Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

s.arik
26. říj 2008

200

dgm
autor
26. říj 2008

Sari, ty to mas v hlave pekne srovnane, tebe nam poslalo asi samo nebe na tu knizku, kterou se chystame vydat... Jenom abys mela co nejdriv ten Dr. titul 🙂 , tam je to nejvic samy ing.

s.arik
26. říj 2008

tak, jak asi dopadlo mé "vaření" dortu?!!!
sežrala jsem samotné suroviny 😀
né, snaha byla, namočila jsem mandle a mák, před chvíli pokrájela mandle a datle, myslela jsem, že budou datle mazlavější a nějak se to spojí i bez mixování, ale to se nepovedlo.

robota někde máme, dokonce dva, ale v chlapově bordelu jsou jednotlivé součástky rozptýleny nad mé schopnosti to poskládat (roboty jsem nechtěla, kupoval je on).

tak máme v misce namočený mák (výborný, i samotný je sladký, což mě překvapilo, v pečivu a tak se vždy míchá s cukrem nebo medem a to mi moc chutnalo, divím se že i syrový samotný je skvělý) a v talíři nasekané mandle s datlemi a zobeme 😵

Miri odmítá zkusit mák, dívá se na to jak na jed 😀 ale datle jí chutnají moc. asi jí koupím rozinky (sama je nesnáším) jí budou chutnat.

s.arik
26. říj 2008

jaká kniha? jsem mimo 😕

s.arik
26. říj 2008

ad titul, dr. já nebudu 😲 mám jenom 2x Bc. a dělám si zrovna třetí Bc. 😅 no a chci tam pokračovat na Ing. (geologické inženýrství)

macik
26. říj 2008

šarik-jak jsi uváděla toho grahama, tak z toho frederic hodně vychází, tuším, že tam jsou i nějaký osobní kontakty a tak...

dgm
autor
26. říj 2008

Aha, Sari, tak to jsem nejak vydedukovala , kdyz jsi popisovala nekde lasku k biologii...Nebo i tohle je blbost? Tak proste nejak jsem pocitala s tim, ze jednou budes mit ten doktorsky titul. 😀
No, knizka se chystala, mela byt do konce roku, ale nejak to pocatecni nadseni usnulo...je o tom i diskuze... chtelo by to lidi studovane spravnym smerem, ne jenom nadsence 😀

dgm
autor
26. říj 2008

Taky chemie, ze te bavi, to by taky bylo nanejvys dobre... 😉

s.arik
26. říj 2008

no, biologii jsem se věnovala teoreticky intenzivně deset let, nejvyšší meta desátá v republice na celostátním kole 😀 ale před maturou mě to už nebavilo, mám ráda změnu a zajímá mě skoro všechno, šla jsem teda studovat tu geoekologii a němčinu...z toho se pak klube překládání z němčiny (snad to vyjde, zatím se teprve domlouvá...) a studium geologie, což bych ráda aby zůstala mým oborem jakože "napořád" prostě si v téhle branži i najít práci, až dorodím X dětí 😎
i když jsem zvažovala nějakou školu ještě z IT, ale to už je trapné, mít 4 Bc., raději to snad doklepu na toho Ing.🙂

kniha o vita z praxe by byla fajn, ani nevadí že nemáme nějakého představitele s titulem, to se musí? na tohle skočí jenom hlupáci ne? jednou si člověk myslí, že je celá společnost i lékařská obec zcela "mimo" a na druhou stranu se ohání tím, že jeho stravování schvaluje "jeden MUDr." to je fakt ironie...

listicka77
26. říj 2008

Ale sari... Přece až budeš Ing., tak ti to nebude stačit a nakonec budeš PhD. Nebo snad ne? 😀

s.arik
26. říj 2008

lišti nevím, co mám děcko a dva tituly, začínám k 2. a 3.děcku tíhnout více než ke 3. a dalším titulům 😀
uvidíme...

