Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

mysinka
8. říj 2008

Achojte 🙂 Rozhodla jsem se zkusit přeorientovat se aspoň ze 75% na vita. Ale ta vůle, ta vůle 😔 Dobře, až dojím Nutellu a čokoládu na vaření, co mám ve špajzu, už si žádnou nekoupím, fakt 😀
Ne, teď vážně...když dochází k detoxu, nemůže se to prckovi dostat do mlíka? 😕
A jsou pro mrňouse vhodné raw příkrmy? Byla bych s přikrmováním ještě počkala, ale malý měl hlad...☹ Ale zdá se mi, že se mi mlíko trochu upravilo, tak že bych zkusila zase jen kojit...? (To je spíš dotaz pro mé vnitro, ale budu ráda za názor 😀)

arvetka
8. říj 2008

lu777
neva, když na IP zareaguju veřejně? 😀

ptala ses na ten mák - no já ho jím nemletý 😕 nějak mě ani nenapadlo ho mlít 😨
míchám tu svoji supersladkou směsku ze dvou vrchovatých lžic medu, dvou lžic máku + semínka v libovolném množství a kombinaci, prostě tak, aby vznikla hustá kaše.
mňááááááááám, hned bych si dala 😵

s.arik
8. říj 2008

mysinko,
když se detoxikuješ jenom ovozelem (50-80% stravy), pochybuju že by se uvolnilo naráz nějaké moře toxinů...to spíše do mléka přejdou ty přírodní vitamíny 😵 😵 😵
ale při kojení bych nedělala tvrdší detoxy jako:
náhlý přechod na 100% vita
vícedenní půsty
pití nějakých čistících bylinek
jiné metody detoxu.... (snad kromě klystýrů, ty okamžitě odvádějí bordel ze střev, to by nemělo mít na mléko vliv)

ad příkrmy:
já bych se syrového nebála, zkoušet pomalu a postupně, cuketa, okurka, jablíčko, hruška, švestky, jemně nastrouhaná a ještě umixovaná mrkev, brokolice, květák.....úplně nejlepší je děcku dávat z vlastního talíře zdravější sousta, případně předkousané z huby 😀

vyhnout se zatím citrusům, kyselému jako kiwi, ananas...to je jasné. pokud nerazíš natvrdo teorii jíst jen místní potraviny, je banán perfektní 😉

lu777
8. říj 2008

Arvetko diky 🙂
ja se ptala bo jsem lina ten mak mlit... mame asi nejakou masinku co jde tezko 😝

jinak jako syrove do rucicky malemu doporucuju cuketu a svestku nebo brokolici, u nas teda jedou.. ono u tech syrovych je potiz, ze jak jeste asi nemaji tu jemnou motoriku tak vymakanou, tak jim ty stavnatejsi kousky bohuzel klouzou a padaji na zem

macik
8. říj 2008

mysinka-taky bych se syrovejch příkrmů nebála a svýho detoxu už vůbec ne....jak psala šarik, když je to zelovoc, tak nic brutálního se neprojeví a když do sebe člověk plácá koncentrovaný kupovaný potraviny, tak jdou do toho mlíka mnohem větší svinstva-takže je houšť

lu777
8. říj 2008

pardon, ze to sem vrazim, ale je petice na www.normalniporod.cz a v Praze i dnes demonstrace

petice se da podepsat i pres net kdo byste mel zajem 🙂

s.arik
8. říj 2008

to dávala xsupm i na AP, takže jsem už podepsala 🙂

lu777,
mi nevadí šťavnaté věci, i když špiní a blbě se drží......horší je třeba mrkev, květák, a jiné tvrdé věci, za syrova to malá nepokouše, má sice 12 zubů, ale těch stoliček je zatím málo, takže odkousává kusy řezáky a pak to najdu ve stolici v nezměněné podobě 🙄 tož zlaté švestky, z těch toho stráví více než t té mrkve.

lu777
8. říj 2008

hm, tak my teda kvetak za syrova s tema dvema pidizuby dole fakt nedame 😀

mne nevadi, ze s tim napraseci... ale ze mu to vypadne, klouze mu to jak ryba z tech rucicek a je to hned na zemi a on pak place.. tak ja to oplachnu, osusim ubrouskem, dam zpatky a za dvacet vterin znova 🙄

proto treba ta cuketa je taky lehounce stavnata, ale tim, ze je docela krehka, tak si ji roztlaci na kousky a ty pak muze zvykat nebo i polykat nerozkousane

jinak kousky taky dobry, ne? zas je to vlaknina, urco z toho aspon neco telo ma...

ja ted zkousela vzit skrabku a oskrabat z mrkve prouzek a ten mu dat.. tak z toho kousek snedl, mozna to muzes vyzkouset, kdyz uz jste takovi ozubeni 😀

s.arik
8. říj 2008

lu, já jí dávám celou mrkev, něco z toho má určitě, ale 70% prostě vykadí 😀

a krmím na zemi. chodí po bytě a jí celý den. je docela akční, neposedí, neexistuje krmit na jednom místě....ani židličku nemá, v kočárku nevydrží, jsem zvyklá, že ji venku nosím na těle a doma si chodí jak chce s kusem žvance v ruce.

