Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
20. lis 2008

sari, já dnes měla pohanku na způsob bramboráku - s třeným česnekem a majoránkou. taky docela dobré. 😉

s.arik
20. lis 2008

jajinak, akceptuješ poštovné 80-90Kč, nebo nakoupíš nad limit 800?
mě strašně vadí to poštovné.........a pak samozřejmě to, že hořkou figaro koupím v krámě za 14,90 😒 a 100g kakaa za 9,90, což je 8x levnější než raw ☹
takže kakao a čoko teda mít raw nebudu.

listicka77
20. lis 2008

takže poštovné zdarma je nad 800 Kč? jsem to hledala a nenašla...
furt jsem se chytsla, že si objednám mix těch sladkých kuliček, abych všechny ochuntala, a ona to Tereza normálně zrušila! už jsou jen jednotlivé druhy po 5 ks. ☹

macik
20. lis 2008

lišti, mě chutnaj ty kekule a rokokule, makovníčky a čokokule nic moc...

macik
20. lis 2008

toho poštovného zdarma jsem si nevšimla, škoda, něco bych přikoupila

listicka77
20. lis 2008

holky, googlila jsem něco k tomu chronickému únavovému syndromu (sebrala jsem do hrstičky svou basic english 😀) a našla i 9 důvodů, proč je vita strava nebezpečná. pro pobavení sem dám ten první:
"Dangers of eating only a raw food diet
1.Eating only a raw food diet is a form a food fanaticism. To obsess about eating only raw food at any cost is not only socially non-practical but also creates a neurotic mind state that fixates on food."
(je to na webu člověka, co údajně ten syndrom měl a vyzkoušel všechny možné diety včetně raw)

jajinak
20. lis 2008

Šarik-částku jsem záměrně překročila,abych poštovné neplatila.Je toho sice víc,ale zase to vystačí na dýl,nechci objednávat každý týden a jsem přesvědčená,že mi to bude chutnat.A poštovné je zdarma nad 900 Kč,aspoň mi to napsali do objednávky.

macik
20. lis 2008

no jo, tak jestli byl nemocnej už před raw, tak není divu...ale jinak mám pocit, že lidi na raw jsou právě duševně daleko od neurotismu...

listicka77
20. lis 2008

maci, no jasně že byl nemocný předtím. píše tam, že v rámci hledání nečeho, co by mu pomohlo, vyzkoušel všemožné diety - raw, vegan, mb... a pomohla mu až strava dle ajurvédy.

lubii
20. lis 2008

U nás majú Lifefood v bioobchode, takže čokoládku som už jedla a dnes sme kúpili nepražené kakao.Už som ho skúšala s medom 😀 Výborné 😉

listicka77
21. lis 2008

Tak jsem se včera začetla do nějakých článků na Vitariánovi a četla jsem o "trianglu" dle D. Wolfa: http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=200...
tak jsem si tím zase připomněla, proč nemám ráda to svaté nadšení čerstvých přeběhlíků k nějakému typu "alternativního" stravování a jejich agitky typu "jsem vitarián (dosaďte si cokoliv jiného) půl roku a je to úplně skvělé a nejlepší a všem to můžu jedině doporučit. 🙂

dgm
autor
21. lis 2008

Jj, slunecni triangl, je dobry tento clanek, je k tomu i diskuze . Clovek, ktery zacina a nevi, ze by se melo neco dodrzovat, tak muze prijit o ejake latky, David pise ze se ucinky nejezeni a flinkani neceho projevi cca po dvou letech... No, ja bych nebyla tak prisna, jak udava, ze behem dne, to je jako v beznem zivote, taky nemas kazdy den maso, mleko, zeleninu... kdyz se to jeden den s necim prezene, tak se to dalsi den vyrovna necim opacnym... Po case cloveka uz chute samy nasmeruji, neni to o nuceni, taky se mi libi, ze podporuje pust.

listicka77
21. lis 2008

dgm, jojo, taky si myslím, že není úplně nutné dodržovat rovnováhu každý den. ale jsem ráda, že mi to připomnělo, jak je důležité jíst zelené. jinak mě teda překvapilo, že rajčata, okurky a jiná plodová zelenina, se podle tohodle systému považuje za "ovoce"

listicka77
21. lis 2008

tip na vánoční dárek: http://www.vitamina.cz/Datle-Deglet-Nour-4,5kg-... (a dokonce levnější než vážené datle od lifefoodu, ale samozřejmě dražší než datle ze super hyper) 🙂

