Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

jajinak
13. říj 2008

Šári,právě jsem to četla,napsala to pěkně,rozhodně v tom není žádné vnucování nebo poučování.Z toho by se neměl nikdo vytočit.Aspoň možná o tom začnou přemýšlet.

dgm
autor
13. říj 2008

Vidis, vidis, Sariku, z tebe bych si mela vzit priklad, v presnidavkach jsem se udrzela, ale v Pohance ne 😝
Podle me jsem zase tak nic hrozneho nerekla, ale ta reakce v Alergii na bilk. KM je dost prehnana, clovek ma pocit, ze MK je jenom pro klasicky zivotni styl, kdo ma navrh na uzdraveni v te ktere konkretni diskuzi, neco, co skutecne pomaha, tak aby si kvuli tomu zakladal extra duplicitni tema. Prosby typu: Poradte mi prosim , co s mym problemem, ale pokud hodlate prijit s necim, co sice zabira, ale co ja nechci slyset, tak si zalozte svoje vlastni tema . Nepostrada tady to vsechno smysl?

macik
13. říj 2008

dgm-postrádá....teď mi přišla klientka, která má těhotenskou cukrovku a lékaři už jí řekli, že jí to zůstane....tak jsem jí zkoušela naťuknout a ona že to pro ni není, že miluje buchty....jo, to já taky, ale kam mě to dovedlo...

s.arik
13. říj 2008

dgm, předposlední věta dobrá!!! 😀

smysl to tu má, neb si každý najde své.
my "přemýšliví 😝 " jsme na koníkovi objevili šátkování, látkové pleny, ekodrogerii, vitariánství a tisíce drobných tipů a zlepšováků.
no a mainstreamové maminky si tu najdou podobně smýšlející ženy, vzájemně se utvrdí v tom, že to, jak věci dělají, je nejlepší možný způsob (od pemprsek k vepřu-knedlu-zelu s krásně měkkým masíčkem pro miminko) a vůbec objeví mnoho zajímavostí včetně vzorků zdarma, akcí na dětské zboží a podobně 😎

jajinak
13. říj 2008

Tak mi konečně došel balík 😵 .Zatím jsem ochutnala jen kakaový sen,sice má do čokolády hodně daleko,ale docela mi chutná.Chuť na sladký rozhodně zažene a je dost sytý.Snědla jsem pár lžiček a mám dost.
Ty mořské řasy od Lifefoodu chroupete jen tak nebo je namáčíte a dáváte třeba do salátu?Zatím jsem je nenačala,ten kakaový sen mě fakt zasytil.

jajinak
13. říj 2008

Přečetla jsem si tu diskusi o pohance a a vůbec nechápu,proč se dotyčná paní,kterou Dgm omylem oslovila,rohhořčila.Ještě s tím vepřo-knedlo-zelem bych to pochopila,ale že se jí plete do života?To mi hlava nebere 😕 .

miriamkac
13. říj 2008

Ahojte. Na skok sa vam sem "votrem".

s.arik citala som par tvojich prispevkov tu aj v inych temach, a urcite mas ohladne suroveho ovocia 100% pravdu (hlavne, co sa tyka temy o presnidavkach). Este si vas tu poprecitam a trosku sa inspirujem, lebo ja som tiez za to, aby bola v jedalnicku kazdy den surova zelenina a ovocie. (Aj ked nie som az taka "poriadna" v zdravej vyzive ako vy, ale kazdopadne sa budem snazit to zmenit)
Prajem prijemny den

jajinak
13. říj 2008

V mém příspěvku v 8.51 má být:napsala jsi to pěkně.Doufám,že to bylo k pochopení. 😉

dgm
autor
13. říj 2008

Holky, diskuze v batolatech, Vytrzeni mandli, tam bych taky mohla neco napsat, ale jak to tak tusim, tak to nezvladnu. Tam by se dalo jeste ledacos zachranit, nez pujdou na to vytrzeni. Holky, to je tolik nestesti na svete co si lidi sami zpusobuji... jako by nebylo pomoci.

dgm
autor
13. říj 2008

Jajinak, k tem rasam, ja je jim nejradeji vsechny rovnou ze sacku, i ten morsky salat, ten je krasne horky... Dulse mam rada do salatu, vlocky jenom nasypat do dlane a ujidat, to je podle me mnamka. Jeste mam rada jedny, ale ty uz ted nejsou v nabidce, byly celkem dost tvrde a hodne slane, a potom jeste jedny, nazev si nepamatuju, ty jsou taky dost tvrde, ale ja se na tom aspon vyradim zubama, chutna mi to vsecko. Spravne by se mely nejspis pro vetsi stravitelnost namacet a hlidat nejaky denni pridel, ale ja si kolikrat neporucim 😀

s.arik
13. říj 2008

dgm, o mandlích nevím vůbec nic, nechtěj po mně, abych tam přispívala 🤐
jako já bych mandle trhat nenechala, jsou důležitou součástí imunitního systému....ale víc nemám tucha.

