Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
27. pro 2008

Syrova zelenina a plisne - to neni argument, pokud se ovozel uvari, neznamena to, ze se plisne znicily ...
Na zlukle orisky mame figl - namacet, tam se kvalita projevi...
Buraky nejsou orisky, ale lustenina, prazene ani nesplnuji podminku raw ...

s.arik
27. pro 2008

andulko,
snad každé mimino ví, že buráky jsou vyloženě nezdravé, taky to nejsou ořechy ale luštěnina a běžně se prodávají jenom pražené=tepelně zpracované=nejsou raw=nejíme je (teda jak kdo že ale není to podle vitariánství vhodné jídlo)

je jasné, že ovozel může být hnojený, plesnivý, zkažený a tak dále. to je snad na každém člověku, aby posoudil zdroj svého jídla.

já osobně jím nejméně 70% chemicky nezpracovaného ovoce..............daleko lepší jídelníček než tvoje maso (asi není bio co?) kde jsou hormony, antibiotika, chemické látky, nehledě na to, že maso je vůbec pro člověka jedovaté. teda to vařené rozhodně.

oho
27. pro 2008

Zdravím Vás po dlouhé době 😉, ačkoliv sem nepřispívám, snažím se všechno dočítat!Vánoce mi dávájí zabrat, všude plno žrádla a moje vůle zatím není tak pevná, abych odolala 🙄 Ale už cítím, že to mýmu tělu nedělá dobře (nadýmání, únava..), takže jsem si naplánovala třídenní půst, jenže se trochu bojím, jak ho budu zvládat.Respektive se bojím toho, jak ho zvládnu skloubit se staráním se o prcka.Jednodenní půst jsem zvládla bez problému, ale z těch tří dnů mám přece jen obavy.Dá se to zvládnout?

s.arik
27. pro 2008

zkrátka se domnívám, že andulka hledá argumenty proč ne, a naštěstí pro nás tady zatím nevymyslela ani jeden závažný argument pro vařenou stravu...

s.arik
27. pro 2008

oho, ahoj 🙂 jajinak to zvládla opakovaně a má dvě děti 🙂 obecně bývá 2. a 3. den půstu snadnější než ten první.
pokud ti 1 nedělá potíže, čekej u 3 tak nanejvýš únavu...držím palce.

dgm
autor
27. pro 2008

Je. oho, kdy se chystas? Ja potrebuju popostrcit, sla bych do toho s tebou ... 🙂

aponchie
27. pro 2008

dgm ty jsi dokonce lekarka pres internet ,ze mi delas diagnozy pres net 😀 nejsem vylecena ani nahodou a jestli potrebujes vedet co mam doma za leky abych "prezila"v nahle situaci tak je to Pulmicort,Berotec,Buventol,Singulair Nasonex 😵

aponchie
27. pro 2008

mirecku nedelej ze me prosim neinformovaneho vola ,kterej nema zblo inteligence pac to z tveho prispevku vyzaruje 😉 a ano na vsem alternativnim neco je nerikam,ze ne ,ale asi neni uplne koser a happy se cpat mrkvi a zapijet to vodou a hlasat jak jsem happy a citim se fajn..trosku mi chybi bilkoviny v te strave a myslim si,ze je treba jist vseho s mirou a klidne se k tomu hodne cpat zeleninou a ovocem,ale treba lide co jedi i teple jidlo s mirou prokladane ovocem a zeleninou sem tam s jednodenim pustem muzou byt zdravi a happy..a stejne driv lide opekali i toho mamuta tak co 😀

dgm
autor
27. pro 2008

Aponchie, ja to vsechno pomeruju se zazitkama, co jsem si uzila uz v detstvi, co si pamatuju s maminkou, leku mela hrste, ne jen na astma... k tomu to pomocne foukatko na roztahnuti , ale si i pamatuju odjizdejici a houkajici sanitky, nekolikrat, kdyz nic nezabiralo... takze z tohoto pohledu, pokud ti staci na udrzeni stavu to, co popisujes, tak se mi to zda spis lehci forma ... pises, ze te doktorka leci spis bez leku a temi technikami, tak mi to prislo jako min zavazne .

listicka77
27. pro 2008

hele holky, jestli chcete fakt jenom prudit, tak prosím vás jděte někam jinam. tohle není téma zdravá strava ano či ne nebo syrová strava ano či ne, sem chodí lidi, co je půsty a syrová strava zajímají, buď to praktikují nebo o tom uvažují. a nebo vůbec ne, ale hledají třeba nějaké zdravé recepty pro zpestření jídelníčku.

dgm
autor
27. pro 2008

No a ted se docitam ty leky ... tak to ale potom zase neplati tvoje veta, ze jses lecena spis bez leku.

s.arik
27. pro 2008

aponchie,
dle smajlíků si se svými léky spokojená, takže se ani nedivím, že nemáš chuť si o vitariánství něco přečíst....pokud bys tak udělala, tak bys buď poznala, že je to fajn, nebo bys přišla s konkrétním protiargumentem, ale tos jaksi nepřišla.
kdyby ses chtěla vyléčit, informovala by ses kde to jen jde (třeba na počátcích této diskuze anebo jinde) a ne hned zpatra jenom hulákat, že je to celé kravina....

