku na zahradě, abych to mohla zkoušet) a manža jen pohoršeně zvolal "bože, co to je za blázna, housle a ještě ledová voda" (on je škudla a housle, když stavíme jsou fakt šílenej rozmar a navíc má alergii na chlad, takže nesnáší ledovou vodu)...no musela jsem se až smát, jak je nepružnej 😀 (to jsou ty zanešený těla a následně mysli)

s.arik
8. říj 2008

maciku, s tebou žít, to musí být sranda 😀 na housle mi něco zahraješ až přijedu 😀 a ledová voda teče z kohoutku, tam se není co vymlouvat na fakt, že ještě nemáš jezírko 😉

dgm
autor
8. říj 2008

Maciku, housle super!!! 🙂