listicka77
21. lis 2008

už si tu zas píšu sama. no nic, jen nějaké dojmy z Morseho. čtu ho jakoby i z hlediska, jestli to bude stravitelné pro bráchu. tak hned v úvodu mě moc nebaví, jak všude furt zdůrazňuje toho Boha. jeho vyprávění o sobě, jak byl dlouho na ovoci a půl roku jen na pomerančích, ale nechal toho, protože moc ulítával do jiných světů, to taky není zrovna moc čtení pro materialisty. tak nevím nevím, jak tohle překousne naše totál ateisticky založená rodina. pak jsem si ovšem nalistovala kapitolu o očkování, protože mě to zajímalo. kdo chodí na AP diskuzi, tak asi ví, že k očkování zrovna kladný vztah nemám, malá ještě nemá očkování žádné, chci začít v roce. nemám ale na to, abych neočkovala vůbec a šla do soudů. no a teď co píše Morse. jeho pojetí téhle kapitoly je tak strašně extrémistické a emocionální, že se mi to teda fakt nelíbí. např. "Jaký je rozdíl mezi tím, co se děje teď, a co se dělo v nacistickém Německu, kde byly při podobných pokusech zkikvidovány statisíce Židů? Jedině ten, že očkování je legální a rozšířené po celém světě." Nebo Miller tvrdí, že než se před padesáti lety začalo s celoplošným očkováním proti obrně, nedosahovala rakovina epidemických rozměrů, že autoimunitní choroby byly prakticky neznámé a že dětský autismus neexistoval vůbec." To je ovšem souvislost pouze časová a nikoliv příčinná a nic to nedokazuje. To bych taky mohla říct, že za rakovinu, autismus atd. může barevná televize, protože před jejím vynálezem to nebylo. 😝 Asi jsem moc náročný čtenář. ☹

aaliana
21. lis 2008

Lištičko, Morseho jsem nečetla, ale souvislost mezi očkováním (bohužel si nepamatuju kterým) a autismem (i různými formami LMD) byla opravdu vypozorovaná, jsou i nějaké studie. Je mi líto, nemám k dispozici fakta, ale určitě by šlo něco vygooglit.

listicka77
21. lis 2008

ali, já zas četla o souvislosti autismu s ultrazvukem v těhotenství...

macik
21. lis 2008

lišti-já tu pasáž o pomerančích vůbec nevnímala jako věc o Bohu...já jsem při meditaci zažila, že jsem fakt ulítávala jakoby do vesmíru, takže jsem to spíš vnímala jako takový pocit...četla někdy Tulák po hvězdách od Jacka Londona? Tam už on popisuje člověka, kterej leží ve svěrací kazajce a dokáže se "vytáhnout" z těla a cestovat v astrálních světech...to s Bohem nic společného nemá...aspoň já to tak nevnímám

macik
21. lis 2008

jo a psala bych si s tebou, ale byla jsem celej den ve škole 😀 ....teď bych měla vyrazit na qauaaerobik, ale moc se mi dneska nechce...je mi ještě kosa z cesty po městě..

listicka77
21. lis 2008

maci, jenže on má na každý straánce slovo "Bůh" minimálně jednou.
Ale k přízemnějším věcem. Vybílila jsem zdravou výživu, nákup za skoro 500,- a téměř vše od lifefoodu (bohužel čokošku měli jen s konopným semínkem, ty nové příchutě budou až přísští týden). hruškové koláčky jsou fakt mňamózní! kdyby člověk nebyl línej vyrábět si to doma... ☹

dgm
autor
21. lis 2008

No, listi, ber to tak, ze je to zatim nejlepsi knizka v cestine na toto tema... Tak nepremyslej dopredu za bratra a nepripravuj ho ani na mnozstvi Bohu v knizce... nech ho, at si tim sam projde, pokud ho to oslovi,a dojde k preskoceni jiskry mezi autorem a ctenarem, tak spis mu prijde prirozene slovo Buh a zkusenosti Morseho s nim... Videla bych to na moznou cestu, zadna nemoc nema jenom fyzickou pricinu ... Takze ja bych to pred nim necenzurovala a nechala ho utvorit si vlastni nazor. A co si uvedomuju, tak se me to ani prebohovano nezdalo.

dgm
autor
21. lis 2008

No, a pokud ho to neoslovi, tak k zadne skode nedojde, neco z toho mu ale v hlave pro priste zustane, nez se dostane k jine literature, ktera bude z tohoto pohledu tzv. cista. Skoda by spis podle me byla, kdyby se o teto moznosti nedozvedel. Nebo mas strach, ze by ho Morse mohl definitivne odradit od cteni i jine literatury na tema vitarianstvi? Treba te bratr prekvapi, tak jako te prekvapil, ze vi o lidech zivicich se jenom ovocem . Uz v te hlave nejake seminko je, ja bych to videla pozitivne.