že se mnoho lidí vyléčilo, to je nepochybné. že vždycky budou haldy těch, co se akorát vymlouvají na to, že astma nebo cukrovka jsou přece nevyléčitelné, to je taky jasné.

je na každém z nás, do které kategorie chtějí patřit 🙂

s.arik
27. pro 2008

dobře, pojďme na diskuzi:
na vitariánství ti chybí bílkoviny....ale ty jsou přece v KAŽDÉ buňce, včetně té mrkvové nebo jablečné. ani nemluvím o semíncích, ořeších nebo luštěninách, stačí si přečíst jakoukoliv dobrou knihu o vegetariánství a zjistíš, že bez masa se dá žít, a to lépe než s ním 🙂
POKUD si těmi bílkovinami myslela maso......

s.arik
27. pro 2008

přečti si pár článků na vitarian.cz a třeba knihu od Morseho.
jsou stovky lidí co si astma vyléčily....jenže když to skoro nikdo nechce ani zkusit, tak se pak nediv, že je 99% populace nemocné, navíc si v tom krásně libují, je to přece taaak super mít nějakou diagnozu 😒

s.arik
27. pro 2008

nic, volá mne dítě takže se omlouvám, že mizím z diskuze, kterou jsem před chvilkou iniciovala 😔
zítra je taky den 🙂

aponchie
27. pro 2008

spravne ..pryc z tadyma pac jakekoliv zasplepeni je nemoc 🙂

s.arik
27. pro 2008

tak, jsem tu.

zaslepení? mě se moc líbil přístup lištičky, byla ovlivněná vegetariánstvím a makrobiotikou (ti hodně vaří 🙂 ) a její pohled na vita jako 100% stravy byl velmi skeptický. ale není tak povrchní jako mnoho lidí, co tu nakouknout a jenom prohlásí "kravina" aniž by se informovali.... lištička si přešetla mnoho argumentů, probrala je s námi ostatními a nakonec si i několik dní na raw zkusila, zjistila že (teď nechci být nepřesná, klidně mne opravte) je jí na raw lépe a lehčeji a i když jí některá vařená jídla chutnají, cítí na reakcích svého těla, že je fajn jíst hlavně to syrové 🙂

s.arik
27. pro 2008

aponchie,
tvůj naznačený názor "pestrost především, od každého trochu" je podle mne zcestný a je ve společnosti velmi rozšířený....proto taky má kde kdo cukrovku nebo alergie 😒

vitariánská teorie říká, PROČ je pro člověka nevhodné:
cukr, sůl, maso, pečivo, tepelně upravená strava.
podkládá to studiemi a co víc - každý má možnost se přesvědčit na vlastní kůži.

prostě normální pestrá strava není tak vhodná jako 100% raw, jednak obsahuje nevhodné potraviny, druhak všechno nevhodně kombinuje...si myslím já a nejen já. kdo vyzkouší, obvykle u raw zůstává (přinejmenším většinou své stravy, třeba 80%raw a 20% vařeného) a považuje to za nej 😵

oho
27. pro 2008

Nejdřív jsem chtěla půstovat od této neděle, jenže ve středu je Silvestr a to by nebyla návratovka taková, jaká má být, protože je mi jasné, že nějakým těm jednohubkám neodolám 🙄 😔 Ale půjdu do toho od druhého ledna, takže pokud by se chtěl někdo přidat... 😉

listicka77
27. pro 2008

sari, abych to upřesnila... myslím, že experiment musí být dlouhodobějšího charakteru. párkrát se mi stalo, že mi po vařeném bylo dost těžko, ale většinou ho snáším dobře. ale rozhodně mám na sobě odzkoušené, že po syrovém není taková ta pojídelní únava jako vždycky po obědě bývá.

zas pozvání na oběd, bude dušená mrkev s bramborem a já rovnou řekla, že si dám ovoce. nějak ve mě roste duševní síla v tomto směru. táta se ptal, z čeho to mlíko vyrábím a chlap řek "já už to ani nekomentuju". 😀 ale furt nevím, jestli bych dokázala bejt stopro raw a už si NIKDY nedat některé dobrůtky.