tradišně hrušky, jablka (celá!), hrozny, švestky, nakrmí se sama. jenom toho bince po bytě 🙄

drobec.z
8. říj 2008

ahojte, prepáčte, ze sa tu vkradám, ale ak môžte, tak nám dajte hlas, Ďakujeme

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=1780

lu777
8. říj 2008

Sariku, no tak to teda musi byt binec 😅
Matysek je mensi, kdyz stoji, tak je rad, ze se drzi jednou rukou, jist by u toho jeste nezvladal... ale v zidlicce je kupodivu rad (kupodivu, protoze jinak se taky jen batoli a ohradka je tak na pet minut nouze a delam to nerada)...

takze akcni je taky, ale dodrzuju nejaky tri hodinovy interval.. i kvuli tomu, ze ma slabsi zaludek (mame to v rodine, tak asi proto), takze kdyz jsem dala neco tak za hodinu nebo hodinu a pul, tak ho pak boli brisko.. jeste bereme probiotika a trochu Sab simplex (ted jsme dokazali snizit na polovicni davku, tak jsem fakt rada)...

no ale v kocarku mi uz taky vydrzi tak hodku maximalne... ten az se fakt rozchodi (zatim krokuje okolo nabytku), tak to bude mazec s tim krmenim asi 😅

s.arik
8. říj 2008

jo, viz diskuze AP 😀

listicka77
8. říj 2008

Mysi, já zkusila rýžovou kaši - dvě lžičky a dost, vařenou mrkev - ze lžičky vůbec, celou ohlodávala, ale strašně se šklebila. Vařenou cuketu dá. Ale jinak vede hruška a jabko. Ale taky je to o tom, že to okusuje a ty kousky pak buď plive nebo polyká (a pak je najdu celé v nočníku). Pokud bude ochotnej jíst kašovitou stravu, tak hrušku a jabko klíďo. Mrkev taky s oblibou cucá, ale nemajíc zuby, nic neukousne. 😀

lu777
8. říj 2008

Sarik 😀 😀 😀

a uklizite to nebo to ignorujete do urcite miry? jako vazne se ptam, mne povrchovy bordel jako hracky neva, ale zbytky jidla na zemi 😝 😅

jinak AP by byla dobra parta na sokovani moji plavaci particky.. jsme tam nejstarsi a kdyz se Matysek vydal na pruzkum jejich tasek, hracek a miminek (ktera sporadane lezela a hrala si s nozickami apod.), tak byly maminky docela vydesene... snazila jsem se jim vysvetlit, ze odtrhavani ditka kazdych deset sekund od neceho a) neni mozne b) pokud to neni vylozene nebezpecne, tak necham dite svet prozkoumat c) posiluje mu to imunitu

no, nevim, jedna pani prohlasila, kdyz Matysek ochutnal jejich chrastitko, ze to bude muset vydrhout... ehm, asi je to prejde az jim dite zacne lizat parkety (oblibena cinnost u nas)

a uz mizim, at nezaclanim v tematu, ktere je ve skutecnosti o pustu a vita, ze 😅

s.arik
8. říj 2008

lu, z čerstvého ovoce není moc bince, každý den jednou nebo dvakrát projdu byt se smetáčkem a lopatkou a lokálně posbírám kousky jablíček, ohryzky, jadérka, stopky z hroznového vína a tak.
takže bordel je tu pořád, ale nikdy není starší než půlden až den....po úklidu je binec do hodiny zase.

mysinka
8. říj 2008

Lišti a jak jsi tu kaši dělala? Instant, nebo normálně rozvařenou a propasírovanou rýži? Já jsem mu zkusila rozvařit a propasírovat rýži, vmíchala jsem do toho odstříkané MM a banán a teda nic moc 😝 Zkusím mrkev s jablkem, to by mohlo jít, ne? 🙂
Jenže on je Mates takový prsař, že i když mám v ruce lžičku, sápe se mi po koze 😀 Ale co, nemáme kam spěchat. Mlíka mám zase dost, nemusím nic hrotit 😉

dgm
autor
9. říj 2008

Ahoj, jak jsem cetla, ze Lu a arvetka pisou o maku, tak mam na snidni vyzkouseno : namocit vecer mak, proste ho jenom zalit vodou, aby byl tesne zaplaveny a rano dat do nastrouhanych jablek nebo k jinemu ovoci, ted podzimnimu, krusek, svestek... a do toho nejake koreni, v teto dobe na zahrati zazvor, skorici, co mate radi a v mnozstvi, jak vam chutna. Pokapat medem... Jednou jsem zapomnela namoceny mak spotrebovat a zacal mi klicit, to bylo dobre, ale kdyz se dela cilene, tak se musi opatrne, protoze pri delsim namaceni se rad rychle jako na potvoru kazi ...