listicka77
26. říj 2008

Nojo, Sari, ale tituly můžeš honit i bez chlapa, žejo. 😀

s.arik
26. říj 2008

to jo 😝

listicka77
26. říj 2008

Včera a dneska jsem dopoledne donesla chlapovi ke compu vykrájené jabko. Sněd to. Ale nevím, jestli "káva - jabko - teplý oběd" je o tolik lepší než "káva - nic - teplý oběd". 😀

s.arik
27. říj 2008

lišti, myslím že je to pro mhd lepší, dopoledne se přece tělo čistí, dopolední půst je sice super věc, ale u 100% vařáka je asi ovocné dopoledne lepší - čistí tělo A navíc doplní nějaké ty vitamíny, enzymy atd.

už tři dny jím místo čokolády kakao s medem a trochou vody, hodně mi to chutná. kakaa sním asi podobné množství jako v těch čokoládách, ale mám to bez tuku a místo rafinovaného cukru, mléka a spol jenom med 😵

arvetka
27. říj 2008

s.arik
musím vyzkoušet!!!!
včera jsem to zapíchla palačinkama v 8 večer 🙄 tak mám dneska smůlu, ani jedno semínko, žádný ořechy, NIC!

dgm
autor
27. říj 2008

Je listi, a aby vynechal rano to kafe a zacal jenom ovocem, to bys uz asi chtela moc, ze?

macik
27. říj 2008

lišti-v takovém beznadějném případě jako je tvůj mhd se každé jabko počítá do tvé velké knihy dobrých skutků 😀

listicka77
27. říj 2008

Hehe, bez kafe ani ránu! Dneska dokonce když mě slyšel vykrajovat, tak už předem hlásil "dneska jabko nechci", tak jsem mu řekla "ale chceš" (to je jak ze Samotářů 😀) a strčila pod nos. No jasně že ho snědl. Můj chlap je hodně beznadějnej, to jsem vám tu ještě nenapsala, že už 5 let přestává kouřit. 😝 Vždycky má nějakou záminku, naposled slíbil, že přestane, až se narodí malá. No nějakou dobu to i vydržel. Ale už v tom zase jede s občasnými pokusy. A furt slibuje. 😝

macik
27. říj 2008

lišti-na to je nejlepší půst, ale to u manži asi fungovat nebude co? 😝 😀

listicka77
27. říj 2008

Půst, haha. Jsem mu kdysi vysvětlovala, že hlad je příjemnej pocit, že mám ráda hlad. To se teda netýkalo půstu, mluvila jsem o tom, když má člověk takovej příjemně vyprázdněnej žaludek a těší se na jídlo. No vůbec nechápal... A na moje půsty taky vždycky koukal divně, proč jako dobrovolně hladovím. 😀 Ale takové jedničky by určitě zvládal dobře, někdy když moc pracuje, tak jí až večer (jenže jít spinkat s prázdným žaludkem, to už by asi bylo moc). No a delší půst, to fakt ani náhodou... Občas si z něj dělám srandu, že ho nejdřív odnaučím kouřit, pak pít pivo a nakonec i jíst maso. A on tak vždycky kouká, jestli to jako náhodou nemyslím vážně. 😀

kristulatko
27. říj 2008

nazdarek, tak vita je v cudu, mam tu mamku a s tou jsem se uz i pohdala (kvuli Terezce). a taky jsem se dnec vratila od ocare se zanetem sitnice a rohovky ☹ a prej "to mas z toho jidla". hm. uz jsem si postrezovala na AP diskuzi, i to, ze mi hrozi lecby kortikoidy. mela jste nektera podobny zanet? asi ne, co? to by byla velka nahoda...
a co na zanety a kortikoidy vita? dgm?
si tu uz stezovat nebudu, musim jit uspat deti, ale pokud mate neco podnetneho nebo povzbudiveho, sem s tim 😉 doctu vas pozdeji, stejen nemuzu moc na PC sedet.
toz tak s mym zdravim, ach jo...