ad sen: načatou sklenku zkrmím Mirce, dvě tři lžičky denně jí neuškodí, sezam je zdravý. dvě neotevřené sklenky poputují asi macikovi 😀

s.arik
13. říj 2008

naštěstí znám 7letého kluka, co je nemocný asi 2x v každém měsíci...a mandle má samozřejmě už dávno pryč 😝

dgm
autor
13. říj 2008

Sari, dik za prispevek tam. Nakonec jsem to zvladla i ja a nebyla jsem doufam fanaticka 😎

s.arik
13. říj 2008

no, bylo to tvrdé, dgm, ale v dobrém 😉 a tím že tam napsala macik jakožto kapacita přes děcka bez mandlí, tak je to dokupy hezky vyvážené 😀

terrestriss
13. říj 2008

ahoj děvčata jsem teď sice těhotná tak nebudu ortodoxně vita ale začínám zařazovat co nejvíc syrové zeleniny a ovoce a chtěla jsem se zeptat, jak standardně postupujete - k syrovému ovozelu vždy přikapáváte nějaký kvalitní olej nebo to nemusí být (žiju neustále v tom, že některé vitaminy jsou rozpustné pouze v tucích)?
např teď bych si chtěla dát mrkev, brokolici a řapíkatý celer: tak pokapat olejem?

dgm
autor
13. říj 2008

Je, rapikazy celer, ten tady prave konzumuju u pc 😀 Miluju nade vse tuto zeleninu!!! Z oleju je dobry nejkvalitnejsi olivovy, extra panensky, potom lneny, ale ta kvalita se spatne zajistuje, protoze na svetle za par minut pozbyde hodne svych kvalitnich vlastnosti , tak ti doporucuji si rano namocit lzicku lneneho seminka do vody, jenom nechat zaplavit, vic ne a v poledne si to uz muzes dat do salatu i s tou vodou, mas to cesrtvejsi nez koupeny drahy olej a nezapomen do kazdeho seminka kousnout" 🙂

s.arik
13. říj 2008

ano, některé vitamíny se rozpouští v tucích...ale ta zelenina a ovoce taky nějaké tuky obsahuje...tudíž mi zase připadá zbytečné si každé jablíčko pokapat olejem 😀

terrestriss
13. říj 2008

aha dík 🙂, lněné semínko normálně to tmavě hnědé trvdé 🙂

jajinak
13. říj 2008

Terrestriss,já si do salátů kapu olivový olej jen někdy,ale většinou to jím jen tam bez ničeho.Taky jsem slyšela,že kvůli vit.rozpustných v tucích se má zelenina pokapat kvalitním olejem a ještě pár kapkami citronu.Ale dělám to tak jen někdy.
Ochutnala jsem ty sušené černé olivy a nic moc,přijdou mi skoro stejné jako normální olivy a ty taky nemusim.Ale když jich dám pár do salátu k zelenině,tak se to dá.Když vím,že je to zdravé,tak s to naučím jíst,s tím zase problém nemám.
Jaký je rozdíl mezi lněným semínkem hnědým a zlatým?

dgm
autor
13. říj 2008

terrestriss, jj, jeste je to same ale svetle hnede, na sacku je psany len zlaty, nevidim v tom rozdil, asi nejaky ale bude... Uz jsme tady o LS psaly, tak to najdu .

Sari, dik za zpetnou vazbu, ale ono to asi k nicemu nebude ... ta vase snaha.
Za toto jsem moc rada, ja to tak nevnimam, ale ted po upozorneni to uz taky tak vidim 😝 😒

dgm
autor
13. říj 2008

Tak lnene seminko 18.zari 16.13 i pred tim i potom

dgm
autor
13. říj 2008

Tak ten zlaty len by mel byt udajne slizovitejsi, asi , ale to jsem nepostrehla ...

s.arik
13. říj 2008

len zlatý i hnědý mi chutnají stejně, syrové i v domácím chlebu, myslím že to jsou prostě jen různé odrůdy, netřeba za tím hledat takový chyták, jako rozdíl mezi světlou a tmavou pohankou 🙄

dgm,
píšeš lehce bojovně, ale to je lepší než nepsat vůbec. kdo přemýšlí, bude zvažovat, kdo nepřemýšlí, pojede vždycky postaru....já jsem ráda, že tu píšeš.