s.arik
9. říj 2008

tak dneska jsem stále vitarián, ale čekají mě 4 dorty a slavnostní oběd 😀
Mirka se narodila 7:55, tak jsme se tulily v postýlce a vzpomínaly na první chvíle 😵
dopoledne jdeme do kroužku, jako vždy ve čtvrtek, a odpoledne přijede můj báječný kamarád, tak ve čtyřech oslavíme...

arvetka
9. říj 2008

dgm
včera jsem té směsky snědla celou misku 🙂 super 🙂

s.arik
to je hezký, úplně jsem naměkko 🙂 😵

dgm
autor
9. říj 2008

Je, Sari, tak vy mate dneska slavnostni den 🙂 , tak si to pekne uzij a zadne vycitky, neni nutne si s jidlem davat do tela i negativni emoce, vsak popripadne excesy ze sebe rychle dostanes, uzij si to, . Tak Miruska at roste a dela vam jenom radost, skoda, ze moje deti uz na to tuleni moc nejsou 😀 😀 , ten velky kluk me unese uz davno, to spis ja se chodim pomazlit, ale je to fajn, to miminko mam porad v mysli a rada si privozuju myslenky na jejich prvni dny.

jajinak
9. říj 2008

Šáriku-Mirušce všechno nejlepší 🙂 .

Včera jsem po delší době měla syrovou brokolici,už jsem skoro zapomněla,jak je dobrá.Budu si ji muset kupovat častěji.Jinak dneska byl celý den ovozel+k tomu k obědu vařené brambory a květák a k večeři k zelenin.salátu 2 krajíčky domácího chleba se sýrem cottage.Takhle bych byla spokojená,ale je fakt,že takhle ty kila,co mi zbývají nabrat po posledním půstu nenaberu.Viděla bych to tak,že každý měsíc 3 denní půst,ale hubnout fakt nechci(kromě břicha).
Na dnešek mám připraveno k odšťavení mrkev,celer a červenou řepu.

jajinak
9. říj 2008

Mělo tam být včera byl celý den ovozel...Ne dneska.

veganko
9. říj 2008

Ja, manzelka a 16m dcerka sme vyhradne na surovom ovoci, zelenine, orechoch, sladkovodne a morske riasy, med a pel, vajecne zltko. Netrpime chudokrvnostou ani inymi chorobami, ktore maju ludia komercne sa stravujuci. Odporucam to vsetkym, ktory chcu byt zdravi a vitalny...

haluskacz
9. říj 2008

sari, taky preju Mirce vse nej!

lu777
9. říj 2008

Sarik : gratulka Mirce ! 🙂

no jo, jenze Matysek prevaznou cast dne jeste leze (zbytek nekde stoji 😅 ), takze kdyby to bylo na zemi, tak v tom poleze.. ja uz ted porad prevlikam, protoze mame blinkaci model miminka, takze nekdy nablinka a pak tim proleze, no fujtajbl 😝 ted si do toho predstavim ty hrusky a spol., to bych ho z ty podlahy snad ani neodtrhla 😀

holky, muzu se vas zeptat jestli mate nekdo doma nejaky filtr na vodu? uvazuju o konvici Brita, jen nevim esi to neprehanim (muz to nadhodil, ze prej si ma dite zvykat na normalni vodu z kohoutku)
ja davam kojeneckou (jsme na UM), budu davat do roka, ale ten prechod na normalni kohoutkovku mi pripada dost razantni... voda v Praze je udajne dobra, ale to je relativni ze a zalezi na trubkach taky a tak...
tak jsem myslela, ze bysme filtrovali

filtrujete nekdo? a jaky mate filtr?

potrebuju se poradit s nekym osvicenym, aby nakonec ten filtr nebyl na dve veci...

diky moc 🙂

dgm
autor
9. říj 2008

Lu, zrovna Veganko, je z vitarian.cz, maji doma malou holcicku vitarianku a vim, ze taky filtruji vodu, tak jestli se tady jeste objevi ... nebo mu napis IP at odpovi sem do Pustu....

lu777
9. říj 2008

Dgm: diky, prave jsem nasla diskusi, kde se zrovna tohle probira a Veganko tam je taky 😅
tak asi do toho pujdu, asi by to bylo lepsi i pro nas s muzem.. oni i recykluji ty kazety, tak ani z eko hlediska to neni snad tak hrozne...
jeste o tom popremyslim

macik
9. říj 2008

šarik-gratulujem Mirunce, jsem si zrovna říkala, kde jsi, že tě nevidět 😀

jajinak
9. říj 2008

Tak mě ta šťáva z mrkve,celeru a červ.řepy příjemně překvapila.Nečekala jsem, že mi to bude tolik chutnat.Budu si to muset dělat častěji.A ten pocit,že je to tak zdravý umocnilo ještě to,že jsem to pila dopoledne nalačno.Teda ráno bylo ovoce a jablečná šťáva a pak šťáva z mrkve,celeru a řepy.K tomu už jsem nic nejedla.Ale zeleninové šťávy se možná můžou i na jídlo,nevím.Ne jako ovocné.

macik
9. říj 2008

mě napoprvé hodně dostala šťáva z řepy-ale až se mi z toho točila hlava 😉