vikinka27
27. říj 2008

listi 😀
tak som to dala precitat manzelovi, nech si pripomenie a pobavi sa 😝

inak, uz 3.den sa napchavam tym kelom, mnamenky, ja sa ho snad prezeriem!!! plus si najnovsie do neho pridavam naklicenu sosovicu.

kristulatko 😔
nemoze to byt cistenim??? co tak homeo?

kristulatko
27. říj 2008

viki, myslis pustovym cistenim? toz nevim, ja jedla vita asi dva dny, a zacala jsem minuly ctvrtek. obcas prohresek nebo se mi darilo treba dopoledne 100% a pak normalne a vecer salat...toz ze az tak bych se cistila???? nevim, jsem obrovsky zacatecnik a teoretik...
na homeo uz se pracuje...

dgm
autor
27. říj 2008

Kristul, to me mrzi, tvoje problemy ... cetla jsem si to ted i na AP, nevadilo by ti, kdybych te ocitovala na vitarian.cz? Ja s tim opravdu nemam zkusenosti, me se po pustu oci spis rozzarily a vycistily... Nevidim ani duvod, proc by ti to po jak dvou dnech na vita melo projevovat, ani netusim ktera rostlina by to mohla zpusobit, zeptam se... I na visteni mi to prijde dost brzo, vzdyt to neni zadna velka zatez, teprve par dni, ani zadny pust nemas, ze by se mohla nejaka skryta nemoc rozjet ... Jestli vydrzis foceni zblizka, tak si vyfot obe oci, co nejostreji, jedna holka se tam zabyva i irisdiagnostikou, je tam i diskuze irisdiagnostika, tak by ti mohla rict, s kterym organem v tele by to mohlo souviset... Ale jesrli by ti to bylo bolestive, tak se na foceni vyprdni, pujde to i bez toho, zeptam se. Ohledne kortikoidu a vita? No, vita nahlizi na vsechny leky jako na jedy, prave smyslem vita je prestat tyto latky pouzivat, vetsinou se davky jakychkoliv leku snizuji a po case uplne vysazuji ...

dgm
autor
27. říj 2008

visteni - cisteni

Zrovna nedavno jsme si tam rikali, jak se oci obecne zlepsuji, ubyvaji dioptrie ...

vikinka27
27. říj 2008

kristulatko, myslela som skor cistenie z viacereho mnozstva ovocia a zeleniny. nieco na sposob zhorsenia po homeo.

lubii
27. říj 2008

Dievčatá,kto tu dal ten návod na kakao s medom? S.arik,nevieš???? Už som zjedla druhú várku.

dgm
autor
27. říj 2008

Tak jsem chvilku googlila a nasla jsem tuto stranku, ctu to poprve:
http://www.esoterika.cz/clanek/2702-dobry_zrak_...

Takze to spis podporuje mou teorii, ze syrove pomaha a ne skodi ... Jenze reseni pro tebe tam neni, kdyz kojis, tak je hloupost najizdet na detox...

Jeste jsem se zeptala na vitarian.cz, ale ted je tam uz mrtvo, tak zitra ...

s.arik
27. říj 2008

lubii, vítej v klubu 😀 já dneska míchala třikrát 😵
ale u mě se to fakt vyplatí, 3PL kakaa a 2PL medu, to je jistě menší svinstvo než 100-200g čokolády s bílým cukrem, ztuženým tukem, sušeným mlékem, emulgátory a troškou kakaa...

kristulátko, kecy maminky bych neřešila, za dva dny jiné stravy nemůže propuknout nemoc, i kdybys jedla 3 dny pouze hamburgry s colou, neveřím že by ti nějaký orgán začal dělat trable tak rychle.... zánět je bohužel blbá shoda náhod. nevím co ti poradit, než hledat další info a pokračovat ve stravě, která ti vyhovuje (alespoň 60% vity ale klidně i 100%). přeju brzké zlepšení!!!