dneska ten půst a výsledek je, že je mi zas pěkná zima. ale to znám už dávno, tuhle reakci. krk ještě trochu zahleněnej, ale je líp. jen jsem unavená. zejtra k snídani jabka, k obědu asi hrozno... pak se uvidí. večer asi ten salát 🙂 v pondělí zas budu muset vyrazit na nákupy, zásoby se tenčí. mám tu sice ještě tři pomela, ale dvě z nich potřebujou dojít. v pondělí už budu jíst normálně, mám tady to raw cukroví, mňam mňam. a taky kokos. a tak vůbec. 🙂

andulkaavetrelec
27. pro 2008

Na maso jsou v unii pevná kritéria, antibiotika se jen tak kravám nedávají, mám kamarádku zootechničku, která to může potvrdit, takže to je taky zastaralý argument
lištičce bych leccos věřila, pokud se jí daří a prospívá, je vegetariánka mnoho let, ale nemyslím si, že je maso nezdravé

taky mi přijde hloupé prohlašovat, že ten, kdo maso jí, je jen hloupý dav a pytel hnoje, charakter člověka přece nespočívá v tom, co jí, navíc nikdo nevíme, co budeme za několik let jíst my, třeba bude krize a nezbyde nám už opravdu než jíst jen kořínky a řasy...

listicka77
28. pro 2008

a co takhle růstové hormony??? ale už mlčím, bavit se v tomhle tématu o mase mi fakt připadá mimo mísu, tož se na tom nebudu podílet.

s.arik
28. pro 2008

andulko,
to je hezká představa: krize=jídlo z kořínků a řas 😀
já jsem se naopak obávala, že v dobách krize bývá jen ten příděl chleba a mouky 😝
holt holka z paneláku 😀 ale jak tak nad tím dumám, do lesa to není daleko, hned jsem klidnější.

moje známá dělala mouku ze žaludů a pekla z toho placky 😕

listicka77
28. pro 2008

hele sari, všimla sis, že Miri po přechodu na raw podstatně méně smrdí moč a stolice? já teda pozoruju markantní rozdíl. u sebe teda bohužel zatím ne. 😅

konečně jsem zkoukla tu boutenko. nerozumněla jsem ale všemu, ty titulky jely moc rychle. nejvíc mě pobavilo, jak mluvila o svém prvním banánovo-zeleném shaku. 😀

s.arik
28. pro 2008

jo, to bylo vtipné ten smrad ze zeleného 😀 já si to video stopovala, aspoňže německy umím...anglina by se šikla, ale jsem lenoch a nebaví mě.

smrad z moči a stolice? moč nevím, ale hovínka při hlavně raw skoro nesmrdí, ale zase je to hnusný maglajz 😖 bo mák tak jako projímá.
když má malá více chleba nebo vařenou zeleninu, smrdí pekelně, ale zase to jsou tvrdé bobky, co by se daly z podlahy rukou sbírat, aniž by se člověk zašpinil 😀 😝

s.arik
28. pro 2008

no a já sama nesmrdím skoro vůbec, zato manžel masožrout hrozně, blééé. jak jsem na velkou, celý byt smrdí a nepochybně si užívají i sousedé. vždycky hned větrám...

listicka77
28. pro 2008

no já mám poslední dobou docela problém se střevními plyny. nic moooc. ovocnou monodietu na mě... (ale nemám to furt, jen někdy a furt ještě nevím proč, nějak tam nemůžu najít žádnou zákonitost)

štěpule se zas večer pokakala do plíny (zas vůbec nevím kdy; a to kakala ráno), bylo toho docela málo a skoro samé šlupky z ovozelu. 😀

agatka77
28. pro 2008

dobré ránko!

tak já posnídala vodu s citronem a po půl hodině hrušku a velké jablko a bylinkový čaj a je mi dobře,hlad nemám 😉

pěkný den,jdu vařit oběd

mirec2711
28. pro 2008

aponchie...

Naozaj nic proti tebe, papaj si naozaj vsetko 🙂 co uznas za vhodne, rob to kludne 🙂 ale preco prosim ta presviedcas argumentami, ktore su hned vyvratitelne... este si nepovedala zatial nic, co by vyvratilo napr. moje informacie a skusenosti. Vzdy hovoris iba v rovine takych "rychlo najdenych argumentov" ... rychlo ta nieco napadne a s radostou to napises... ale mna uz ani nebavi sa nad tym pozastavovat a vysvetlovat ti, preco to, co si napisala, nie je pravda. Fakt to je uz vycerpavajuce ... ked nieco pekne vysvetlis, je to uplne jasne... a clovek hlada dalsiu vec, ktora je este viac postavena na hlavu, len aby mohol dalej bojovat.

Nikam to nevedie, teda pokial mas nazor, ze "vseho s mirou" ... "ze vseho trochu si dat" " i toho masicka" ... tak si daj 🙂 prajem dobru chut a vela stastia v "napredovani" 🙂

s.arik
28. pro 2008

agatko,
výborně, naprosto parádní postup!!!

jestli někdy budeš chtít takto jíst celý den nebo déle, uvidíš že ti ani ten bylinkový čaj nebude chutnat 🙂 já když jím dobře raw, vůbec nemám žízeň a před hrnkem vody/čaje jenom nevěřícně kroutím hlavou, proč bych to měla pít - připadá mi to skoro "nepřirozené" 😕 😀