jajinak
21. lis 2008

Já se zeleným nemám problémy.2xdenně si dělám salát z ledového salátu a ze špenátu,k tomu nějaká různá zelenina.Vůbec se do toho nemusím nutit,chutná mi to moc a když do toho dám ještě olivy nebo řasy,mňam 😵

listicka77
21. lis 2008

dgm, předem ho na to připravovat nebudu, ať se s tím popásne. a ona ta kniha samozřejmě špatná není, to neříkám. jen prostě není v mých očích "dokonalá" 😀, což je problém můj a ne autorův. 😀

já teda saláty nechutit nedovedu. vždycky sůl, ocet/citron, cukr, olivový olej. dneska jsem to nahradila rozňahňaným avokádem s bylinkovou solí. jo a o avokádu jsem se dočetla na vitariánovi, že na stromě nedozraje, že dozrává až po odpadnutí/utržení, takže není problém koupit si tvrdé a nechat ho doma dojít. že dojde, to jsem stejně už zjistila z praxe. takže za 5 káčé dobrej kup. 😵 no ale abych se zasytila, snědla jsem k tomu ještě smažený tempeh. já asi nijak brzo vita nebudu. a na zítra zas pozvání k našim na oběd. 😝

dgm
autor
21. lis 2008

Ted jde jen o to, kdy to vlastne ti pestitele trhaji, jestli kvuli doprave premrstene brzo nebo cekaji az na tu pravou nezralost 🙂 zralou k utrzeni. Pred chvilkou prijel manzel z mesta a privezl mi krom jineho 3 avokada po 19.90 🙄 No nezbyva mne nez chvalit a chvalit za ten dobry skutek 😀 😀 😀

s.arik
21. lis 2008

čaute, dneska jsem jeli na hory, hmmm, výlety mě teda nebaví 😝 ale párkrát do roka se pro rodinu obětuju (a snažím se netvářit velmi kysele a nehodnotit = vyhozený jeden celý den, kdy jsem mohla dělat užitečnější věci, vyhozených 400Kč, já, malá a pes promrzlí na kost 🙄 ...)
jinak geologické exkurze i extraterénní a ledové mám ráda, ale plané výletování fuuuuj.

nahoře na chatě jsem si dala vařené brambory a rybu, pojedly jsme i s Mirkou. další jídla za dnešek: dvě kila jablek, 4 banány, 100g mandlí, pár hrušek....

jajinak, zelené saláty mi chutnají, ale mám potíž se dokopat to udělat, bavilo mě to 2 nebo 3 týdny, pak konečná....donutím se nachystat jeden salát týdně, sice mi chutná velmi, ale nedonutí mě to zase krájet i další den 😀 😔

Morse, je dle mě hoodně přebohovaný, ale letos mi to nevadilo 😅 ovšem číst to před pár lety, hnusí se mi to. jinak mi Morse připadá nudný, ohledně těch anatomicko-fyziologických kapitol (a to já studovala biologii skoro deset let intenzivně....ale prostě je to takové encyklopedické blábolení...)

nejlepší kniha o vita byla jedna co jsem četla před těmi 5 lety, autora bohužel nevím, název byl myslím přímo Syrová strava, mohla to být ta od Kentonů??? ale tady píšou rok vydání 2007, tak asi ne...http://www.eruditus.cz/knihy/susannah-a-leslie-... ale obálka je mi povědomá a název sedí, možná to vydali vícekrát...

s.arik
21. lis 2008

ad zelené, utěšuju se tím Morsem, že byl půlrok jen na ovoci, a lítal si, závidím, tož já budu půlrok na 95% ovoce 5% vařené a nebudu si s zeleným dělat starosti 😎 😀 😕

jo a na té chatě jsem chtěla jen čaj, ale ostatní tlačili, že budeme jíst všichni 😠 a Miri vždycky strašně žebrá, tak alespoň že jsem kvůli ní mohla vzít to nejdietnější co bylo....ostatní měli smažák a hranolky.

s.arik
21. lis 2008

"nejlepší kniha o vita byla jedna co jsem četla před těmi 5 lety" - nejlepší proto, že to mělo jen cca 150 stran nabitých argumenty, proč jo a proč ne, žádné kecy o Bohu nebo sto stran opsaných z učebnice biologie....
Kdyby se Morse osekal, též by zbylo tak 100 výborných stran s rozumnými argumenty...

listicka77
21. lis 2008

Jak už jsem psala, Kentonky jsou v originále "raw energy", česky vyšlo v různých překladech jako "ryzí energie" a "syrová strava", tu první mám z knihovny, tu druhou ale mají u nás taky ve vydání 2007, tak nevím, jestli vyšla i dřív. ale má to stran asi 260, tak to asi nebude ono.

s.arik
21. lis 2008

hmmm, to už je fuk 🙂 kdo chce tuhle ideu přijmout, tomu stačí i dva články z vitarian.cz 😀