terrestriss
13. říj 2008

děkuju, už jsem to našla - na ráno už se mi len máčí a teď si k brokoličce a celeru pokusuju první várku 🙂

listicka77
13. říj 2008

sari, co máš prosím tě za mixer? píšeš v tématu o pohance o mixování na kaši - nasladko, to by ještě můj mixer snad zvládnul, ale pak o mixování s česnekem jako pomazánka. já prostě do mixéru musím přidat vodu, jinak to neutáhne a to by pak bylo na pomazánku moc řídké... ☹ (mmch - psala jsi o pohankové kaši v OVOCEM? já myslela, že ovoce se nesmí míchat s ničím...)

dgm
autor
13. říj 2008

Listi, tak ja odpovim jeste pred Sarikem... Kdyz zacnes rano ovocem, samotnym, tak potom muzes postupne pridavat treba jako na svacinku prave takove kombinace, s orisky, se seminky, s pohankou ... Ti hodne leti a zasadovi vitariani to striktne dodrzuji a nemichaji, coz ja nejsem... Klidne si dam rozmixovane jablko s bananem pampeliskama nebo se zelim, se spenatem, nic se nedeje a moc to chutna ... Nebo seminkove mlicko s bananem ... Zasady si kazdy tvori podle sebe, co si na sobe vyzkousi ... Kdyz budes videt, ze ti to nedela dobre, tak si vystopujes jinou kombinaci nebo samostatne ...

s.arik
14. říj 2008

lišti,
mhd koupil obyčejný tyčový mixér. když je pohanka několik hodin máčená, rozmixuje ji bez potíží. česnek a trochu cibule tam tlačím až potom přes lis na česnek.
kombinaci s jablky dělám proto, že mi samotná pohanka vůbec nechutná. a tu s česnekem musím jíst na chlebu, který chci vypustit úplně....tak to jablíčko je takový ústupek, abychom s Mirkou tu pohanku vůbec snědly 🙂

jinak teda ovoce nemíchám vůbec s ničím, výjimky asi jen dvě: řepa+jablko, pohanka+jablko.
zeleninu míchám s jinou zeleninou často.
ořechy a semínka nemíchám vůbec, tam mi nejvíce chutnají separátně (jeden den lžíce lnu, jindy sezamu, lískové ořechy...)

...
dlouhodobá bilance hříchů, za poslední měsíc:
čokoláda každý den (ale posledních 5 dní vůbec),
oběd cca co 3. den
chléb asi krajíc nebo dva obden

zbytek je raw 🙂

jajinak
14. říj 2008

Tak banánovo-pomerančový koktejl je výborný!Dneska ráno jsem ho udělala i klukům a chutnalo jim 🙂 .L. si dal ještě 2 kiwi a pádil do školy.A svačinu má banán a hrušku,pak už bude mít ve škole normální oběd.Ty svačiny střídám,někdy ovoce někdy namazané pečivo se zeleninou.Ale ráno mají ovoce vždycky.Jsem ráda,že to tak jde měla jsem strach,že budou protestovat,ale kupodivu ne.Teda L.Občas chce ráno pečivo,ale vždycky si dá vysvětlit,že mu ho teda dám,ale až dýl,nejdřív ovoce.Ale za ten měsíc,co to takhle děláme těch protestů bylo minimum.A s Péťou je to taky dobrý.Už kolikrát vydržel až do oběda na ovoci 🙂 .No a já samozřejmě denně,že 🙂 .

macik
14. říj 2008

šarik, ty seš neskutečnej vzorňák, nemůžu se dočkat, až budu mít zase přístup k zabarikádovanýmu mixeru a odšťavňovači...to tak akorát dojede ta moje dovážená dieta a vrhnu se na vita.... 🙂

tannawe
14. říj 2008

Ahoj,procitala jsem trochu vasi diskuzi. Jen jsem se chtela zeptat na vas nazor na pouzivani tycoveho mixeru?? Vitariani se bez nej casto neobejdou, ale kdesi jsem cetla, ze pouzivani zvlast pri priprave kojenecke stravy neni zrovna nejvhodnejsi - kvuli energii, ktera pak v jidle vznika pri mixovani...
Je to zajimave, ja ho tedy pouzivam minimalne...
Jinak my jedeme spis ve vyvazene zasadite strave, a to uz dlouhodobe,ale hresime radi... 😀 a taky jsme podle toho kraaaasnyyyy 😉